Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) W Cyfrze Aston jest konieczny (chodzi właśnie o dwustrumieniowość). Niestety nie wiem jak z Cyfrowym Polsatem, ale można nagrywać też zakodowany obraz, a zdekodować go później ;)

 

2) Konwerter Twin konieczny, bo inaczej będzie się dało nagrywać tylko z tego samego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeżeli chodzi o dwustrumieniowość to daje nam to, że możemy nagrywać/oglądać dwa kanały naraz zdekodowane?

 

A jak wygląda jednoczesne nagrywanie 2 kanałów i oglądanie trzeciego co oferuje nam Inverto 7000 - czy np. przy użyciu Astona z C+ można wtedy nagrywać i oglądać dwa kanały zdekodowane i jeszcze jeden nagrywać zakodowany, z tym, że wszystkie trzy kanały mogą być maksymalnie z dwóch różnych transponderów? Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł dwustrumieniowy w Inverto pozwoli jedynie korzystac z funkcji PiP.Nagrywając dwa rózne kanały i ogladając trzeci baź nagrywając inny niż oglądany zawsze nagrywane audycje są kodowane.Niezależnie od modułu czy to Aston jedno czy dwustrumieniowy.Poprostu Inverto nie wykorzystuje "pełnej" dwustrumieniowości.Ale to raczej nie jest problem bo zawsze można czy to ręcznie czy automatycznie odkodowac zakodowane audycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj dostałem zamówiony 7000PVR, ogólnie wszystko działa jak należy, tylko mam problem z pilotem - działa tylko jak nakieruje się go bezpośrednio na odbiornik, co strasznie utrudnia korzystanie z tunera, bo np. chcąc zmienić kanał muszę kilka razy go wycelować, kierując praktycznie w podłogę (tuner stoi na dolnej półce pod TV). Lekkie odchylenie o kilka stopni, sprawia, że tuner nie reaguje.

Macie podobną sytuację u siebie?

Poza tym widać, że ktoś dobierał się do szybki z diodą w pilocie chyba śrubokrętem i coś tam majstrował i zastanawiam się, czy nie zwrócić z tego powodu tunera i zamówić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz dostepna nowa wersja (1.4) oprogramowania do tunerow Inverto IDL7000, oraz Lemon 070 PVR. Mozna ja pobrac bezposrednio z satelity Astra 19,2.

Najnowsza wersja m.in. zwieksza szybkosc dzialania programow kodowanych co znacznie poprawia komfort uzytkowania.

 

 

edit Usunalem tresci, ktore mogly wprowadzic w blad innych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega nie ma racji.Widac nie testowałeś wersji beta softu 1.4 które są dostępne od kilku tygodni.

Nagrania są tak jak dotychczas zapisywane kodowane bądź niekodowane w przypadku gdy oglądamy nagrywany kanał.Po wyłączeniu tunera po około 20 sekundach włacza się on automatycznie i deszyfruje zakodowane nagrania (w zależności od ustawienia opcji deszyfracji w sekcji twadrego dysku).

Mówiąc krótko zautomatyzowano wersję dekodowania offline a nagrania zakodowane są dostepne w katalogu Backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy w odbiorniku Inverto 7000 PVR istnieje możliwość zatrzymania nagrywania np: na czas trwania np. reklamy?? - Osobiście próbowałem tego dokonać naciskając pauze ale odbiornik wtedy (niestety)nadal nagrywa w tle, i zapisuje dodatkowo jeszcze jakiś kolejny plik o nazwie pauze (być może to funkcja timeshift??) - jeśli tak to może trzeba ją jakoś wyłączyć? aby pauza rzeczywiście zatrzymywała na chwilę proces nagrywania??

Jeśli się nie da to pozostaje chyba tylko za każdym razem opcja wyłączania nagrywania i włączania od nowa kolejnego, tylko czy potem będzie można jakoś połączyć te wszystkie powstałe pliki w jeden??

 

Zastanawiam się czy Inverto umożliwia wycinanie/łączenie fragmentów nagrań - jesli tak to gdzie znajduje się taka opcja??

Hmm może trzeba zmienić soft na jakiś nowszy żeby takie możliwości się pojawiły ???

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacja tunera LEMON PVR 070. Po podlaczeniu go prze z USB komputer rozpoznaje go jako dysk I , ale nie jest mozlwe przeprowadzenie aktualizacji za pomoca oprogramowania. Jest totalny brak komunikacji. Prosze o porade w tej sprawie.

Kolejna sprawa mnie nurtuje.

Nie wiem co mam zrobic zeby moc ogladac i jednoczesnie nagrywac 1 lub 2 inne programy. Mam jeden konwerter na antenie i modul ZETA CAM.

Co musze dokupic lub co zmienic zeby moc wykorzystywac w pelni tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolmar: sprawdź jaką masz wersję oprogramowania w tunerze i jakiej używasz wersji PCSuite, ma to znaczenie w przypadku komunikacji z pc.

Jeśli chodzi o pełne wykorzystanie możliwości tego odbiornika to polecam zakup konwertera typu Twin lub TwinMonoblock (do odbioru programów z dwóch satelitów, np. HotBird i Astra). Moduł, który posiadasz jest jednostrumieniowy, co oznacza że pozwala na dekodowanie tylko jednego programu w tym samym momencie, czyli np. funkcja PIP nie zadziała tu prawidłowo w przypadku programów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje oprogramowania 1.2

A co do konwertera, mam Cyfre + z ktorej jestem zadowolony i odbior jakich kolwiek kanalow z ASTRY jest mi poki co zbedny (nie odczuwam potrzeby). Wiec raczej chyba konwerter typu Twin lub TwinMonoblock bedzie mi rowniez niepotrzebny - no chyba ze cos zle zrozumialem i sie myle.

A co do modulu to jaki najbardziej polecacie do odbioru Cyfry+ i tunerze Lemon PVR 070?

Chcialbym moc nagrywac np dwa rozne kanaly z pakietu Cyfry+ i ogladac trzeci...bo jest to ponoc mozliwe z tymze tunerem :) No a ja sobie z tym jakos nie radze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.2 jest już troszkę... stara i z pewnością nie wykorzystuje wszystkich możliwości Twojego odbiornika. Polecam wgrać wersję co najmniej 1.3 lub 1.4. Do wersji 1.3 użyj PC Suite 1.0.43.1, natomiast do wersji 1.4 użyj: PC Suite 1.45.0.1.

Satelita Astra się przydaje bo można tam zawsze pobrać najnowsze oprogramowanie do PVRa Lemon (także pod marką Inverto).

Oprócz tego na satelicie Astra są nadawane programy TVP np. TVP Historia, czy TV Polonia z dźwiękiem Dolby Digital.

Do nagrywania 2 programów jednocześnie potrzebny będzie konwerter typu Twin (czyli taki z dwoma niezależnymi wyjściami), który musi być podłączony to obu głowic w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok soft juz po aktualizacji na 1.4

Czyli jesli dobrze zrozumialem potrzebuje konweter typu TWIN - wowczas dwoma przewodami antenowymi musze sie wpiac do odbiornika. A co z modulem? Czy potrzebny jest wielostrumieniowy np ASTON 2 czy wystarczy zwykly?

No i z tym konwerterem typu twin moge miec maly problem. Nie mam ktoredy poprowadzic drugi kabel. Czy jest mozliwe zsumowanie np przy antenie obydwu sygnalow z konwerterow a pozniej rozbicie ich przy tunerze? Chodzi mi wciaz o wykorzystanie mozliwosci ogladania i nagrywania roznych kanalow, czego w tej chwili nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna możesz jedynie zmostkować wyjście jednego tunera z wejściem drugiego i w sekcji Parametry anteny ustawić przejście 1->2 lub 2->1.Uzyskasz wtedy mozliwość ogladania i nagrywania w obrebie jednego transpondera.Aby rozszerzyc funkcjonalność na calego satelite kazdy z tunerów musi miec niezalezny sygnał.O sumatorach nie słyszalem.Raczej nie ma czegoś takiego.

Moduł wielostrumieniowy jest zbędny.No chyba że chcesz zyskać podgląd PIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały nadawane sa z transponderów.Z jednego transpondera nadawane jest średnio 8-10 kanałów.Np. z transpondera Cyfry 10.892 nadawane sa m.in TVP1,TVP2,Canal+ czy Ale kino.Wobec tego mając jeden konwerter mozesz nagrywać np. TVP1 i TVP2 a ogladać Canal+.Jednak polecam zakup Twina bo wtedy masz pełną niezależność co do dwóch nagrywanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dwustrumieniowego Astona - poza PIP ma to też zastosowanie w nagrywaniu - oglądając kanał kodowany drugi będzie Ci się nagrywać jako zakodowany i jego deszyfracja nastąpi później, natomiast Aston pozwoli na natychmiastowe dekodowanie i zapis materiału już odkodowanego, mimo oglądania w tej samej chwili innego kodowanego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak jest jak piszesz.Z tego co wiem (pytałem uzytkowników astona dwustrumieniowego) mimo technicznych możliwości Inverto zapisuje zakodowany materiał.M.in z tego powodu zrezygnowałem z zakupu dualcama bo dla PiP nie warto wydawac tyle kasy.Są jednak tunery które wykorzystują w pełni dwustrumieniowość.

 

Jako praktyk powiem tylko tyle ze nie ma to praktycznie znaczenia.Mając nagrany zakodowany materiał mozna go odkodować offline np. w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...