Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: Mam potwierdzenie od rzecznika TVP. Wiking nie miał racji, TVP nic nie musi - może, ale nie chce: parezja.pl/mux-1-wszystko-w-rekach-tvp/

Gdzie nie miałem racji? :) Ustawa jasno mówi, że TVP na MUX-1 może znajdować do momentu, w którym MUX-3 osiągnie zasięg ludnościowy na poziomie co najmniej 95%. :)

Przy zadawaniu pytania trzeba było odnieść się do artykułu 7. ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej i zapytać się jak obecnie prezentują się procenty dla MUX-3, o których jest mowa we wspomnianym artykule. ;)

 

O co bym się nie zapytał, tak samo by mi odpowiedział ;). Jak chcesz to sam zapytaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przed wakacjami parlamentarnymi nie dowiemy się jakie stacje wygrały na kanał filmowy oraz edukacyjno poznawczy. Szkoda słów.

 

Tak jak pisałem - Dworak zaznaczył, że mogą się nie wyrobić, ale nie muszą. Równie dobrze mogą podać nazwy zwycięzców już dziś: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kt ... yzja-krrit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu emitowanej na TV TRWAM.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kto-dostanie-miejsca-na-multipleksie-dzis-decyzja-krrit

Pozwolę uzupełnić twoje linki o wywiad z panią Elżbietą Kruk który to dostępny jest pod tym linkiem:

oraz zapis ostatniego posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu który to możemy zobaczyć pod tym linkiem:

Życzę wszystkim miłego odbioru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po raz kolejny koncesję dostaną ZPR to będzie oznaka tego że konkurs był od dawna ustawiony, a wygra ten który najbardziej posmaruje. Nie liczę na nic nowego, nawet wątpię że renomowane DMAX tą koncesję otrzyma. TVN i Polsat znowu wybiorą się na telewizyjne zakupy, po ogłoszonym konkursie, a szkoda. Wątpię nawet że wyniki poznamy dzisiaj... ale zobaczymy. Daję głowę że nie na rękę była koncesja dla TV Trwam, bo gdyby nie marsze, protesty i zamieszanie społeczne koncesji by nie dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawowo do...25 kwietnia. Zgodnie z kpa mają miesiąc ,a w szczególnych przypadkach 2 miesiące. Konkurs trwa już 5 i końca nie widać, bo sprawa jest skomplikowana- a może część członków nie chce ZPR na MUXie, a prezes Dworak usilnie o to zabiega?

 

A tymczasem mieszkańcy Ostrołęki nadal zgłaszają problemy z odbiorem. UKE twierdzi, że wszystko jest OK

 

http://www.eostroleka.pl/wojewoda-zakli ... 36364.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia że to odwlekanie przez KRRiT dwóch pozostałych kanałów na MUX I to jakieś gierki pod TVP? Tak się zastanawiam czy KRRiT musi wyłonić zwycięzców? Czy może np. powiedzieć że wszyscy jej się nie "podobali"? :) I wtedy dwa miejsca pozostaną dla TVP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znowu byłoby podejrzane, gdyby miejsca na które było kilku kandydatów obsadzili w podobnym czasie, jak te, na które był jeden, dwóch. To by mogło świadczyć, że konkurs był ustawiony. Nie wiem z resztą jak to ma grać na TVP, jak TVP i tak już oświadczyło, że będzie łamać prawo i nadawac w MUX-1 do 27 kwietnia 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia że to odwlekanie przez KRRiT dwóch pozostałych kanałów na MUX I to jakieś gierki pod TVP? Tak się zastanawiam czy KRRiT musi wyłonić zwycięzców? Czy może np. powiedzieć że wszyscy jej się nie "podobali"? :) I wtedy dwa miejsca pozostaną dla TVP. :)

To teoria spiskowa myślę,że TVP liczy po prostu na kolejny multiplex dlatego będą odwlekać w czasie zwolnienie miejsca dla nadawców komercyjnych.Bo gdyby zrobiła to już dzisiaj musiała by zrezygnować z kanałów HD co byłoby wielką porażką dla TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKE niestety trzyma stronę TVP, bo twierdzi, że żeby zostały spełnione przesłanki z art. 7 ust. 2 ustawy cyfryzacyjnej potrzeba szczegółowej analizy zarówno technicznej (np.: dopasowanie zasięgów programów regionalnych do granic administracyjnych województw), jaki i prawnej. Czy jest na forum prawnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem pana z UKE o to, jaka ustawa nakłada wymóg regionalizacji MUX-3 zanim TVP opuści MUX-1 - ciekawe, co odpisze :D. Muszę porozglądać się za jakimś prawnikiem, żeby przeanalizował tą sprawę ;).

 

PS: Tak w ogóle, Wikingu, czyżbyś stracił zaufanie do polskich instytucji państwowych? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rotalplus

Ciekawe, że nikt o regionalizacji wcześniej nie wspominał, tylko dopiero wtedy, gdy zapytano się kiedy TVP opuści MUX-1. ;)

 

@pavl6

Nie, nie straciłem, może trochę się nadwyrężyło. ;) Przy ocenianiu nie kieruję się emocjami, tylko faktami. Z resztą doskonale o tym wiesz, gdyż nie raz o tym wspominałem przy okazji gorących dyskusji w wątku telewizji Trwam. W tym przypadku fakty mówią, że UKE, KRRiT i MAiC chronią tyłek TVP, która przy wcześniejszym opuszczeniu MUX-1 prawdopodobnie mogłaby więcej stracić niż przy podwójnym nadawaniu na MUX-1 i MUX-3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co te biedne TVP zrobi jak przyjdzie ten nieszczęsny kwiecień 2014 (mam nadzieję, że wczesniej):

- cofna się do SD z kanałami TVP1 i TVP2 i upchają MUX-3 8 kanałami w tym połowa to powtórki?

A może będa na kolanach błagać UKE, MAC i KRRiT o jakieś dodatkowe częstotliwości i oburzać się na cały świat, że tak nie traktuje się TV Publicznej wyrzucając ja z najważniejszego, bo PIERWSZEGO multipleksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może będa na kolanach błagać UKE, MAC i KRRiT o jakieś dodatkowe częstotliwości i oburzać się na cały świat, że tak nie traktuje się TV Publicznej wyrzucając ja z najważniejszego, bo PIERWSZEGO multipleksu?

 

Około 2007 - 2008 ( nie pamiętam dokładnie ) zawartość multipleksu 1 miała zawierać wszystkie ogólnopolskie stacje telewizyjne, i takie testy były prowadzone z nadajników w Warszawie , Poznaniu i gdzieś jeszcze na południu Polski ( na pewno nie z nadajnika w Wiśle ), jakby wtedy ten pomysł został utrzymany to można było go teraz zmienić na TVP1 HD, TVP2 HD, lokalna wersja TVP Info, Polsat, TVN oraz Puls. Ale ówczesna władza TVP chciała mieć własny multiplex więc niech mają do siebie pretensje.

 

Tutaj taki artykuł sprzed 4 lat , jak TVP chciało opóźnić wprowadzenie DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...