Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komentarz poniżej poziomu. 

Oceniam zawartość propozycji. 

Z tej listy tylko DMAX jest najciekawszy. Gdyby były inne interesujące zapewne DMAX nie byłby moim faworytem. 

 

Metro wieczorami emituje powtórki filmów i seriali. Dokumenty Discovery z naciskiem na dukumenty a nie walki o garaże chętnie bym obejrzał wieczorową porą, bo wówczas zasiadam przed telewizorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dvbtowiec napisał:

Komentarz poniżej poziomu. 

Oceniam zawartość propozycji. 

Z tej listy tylko DMAX jest najciekawszy. Gdyby były inne interesujące zapewne DMAX nie byłby moim faworytem. 

 

Metro wieczorami emituje powtórki filmów i seriali. Dokumenty Discovery z naciskiem na dukumenty a nie walki o garaże chętnie bym obejrzał wieczorową porą, bo wówczas zasiadam przed telewizorem. 

Puszczają to co ma oglądalność w naszym kraju. Dokumenty masz na FOKUS i Polsat Doku ale już Edu od Polsatu nie chcesz. Discovery nie ma dokumentów wszystko to programy rozrywkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Golbi84 napisał:

Powinni tez wprowadzić zasadę że jak kanał ma słaba oglądalność to wylatuje lub przechodzi na MUX8 i na odwrót

To jest zły pomysł moim zdaniem. Po pierwsze - jak uznać, od kiedy zaczyna się "słaba oglądalność", jeśli na przykład dla TTV milion widzów w prime-time to wielki sukces, a dla Polsatu porażka, choć obydwie stacje są na tym samym poziomie dostępności? Po drugie - co jaki czas by się robiło takie roszady, które nic dobrego poza bałaganem by nie przyniosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Golbi84 napisał:

Discovery nie ma dokumentów wszystko to programy rozrywkowe

Discovery ma akurat sporo programów dokumentalnych, tyle że realizowanych inaczej niż w takim tradycyjnym ujęciu dokumentu, poza tym jak ktoś chce takich właśnie bardziej tradycyjnych, to je może odszukać w Discovery Science czy Discovery Historia.

A z całej tej listy to gdybym miał wybrać najbardziej wartościowy moim zdaniem kanał, byłby to właśnie DMAX. Co do Polsatu to mam obawy, że ten kanał szybko zmieniłby się w kontener powtórkowy i pojawiłyby się paradokumenty, jak na Polsat Doku ma to miejsce.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking począwszy od najbardziej pożądanego do tego najmniej pożądanego kanału, który widziałbym na MUX-1, a który być może pojawi się tamże w miejsce kanału ATM Rozrywka, to:

 

1. TVP Dokument,
2. Polsat Edu,
3. TVC Nostalgia lub DMAX,
4. ATM Rozrywka lub Tele Rozrywka czy też Silver TV,
5. Red Carpet TV lub H! TV,
6. CD Action TV.

 

Rzecz jasna ciężko jest mi bardziej jednoznacznie i pewnie określić moje zdanie, choćby z tego powodu, że nie znam tego jak według planów miałyby wyglądać ramówki każdego z tych kanałów i jak faktycznie będą wyglądały/mogłyby one wyglądać w stanie faktycznego nadawania dla wszystkich z tych kanałów. Jednak na podstawie publicznie dostępnych informacji tak mniej więcej mój typ określam - być może z błędami i pomyłkami, które skorygowałbym, gdybym miał więcej informacji w tych sprawach.
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@Golbi84 Nie rozmawiamy o Twoich ideałach na kanał w naziemnej, ale o zaprezentowanej liście. Z tej listy nie ma czego wybierać. Jeśli już coś mam wybrać to DMAX.

 

No to pisałem że masz METRO niech zmienią w DMAX. Im się nie opłaca bo oglądalność marna. To już wole MWE. Mają kanał bajkowy, muzyczne, filmowy, dokumentalny - z tego można cos skleić sensownego tylko nie TVC Nostalgia bo sie obawiam ze to będzie archiwum ..... telezakupów i kabaretów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79 co do seriali zgoda w Metro. Dlatego Metro wg mnie ma sens, bo mimo powtórek jest ten plus o jakim piszesz. Poza tym to nie jest n-ta powtórka z kolei staroci, ale całkiem nowych seriali w wielu przypadkach. 

 

Co do Polsat Edu podzielam obawy @Kirk. W ramówce tego kanału moim zdaniem bardzo szybko znalazłyby się powtórki paradokumentów. To byłby najgorszy wybór. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dvbtowiec napisał:

@Marek79 co do seriali zgoda w Metro. Dlatego Metro wg mnie ma sens, bo mimo powtórek jest ten plus o jakim piszesz. Poza tym to nie jest n-ta powtórka z kolei staroci, ale całkiem nowych seriali w wielu przypadkach. 

 

Co do Polsat Edu podzielam obawy @Kirk. W ramówce tego kanału moim zdaniem bardzo szybko znalazłyby się powtórki paradokumentów. To byłby najgorszy wybór. 

W DMAX tez bo dostosowują do polskiego widza. Polsat Edu daje szanse np. Galileo.

 

Już zrobił TVN klona TVN 7 nazywa się Fabuła teraz chce klona Metro. Jestem za kanałem od WP lub tym

Silver tylko coś więcej o kanale by się przydało

 

TVN Discovery - zaproponować zmianę nazwy Metro a Polsatowi zmianę nazwy Fokus TV dziwne ze obie wystąpiły z kanałami podobnymi do tego co już mają. ATM chociażby nazwę zmienili po co ten człon ROZRYWKA który w tym logo dziwnie wygląda z POWTÓRKA pod spodem podobnie jak ta Tele Rozrywka. TVC Nostalgia co to ma być? ani TVC jakiś znany kanał żeby robić cos na jego bazie bez sensu. Polsat niech po prostu wystąpi o zmianę nazw kanałów które przejął można stworzyć kanał młodzieżowy (ESKA), edukacyjny (FOKUS), familijny (NOWA) i kanał retro z TV6 a jeśli startować z nowym to informacyjnym - publicystycznym z naciskiem na regiony INTERIA TV

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Fabuła nie jest w naziemnej, więc to jest argument bezcelowy. A co do Polsatu Edu - my tak naprawdę nie wiemy dokładnie, co tam ma być, bo to jest nowy pomysł, mamy głównie te obawy oparte na pozostałych stacjach Polsatu, więc nie strzelałbym tu, że będą puszczać "Galileo" nadawane już na 2 stacjach w naziemnej, Z DMAXem jest nieco inaczej, bo to marka funkcjonująca na kilku rynkach i tu mniej więcej wiadomo, czego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dvbtowiec napisał:

RED CARPET TV - jest na satelicie. Obecność w naziemnej w wersji SD żadna wartość dodana.

 

 

Nie każdy ma satelitę, poza tym to żaden argument. Moim zdaniem kanałów jest już na tyle dużo, że tworzenie kolejnych nowych tylko po to by zapchać dziurę w DVB-T mija się z celem. Ja bym wolał, żeby w to miejsce wskoczyło coś, co ma już ugruntowaną pozycję na rynku, powiększając tym samym swoją dostępność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał:

Tak będziesz miał Galileo o 22 i rozstania, policjanci i policjantki itp. o pozostałych porach. 

Dzięki. Co potrafi zrobić Polsta ze swoimi kanałami wiemy. ATM Rozrywka jestbdoskonałym przykładem. 

ATM nie jest kanałem Polsatu. Wole paradokument o pracownikach policji niż Szpital, Szkoła i 19+ a to Ci da DMAX do tego gnioty z Discovery najgorszych kanałów dokumentalnych niektóre programy to MTV by się nie powstydził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał:

DMAX jest na niemieckim rynku FTA i ramówka to zdecydowanie nie TTV. 

Owszem nie można oczekiwać nowości, ale dla widza naziemnej sporo z tych propozycji to byłaby nowość. 

Już Ci pisałem że dostosują ramówkę do widza. Jeszcze jak Ci dadzą wymóg ilość godzin polskich produkcji a tu Polsat prowadzi produkcjami PP i PC to by ramówki Nowa i 6 zajął cale Nowa już ma: Szpital dziecięcy i Oszukane. To już wole H! Silver ale jako kanał łączący wszystkie tematyczne bajki, muzyka, dokumenty i film. 

 

Polsat mógłby po prostu wyjść z kanałem Polsat 2 lub przeniesieniem Super Polsat. 

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Golbi84 nie musisz mnie cytować w całości każdej wypowiedzi. Mamy ciągłość i wiem co napisałem. Wystarczy że wstawisz mój nick :)

Niestety nie wierzę w to że MVE stworzy solidną ramówkę w kanale naziemnym. Koszt nadawania naziemnego jest wielokrotnie droższy. Widzę większość ich kanałów na satelicie. Nie ma na czym oka zawiesić. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

@Golbi84 nie musisz mnie cytować w całości każdej wypowiedzi. Mamy ciągłość i wiem co napisałem. Wystarczy że wstawisz mój nick :)

Niestety nie wierzę w to że MVE stworzy solidną ramówkę w kanale naziemnym. Koszt nadawania naziemnego jest wielokrotnie droższy. Widzę większość ich kanałów na satelicie. Nie ma na czym oka zawiesić. 

Ale mają z czego brać. A Discovery wystarczy by z Metro wy[beep].... programy TVN i zastąpić dokumentami i nawet sportem (Eurosport) ten drugi już tam leci dziś mecz Polska - Turcja (piłka ręczna)

 

TVN i Polsat nie jeśli już zmiana nazw ich kanałów które mają chyba że któryś dałby kanał specjalny informacyjny - publicystyczny najlepiej Polsat razem z Interią.

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...