Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak się kręci :jupi:

Na pewno na Trzeciewcu -nie jest jeszcze na ful bo mux-2 odbieram na 100% jakość/ siła a na tym leci w granicach 42- 50 % i w dodatku drobna pikseloza tak że podgląd nie możliwy, ale odbiornik wyłapał wszystkie kanały (także OTVP- Poznań który ma być nadawany oprócz naszego bydgoskiego) łapiąc przy okazji także Gdańsk i Olsztyn choć tylko na chwilę :cry: .

Wszak to testy jak ktoś wyżej raczył zakomunikować :wink:

W MUX-1 ma być tylko 1 wersja TVP INFO, więc złapałeś MUX-3 a nie MUX-1. Przedwczesna radość. W nocy jest lepsza propagacja.

 

Coś tam jednak się sprawdziło - instalowali i krótko testowali we Wrocławiu. Mnie zastanawia co innego - w tym harmonogramie 3 maja są wpisane BIałystok i Suwałki. Na tych nadajnikach na 100% już takie instalacje były (sam złapałem przez chwilę kanały MUX-1 w Białymstoku pod koniec stycznia, natomiast w Suwałkach również ktoś wczytał listę kanałów MUX-1). Może jednak w przyszłym tygodniu coś się już zacznie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się dowiedziałem, to testy zaczęły się zgodnie z planem - ich pierwszy etap polegał na włączeniu nadajnika, sprawdzeniu, czy wszystko gra i... wyłączeniu. Na razie nie wiem, czy spodziewane są jeszcze jakieś inne testy przed końcem maja.

 

EDIT: Wg Radia Kielce testowa emisja z nadajnika Kielce/Święty Krzyż ma się rozpocząć w weekend: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kolejn ... 77001.html . Z drugiej strony wg TVP Bydgoszcz emisja testowa z nadajnika w Bydgoszczy miała się rozpocząć wczoraj, a do dzisiaj nic o niej nie było słychać, więc jeśli była, to tylko kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 Też słyszałem,że testy są zgodnie z planem. Całe te nasze zdenerwowanie i oburzenie, na niesprawdzone info jest według mnie słuszne. "Polacy nie gęsi i swój rozum mają", i po prostu już nie chcą u operatorów płacić za najniższy pakiet,ponieważ podstawowe kanały są w DVB-T bezpłatne i nieco lepszej jakości niż u operatorów platform cyfrowych..

 

Ps. Życzę Wam i sobie dobrego i silnego sygnału. Pozdrawiam z Wielunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku traktowałem ten harmonogram emisji testowych MUX1 z przymróżeniem oka, z uwagi na źródło, które go ujawniło. Wkurza mnie tylko, ten cały chaos informacyjny. Swoją drogą, to nie rozumiem tej gorączki, sporej części osób. Do planowanego startu MUX1 pozostał ledwie miesiąc i 2 dni. Czy naprawdę trudno jest wytrzymać tak niewielki okres czasu. Rozpocznie się maj i będziemy odliczać dni do startu MUX1. Testy może i będą, ale kto da gwarancję, źe nie potrwają jeden dzień i dwa i trzeba będzie mimo wszystko czekać na 1 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku traktowałem ten harmonogram emisji testowych MUX1 z przymróżeniem oka, z uwagi na źródło, które go ujawniło.

To znaczy jakie źródło? Polo TV to taki sam podmiot jak ATM, Stavka czy TVP.

 

esty może i będą, ale kto da gwarancję, źe nie potrwają jeden dzień i dwa i trzeba będzie mimo wszystko czekać na 1 czerwca.

Patrząc na to co dzieło się w przypadku drugiego multipleksu to testy były po prostu wcześniejszym rozpoczęciem emisji bez gwarancji ich, że tak powiem, niezawodności. A data z harmonogramu była terminem, od którego Emitel był zobowiązany do zapewnienia niezawodności wspomnianych emisji.

I w przypadku pierwszego multipleksu mowa jest o właśnie takiej formie testów. Jeżeli w przypadku drugiego tak wyglądały to dlaczego w identyczny sposób nie miałyby wyglądać w przypadku pierwszego multipleksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Polo TV, podobnie zresztą jak ATM Rozrywka czy TVP jest nadawcą. Te podmioty nie odpowiadają jednak za emisję sygnału. Być może Polo TV dostało roboczą wersję harmonogramu emisji testowych, która jednak w żaden sposób nie była wiążąca. Zresztą Emitel od samego początku powtarza, że jedyną obowiązującą datą jest 31 maja 2012 roku. Co ciekawe, u mnie w okolicach Zamościa MUX2 ruszył 28 lipca 2011 roku i nie przypominam sobie żadnych testów przed tą datą. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby podobnie było i w przypadku MUX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będę mógł odebrać z Krakowa(jak zaczną nadawać)?

Myślę że tak w końcu Kraków ma nadawać na tej samej częstotliwości co Tarnów :)

 

Moim zdaniem mogliby tam w Emitelu podzielić te testy na trzy części:

1. Krótkotrwałe testy (to co mamy teraz)

2. 24 godzinne testy głównie nośnej

3. Stałe testowanie

Dzięki temu byłby jakiś porządek w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podmioty nie odpowiadają jednak za emisję sygnału.

Ale ta emisja dotyczy ich, więc posiadają określoną wiedzę.

 

Zresztą Emitel od samego początku powtarza, że jedyną obowiązującą datą jest 31 maja 2012 roku.

To jest data dotycząca stałych emisji, której EmiTel musi dotrzymać. A mowa jest o testach na podobnej zasadzie, jak w przypadku drugiego multipleksu.

Mi osobiście na tych testach jakoś specjalnie nie zależy, bo został już zaledwie miesiąc i nie ma co napalać się na te testy, ale gdyby pojawiły się to na pewno nie pogardziłbym nimi. ;)

 

Co ciekawe, u mnie w okolicach Zamościa MUX2 ruszył 28 lipca 2011 roku i nie przypominam sobie żadnych testów przed tą datą.

A u mnie były. Nie pamiętam przez jaki czas, ale chyba coś koło tygodnia przed docelową datą stałych emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, u mnie w okolicach Zamościa MUX2 ruszył 28 lipca 2011 roku i nie przypominam sobie żadnych testów przed tą datą.

A u mnie były. Nie pamiętam przez jaki czas, ale chyba coś koło tygodnia przed docelową datą stałych emisji.

 

Testy MUX2 były na terenie całego kraju uruchamiane na podstawie opublikowanego wtedy "harmonogramu uruchomień testowych". U mnie uruchomiono taką emisje testową MUX2 11 lipca 2011 r., czyli 20 dni przed planowaną docelową datą stałych emisji. Myślę że podobny "harmonogramu uruchomień testowych" pojawi się dla MUX1 w maju, zapewne po długim weekendzie lub jeszcze późnej. Przy takiej ilości nadajników trzeba zacząć szykować się do stałej emisji choć tydzień wcześniej. W poprzednim roku gdy odpalano dużą ilość nadajników, uruchomiano wcześniej emisje jako testowe, by jeszcze coś skorygować, poprawić i zdążyć do 31 lipca. Emisje te choć testowe, odbierało się normalnie tak jak się odbiera np. dzisiaj, nie było przerw ani innych przeszkód by oglądać programy.

Większości forumowiczów z tego forum i z forum emitel-a chodzi właśnie o taką emisje MUX 1, testową ale stałą, podczas której można oglądać programy. Moim zdaniem nie ma się co gorączkować, trzeba czekać na oficjalne info od emitel-a, czy będą takie emisje czy nie. Choć do oficjalnego uruchomienia pozostał miesiąc więc tyle da się chyba wytrzymać.

 

P.S. Wiem że można być niecierpliwym, ja też jestem bo ta nasza cyfryzacja w kraju, trwa już kilka lat a dopiero w tym roku na teranie całej Polski będzie można zobaczyć TVP naziemnie w jakości cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne info Emitela:

 

"Już w tym tygodniu rozpoczną się testowe uruchomienia emisji przewidzianych w drugim etapie wdrażania MUX-1.

 

Przypominany, że do dnia 31.05.2012 emisje będą miały charakter testowy, co oznacza, że mogą występować przerwy lub zakłócenia sygnału."

A gdzie to info, bo coś na forum Emitela nie mogę znaleźć?. edit: Już znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...