Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienia w porządku, wszystko chodzi jak trzeba, dzięki Panie Danielu!

A przy okazji mam pytanie.

Czy coś może wiadomo o tunerze Inverto HD, ale twin z wbudowanym twardym dyskiem (scena 5 nie spełnia moich oczekiwań), bo szczerze powiedziawszy mimo, że interesuję się innymi odbiornikami HD twin, to nadal czekam z wymianą tunera SD na HD, licząc, że pojawi się w końcu taki odbiornik twin marki Inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś planowany model 8000 ale z tego co wiem zrezygnowano z wdrożenia.Szkoda bo ja również byłbym skłonny przesiąść się na model HD tej firmy.

Obecnie używam równolegle PVR Cyfry który pod względem funkcjonalności czy jakości wysyłanego obrazu nie dorasta Inverto do pięt.

 

Jednak w obecnej sytuacji zamiast podwójnego tunera sat wolałbym chyba jednak drugi tuner DVB-T.Może kiedyś wyjdzie taki model combo :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś tygodnia, odbiornik regularnie dzień w dzień blokuje mi się rano dokładnie o godz. 5.00- wyświetlacz staje na tej godzinie i wtedy pomaga tylko twardy reset z tyłu odbiornika.

Dodatkowo zdarza się, że przy włączeniu tunera z pilota, na wyświetlaczu przebiegają kropki i po kilku chwilach wyświetlacz pozostaje z kropkami, nie pokazuje się numer kanału i oczywiście obrazu także brak. Wtedy też pozostaje tylko wyłącznik sieciowy.

Może była już o tym mowa na naszym forum, ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkąd wgrałem nowe oprogramowanie, zawiesza mi się duuużo częściej i już w zasadzie zdecydowałem się na cofnięcia do starszego oprogramowania.

Przy okazji więc postanowiłem poprosić o podpowiedź jakie oprogramowanie jest najbardziej stabilne? Używam modułu Polsatu (mam jeszcze włożony moduł uniwersalny bez żadnej karty, ale to chyba nie wpływa na działanie, prawda?).

 

Ale napisałem "przy okazji", bo główny powód, że zdecydowałem się przypomnieć jest dziwne zachowanie, z którym dotychczas nie miałem do czynienia. Mam nadzieję, że nie powtarzam czegoś co już było, ale nie pamiętam, żebym wcześniej o tym czytał, a pobieżne powtórne przejrzenie tematu nic nie dało.

Kilka dni temu nagrała się zaprogramowana na noc audycja, a następnego dnia po pracy zauważyłem, że urządzenie coś mieli mimo kilkunastu godzinach, gdy nikt go nie używał. Stwierdziłem, że nagranie nie jest zdekodowane. Zajrzałem do niego i okazało się, że nagrała się godzina czarnego ekranu, więc je wykasowałem. Niestety nic to nie dało. Cały czas, po przełączeniu w stan czuwania zaczyna coś mielić i nie chce skończyć, nawet jak go zostawię na całą noc. Wczoraj znowu nagrał coś co zaprogramowałem i tym razem jest nagrane to co chciałem, ale rano (po kilku godzinach od nagrania) nie jest to zdekodowane (oczywiście słychać, że coś robi).

Jak sprawdzić co on cały czas próbuje robić i jak mu kazać, żeby przestał (i zajął się rzeczywistym dekodowaniem, chociaż teraz najważniejsze, żeby wreszcie odpoczął)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od pół roku równolegle używam Philipsa Cyfry to mam więcej czasu na obserwacje Inverto który służy mi do oglądania raz na dwa tygodnie F1 na Polsacie

Z moich obserwacji wynika ze zawieszanie się powoduje ewidentnie moduł Polsatu.Wersja softu w tunerze raczej nie ma znaczenia chociaż nie mam co do tego 100% pewności.Po odłączeniu sygnału sat od tunera przestaje się wieszać (przynajmniej u mnie przez kilka dni nie miało to miejsca).Gdy po zawieszeniu wyjmiemy moduł Polsatu wskakuje ładnie godzina i tuner wraca do życia.Gdy jest zawieszony i przed wyjęciem moduł spróbujemy go włączyć np. pilotem po wyjęciu modułu od razu się uruchamia więc widać że mimo zawieszenia przyjmuje komendy z zewnątrz.

 

Nie wiem jak często Polsat wysyła klucze do karty czy inne komendy ale wygląda na to ze coś wysyłane przez Polsat powoduje takie reakcje modułu a dalej całego tunera bo zdarzają się całe tygodnie gdy tuner pracuje stabilnie a czasami wiesza się dzień po dniu.

 

Na zawieszanie znalazłem następujące lekarstwo:

wgrywamy soft

resetujemy ustawienia

kasujemy listę kanałów

 

Skanujemy satelitę/y i ustawiamy listy ulubione.Po takiej operacji przez kilka tygodni tuner się nie wieszał.

Zawiesił się ponownie gdy po jakimś czasie wyłączyłem go z prądu i ponownie włączyłem.Innym razem zawieszenie nastąpiło po przeskanowaniu transpondera Polsatu i dodaniu jakiegoś kanału do listy.Nie wiem czy to były przypadki jednostkowe (ktoś musiałby zrobić podobny test).

 

Natomiast co do dekodowania offline to jeśli jest jakaś pozycja której tuner nie zdążył zdekodować a w międzyczasie zmieniły się klucze to lepiej takie nagranie usunąć z listy bo będzie blokować dekodowanie pozostałych nagrań.

Aby tuner odpoczął usuń wszystkie nagrania ze znaczkiem dolara $ (zakodowane) i wyłącz go.Powinien się na chwile włączyć i wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak się zachowywał, tzn. jak nie było nagrań ze znakiem $, to po przejściu w stan czuwania na chwilę się włączał (pewnie sprawdzał czy ma coś do zdekodowania) i wyłączał.

Niestety ten problem, który pojawił się ostatnio objawia się tym, że próbuje coś robić, mimo, że nie ma nic ze znakiem $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji więc postanowiłem poprosić o podpowiedź jakie oprogramowanie jest najbardziej stabilne? Używam modułu Polsatu (mam jeszcze włożony moduł uniwersalny bez żadnej karty, ale to chyba nie wpływa na działanie, prawda?).

 

Jak sprawdzić co on cały czas próbuje robić i jak mu kazać, żeby przestał (i zajął się rzeczywistym dekodowaniem, chociaż teraz najważniejsze, żeby wreszcie odpoczął)?

 

Wg invertoforum.de najstabilniejsza wersja fw to ta z końcówką .080. Z moich doświadczeń wynika, że wersja fw nie ma specjalnego znaczenia jeśli chodzi o moduł CP. Wiesza się na każdym fw.

 

"Mielenie" dysku jest najczęściej spowodowane jakimiś pozostałościami po niezdekodowanych lub źle zdekodowanych plikach (pomimo ich usunięcia - nie wiem, czy inwerto czegoś gdzieś sobie nie zapisuje, a później zapomina usunąć).

Miałem taki przypadek raz i pomógł mi reset ustawień oraz format twardego dysku (konieczny, aby usunąć pozostałości).

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne bez formatowania dysku, ale to rzeczywiście nie wystarcza.

Potem zacząłem po trochu kopiować nagrania, których jeszcze nie oglądałem, albo chciałem zachować, jednocześnie stopniowo usuwając je z dysku.

Nagle, po usunięciu części nagrań, jedno z tych, które zostały stało się przezroczyste (tak jakby właśnie nagrywane, mimo, że było na dysku od jakiegoś czasu - bez znaczka $). Wówczas wyłączyłem dekoder z sieci i po ponownym włączeniu wspomniane nagranie zniknęło, a urządzenie wróciło do zwykłego funkcjonowania (tzn. przestało mielić bez potrzeby). Najwyraźniej to nagranie mu mieszało.

Być może receptą na wypadek podobnych problemów w przyszłości jest usuwanie ostatnich nagrań (bo chyba musi to być jedno z ostatnich), aż się trafi na to zepsute. Chociaż rzeczywiście najbezpieczniej pozwolić na sformatowanie dysku.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Ostatnio przytrafiło mi się coś dziwnego. Po kilku dniach gdy nie włączałem Inverto, zauważyłem, że stracił on połączenie z satelitą (wyświetlał przekreśloną satelitę) dla wszystkich kanałów (nawet niekodowanych). Taki stan musiał trwać kilka dni, bo w tym czasie miało się coś nagrać i dekoder nagrał pusty ekran.

Zacząłem sprawdzać ustawienia i chociaż wciąż mam duże braki w wiedzy w tym zakresie, to wydawało mi się, że wszystko jest ustawione prawidłowo (chociaż dla głowicy 1, mimo stosunkowo dużej wartości dla siły sygnału, jego jakość była równa 0%; dla głowicy 2 wskazywał poprawne wartości zarówno dla siły, jak i jakości, przy czym dla obu głowic były te same ustawienia). Nie miałem czasu więcej się tym bawić (i np. zwrócić się do Was po pomoc), ale po dwóch dniach chciałem obejrzeć jakieś stare nagranie i zauważyłem, że dekoder wisi. Zrestartowałem go i po włączeniu wszystko działało jak należy.

Co to mogło być? Macie pomysł co zrobić jeśli zdarzyłoby się coś takiego ponownie? Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy, to że powinienem od razu spróbować restartu, ale sprzęt przecież działał, więc jakoś mam wątpliwości, czy wówczas by to pomogło.

Zaznaczę jeszcze, że w dekoderze używam tylko jednej karty - Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój tuner po kilkumiesięcznej bezproblemowej pracy znowu od około tygodnia przestał deszyfrować programy nagrane w formie zakodowanej. Po dokonanym nagraniu tuner przechodzi w stan standby i po chwili włącza się dysk i zaczyna mielić, ale niczego nie deszyfruje. Próbowałem już wszystkich sposobów podawanych wcześniej na forum, ale na darmo. Ani kasowanie części czy wszystkich nagranych wcześniej zakodowanych programów z uwagi na ewentualne błędy w nagraniu, ani twardy reset nie pomagają. Nowe nagrania zakodowane nadal nie są deszyfrowane. Trochę to wiążę z ostatnimi upałami, bo chyba od tego czasu zaczęły się problemy. Może dysk się przegrzewa i dlatego nie pracuje prawidłowo, ale przecież nagrywa bez problemu, a poza tym stoi w pokoju zupełnie odsłonięty ze wszystkich stron (stoi na telewizorze).

Pozostanie chyba tylko formatowanie dysku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od kilku miesięcu mam kłopot z fonią na niektórych kanałach, a głównie na Eurosporcie. Czasami jest brak fonii na tym kanale i pomaga wtedy tylko wyłącznik sieciowy z tytułu odbiornika.

Po tym restarcie fonia występuje prawidłowo.

Niestety największy problem występuje z fonią na nagraniach dokonanych z Eurosportu.

Dopóki nagrania są zaszyfrowane (z dolarkiem) to fonia jest (ewentualnie pomaga wyłączenie i włączenie odbiornika jak wyżej) i mogę pod przyciskiem fonii wybierać między wersją polską i angielską.

Problem pojawia się po zdeszyfrowaniu nagrania przez tuner, wtedy fonia nie jest dostępna w ogóle. Nie pomaga restart tunera. Pod przyciskiem fonii na pilocie jest napisane "brak", nie ma w ogóle wyboru między wersjami językowymi.

 

Bardzo proszę o pomc w powyższej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...