Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie sprawa wygląda tak. Najpierw TVP dostała rezerwację w której była mowa o tych 95% ale później wystąpiła o dodatkowe miejsce w MUX I tak by mogła nadawać tam kanał HD. Wraz z dodatkowym miejscem dostała rezerwacje do 27 kwietnia i przypuszczam że ważniejsza, wiążąca jest decyzja wydana później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTVP Tobie napiszą wymijajaćo o łącznym zasięgu MUX-1 i MUX-3 i optymalizacji MUX-3

 

Nie wierzę że UKE i MAC nie znają ustawy? Coś ściemniasz - wklej odpowiedź z MAC lub UKE

 

Odpowiedź z MAC jest w artykule, do którego link podawałem, a odpowiedź z UKE była mocno wymijająca - linki do dokumentów i informacja o tym, że o tym, czy MUX-3 będzie miał 95% zasięgu będą mogli powiedzieć po 23 lipca, na razie jest wiadomo tylko, że we wszystkich poprzednich etapach 95% zostało spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fanpage'u TVP1 na FB poruszyłem wyżej omawianą sprawę i w ostateczności dostałem wymijającą odpowiedź co do obecności TVP na MUX1:

 

Polecam stronę i kontakt w sprawie wszelkich zmian związanych z cyfryzacją pod tym linkiem:

http://www.cyfryzacja.gov.pl/Cyfryzacja ... sce,1.html

 

Więc nie pozostaje nic jak czekać na oficjalne komunikaty i wkrótce może ta sprawa już się wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej zapomniał poprawić. :) Ale lepsza gorsza pamięć niż nieumiejętność zrozumienia prostych zapisów decyzji rezerwacyjnych czy ustaw oraz ślepe wierzenie w [beep]ny niepokornych dziennikarzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam, że po ogłoszeniu decyzji KRRiT ws. TV Trwam to nawet nie czytałem art. "niepokornych" dziennikarzy nt. NTC, więc nie mogę ślepo wierzyć w coś, czego nie czytałem. Póki nikt z UKE, MAC albo TVP nie napisze mi, że tak, tego i tego dnia TVP opuszcza MUX-1, a tego i tego dnia zostaną włączone nowe stacje, póty jestem sceptyczny w tej sprawie. No cóż, jutro zobaczymy, czy masz rację z szybkim opuszczeniem MUX-1 przez TVP :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ty na pewno nie rozumiesz. Jeżeli chcesz zrozumieć to przeczytaj artykuł niepokornej dziennikarki - posłanki Bubuli, który został opublikowany na łamach Naszego Dziennika. To akurat był jeden z nielicznych artykułów, który warto przeczytać. :)

 

No cóż, jutro zobaczymy, czy masz rację z szybkim opuszczeniem MUX-1 przez TVP :D.

Nie twierdzę, że TVP opuści MUX-1 już jutro, tylko zauważam, wedle tego co dziś przedstawiło UKE, że zostaną spełnione warunki, które będą obligowały TVP do opuszczenia MUX-1. :) Prawie to samo, ale w polskich warunkach jednak są to dwie różne rzeczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas to właśnie twierdziłeś:

Ale po co UKE ma zmieniać decyzję rezerwacyjną? TVP ma obowiązek opuszczenia MUX-1 w momencie, w którym zasięg MUX-3 wyniesie wspomnie wcześniej 95%, a decyzja rezerwacyjna kończy się 27 kwietnia 2014 roku lub w momencie, w którym TVP opuści MUX-1. :)

Wszystko zależy od tego, kiedy MUX-3 osiągnie te nieszczęsne 95%. :D

 

Trudno się dyskutuje z kimś, kto co chwilę zmienia zdanie ;). Ja od początku twierdziłem, że warunki zapewne zostaną spełnione, ale nie oznacza to, że TVP opuści MUX-1 szybko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proponuję zajrzeć do tej ustawy. :)

 

@pavl6

Nigdzie tam nie wspomniałem, że TVP opuści MUX-1 już jutro. :)

Na całą tę sprawę mam podobny pogląd do Twojego, ale nie wiedzieć czemu, doszukujesz się w moich postach czegoś, czego tam nie ma. :)

Inaczej mówiąc, jeżeli jutro MUX-3 osiągnie zasięg ludnościowy na poziomie ponad 95% to wedle ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej publiczny nadawca powinien opuścić MUX-1 również jutro. :) Teoria zapisana w ustawie daje mi prawo wierzyć, że tak też się stanie, ale praktyka mówi, że pomimo spełnienia wszelkich warunkach TVP jednak może pozostać na MUX-1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku wydania stosownej Decyzji zostanie ona przekazania do Informacji publicznej na stronie internetowej Urzędu, która jest jednocześnie Biuletynem Informacyjnym UKE." - tyle dowiedziałem się dziś od przedstawiciela UKE w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla TVP......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to nawet w Polsce nie przejdą. No, ale faktycznie - będzie blokować do kwietnia 2014, to niemal pewne, aczkolwiek czekam jeszcze na potwierdzenie od rzecznika TVP, choć nie sądzę, żeby takiej możliwości nie wykorzystali.

 

EDIT: Mam potwierdzenie od rzecznika TVP. Wiking nie miał racji, TVP nic nie musi - może, ale nie chce: http://parezja.pl/mux-1-wszystko-w-rekach-tvp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Zaznaczam, że ustawa z dnia 30 czerwca 2011 roku o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej określa ogólne zasady i sposób wdrożenia naziemnej telewizji cyfrowej oraz obowiązki nadawców, natomiast decyzja rezerwacyjna zawiera szczegóły dotyczące terminów i trybu postępowania w zakresie wykorzystywania zasobów częstotliwości"

 

Czyli dokumenty są wzajemnie sprzeczne :?::?::?:

 

To jest jakieś niepoważne. TVP blokuje miejsce dla nowych nadawców, a MAiC, UKE nie mogą nic z tym zrobić.

Paranoja - takie rzeczy tylko u nas. A oni mówią że proces cyfryzacji przebiega bezproblemowo

Chyba na piśmie.

 

Proszę red. SATKURIERA o czołówkę - TVP jest ponad prawem. Blokuje dalszy rozwój NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokuje częstotliwości MUX-1 jakby na to nie parząc choćby dla TV TRWAM która już miejsce otrzymała i nie jest kanałem widmo

P.Dworak chyba zdeterminowany jest do wybierania nowych nadawców niż istniejących ( o ile spełniono kryteria)

TV TRWAM chyba, jak i posłowie PIS, nie do końca są świadomi zapisów ustawy

Posłanka Sobecka pytała sie o tą kwestię na posiedzeniu komisji IiNT

Sam min. Boni mówił o tym, że TVP opuści MUX-1 po wył. analogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
EDIT: Mam potwierdzenie od rzecznika TVP. Wiking nie miał racji, TVP nic nie musi - może, ale nie chce: parezja.pl/mux-1-wszystko-w-rekach-tvp/

Gdzie nie miałem racji? :) Ustawa jasno mówi, że TVP na MUX-1 może znajdować do momentu, w którym MUX-3 osiągnie zasięg ludnościowy na poziomie co najmniej 95%. :)

Przy zadawaniu pytania trzeba było odnieść się do artykułu 7. ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej i zapytać się jak obecnie prezentują się procenty dla MUX-3, o których jest mowa we wspomnianym artykule. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...