Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podać jaki masz firmware w module Zeta Blue ?Ja przetestowałem niedawno kilka softow i na zadnym nie działała ani Superstacja ani Eurosport.Własnie dziwne jest że pozostałe wspólne kanały z transponderów Polsatu chodzą bezbłędnie.Pewnie na tym transponderze z którego idzie Superstacja coś "inaczej" ustawili i przez to jest źle;)

 

I jeszcze jedna kwestia.Działa na Lemonie Dolby Digital na Canal+Film ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny ekran moze oznaczać brak kluczy do odkodowania chociaz jak piszesz ze nagrania maja kilka dni to nie powinno byc problemu z kluczami.

Jakie masz ustawienia w sekcji twardego dysku ?Po wyłączeniu do standby tuner powinien sie po chwili spowrotem wlaczyć i rozpocząć dekodowanie.Jeśłi nie ma ustawionego dekodowania offline to po chwili ponownie sam sie wylączy.Zaobserwuj czy ma miejsce takie zachowanie tunera.

Ewentualnie wróc do starszej wersji i zobacz czy działa dekodowanie ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

24 lipca 2008r. pojawiła się na satelicie najnowsza wersja oprogramowania do INVERTO 7000 PVR datowana na 21.07.2008r. Czy ktoś z użytkowników tego tunera zauważył może jakieś bardziej lub mniej istotne zmiany wprowadzone przez tę wersję softu, bo ja przyznam się nie zauważyłem zupełnie żadnych, może jestem mało spostrzegawczy.

I druga sprawa (związana z tą pierwszą) - funkcja automatycznej deszyfracji nagrań.

Mam z tą funkcją od początku jej wprowadzenia w odbiorniku duży problem. Przez wiele dni odbiornik w ogóle nie deszyfruje nagranych wcześniej jako zakodowane nagrań, potem jakby budzi się, przez dzień, dwa deszyfruje wybrane nagrania (często nie wszystkie a tylko niektóre i to z różnych dni), a potem znowu ta funkcja nie działa, aż do następnego razu. I zawsze na przełomie miesiąca mam ból głowy, bo gdy nie zdążę obejrzreć nagranych wcześniej zakodowanych programów i jednocześnie odbiornik ich nie zdeszyfruje to mogę je wykasować, bo przy zmianie klucza przez nadawcę (u mnie Cyfra +) nie ma już do nich dostępu.

Czy ktoś z forumowiczów może mi pomóc w tym temacie i powiedzieć na jakiej zasadzie działa opisana wyżej funkcja, czy jest to czysta improwizacja odbiornika i żaden schemat tu nie obowiązuje.

Czy ktoś może używa większego niż 160 GB dysku i gdzie ewentualnie można dokonać wymiany dysku na większy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego softu nie testowałem bo narazie nie mam takiej możliwości.Pytałem o zmiany na innym forum ale nikt nie dał odpowiedzi.Zmian jest kilka drobnych typu aktualizacja listy transponderów.

 

Co do deszyfracji to z kanałami Cyfry nigdy nie miałem problemów.Tuner generalnie po pierwszym wyłaczeniu deszyfruje wszystkie zakodowane nagrania.Gorzej z Polsatem bo tego za [beep]ę nie chciał mi niedawno ruszyć.Wgrałem starszy soft i wymusiłem dekodowanie recznie.Po powrocie do nowszej wersji o dziwo zdekodował ten materiał którego wcześniej nie ruszał.

Nie wiem co pomogło czy reset czy wgrywane ponownie oprogramowanie.

 

Dysk możesz jak najbardziej wymienić na wiekszy.250 GB chodzi napewno.Ja proponuję dysk od lapropa cichszy i chłodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Dowiedziałem się z innego źródła, że w tej wersji nie jest już wyświetlany (na wyświetlaczu VFD tunera) numer kanału (to jedyne co zauważyłem), dzięki temu jest więcej miejsca na nazwę, oraz poprawiono wyświetlanie napisów DVB, oraz współpracę z modułami Seca Mediaguard. Zaktualizowano także jak napisałeślistę transponderów i satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym oprogramowaniu dodano EPG dla Cyfry + na pełne siedem dni. Do wtorku jest pisane małymi literami -jak dotychczas a od środy dużymi- tak jak w EPG Cyfry+. Nowe EPG działa doskonale a przy włączonej funkcji-pobieranie EPG w tle- żadnych problemów. Działa szybko i dokładnie tak samo jak w firmowych odbiornikach Cyfry +. Z innych zmian to wyświetlanie na wyświetlaczu samej nazwy programu. Dotychczas był na początku numer programu z listy a dopiero nazwa. Teraz jest sama nazwa po przewinięciu razem z numerem.Innych zmian nie zauważyłem.

Z deszyfrowaniem nagrań to chyba tuner sam sobie decyduje kiedy zdeszyfrować. Kiedyś też maiałem problem bo długo nie deszyfrował a potem zdeszyfrował nie wszystko. Też nie wiem jak sobie z tym poradzić . W takich przypadkach powinna być funkcja ręcznej deszyfracji. Ale i tak uważam że jest to doskonały tuner. Mam go już trzy lata i ani razu mnie nie zawiódł a firma Inverto ciągle coś dodaje w nowych oprogramowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co do odbiornika i samej firmy Inverto (a także firmy Ostrowski - pozdrawiam Panie Danielu) także mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Odbiornik też mam 3 lata i jestem z niego bardzo zadowolony.

Nie jest chociażby tak jak z najnowszym Humax-em Icord, który został wypuszczony totalnie bez przygotowania na polski rynek. Dla mnie kompletna kompromitacja HUMAXA i to na jednym z większych i dynamiczniejszych rynków satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dokładam dobrą cegiełkę pod adresem Firmy Ostrowski i Pana Daniela-oczywiście.

Bardzo się uradowałem jak pojawił się nowy tuner HD firmy Inverto. Niestety nie obsługuje on telewicji cyfrowej naziemnej.Zapewne w niedalekiej przyszłości taka możliwość się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno macie 3 lata ten tuner ?Mnie w maju mineły 2 lata a właśnie w tym okresie pojawiły się w firmie Ostrowski chociaż ja nabywałem z innego źródła.

 

Co do softu to cieszy mnie bardzo rozbudowa EPG.Nawet pytałem o nia w temacie o innym nowym tunerze Inverto.

Jeśli mnie pamięć nie myli na jakimś starszym software równiez było 7 dniowe EPG i również wyświetlane wielkimi literami powyżej 3 dnia (tak chyba wyświetlane jest przez mediasaty) ale nie zawsze załapywało tyle dni.

Przy funkcji pobierania w tle były u mnie jakieś małe problemy z tego co pamietam.Chyba nie zawsze wyświetlał to co było aktualnie nadawane tak jakby za wolno odświeżał dane.

 

A jak z EPG na Polsacie ?Poprawiono błąd ?Z innych błędów był brak dekodowanie fonii DD na Canal+Film możecie sprawdzic czy to naprawiono ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie chyba przesadziłem z tymi 3 latami, w lipcu mijają 2 lata.

Co do 7 dni w EPG Cyfry + niestety nie mogę tego potwierdzić, mam tak jak było na 3 dni do przodu niezależnie czy z włączonym EPG w tle czy nie (na Cyfrowym Polsacie - 7 dni). Nie sprawdziłem jeszcze dekodowania fonii DD na Canal+ Film, ale dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z typ EPG na Polsacie to chodzi dokładnie o opisy bo one były ucinane.Samo EPG czytane było prawidłowo.

 

Jeśli masz jakiś namiar do dystrybutora czyli firmy Ostrowski to moze zasygnalizuj im ten problem z fonią DD.Moze producent nawet nie wie że jest taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czy trzy miesice temu zadalem pytanie w dziale technicznym Cyfry + dlaczego na programie Canal+ Film nie ma fonii DD mimo że taka opcja jest wyświetlana. Odpowiedziano mi że fonia DD jest nadawana tylko na Canal+ Film HD. I tak rzeczywiście jest. Więc nie wiem czy to jest "wina" Inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś informację z Firmy Ostrowski (ponowne podziękowania dla p. Daniela Kucharskiego za szybką reakcję), że fonia AC-3 wychodzi z tunera tylko przez cyfrowe wyjście audio, tak więc rozumiem, że wszelkie inne połączenia tunera ze sprzętem audio (oczywiście sprzęt powinien nadawać dźwięk 5.1) nie dadzą tego dźwięku. Ja akurat mam podłączony tuner tylko z telewizorem (sprzęt audio wykorzystuję w innym celu) i to przez SCART, więc nie mam szans na AC-3. Wydaje mi się też, że dźwięk DD nie dotyczy tylko Canal + film HD, bo o ile pamiętam filmy z tą fonią Cyfra nadawała jeszcze przed wprowadzeniem HD.

W przypadku EPG, poprawa dotyczyła EPG nadawanego przez Canal+ NL, a to może być inny system. Nie wiem skąd odbierasz EPG 7-dniowe dla Cyfry, ale skoro masz taką możliwość to zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD nadawane jest na Canal+Film o czym informuje odpowiednia ikonka na pasku info.Oczywiście nalezy korzystać z wyjścia cyfrowego.Mnie dział techniczny odpowiedział ze fonia nadawana jest prawidłowo i przyczyn niemozności odbioru mam szukać w tunerze.W międzyczasie na jakimś forum inny posiadacz Inverto sprawdził dodatkowo na innym tunerze fonię i na nim odbierana jest prawidłowo.Podobnie jak przez dedykowane tunery Cyfry (te posiadające wyjścia cyfrowe).

 

Wina jest napewo po stronie Inverto który nie potrafi "odkodować" fonii DD gdyż fonie niekodowane np. TVN czy TV Polonia odbiera bez problemu.Nie wiem czy problem dotyczy tylko naszej Cyfry czy również innych platform.Ja sprawdzałęm na module Aston i Zeta Blue i na obu jest źle a więc to nie jest wina modułów.

 

Mam prośbę o sprawdzenie opisów na kanałach Polsatu (nie trzeba do tego celu mieć modułu nagry).Od którejś wersji opisy są ucinane po kilku pierwszych wyrazach.Wcześniej były wyświetlane prawidłowo więc może poprawiono ten problem.

 

Wszystkie platformy grupy Canal+ korzystają z systemu MediaHighWay odpowiedzialnego za EPG tyle ze dotąd nie był on ponoć do końca zaimplementowany w Inverto bo to wymaga wykupienia licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie EPG to już dzisiaj mam tylko na trzy dni. Nie wiem co się stało ale w sobotę po wgraniu nowego oprogramowania EPG działało na siedem dni.

Dzisiaj sprawdziłem DD na Canal+ Film. Na Inverto ,mimo że się wyświetla ikonka DD- dźwięku brak, napisy działają. Na Golden Interstar 890 na Canal + Film dźwięk DD- działa bezbłędnie i napisy także. No więc już wiadomo ,że problem z dżwiękiem w DD występuje w Inverto. Wyjaśnienia z Działu Technicznego Cyfry+ okazały się błędne ,chyba że od tamtego czasu się zmieniło.

Mnie bardzo zmartwiło brak EPG na siedem dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Paweł, opisy programów na kanałach Cyfrowego Polsatu są nadal ucinane i to bardzo (sprawdziłem na kilku różnych kanałach - filmy i publicystyka, sport). Pojawia się jeden lub kilka wyrazów (góra 4-5), a potem nic, tak więc szczegółowe opisy w EPG można sobie darować. Ciekawostka - EPG na 7 dni a opisów pozycji praktycznie brak, a na Cyfrze znów EPG na 3 dni ale za to (z nielicznymi wyjątkami - te jednak są) z pełnymi opisami, a najpełniejsze na TVN - często nie tylko obsada, reżyseria to jeszcze bardzo rozbudowany opis, który trzeba przewijać.

No cóż trzeba pogodzić się z tym, że chyba nie ma i nie będzie odbiorników (różnych producentów) bez większych czy mniejszych wad . Idealny się nie zdarzy, ale muszę przyznać, że gdyby Inverto wprowadziło odbiornik HD PVR, ale z podwójną głowicą (TWIN tuner) to pewnie zdecydowałbym się na tego producenta. Niestety Scena 5 HD, nie dość, że nie ma wbudowanego dysku (to ewentualnie można przeżyć) to przede wszystkim to tuner z pojedynczą głowicą, a takie mnie obecnie w ogóle nie interesują.

Na stronie producenta jest co prawda reklama odbiornika typu TWIN - 8000 HD PVR ( to taki nasz 7000 PVR tyle, że HD), ale nikt nic bliższego o nim nie wie, nawet Firma Ostrowski.

W załączeniu jeszcze link do ciekawej strony http://www.bombeeck.nl/Service/Inverto/index.html gdzie znajdują się m.in. wszystkie ostatnie softy do Inverto wraz z opisami zmian, jakie one wprowadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was pytanie i prośbę.

Chodzi mi o zgrywanie materiału z wewnętrznego dysku twardego na dysk zewnętrzny ewentualnie pendrive.

Można to podobno zrobić bez kłopotów czy dodatkowych programów poprzez funkcję - przenieś plik do...

Podłączyłem pendrive-a, tuner go zlokalizował, wskazałem program, dałem przenieś plik do...wskazałem pamięć z USB i tuner zaczaął przenosić program, co pokazywał procentowym postępem prac. Po przeniesieniu 100 % materiału, pojawił się on na pendrive, ale tylko w postaci pliku z nazwą. Plik nie miał niestety żadnej długości (pokazywał 0 w miejscu czasu trwania) i nie mogłem go więc odtworzyć. Co dziwne sam materiał musiał się w jakiejś formie przeniesć na pendrive-a, bo na pasku pokazywał 23 % zajętości jego pamięci (wcześniej pendrive był zupełnie czysty).

 

Nadchodzą igrzyska i będę potrzebował sporo miejsca do nagrywania, stąd mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaną stronę oczywiśie znam.Jest też forum http://www.invertoforum.de/index.php dla znających "ichni" język.Natomiast na forum DVB jest wielostronicowy wątek o tym tunerze.

 

Daniel Kucharski udzielal się też w tym temacie.Nie wiedziałem ze jest to człowiek z firmy Ostrowski.Może niebawem zabierze głos w sprawie poprawek.Opisy na Polsacie zostały "skopane" jeszcze w którejś z kompilcji sotu 1.3 i niestety trwają do dziś.

Co ciekawe na kanałacg BBC nadawanych dla Polsatu z innego transpondera opisy są prawidłowe ale bez polskich czcionek.Tak własnie przed usterką wygladały opisy na kanałach polsatowskich.

 

Jeśli chodzi o kopiowanie na pendriva to u mnie nie mam z tym większych problemow.To co moze wprowadzać w błąd to pasek postępu przy kopiowaniu.Po dojściu do 100% nie wolno wyłaczać dysku bo kopiowanie trwa nadal a pasek postępu pokazuje minusowe wartości w sposób malejący.Dopiero po całkowitym zniknięciu okna kopiowania mamy pewność że plik jest skopiowany w całości.Nie pamiętam czy pokazywana jest wilekość ale pliku i tak nie da się otworzyć z tunera dlatego pokazuje zerowy czas.Pamięci ubyło więc się skopiował.

Niestety nie da się w ten sposób przenieść plików większych niż 4 GB.Wtedy trzeba dzielić materiał na mniejsze pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano znowu miałem EPG na siedem dni pisane dużymi literami-tak jak w Cyfrze+.Przed tym wyjąłem kartę bo musiałem przełożyć do drugiego tunera. Po włożeniu karty do Inverto i włączeniu pojawiło sie EPG na siedem dni.Tak mam do teraz. Co to może być? Czy ktoś z Was też ma takie niespodzianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...