Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2023 o 20:51, terracan1929 napisał(a):

Pierwsze dwa dni użytkowania tytułowego dekodera i póki co, same pozytywy.

Przeskok jakościowy obrazu w porównaniu z "the best" dekoderem kablowym Vectry jest OGROMNY. 

Nie spodziewałem się, aż tak dużej różnicy. Obraz jest po prostu świetny. I tyczy się to wszystkich rodzajów programów - SD ,HD jak i 4K.

Nie wiem, może ja jestem taki pechowy i u mnie trafiają sie takie gnioty. Wymieniłem w październiku stary chyba 15 letni nbox na to cudo i obraz jest dużo gorszy niz był na nboxie. Na moje pierwsze sugestie kazano mi wymienić kabel hdmi na lepszy, co uczyniłem i co nic nie dało :) . Później ciągłe problemy z zacinaniem , pikselami i czort wie co jeszcze. Wymieniony na drugi egzemplarz, który nie jest lepszy, co chwile coś się z nim dzieje. Być może ja nie potrafię ustawić swojego tv z tym cudem, aby obraz był przynajmniej taki jak był na nbox. Jeśli mam rozdzielczość ustawione na 4k to obraz jest mdły, jak przełączę na 1080p, to jest lepiej, za to na kanałach sd obraz jest za ciemny i twarze są czerwone, a nie bedę ustawiał parametrów na każdy kanał osobno. Jestem załamany, brat ma Ultraboxa i jest zadowolony, ja mam ten niby super dualbox i jestem załamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lakiman napisał(a):

@grzesion sprawdziłeś obraz na ultraboxie?

Nie miałem jeszcze okazji, ale obraz na dulalbox jest gorszy niz na starym nbox, >mam tez na multiromie Wifibox+ i na nim tez obraz jest lepszy, a nic z kablami, ani antenami nie robiłem. Został wymieniony tylko główny dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał(a):

Może coś być z twoim tv nie tak. 

Telewizor w miarę młody bo z 2020 roku sony kd xh8505. Jesli to wina telewizora, to mogło by być tak, że na nboxie i na wifiboxie byłoby lepiej? 

Jeszcze wybiore sie kiedyś do brata i podłączymy oba na jednym i zobaczę, czy będzie różnica. A czy może to byc np, wina konwertera w antenie? bo dość dawno nie był wymieniany.

Sorki za literówki, ale choruje na stwardnienie rozsiane i sie przytrafiaja ;) 

Edytowane przez grzesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grzesion napisał(a):

Jesli to wina telewizora, to mogło by być tak, że na nboxie i na wifiboxie byłoby lepiej? 

Jeszcze wybiore sie kiedyś do brata i podłączymy oba na jednym i zobaczę, czy będzie różnica

Koniecznie sprawdź na innym tv. U mnie odkryłem dość ciekawą przypadłość Dualboxa. Otóż mam tv Samsunga z 2014 roku. Replay tv jak i viaplay na dekoderze działają dość kiepsko, tzn obraz jest jakiś skopany. Tylko w tych dwóch "aplikacjach", telewizja, Netflix czy player działają bez zarzutu. Sprawdziłem dekoder pod nowszym tv z 2018 roku a tam viaplay i replay tv wyglądaja ok, więc zapewne mój starszy tv czegoś nie wspiera co powoduje efekty takie jak wyżej opisałem. 

Może u Ciebie jest podobnie, tv czegoś nie wspiera przez co dekoder daje inny, skopany obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na różnych kablach, kupiłem specjalnie taki wspierający HDMI 2.1 i nic to nie dało. Na tv z 2018 jest ok, na tv z 2014 już nie. Sam tego nie rozumiem ale tak jest. 

Już sama plansza na kanale 90 (viaplay) po przełączeniu i upływie ok. sekundy się rozmazuje i jest  "poszarpana". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał(a):

Nbox i wifibox to dekodery HD. Widać z nimi telewizor bez problemu współpracuje. Sprawdzałeś na innych portach HDMI telewizora? Może to kwestia jakichś ustawień w tv.

Zmieniłem wejscie HDMI i jakby się poprawiło :) musze teraz jeszcze poszperać w ustawieniach tv, aby to podciągnąć, bo teraz przy całkiem czarnym tle na nim troche pikseluje, jakby cos nie przerabiało obrazu. Może coś z ustawianiami hdr lub cos podobnego?

Jednak i tak przy najbliższej okazji sprawdze dekoder u brata i porównam z jego ultraboxem , jak to wyglada pod wzgledem samego obrazu. dzięki za podpowiedź :)

Edytowane przez grzesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ten dekoder na podstawie codziennego użytkowania? Teraz mam 4K UltraBoxa ale po tej ich aktualizacji nie da się go normalnie używać i zaczynam myśleć o wymianie. Używał ktoś tych dwóch dekoderów i może go ocenić?

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ozzy666 napisał(a):

Jak oceniacie ten dekoder na podstawie codziennego użytkowania?

Dualbox to katastrofa w porownaniu do ultraboxa. Naprawde.... mam oba. Wiem co mowie. Choc wifibox jest jednak najglrszy ze wszystkich :D

mam tylko nadzieje ze niebawem bedzie aktualizacja dual pod katem tego klatkowania obrazu na kanalach 4k. Bo nie moge tego zdzierżyć. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie Canal+ w swojej sprawie.Miałem okazje zobaczyć DualBox-a w akcji. Pracownicy w punkcie męczyli się ostro z aktywacją i konfiguracją tego dekodera. Byłem wiele lat abonentem Cyfry i NC+ miałem wiele sprzętów i dekoderów ale takiego badziewia to w życiu nie widziałem. Ten sprzęt chodzi gorzej niż najtańszy tablet z biedronki. A jego fukcjonalność to wręcz ostry zjazd w dół i cofanie się w rozwoju.  Po dużej konsternacji wyszedłem z salonu z jedyną słuszną opcją czyli Modułem CI+ a tym "dekoderom" mówię stanowcze nie.

 

Edytowane przez danielpes5
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpes5 napisał(a):

Po dużej konsternacji wyszedłem z salonu z jedyną słuszną opcją czyli Modułem CI+ a tym "dekoderom" mówię stanowcze nie.

 

Witam,

ile zapłaciłeś za kartę i jaki masz pakiet?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na tą ofertę

https://sklep.pl.canalplus.com/oferta/entry-sport-24?dllist=entry-sport-24

 

Karta+Moduł CI++Aktywacja  0 zł

Abonament 60 zł /m-c

pakiet Entry+ Sport  z Canal+

pakiet Eleven

pakiet Polsat Sport Premium

Viaplay

dostęp do Canal+ Online 

 

umowa na 24 miesiące

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...