Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@lukis90el

Na MUX5 TVP ma zgodę na emisję w całym kraju i niebawem te nadajniki zostaną uruchomione. Zatem jeśli dostanie TVP Dokument, tak to będzie kuriozalne. Marnowanie miejsca i środków. 

Tylko, że w to niebawem już podchodzę z bardzo dużą rezerwą - po ostatniej fali uruchomień emisji MUX-PR DAB+ w 2. połowie roku 2020 mieszkam w jednym z nielicznych miast powyżej 100 tys. mieszkańców bez stabilnej emisji DAB+, a zamiast tego jakiś prywaciarz zabawia się w tworzenie radia lokalnego na FM na nadajniku o chyba najsłabszej mocy w kraju ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to mają być testy HEVC to muszą ruszyć przed oficjalnym startem HEVC, a więc jeszcze w 2021 roku. 

Nawet jeśli TVP Dokument dostanie miejsce na MUX I to nie ruszy wcześniej lub wiele wcześniej. 

Zatem wybór tego kanału do MUX I to strata miejsca i będzie oznaczać za kilka miesięcy dublowanie stacji w dwóch MUXach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna Polska z kanałem H! TV startuje w tym konkursie na MUX 1

Polsat i TVN też startują w konkursie ale nie ujawniają z jakimi kanałami

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp-dokument-mux-1-wirtualna-polska-kanal-h-tv-atm-rozrywka-konkurs-silver-tv-tvc-nostalgia-tele-rozrywka-michal-winnicki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tvosobista1hd napisał:

Wirtualna Polska z kanałem H! TV startuje w tym konkursie na MUX 1

Polsat i TVN też startują w konkursie ale nie ujawniają z jakimi kanałami

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp-dokument-mux-1-wirtualna-polska-kanal-h-tv-atm-rozrywka-konkurs-silver-tv-tvc-nostalgia-tele-rozrywka-michal-winnicki

 

 

 

Jak zwykle największe stacje tajemnicze. Standard- wstydzą sie ogłaszać kolejnego powtorkowego smiecia. TVN nie ma pomysłu na Metro a Polsat na Nowa TV w mux8- stacje wyraźnie przegrywaja z WP i Zoom wiec z czym do ludzi. Wrzucają co popadnie do tych stacji dla zapchania ramówki. Programy Discovery nie sa hitami w Metrze wiec trzeba sie programami tvnu posilkowac. Żenada - a nuż nikt sie nie zglosi. Aplikacje składane dla jaj na szybko

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RED CARPET TV - jest na satelicie. Obecność w naziemnej w wersji SD żadna wartość dodana.

CD ACTION TV - nowość, ale nie wiem czy będzie miał powodzenie. Dla mnie osobiście bezwartościowa propozycja. Nie zawiesiłbym na niej oka :)

Polsat Edu - kolejny kanał wymyślony na poczekaniu. Zapewne znalazło by się wiele powtórkowych seriali czy bajek, które można by pod tą kategorię podciągnąć

 

DMAX - mamy namiastkę tego kanału w Metro w MUX8. Ale jeśli jak dla mnie z tego co zostało zaprezentowane, ten byłby kanałem na który bym zaglądał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak widać można było się zgłosić z kanałem, który ma już koncesję satelitarną i nie musi być nowym kanałem skoro znalazł się na liście KRRiT to najpewniej spełnił wymogi formalne ogłoszenia (mowa o Red Carpet TV).

Jak widać szału nie ma. Rynek ten chyba nie jest już taki atrakcyjny - parę lat temu kilkunastu chętnych, teraz tylko kilku w tym TVN i Polsatu z przymusu. Najbardziej tajemniczy jest ten CD ACTION TV, ale najpewniej to kanał egamingowy czyli zerowa oglądalność.

Rzeczywiście chyba Red Carpet TV jest najlepszym wyborem, choć musiałby zainwestować w programming.

Przykro mi Panie Power, ale po Pańskich obecnych tworach telewizyjnych ciężko uwierzyć mi w powodzenie w tych projektów - klika stacji, z czego mają z 70-80% wspólnego kontentu

Edytowane przez rotalplus
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po początkowych przeciekach dotyczących TVP Dokument jestem w szoku, że nie ma tego kanału na liście kandydatów do miejsca po ATM Rozrywce na MUX 1. 

 

 

Kanały Silver TV, TVC Nostalgia, i Tele Rozrywka: Niestety nowo zgłoszone stacje mogą mieć kiepską jakość pod względem ramówki. Ogromna ilość kanałów jednego nadawcy przy słabej dostępności, i trochę nijakiej ramówce nie jest dobrym pomysłem. Czy nie lepiej by było stworzyć jeden - dwa porządne kanały ogólne pod DVB-T, satelitę, z dobrą dostępnością? Owszem, wiem o tym, że mniej pieniędzy z reklam, ale być może byłyby większe oszczędności, bo nie nadawałoby tyle kanałów, i być może taki porządny ogólny jeden kanał dobrze by się sprzedał, dobrą miałby oglądalność. 

Po ramówce WP widzę, że pomysł na kanał H! TV nie wiem, czy by się sprzedał, czy byłby sensowny. 

ATM Rozrywka - po ramówce tego kanału, i sporej ilości powtórek nie chciałbym zobaczyć tego kanału ponownie w DVB-T. Jestem przeciwnikiem kanałów powtórkowych.

CD Action TV - inicjatywa ciekawa, ale czy kanał e-sportowy z nowinkami na temat komputerów sprawdziłby się? Obawiam się, że to jest ryzykowne posunięcie, bo jaką to może mieć oglądalność? Nigdy w DVB-T nie było e-sportu, nie wiadomo, jak telewidzowie zareagowaliby na taki kontent. 

Polsat Edu - szkoda tylko, że Polsat ma tyle kanałów w DVB-T... Taki kanał edukacyjny mógłby się sprawdzić, ale w przypadku ciekawej, różnorodnej ramówki, ale czy Polsat dalej takie audycje produkuje, czy tylko byłyby powtórki, jak na pozostałych kanałach ogólnych? Tutaj jest jeden wielki znak zapytania.

Red Carpet TV - hmm... dużo programów rozrywkowych, ale czy to by się sprawdziło? 

DMAX - myślę, że mój faworyt. Myślę, że ten kanał może mieć sporo do zaoferowania, ale jeżeli to będą audycje z Discovery Channel i DTX, to kiepsko to widzę. Gdyby to był taki ogólny kanał dokumentalny z może audycjami z TVN Turbo, to byłoby to ciekawe. Już kiedyś w przeszłości DMAX starał się o miejsce na MUX 1 - nie wyszło. Może teraz się uda?

 

Na obecną chwilę uważam, że moimi faworytami do miejsca w DVB-T po ATM Rozrywce są: 1. DMAX, 2. (pomimo wszystko) Polsat Edu, i 3. Red Carpet TV. 

 

Osobiście uważam, że w polskim DVB-T brakuje kanału w pełni lifestylowego. To byłoby ciekawe uzupełnienie oferty, i takie rozwinięcie - z przydatną ofertą. Skoro jest TVP ABC, to mógłby też powstać kanał dla młodzieży - do DVB-T - jako uzupełnienie. Zdziwił mnie brak TVP Dokument, ale być może zamierzają poczekać do DVB-T2, i wtedy w MUX 3 uruchomić ten kanał? Zdziwiła mnie też ilość ofert - pamiętam pierwszy konkurs, jak startowało dwa razy więcej nadawców niż teraz. Może rynek w DVB-T nie jest aż tak opłacalny? 

 

Ciekawie się to zapowiada. Ciekawe też, co z MUX 1 w 2022 roku, gdy wejdzie DVB-T2. Te kanały przejdą do HD? Może powstanie nowy konkurs dla nadawców? Zobaczymy. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem tworzenia nowych kanałów i większość skreślam. CD Action jako nowy kanał by się przyjął, ale płatnie w kablówkach i satelicie np. w Canal+, ponieważ CP ma już swój Polsat Games. Jak już ma powstać nowy kanał to niech to będzie DMAX i oby nie poszedł śladami Metro (kiedyś emitował powtórki Milionerów). Jako widz DVB-T widziałbym amerykańskie programy z kanałów Discovery. Z chęcią zobaczę także Red Carpet TV, który jest FTA na Hotbirdzie. Dawniej jako Edusat także już startował w konkursie w 2011 roku. Mam nadzieję, że Ci z KRRiT już wyeliminowali ATM Rozrywkę i robią wszystko, żeby nie wróciła. Moje typy to 1. Red Carpet TV (jako widz DVB-T myślę, że powinno być jak najwięcej kanałów FTA w naziemnej) 2. DMAX (fajnie byłoby zobaczyć amerykańskie programy z Discovery i jak najmniej powtórek z TVN-u) 3.CD Action TV (chętnie obejrzałbym ten kanał, ale w DVB-T nie miałby szans niestety według mnie). Co będzie z MUX-1 kiedy będzie DVB-T2? Będzie 2 razy więcej miejsca i część powinna przejść na jakość HD albo będą konkursy, aby było 16 a nie 8 kanałów SD, choć liczę, że większość przejdzie na HD (tutaj problemem może być TV Trwam, która w DVB-S2 weszła z jakością SD, a TVP na pewno uruchomi ABC w HD).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same badziewie moim zdaniem. Wirtualna Polska niech po prostu zmieni nazwę kanału swojego w MUX 8 WP to dziwna nazwa. Polsat Edu można zrobić z Fokus TV, DMAX z Metro, Winnicki ma swoje muxy. Powinni tez wprowadzić zasadę że jak kanał ma słaba oglądalność to wylatuje lub przechodzi na MUX8 i na odwrót. Tym samym do MUX 1 powinien trafić ZOOM TV lub zostawić ATM Rozrywka chodź pod nazwą ATM TV da im większa szans rozwoju to nie jest MUX na kanały "wyspecjalizowane".  W przypadku ZOOM TV (może z inną nazwą tak by Stopklatka zajęła się filmami a drugi kanał - serialami czyli tym czym zajmują się kanały FilmBox) w MUX 1 do 8 można dać niszowy Red Carpet lub CD Action TV

 

Dziwi mnie że nic informacyjnego - publicystycznego nie chcą stworzyć chodź by Polsat na bazie Polsat News 2 taki kanał Polsat Regio albo Interia TV z publicystką Polsatu która i tak jest na żywo za darmo na Ipla. 

 

Szkoda że kanały zagraniczne nie chcą nadawać naziemnie np. Paramount razem z Polsatem na bazie PCCE, AXN z AXN Spin (SD), BBC, FOX z połączeniem seriali (FOX) i dokumentów (NGC)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na DVB-T2 zniknie praktycznie SD. 

Potwierdza to także Emitel. Obecne kanały przechodzą na HD. 

 

Ja jestem przeciwnikiem dublowania kanałów FTA z satelity w DVB-T. 

Jeśli komuś na nich zelży wystarczy rozbudować instalację antenową. 

 

RedCarpet to taki pudelek z jednym filmem retro wieczorem, który mogę sobie w internecie obejrzeć w dowolnym momencie FTA.  Kompletna strata miejsca na ten kanał. 

 

Osobiście jak już pisałem z tej listy tylko DMAX będzie miał najciekawszą ofertę.

Biblioteka Discovery i TVN kanałów tego typu jest dość bogata, a nie wszyscy mają telewziję kodowaną. 

 

Całej reszty nawet nie rozważam. Pomysły stworzone na kolanie z potencjalnie zerową oglądalnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dvbtowiec napisał:

Osobiście jak już pisałem z tej listy tylko DMAX będzie miał najciekawszą ofertę.

Biblioteka Discovery i TVN kanałów tego typu jest dość bogata, a nie wszyscy mają telewizję kodowaną 

W naziemnej jest zapotrzebowanie na kanał informacyjny - publicystyczny a w drugiej kolejności seriale najwięcej takowych daje ZOOM TV a żaden z kanałów nie opisuje nawet co chce puszczać to już z dwojga złego lepsze te powtórki ATM - TVP oddała Rancho Netflixowi a ATM nie. Taka to polska TV co współpracuje z zagranicznymi a nie z polskimi

Edytowane przez Kirk
Usunięto fragment poniżej poziomu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...