Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...

 

A tak poza tym - jak "naprawiłeś" Astona - czyżby dostępna była nowelizacja softu Astona na satelicie, czy oddawałeś gdzieś go do aktualizacji?

 

Naprawiłem w Hollexie (przy okazji podziekowania dla Mr.Orbity za pomoc ;))

 

Czyli to jednak jest normalne z tym modułem bo ze starszym Astonem nie ma tych problemów (są za to inne).Na wersji zdegradowanej również nie miało miejsca to zjawisko.

Chociaż ja zauważyłem cos w stylu "uczenia" się odbiornika współpracy z modulami.Widac to szczególnie po pierwszym zainstalowaniu modułów.Kanały w simulcrypcie wskakują dopiero po kilku sekundach tak jakby tuner szukał z którego modułu ma dekodować.

W zasadzie miałem swoją teorię że trochę winy jest w module Polsatu ale skoro @Miecho używa tylko Astona to teoria została obalona;)

 

@Marhor13 nie wiem ile jest w tym prawdy ale czytałem ze właśnie częste inicjowanie modułu co ma miejsce przy instalacji powoduje degradację wersji softu.

 

Dzisiaj tylko raz miałem przypadek gdy nie dekodował części kanałów.Może ważne jest też jakim kanalem startuje ?Pomogło wyłączenie i włączenie.Dekodowanie offline mam włączone ale nie było materiału do dekodowania.

Nie wiem jak u Was ale u mnie najczęściej wyglada tak że TVP1 ma obraz i głos,TVP2 nic,TVN-y pojawia sie na kilka sekund sama fonia i za chwilę znika i znowu i tak w kółko.Canały+ działają a Ale Kino ma tylko obraz.Poza TVN kanały pochodzą z jednego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występowały czasami problemy z dekodowaniem. Tzn. był dźwięk a nie było obrazu.

Dotyczyło to niektórych programów z paczki C+ lub nadawanych w simulkrypcie.

Mam moduły Aston 2.19 i CP.

 

W chwili obecnej stabilna konfiguracja to:

FW 1.4.214.80 (kłopoty z wizją zaczęły się od wersji 95 i występują w wersjach 96 i 102 niestety)

Aston w górnym slocie, a CP w dolnym.

 

Tuner pracuje stabilnie i nie zawiesza się.

Bardzo rzadko pojawiają się problemy z dekodowaniem off line. Pomagają wtedy sztuczki opisane przeze mnie wcześniej lub wyciągnięcie na noc modułu niepotrzebnego do dekodowania (najlepiej jeszcze zresetować tuner przez wyłączenie na ok. 30 sekund).

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem Waszą "Biblie Inverto" i dzięki poradom, nigdy nie miałem problemów z moim tunerkiem. Ale już mam , banalny zapewne bo kiedyś sam to zmieniałem ale .. zapomniałem :( Mianowicie gdzieś sobie wyłączyłem tworzenie kopii nagrań w katalogu Backup i nie wiem jak to ponownie włączyć :(( Mogę oglądać niezdekodowane nagrania (znaczek $) z gł. katalogu ale nie da się niestety oglądnąć po przeniesieniu na zewnętrzny dysk. To pewnie [beep]ułka dla was i na to liczę czekajac na odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, najdziwniejsze (i dlatego zdecydowałem się zapytać na forum) jest to że ja mam ten soft od 2 lat i nigdy nie miałem problemów !!! Kilka tygodni temu coś przestawiłem i od tego czasu nie zapisuje mi się nic w katalogu BECKUP. Bo on jest -tylko pusty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oglądać niezdekodowane nagrania (znaczek $) z gł. katalogu

W Backup nic Ci się nie zapisuje ponieważ nie dekodują Ci się nagrania. Symbol "$" oznacza, że te pliki są zakodowane.

Sprawdź czy w którymś z katalogów ni ma zapisanego zakodowanego pliku, którego nie da się obejrzeć na tunerze. Jeżeli jest to usuń go

Tu jest o tym jakie kroki podjąć żeby pobudzić tuner do dekodowania nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem problemy z dekodowaniem nagrań. Tuner dekodował nowsze nagrania -i to nie zawsze- a o starszych zapominał.Po wyczytaniu na tym forum że funkcję "EPG w tle" należy wyłączyć wszystko działa poprawnie i tuner dekoduje nagrania zaraz po skończeniu nagrywania.

Co do modułu to używam od dawna Astana 2.18 i nie mam żadnych problemów. Co prawda używam tylko tego modułu. Może dlatego.

Ostatnie oprogramowanie także nic nie zmieniło w działaniu modułu.

Nadal uważam że jest to bardzo dobry tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irecki67

 

Backup można wyłączyć dopiero od wersji 80.

Jeśli sugestie Miecho nie pomogły, proponuję usunąć folder backup z dysku.

Przy deszyfracji nagrania zostanie utworzony na nowo.

 

Dodatkowo proponuję wgranie oprogramowania 80. Przy wcześniejszych wersjach zdarzało się, że deszyfracja offline nie działała po usunięciu folderu backup.

 

Do wgrania softu potrzebne są:

-pecet

-kabel USB A-B

-PC Suite 1.0.45

-firmware 1.4.214.80

 

Dwa ostatnie do pobrania z http://www.invertoforum.de dział download, ew http://www.bombeeck.nl

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wgrywania softu można równiez uzyć przenośnej pamięci.Wtedy wystarczy wgrac plik na pendriva i wejść w aktualizację oprogramowania w menu tunera.

Podobno można też tak aktualizować listy programów ale nie wiem co wtedy nalezy zrobić.

 

Przy niektórych aktualizacjach zalecany tez był pełen reset ustawień tunera chociaż nie wiem czy to coś dawało.

Wczoraj miałem wgrać 80 ale narazie nie ma problemów z zanikami fonii czy wizji więc pozostałem przy najnowszym.Wystepowały tylko dwa dni po zainstalowaniu modułów tak wiec Inverto "nauczył" sie z nich korzystać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wczoraj miałem wgrać 80 ale narazie nie ma problemów z zanikami fonii czy wizji więc pozostałem przy najnowszym.Wystepowały tylko dwa dni po zainstalowaniu modułów tak wiec Inverto "nauczył" sie z nich korzystać;)

Zaintrygowany doświadczeniem Pawła pozostawiłem soft .102 na jakiś czas i faktycznie tuner nauczył się korzystać z modułów.

Niestety pojawiły się inne problemy, które ostatecznie skłoniły mnie wczoraj do powrotu do wersji .80.

1) tuner zawieszał się w trybie stand-by i trzeba było go resetować przed włączeniem (1-2 razy w tygodniu).

2) wystąpiły problemy z dźwiękiem DD (FPP Opole, zrywanie dźwięku - połączenie optyczne) zarówno na kanale TVP1 z paczki C+, jak i na TVP Polonia (FTA, ale też z paczki C+).

Powrót do wersji .80 rozwiązał (na razie) obydwa problemy.

Jestem ciekaw, czy Wy także macie podobne problemy z softem .102

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety podobnie jeśli chodzo o zawieszanie się tunera w stand-by i to w czasie kiedy dysk nie miał nic do pracy przy nagrywaniu czy deszyfracji i nie pracował- był uśpiony.

Jak pisałem po zainstalowaniu najnowszej wersji softu - 102, przez 2-3 tygodnie soft bardzo mnie zadowalał, bo wyeliminował największą moją bolączkę czyli wyżej wspomniane zawieszanie się tunera w stand-by.

Po tym okresie niestety wszystko wróciło do normy i 2-3 razy w tygodniu tuner się zawiesza.

Może skorzystam z opisywanych na forum rad i wgram soft 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach doświadczeń stwierdzam że na obu softach występują te same problemy czyli co jakiś czas po włączeniu tunera nie ma fonii lub wizji i fonii na niektórych kanałach kodowanych w simulcrypcie.Przeważnie pomaga wyłączenie i włączenie tunera.Na zdegradowanym module Aston nie było takich objawów na Astonie 1.05 również nie było.

 

Zawieszenia zdarzają się niestety na obu softach.Na osiemdziesiątce zawiesił sie nawet podczas nagrywania nocnej audycji radiowej.Takie zawieszenia podczas nagrywania już miały wcześniej miejsce nie tylko u mnie.Na innym forum jeden z kolegów również miał tą przypadłość.Na 102 nigdy mi się to nie przytrafiło ale to może być kwestia czasu.

 

Zrywania dźwięku DD nie miałem nigdy na żadnym sofcie chociaż wiem że niektórzy użytkownicy monitowali kiedyś tą dolegliwość.Poza brakiem dekodowania fonii Canal+Film w zasadzie nie miałem nigdy problemów z DD.Może to też jest kwestia amplitunera.Mój Inverto współpracuje z Technicsem.

 

Reasumując niestety nie ma narazie idealnego software dla naszego tunerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście może jakąś zależność zawieszania tunera od zajętości dysku? Po kilku zawieszeniach (był okres, że bardzo często się zawieszał), przez dłuższy czas nie miałem z tym problemów, aż znowu nagromadziło mi się nagrań na ponad 50% pojemności dysku i znowu się zawiesił. Wyczyściłem to i od ponad tygodnia jest OK. Tydzień to jeszcze nie tak dużo, a poza tym to może być zbieg okoliczności, ale ciekaw jestem jak to wygląda u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajętość dysku teoretycznie nie powinna mieć wpływu na zawieszenia kiedy tuner jest w stanie standby i w zasadzie nic nie robi.Co innego zawieszenia podczas nagrywnia ale my mamy problem z tymi pierwszymi.

 

U mnie od dawna zajętość oscyluje w okolicach 70% i wcześniej nie zdarzały się zwiechy a były momenty że miałem zajęte ponad 80% miejsca na dysku.

 

Nie wiem może zawieszenia są spowodowane jakimiś spadkami napięcia czy coś ?Pewnego razu miałem zawieszonego również Humaxa z którego też korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie nie ma wielkich zmian

 

 

version 1.4.214.103

-------------------

- Fast scan no longer works, since Canaal Digitaal has drastically increased the number of reference transponders.

- overflow in number of transponders ( was 100 initially, upgraded to 200 )

- overflow in setion size ( was 1k, switched to 4 k ) > Tv Vlaanderen was no longer finding channels.

 

- EPG is no longer working after long time zapping.

 

 

Co do zależności zawieszania od zajętosci dysku po ostatnim czyszczeniu i zejściu do 66% zajetości od 3 tygodni ani jednego zwisu 9odpukać ;)).

Właśnie sie zastanawiam nad wgraniem najnowszej wersji bo jadę cały czas na osiemdziesiątce.

 

Edycja.No i wgrałem wczoraj nowy soft.Niestety po godzinie pracy na nowym sofcie tuner zawisł ale w jakiś dziwny sposób.Pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją.Tuner reagował na pilota,można było właczyć Menu czy listę ulubionych tylko nie można było zmienić kanału.Pokazywał się pasek info ale kanał pozostawał ten sam.Mało tego po wyłączeniu tunera nadal w telewizorze był wyświetlany kanał mimo wyłączonego tunera :lol:

Po wyłączeniu na wyświetlaczu zamiast zegara pojawiły się same kropki ................

I tunera już nie dało się uruchomić.Mam nadzieję że to był pierwszy i ostatni taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest nie tak z tym firmware. Wczoraj po wgraniu podglądałem "Hyper Terminal-em" co tam się dzieje w środku, bo liczyłem, że może przy okazji rozwiąże się problem rozkodowania mojego magicznego pliku 40001910.epg. Problem się nie rozwiązał, a przy okazji doszedł nowy. Właśnie przy zmianie kanałów jest raportowany jakiś Error (niestety mam zarejestrowany log na innym komputerze). Wyglądało to tak, że przy przełączeniu kanałów błąd ten występuje dwukrotnie i później był spokój. A przy przełączeniu bodajże na Planette jest raportowany cyklicznie co parę sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, coś się pochrzaniło :/

problem wydaje się poważniejszy, bo nic nie daje zmiana fw na wcześniejszy (np .80)

Objawy jakie występują u mnie, to zawieszanie się tunera przy próbie włączenia (kompletny brak reakcji, same kropki na wyświetlaczu lub włączenie ale bez możliwości oglądania jakiegokolwiek kanału - w tym FTA).

Jak napisał wcześniej Paweł, można oglądać menu i inne informacje.

Co dziwne, w rozwiązaniu problemu pomaga wyjęcie modułów CAM i wsunięcie ich ponownie.

Po tym zabiegu tuner startuje bez problemów (w ostatnim opisanym przypadku nie trzeba go nawet ponownie włączać).

Czekam na jakiś odzew z niemieckiego forum - zaglądają tam czasem ludzie od producenta.

Jak się czegoś dowiem, to dam znać.

 

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wgraniu starszej wersji (80) robileś powrót do ustawień fabrycznych ?

 

P.S. U mnie narazie nie zdarzyło się wiecej takie zawieszenie o którym wspominałem.

Niestety po raz kolejny podczas mojej nieobecności tuner nie nagrał mi zaprogramowanego nagrania :evil: po prostu zawisł a ja juz myśłełem ze cos sie poprawiło w tym wzgedzie :cry:

 

Podłaczyłem dzisiaj po RS tuner. U mnie po właczeniu sypia się błędy:

 

MAIN APPLICATION> Leave standby start

g_System->PeripheralStandByOff()

ProcessClearAll()

Leave standby end

LeaveStandby()

ProcessInStandby LeaveStandby

Error copying section 2. BC 432 PID 0x0011 E 1

Error copying section 2. BC 218 PID 0x0012 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

ProcessClearAll()

Error copying section 2. BC 951 PID 0x0011 E 1

Error copying section 2. BC 283 PID 0x0012 E 1

EnterStandby()

ProcessEnterStandby()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...