Skocz do zawartości

UEFA Euro 2024


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjemnie się w pierwszej połowie oglądało ten mecz, zwłaszcza Włochów. Przypominali ekipę Manciniego sprzed 3 trzech lat, ale druga połowa to już taka późna Hiszpania Del Bosque. Mnóstwo bezproduktywnych podań, bardzo mało konkretów i jednak niepewność co oznacza, że Włosi nie mieli tego meczu pod pełną kontrolą. Albania słabiutka, ale niebezpieczna i to do ostatnich sekund.

 

Na razie średnia 4 gole na mecz, naprawdę nieźle i nieźle też się te Mistrzostwa ogląda. Po tych 4 meczach trudno na razie wyciągać jakieś wnioski, bo wciąż nie wiemy jak silni są Niemcy, Hiszpanie i Włosi, a jak faktycznie słabi są Szkoci, Chorwaci i Albańczycy, więcej powiedzą nam następne mecze choćby bezpośrednie konfrontacje Włoch z Hiszpanią, Chorwacji z Albanią czy Szkocji ze Szwajcarią.

 

Wracając do meczu Szwajcarii z Węgrami to naprawdę nie rozumiałem tych zachwytów przedmeczowych nad Węgrami, szczególnie ze strony bodajże Żewłakowa. Większość z nich kopie piłeczkę u siebie w kraju, natomiast ci grający zagranicą głównie w Bundeslidze wcale tam nie zachwycają. I tak naprawdę jeśli Węgrzy nie trafią z taktyką i nie dołożą do tego cech wolicjonalnych jak 3 lat temu to są przeciętniakami. Gdzie im do regularnie dobrze grających Szwajcarów?

 

Czy ludzie zaproszeni do studia TVP oraz siedzący przed mikrofonem oglądali mecze w tym sezonie? Albo w ogóle przygotowywali się w jakiś sposób nim przekroczyli bramy Woronicza oraz niemieckich stadionów? Bo jak słyszę Mielcarskiego, który wygłasza tezę, że Morata nigdy nie grzeszył szybkością to mi ręce opadają. A czym niby grzeszył? Przecież to był od zawsze jeden z jego najważniejszych atutów zwłaszcza w porównaniu z innymi dziewiątkami.

 

Jutro zapowiada się kolejny świetny dzień. Polska - Holandia obojętnie jak się skończy rozpala emocje wszystkich kibiców reprezentacji Polski. Jutro też zobaczymy Danię, którą tak dobrze się oglądało 3 lata temu, ale dla mnie prawdziwy hit zobaczymy jednak na sam koniec. Serbia kontra Anglia. Obie repki przez te wszystkie lata dostarczyły nam tyle osobistości piłkarskich, a zarazem tak bardzo są niespełnione na arenie międzynarodowej. Serbia, czy choćby jej wcześniejsze wersje zwane Jugosławią czy Serbią i Czarnogórą nie podniosła jeszcze żadnego pucharu. Anglia ma tylko Puchar Rimeta. Niebywałe. Bardzo mnie ciekawi ta konfrontacja. Szczególnie rywalizacja silnych napastników Serbii z angielską defensywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mnie zna ten wie, że o Niemcach nie mam najlepszego zdania, ale nie można im odmówić smykałki do organizacji tego typu imprez Wprawdzie w ostatnich dniach pojawiły się pewne zgrzyty o czym słychać od ludzi będących tam na miejscu to jednak te stadiony, atmosfera... nie trzeba być w środku tego wszystkiego żeby to poczuć. Muszę przyznać, że nie jestem fanem rozgrywania wielkich imprez piłkarskich w krajach, które tego nie czują. Mundial w Katarze w ujęciu sportowym był udany, ale organizacyjnie to wszystko do mnie nie przemówiło. Biła ta sztuczność. W Niemczech i innych krajach o tradycjach piłkarskich to co innego, największe wrażenie robią jednak te stadiony. Wiem, że stadion w Berlinie nie robi szału pod względem widoczności, gdyż to stadion olimpijski, ma bieżnię etc. ale to obiekt monumentalny. Niesamowicie okazale się go ogląda z każdej niemalże perspektywy. No i ta historia jaka z niego wycieka! Igrzyska Olimpijskie z Hitlerem na trybunie, rekordy świata Owensa, później Bolta, finał mundialu, główka Zidane'a. Nie dziwię się Niemcom, że nie chcą go wysadzać. Bo to jak zburzenie San Siro. Niesamowicie byłoby szkoda. Przecież to jak rozwalenie jakiegoś pałacu albo zamku. Wreszcie stadion w Dortmundzie. Epicki i również historyczny, ale też ten w Hamburgu czy Gelsenkirchen. Naprawdę bardzo udane obiekty. Odwołując się jeszcze do tego stadionu w Berlinie od zawsze jeszcze lubiłem ten stary olimpijski stadion monachijski. Nie ukrywam, że wolę go od tego nowego stadionu Bayernu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przełącz się na DVB-T2 lub na TVP Sport Online.

Ewentualnie ścisz dźwięk i włącz radio. Najlepiej rozgłośnię z kraju, który gra w danym momencie. W meczu Polska - Holandia powinna być transmisja w NPO Radio 1. Przy takim meczu lepiej posłuchać głosów redaktorów cieszących się z goli niż naszych smutasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawop napisał(a):

Oglądam ITA-ALB i już jestem zmęczony, a jest ósma minuta. Czy Ci komentatorzy zamkną się chociaż na trzy sekundy? To brzmi jak audiodeskrypcja

W naziemnej w telewizorach z AC4 można włączyć jedną z 6 ścieżek dźwiękowych: Polski DD stereo , Polski DD 5.1 , Angielski DD 5.1 , Orginalna wersja z dźwiękiem stadionu DD 5.1 , DD 5.1 Polski , audiodeskrypcję DD stereo.

Działa wybór na nagranych meczach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki nadawca publiczny Westdeutscher Rundfunk podczas transmisji meczu Polska - Holandia w programie radiowym WDR Event dopuścił się zagłuszenia Mazurka Dąbrowskiego przez nieprzerwanie rozmowy z komentatorem meczu. Natomiast rozmowa została na chwilę przerwana podczas hymnu Holandii.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Niemiecki nadawca publiczny Westdeutscher Rundfunk podczas transmisji meczu Polska - Holandia w programie radiowym WDR Event dopuścił się zagłuszenia Mazurka Dąbrowskiego przez nieprzerwanie rozmowy z komentatorem meczu. Natomiast rozmowa została na chwilę przerwana podczas hymnu Holandii.

 

Rano od 11 na TVP Sport leciał "Euro dzień",było łączenie ze stadionem,relację dawała ta nowa brunetka(nie znam nazwiska) i w pewnym momencie w tle puszczono hymn Polski(chyba próba organizacyjna) a ona ani na chwilę nie przestała gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Cię to dziwić - taki w obecnych czasach jest poziom dziennikarstwa. Z komentatorami podczas meczy i ich wywodami nie jest lepiej dlatego z reguły oglądam bez komentarza. U nas pieje się z zachwytu nad porażką z Holandią, a tymczasem Słowacja wygrywa z Belgią i to jest faktycznie dla nich sukces.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, opensource napisał(a):

taki w obecnych czasach jest poziom dziennikarstwa

Zgadza się.

2 godziny temu, opensource napisał(a):

U nas pieje się z zachwytu nad porażką z Holandią,

Zawsze próbuje się tłumaczyć porażki, wybielać błędy,przemilczać niewygodne prawdy. Oni wszyscy chcą wejść sportowcom w pewne miejsce i być fajni. Nie na tym to powinno polegać. Dobre rzeczy należy chwalić a złe ganić i mówić otwarcie tak jak jest.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, opensource said:

Nie powinno Cię to dziwić - taki w obecnych czasach jest poziom dziennikarstwa. Z komentatorami podczas meczy i ich wywodami nie jest lepiej dlatego z reguły oglądam bez komentarza. U nas pieje się z zachwytu nad porażką z Holandią, a tymczasem Słowacja wygrywa z Belgią i to jest faktycznie dla nich sukces.

Zgadzam się, liczy się wygrana, to jest sukces. U nas rozpływają się jak pięknie niby Polacy grali, co z tego skoro przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aandin napisał(a):

 

Zawsze próbuje się tłumaczyć porażki, wybielać błędy,przemilczać niewygodne prawdy. Oni wszyscy chcą wejść sportowcom w pewne miejsce i być fajni. Nie na tym to powinno polegać. Dobre rzeczy należy chwalić a złe ganić i mówić otwarcie tak jak jest.

Tu jeden co raz nie wszedł im w pewne miejsce i Czesiu po 18 miesiącach dalej obrażony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...