Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taką skargę wysłałem do KRRiT, szkoda że i tak na nich nie zrobi to większego wrażenia.... kto miał dostać ten dostał.

 

Witam,

 

Chciałem zaznaczyć że jestem oburzony wynikami konkursu na kanał edukacyjno - poznawczy oraz filmowy, ponieważ KRRiT przyznaje kolejną z rzędu koncesję naziemną firmie ZPR która w pierwszym konkursie otrzymała już miejsce na stacje Eska TV oraz Polo TV. W konkursie startowały stacje z ponad 10-cio letnim doświadczeniem na Polskim rynku telewizyjnym - mam tutaj na myśli TELE 5 od Polcast Television z kanałem KINO 5 oraz kanał DIMAX od Discovery. Koncesję na kanał filmowy otrzymał koncesjonariusz który w pierwszym konkursie mimo przyznanej koncesji na kanał Kino Polska Nostalgia zrezygnował z niej. Czy taki nadawca wg. KRRiT jest nadawcą wiarygodnym?. Jako obywatelowi RP jest mi wstyd za Was i za instytucje publiczne, w obliczu takiej sytuacji mam prawo przypuszczać że konkurs nie był uczciwie rozstrzygnięty w sytuacji w które NIE podano do publicznej wiadomości kryteriów na jakich zostaną wybrani nadawcy chętni do nadawania na multipleksie pierwszym.

 

pozdrawiam serdecznie

Doobrzeee!!! Polać mu!!!! :brawo:

Na bank te wybory były ustawione, coś jak wybory prezydenckie w Rosji. ;-)

 

A tak na marginesie. Jaki kanał ZPRu dostał koncesję? Bo jak znowu jakiś muzyczny, to się pochlastam. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na spokojnie to naprawdę jestem w szoku że nie wybrali DMAX.

Oferta na pewno byłaby świetna, ponieważ Discovery ma takie archiwum że hej.

 

A co ma TV Spectrum sp. z o. o.? Nic! Kapitał zakładowy w wysokości 1 mln zł, czyli mogą się wzinąć, niepłacić za koncesję a KRRiT nie będzie miała z czego odebrać.

Dla porównania Discovery dysponuje kapitałem w wysokości mniej więcej 3 219 985 000 zł (ponad 3 miliardy złotych).

 

KRRiT ośmieszyła się tylko.

Teraz w ZPR płaczą że nie dostali więcej koncesji - żarty sobie robią z ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką skargę wysłałem do KRRiT, szkoda że i tak na nich nie zrobi to większego wrażenia.... kto miał dostać ten dostał

Wybacz ale powiedz co Ty widzisz w Kino5?

co jest wartościowego na Tele5, że tak im kibicowałeś?

 

80% powtórek tygodniowo. To Ciebie przekonywało do Kino5?

 

Mimo wszystko wolę Stopklatkę (Kino Polska ma doświadczenie z filmem, Agora też), aniżeli Kino5, które nie może się pochwalić niczym pozytywnym mimo posiadania 2 kanałów od dobrych kilku lat... Jakość nadawania tamtych kanałów typowo włoska, zawartość też taka sobie. Ludzie im kibicujący robią to chyba tylko dlatego, że na Tele5 pokazują tam po 23 tanią erotykę.

 

 

Co do programu edukacyjnego.

DMAX na podstawie tego co obecnie jest prezentowane na kanałach Discovery nie byłby edukacyjny, ani poznawczy, tym bardziej nie byłby naukowy.

Mimo całej sympatii do Discovery - to co obecnie prezentują na swoich kanałach dalekie jest od tego, aby uważać ich za spełniających podstawowe przesłanki tego kanału.

Szkoda, że nie kandydowali wcześniej.

 

Z uzasadnień najlepiej na papierze wygląda WPROST.

Najmniej powtórek, największe planowanie współpracy, wykorzystanie HBB + wsparcie przez internet.

 

A co ma TV Spectrum sp. z o. o.? Nic! Kapitał zakładowy w wysokości 1 mln zł, czyli mogą się wzinąć, niepłacić za koncesję a KRRiT nie będzie miała z czego odebrać.

Zobacz jaki kapitał zakładowy po za Discovery ma cała reszta... To żaden wyznacznik. Niestety moim zdaniem oferta ZPRu nie była tak atrakcyjna jak WPROST.

Nie no, to pewne, że DMAX byłby lepszy, tylko KRRiT ma płacących abonament głębiej w d... poważaniu. No cóż, czekać tylko na wprowadzenie DVB-T2... :/

A co ma do tego abonament? Abonament jest w części na media publiczne. Co w/w firmy mają wspólnego z mediami publicznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas byłem za Kino5, ale informacja o 80% powtórek wg mnie tą stację dyskwalifikuje. Jednak co do Fokus TV to nie widzę racjonalnmych argumentów za tym wyborem. Z resztą nawet sam Bembenek już jęczy, że on by wolał kanał filmowy, bo edukacyjno-poznawczy mniej się opłaca, itp. Strach się bać, jak nadawca już na wstępie określa kanał, jako taki "na otarcie łez", bo można nie mieć nadziei, że będzie się bardzo przykładał do jego rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będą na siłę ten kanał robić, ew. go odsprzedadzą.

Po to się robi właśnie spółki córki - by bez żalu móc potem to szybko sprzedać komuś, kto może będzie miał lepszy pomysł.

 

Ja nie widzę tu nic dobrego jeżeli w dniu ogłoszenia wyników konkursu jego laureat choć wiedział, że może być taki scenariusz, narzeka, że chciał inny kanał. To po co brali udział w konkursie? Byle żeby zająć miejsce? Jakie to polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu edukacyjnego.

DMAX na podstawie tego co obecnie jest prezentowane na kanałach Discovery nie byłby edukacyjny, ani poznawczy, tym bardziej nie byłby naukowy.

Mimo całej sympatii do Discovery - to co obecnie prezentują na swoich kanałach dalekie jest od tego, aby uważać ich za spełniających podstawowe przesłanki tego kanału.

Oto kilka tytułów, które są podstawą ramówki Discovery:

- Bimbrownicy

- Aukcja w ciemno

- Fani czterech kółek

- Auto - reaktywacja

- Łowcy okazji

- Walka o bagaż

- Amerykański chopper

W dużej mierze na tych samych programach bazuje niemiecki DMAX http://www.dmax.de/. Totalne dno !!!

Discovery już dawno trafił na koniec mojej listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskodawca deklaruje, że będzie udostępniać najwyższej jakości różnorodne tematycznie dokumenty, audycje edukacyjne oraz audycje dla młodzieży. Będą one pochodzić między innymi z bogatych zasobów biblioteki Discovery, obejmujących ponad 100 tysięcy godzin materiałów dokumentalnych i edukacyjnych. Oferta programowa DMAX będzie także zawierać audycje europejskie oraz audycje wyprodukowane przez niezależnych producentów oraz materiały pierwotnie wytworzone w języku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to pewne, że DMAX byłby lepszy, tylko KRRiT ma płacących abonament głębiej w d... poważaniu. No cóż, czekać tylko na wprowadzenie DVB-T2... :/

A co ma do tego abonament? Abonament jest w części na media publiczne. Co w/w firmy mają wspólnego z mediami publicznymi?

Eee, bo to abonament decyduje co włączy? A na większości forach właśnie woleli DMAXa (z tego co mi wiadomo). Choociaż... Patrząc na dzisiejsze telewizje... wszystko jest ustawiane, byleby największemu stołkowi pasowało. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskodawca deklaruje, że będzie udostępniać najwyższej jakości różnorodne tematycznie dokumenty, audycje edukacyjne oraz audycje dla młodzieży. Będą one pochodzić między innymi z bogatych zasobów biblioteki Discovery, obejmujących ponad 100 tysięcy godzin materiałów dokumentalnych i edukacyjnych. Oferta programowa DMAX będzie także zawierać audycje europejskie oraz audycje wyprodukowane przez niezależnych producentów oraz materiały pierwotnie wytworzone w języku polskim

 

W kanałach Discovery nie ma treści europejskich a tym bardziej polskich

 

Poza tym nie zacytowałeś choćby tego fragmentu:

"Wnioskodawca zobowiązał się, że audycje emitowane w DMAX nie będą powielać treści dostępnych odpłatnie w innych programach należących do Discovery, dystrybuowanych w Polsce drogą kablowo-satelitarną. Audycje powtórkowe zajmą ok. 38% w tygodniowym czasie nadawania programu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie internautów nie są tak ważne jak niektórym się wydaje, ponieważ wielu z nich jest niezadowolonych z oferty ATM Rozrywka, a mimo to ten kanał ma dobre wyniki oglądalności. Podobnie jest z Polo TV. Prawda jest taka, że ramówki kanałów dostępnych w Polsce składają się przede wszystkim z powtórek, a premiery rzadko stanowią więcej niż 50%. Dla nadawcy najważniejsze jest to, aby kanał przynosił zyski, które będą przynajmniej większe niż koszty związane z utrzymaniem kanału. W przypadku kanałów dostępnych w DVB-T nie jest to jednak takie łatwe, dlatego nie można oczekiwać oferty na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tymczasem ja ostatnio wysłałem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej skargę na temat obecności TVP Info w MUX1 gdzie powinien tak jak do 1 września nadawać kanał z wejściami czyli w tym przypadku TVP Regionalna w wersji dla alternatywnego województwa. Oto co mi odpisali:

Szanowny Panie,

 

Z uwagą przeanalizowaliśmy problem sygnalizowany w Pańskiej skardze. Z analizy tej wynika, że programy regionalne (tworzone w Ośrodkach Regionalnych TVP) są nadal emitowane w ramach MUX1 jako element programu TVP Info. Zapisy decyzji rezerwacyjnej nie precyzują liczby godzin treści regionalnych w całkowitym czasie antenowym programu.

Moim zdaniem ktoś tutaj z uwagą nie przegląda tego co się dzieje w mediach bo jak wiemy TVP Info to nie już kanał regionalny a czysto informacyjny. Tym samym UKE pomyliło się w swojej analizie i nie jako zgadza się na emisje TVP Info na MUX1 wbrew decyzji rezerwacyjnej (też nielegalnej) na niekorzyść widzów którzy po kilku dobrych miesiącach znowu mają problemy z odbiorem TVP Regionalnej właściwej dla swojego miejsca zamieszkania. Na podstawie tego można stwierdzić Telewizja Polska celowo wsadziła TVP Info do MUX1 zamiast MUX3 (na przykład TVP Polonii) by mieć argumentacje za pozostaniem i tym samym blokując miejsce nowym nadawcom. Wychodzi więc na to że TV Trwam tym razem ma racje w swoich twierdzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym UKE w samej swojej odpowiedzi wytłumaczyła o co chodzi w swojej analizie a mianowicie o "programy tworzone w Ośrodkach Regionalnych TVP" więc biorąc uwagę obecną z dniem 1 września 2013 r. ten zapis przeszedł z TVP Info na kanał TVP Regionalna którego ramówka w 100% zgadza się z tym o czym napisali w odpowiedzi do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to są programy? Wszystko idzie z centrali...

Który z programów jest niby tworzony przez ośrodek lokalny?

 

Jeśli uważają, że materiały Ośrodka TVP w programie informacyjny muznają za element regionalności to oznacza, że każda stacja informacyjna jest regionalna, bo nie wiem jak można mówić o samym państwie bez jego regionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powinno być tak że jakaś inna władza kontroluje inną która to sprawia problemy - tego niestety nie mamy i w konsekwencji istnieją trzy wadliwe urzędy a mianowicie: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Urząd Komunikacji Elektronicznej i Telewizja Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie reaguje na łamanie decyzji rezerwacyjnej przez TVP - a to już leży w jej kompetencji

W decyzji mowa jest o programie regionalnym ,wymienionym z TVP1, TVP2, co sugeruje że podobnie jak te kanały jest to kanał bez koncesji (misyjny)

TVP INFO takim nie jest - istnieje TVP REGIONALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...