Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie mam quada tylko twina+dwa zwykłe konwertery ale musimy jakoś to rozwiązać. :wink:

 

Troche to dziwne co piszesz bo nawet w ramach jednego transpondera powinienes miec możliwośc nagrywania i ogladania innego kanału.

 

Może na poczatek powyłączaj diseqi aby konwertery dzialały jako pojedyncze czyli jeden tuner steruje jednym a drugi drugim konwerterem ale podłaczej je tez kolejno.Najpierw jedne.Potem odłacz ten pierwszy i podepnij drugi i sprawdź.Musimy miec pewność że pracują dwa tunery niezależnie.

Jak sprawdzisz oba tunery włącz nagrywanie - powinienes swobodnie przechodzic na inne programy (na liście kanałów nie powinno byc wyszarzonych żadnych programów).

 

Jeszcze jedno.Dla obu głowic masz takie same ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolmar Totalnie źle poustawiane masz wszystko.

 

Wybierz głowicę 1 i teraz

 

Satelita: Astra 1B, 1C - pierwszy DiSEqC ma być 1.0/B/0 (a jeśli nie wskoczy sygnał - 1.0/B/1), drugi bezwzględnie wyłączony typ pozycjonera wyłączony. To zmienisz - przestaw satelitę na Hot Bird i pierwszy DiSEqC 1.0/A/0 (lub 1.0/A/1), drugi wyłączony, typ pozycjonera wyłączony.

 

Zmieniasz na Głowicę 2 i masz ustawić wszystko tak samo - znowu satelita Astra, przełącznik 1 j/w, 2 wyłączony, pozycjoner wyłączony.

 

Przy wyjściu zapisać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko do posiadaczy Astona 2.0.Jak wygląda funkcja PIP w tym module ?Dotąd uzywałem modułu Aston 1.05 (zamiennie z Blue) i na konalach kodowanych w seca nie było mozliwości ogladania dwóch roznych kanalów w dodatkowym okienku co jest zrozumiałe przy module jednostrumieniowym.

Jednak przy nowszym Astonie chyba powinna być taka mozliwość a u mnie jest ten sam komunikat co wcześniej czyli "moduł dekodowania jest w użyciu".Funkcji PIP uzywam nieslychanie rzadko jednak trochę dziwi mnie że nie dziala to tak jak teoretycznie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Inverto 7000 moduł Aston 2.18 -PIP działa ale tylko na jednym transponderze. Np. mogę podglądać TVP1 oglądając TVP2. PIP działa także na kanałach Canal+, ogladając Canal+ mogę podglądać Canal + Film.Jest to okrojona funkcjonalność tego modułu ale zawsze to coś.

Dodam że do obu wejść antenowych podłączony jest ten sam zestaw anten- Astra i HB.

Przy użyciu tego modułu mogę nagrywać dwa programy jednocześnie i oglądać trzeci. Mogę w trakcie nagrywania dwóch programów oglądać dowolny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia funkcja nie zalezy od moduły.Na każdym mozna nagrywac dwa dowolne i ogladać trzeci program.

Niestety ppojawil mi sie kilka razy problem z odkodowywaniem tzn. na niektórych kanalach czasami wskakuje mi tylko sam dźwiek lub sam obraz.Narazie zdarzyło mi sie to ze trzy razy ale nie wiem czy to wina modułu czy nowej karty cyfry bo akurat tego samego dnia wymieniłem komplet.

 

BTW na satelicie pojawiła sie nowa wersja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam prośbę o pomoc w sprawie współpracy tunera Inverto z obrotnicą SG 2100 (diseqc

1.2)

 

Jak już (jakiś czas temu) pisałem:

 

Po zmianie oprogramowania z 1,2-1,4 (z satelity Astra) Tuner Inverto 7000 pvr przestał automatycznie obracać (podczas przełączania programów) antenę z satelity Hotbird na Astrę i na odwrót.Podczas samego procesu ustawiania antena reaguje właściwie tzn. obraca się we wskazanym kierunku lecz przypisanie pozycji satelit (Astra,Hotbird) nie przynosi wymiernego rezultatu w postaci prawidłowego funkcjonowania w trakcie normalnego użytkowania.

 

Na chwilę obecną "kontrolowany" obrót anteny następuje tylko podczas procesu ustawiania oraz w chwili wejścia do katalogu Biblioteka Multimediów (tą "opcją" obecnie się "ratuje")

Niestety dodatkowy problem to fakt iż bardzo często antena (niestety) obraca

się samoczynnie np.podczas oglądania Tv, czy też nagrywania jakiegoś programu.

 

Osobiście raczej odrzucam możliwość awarii sprzętowej, gdyż sprawdziłem wszystkie podłączenia a sam problem (z obrotem anteny) przecież pojawił się dopiero po zmianie

(z satelity) oprogramowania z 1,2 na 1,4 .

Ps.Miałem nadzieję że może najnowszy update wyelminuje przyczynę "usterki" - niestety nic się nie zmieniło.

 

Czy dokonanie formatu dysku HDD może (w tym przypadku) mieć wpływ na naprawienie tego problemu czy też należy "zmienić" (waszym zdaniem) sam soft?

Jeśli soft to w jaki sposób można tego dokonać tak aby najnowszy soft został "skasowany" razem ze "śmieciami" które mogą powodować w/w problem.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś z Was umie mi pomóc. Głupi nie jestem ale z tym mie umiem sobie poradzić. Otóż po dołączeniu do Cyfry+ programów TV Lingua i Religia TV włączyłem przeszukiwanie transpondera 11.488 na HB. Tuner znalazł i jeden i drugi program .Zatwierdziłem zielonym i chciałem dołączyć oba programy do listy. Program Religia TV odszukałem na liście głównej bez problemu ale programu TV Lingua nie. Nie ma go na liście głównej. Usunąłem wszystkie niepotrzebne programy z listy głównej. Mam ich teraz tylko 120. To samo zrobiłem z programami radiowymi-jest ich 30. Tuner pomimo kilkakrotnego programowania nie wpisuje na listę główną programu TV Lingua. Straciłem cierpliwość. No ale mnie to ciągle męczy. Na tunerze globo HD S1 bez żadnego problemu odszukałem i wpisałem na listę ulubionych oba programy. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Chciałem usunąć poprzedni identyczny post ale nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ leon500

Zaktualizowaną listę z TVN Lingua i Religia TV wrzuciłem tutaj

Na początku przyszłego tygodnia zaktualizuję ją o kanały z nowego transpondera Cyfry+.

 

Poza tym, z satelity Astra 19,2 można pobrać nową wersję oprogramowania do tego odbiornika. Jest oznaczona jako 1.4.214.96.

Usunięto problem z nieuzasadnionym pojawianiem się komunikatu "Zwarcie LNB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kilka dni tuner zawiesza mi się w czasie czuwania. Objawia się to zatrzymaniem zegara na określonej godzinie, a do tego słychać jeszcze pracujący dysk. Oczywiście nagrania zaplanowane po godzinie, o której tuner się zawiesza nie są realizowane, a powrót do normalnej pracy tunera możliwy jest tylko po odłączeniu go od sieci.

Przed wgraniem najnowszego oprogramowania występował podobny problem, tylko tuner pozwalał się włączyć z pilota, a na ekranie telewizora pojawiał się komunikat o "zwarciu" (tutaj też tuner nie nagrywał zaplanowanych wcześniej pozycji i nie realizował deszyfracji zakodowanych nagrań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze wrócić do tematu, który już poruszałem, a mianowicie zgrywania nagranego materiału z wewnętrznego dysku twardego na dysk zewnętrzny np. pendriv'a. Wcześniej dałem sobie spokój z problemem mimo, że go nie rozwiązałem.

Czy nagranie skopiowane na pendriva trzeba jakoś "obrobić" żeby je odtworzyć w tunerze.

Skopiowany plik pojawia się na pendrive'e (na pasku pokazuje 43 % zajętości jego pamięci, a wcześniej pendrive był zupełnie czysty), ale nie ma żadnej długości (pokazuje 0 w miejscu czasu trwania) i nie mogę go odtworzyć.

 

Przepraszam problem ten już poruszałem, ale dalej nie daje mi spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kilka dni tuner zawiesza mi się w czasie czuwania. Objawia się to zatrzymaniem zegara na określonej godzinie, a do tego słychać jeszcze pracujący dysk. Oczywiście nagrania zaplanowane po godzinie, o której tuner się zawiesza nie są realizowane, a powrót do normalnej pracy tunera możliwy jest tylko po odłączeniu go od sieci.

 

Przyczyna tkwi zapewne w deszyfracji, czyli zawieszenie się tunera spowodowane jest błędem przy dekodowaniu któregoś materiału z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2.5 roku uzywania dzisiaj mój Inverto odmówil współpracy.Najpierw zaczął sie w kółko resetować a po kilku minutach przestał wogóle sie uruchamiać.Po odpięciu dysku działa ale nie chce ruszyć z dyskiem.Prawdopodobnie coś siadło w zasilaczu bo słychać takie cichutkie "świerczenie".Nie mam niestety schematu.Nie wiem czy siadły jakies kondensatory czy coś poważniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odtwarzacz stacjonarny DVD nie rozpoznaje materiałów video zapisanych przez inverto?

 

Zgrałem sobie (przy pomocy pamięci flash usb) na kompa film z dysku Inverto...

na komputerze po zmianie rozszerzenia pliku na mpg film działa bez problemu, niestety po wypaleniu go na płytę (dvd) odtwarzacz DVD (Wiwa) nie potrafi go odtworzyć, dlaczego??? przecież (z tego co czytałem w necie) Inverto zapisuje w formacie ts czyli jest to chyba w sumie mpeg 2 czyli format DVD o ile dobrze rozumię??

Czyżby potrzebna była jeszcze jakaś dodatkowa konwersja tego materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem w Nero jako dysk DVD z danymi (tak zawsze wypalam płyty z filmami z netu) i takie śmigają bez zarzutu. Więc (jak już wcześniej pisałem) nie wiem jaka może być tego przyczyna?

Pomimo, że próbowałem zmieniać rozszerzenie na mpg bądź avi,urządzenie DVD nie rozpoznaje tego formatu (przy pliku z filmem pojawia się zapytajnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak radziłeś: W programie Project X wybrałem dany plik,następnie zaznaczyłem opcje prepare i M2P po chwili otrzymałem plik z rozszerzeniem mp2, wypaliłem ten plik na płycie DVD - niestety nie działał:(, zmieniłem rozszerzenie z mp2 na mpg i powtórna wypałka -tym razem odtwarzacz DVD "zaskoczył" i film ruszył ok.

Zauważyłem tylko że gdy go"przewijam" do przodu i daje play, przez chwilę obraz rozmija się z dźwiękiem,hmm może to kwestia jakości materiału z którym nie radzi sobie tak szybko odtwarzacz?

 

Mam jeszcze takie pytania:

 

- Plik wynikowy (m2p) jest mniejszy od oryginału (tzn.od pliku ts) o jakieś 150MB czy tak powinno być? (masz tak samo?), czy też jakieś ustawienia programu pogarszają u mnie może coś w jakości nagrania?

 

- Czy tym programem można dzielić powstałe pliki na mniejsze np.na takie które da się wypalić na płytach CD.

 

- Co oznaczają opcje VDR,PVA PidFilter (w oknie wyboru formatu do jakiego dany materiał ma być zapisany.)

 

-Jaki program mógłbyś doradzić jeśli chodzi o konwersje tych plików do formatu: DIVX (XVID)

 

 

/Z góry dzięki za info./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ProjectX to ja korzystam z opcji demux.Powstaja dwa pliki - video i audio.Tutaj wielkość mniej wiecej sie zgadza.

 

Na temat opcji niestety nie pomogę.Ja znalazłem w sieci poprostu gotowy przepis co i jak poustawiać aby z materialu z dysku utworzyć płyte DVD.Pewnie gdzieś w sieci są opisy poszczególnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pisałem:

"Może ktoś z Was umie mi pomóc. Głupi nie jestem ale z tym mie umiem sobie poradzić. Otóż po dołączeniu do Cyfry+ programów TV Lingua i Religia TV włączyłem przeszukiwanie transpondera 11.488 na HB. Tuner znalazł i jeden i drugi program .Zatwierdziłem zielonym i chciałem dołączyć oba programy do listy. Program Religia TV odszukałem na liście głównej bez problemu ale programu TV Lingua nie. Nie ma go na liście głównej. Usunąłem wszystkie niepotrzebne programy z listy głównej. Mam ich teraz tylko 120. To samo zrobiłem z programami radiowymi-jest ich 30. Tuner pomimo kilkakrotnego programowania nie wpisuje na listę główną programu TV Lingua. Straciłem cierpliwość. No ale mnie to ciągle męczy. Na tunerze globo HD S1 bez żadnego problemu odszukałem i wpisałem na listę ulubionych oba programy. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?"

Wczoraj udało mi się oszukać tuner.Wybrałem wyszukiwanie i transponder 11488.Polaryzacja powinna być pozioma ale ja zmieniłem na lewoskretną. Zapisałem nowy transponder wciskając na pilocie niebieski klawisz. Tuner bez problemu zapisał. Włączyłem wyszukiwanie. Tuner znalazł 16 programów. Zapisałem do pamięci. Tuner zapisał wszystkie programy na liście głównej.Potem bez żadnych problemów zapisałem programy na liście ulubionej.Trochę to na około no ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...