Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych, bo nie mogę zachować ustawień (pół biedy) i listy ulubionych (problem).

Od jakiegoś czasu sypie mi się PC suite, cokolwiek bym nie robił.

Też mam teraz podłączony tuner po RS do kompa. Na razie, o dziwo, nie ma żadnych błędów.

Zostawię go tak na noc w stand-by. Podejrzewam, że coś się może dziać w trakcie dłuższego wyłączenia, co doprowadza do tych masowych błędów później.

Postaram się wrzucić nocne i poranne logi (jeśli będzie w nich coś ciekawego) tutaj i na forum niemieckim, może spece coś wymyślą.

Póki co nie ma odzewu.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem dzisiaj po RS tuner. U mnie po właczeniu sypia się błędy:

...

Error copying section 2. BC 432 PID 0x0011 E 1...

 

Tak samo u mnie to wygląda, ale na szczęście na razie nie zaliczyłem zawieszenia się tunera. Reset do ustawień fabrycznych z tym nowym firmware (bez formatowania HDD) nie pomógł.

 

Błędy generują się przy przełączaniu pomiędzy kanałami.

Np. przełączenie pomiędzy Discovery -> Discovery Science

Error copying section 2. BC 664 PID 0x0011 E 1

Error copying section 2. BC 279 PID 0x0012 E 1

Discovery Science -> Discovery:

Error copying section 2. BC 295 PID 0x0012 E 1

Error copying section 2. BC 769 PID 0x0011 E 1

Discovery -> National Geografic

Error copying section 2. BC 664 PID 0x0011 E 1

Error copying section 2. BC 292 PID 0x0012 E 1

National Geografic -> Planete

Error copying section 2. BC 432 PID 0x0011 E 1

Error copying section 2. BC 292 PID 0x0012 E 1

Na Planet cyklicznie

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

Error copying section 2. BC 29 PID 0x0014 E 1

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł: tak PCSuite powoduje błąd i system wymusza zamknięcie programu. Niestety reset tunera u mnie nie pomaga.

 

Na szczęście polecono mi SetEditInverto - wydaje się, że jest to lepszy program do zarządzania listami kanałów - niestety płatny, ale za to można go używać do większości tunerów.

 

Ale do rzeczy: rano tuner się oczywiście zawiesił. Co dziwne, HT nie pokazał żadnych błędów. Po wyciągnięciu i ponownym włożeniu CAM-u Polsatu ruszył, jak gdyby nigdy nic. Zrobiłem back-up ustawień, a później reset do ustawień fabrycznych (bez formatowania dysku) na fw .80.

 

Jutro rano zobaczę, czy to coś pomogło.

Uaktualnienie, 10.07 rano: tuner wystartował bez problemu. Co za ulga. Na razie zostaję przy fw. 80.

 

U mnie na fw .80 tuner nie zgłasza żadnych błędów przy włączeniu ani zmianie kanałów. W ogóle nie zgłasza błędów, tylko z cicha pęk zawiesza się przy włączaniu.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpukać na razie nie zanotowałem żadnych poważnych problemów na tym nowym sofcie (nawet brak zawieszeń - póki co oczywiście) z wyjątkiem może znacznie opóźnionej reakcji tunera na polecenia z pilota. Muszę jednak stwierdzić, że nie robiłem dotychczas na najnowszym sofcie, żadnych bardziej wymagających operacji z wykorzystaniem dodatkowych programów, jak PC Suite.

 

Edit. No i niestety parę chwil po powyższym mail'u, tunek się zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widac róznie sie zachowuje tuner na tym sofcie.U mnie tylko raz wystąpiło zawieszenie tego "nowego" typu podczas oglądania.Wcześniej nigdy takie zawieszenia nie miały miejsca.

 

@Pepino pisał o zawieszeniu podczas włączania.U mnie tego typu błąd dotąd nie wystąpił.

 

Może to też zależeć od konfiguracji.W górnym slocie pracuje u mnie Aston 2.0 a w dolnym modul Polsatu.

 

P.S. Denerwują mnie te nieoczekiwane zawieszenia w trybie Standby bo szczególnie w weekendy programuję kilka pozycji do nagrania podczas nieobecności a po powrocie do domu widzę że tuner zawiesił sie kilka godzin po moim wyjściu i nic sie nie nagrało :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe czyżby u naszych zachodnich kolegów nie wystepowal problem zawieszania ?U mnie zawiesil się dwa dni z rzędu (wczoraj i dzisiaj) parę minut po godzinie 10 (taką godzinę zastalem po przyjściu z pracy).Nic nie nagrywał i niczego nie dekodował.Na dysku zajęte niewiele ponad 60%.Soft 80.Po resecie pojawiła sie kopertka z info o nowym sofcie (wcześniej się nie pojawiała).Sam już nie wiem co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tym, jak 2 tygodnie temu tuner zawiesił się 1 raz (po raz pierwszy na obecnym sofcie), kolejnych zawieszeń już nie miałem. Denerwuje mnie natomiast inna rzecz. Tuner z dużym opóźnieniem reaguje u mnie na polecenia z pilota, czego na wcześniejszych softach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kilka miesięcy twardy dysk mojego tunera zaczyna wariować. Pojawiają się na nim w dużej ilości puste pliki "instantreplay" (czas trwania zerowy) . Każde włączenie i wyłączenie tunera powoduje, że ich przybywa. Część ich jest ze znaczkiem zakodowania, a część bez. Nie używam funkcji timeshift nie włączam pauzy.

Usuwanie tych plików często powoduje, że usuwają mi się także niektóre nagrania,nawet te które już znacznie wcześniej były przez tuner zdeszyfrowane. Oczywiście nie ma mowy o deszyfrowaniu przez tuner nowych nagranych w formie zakodowanej pozycji.

Dotychczas w takich sytuacjach pomagało tylko formatowanie twardego dysku, który potem funkcjonował już normalnie przez jakiś czas. Niestety wiąże się to z utratą wszystkich nagrań.

Może ktoś wie jak sobie inaczej radzić z taką przypadłością twardego dysku albo jak unikać takich sytuacji z pojawianiem się tych niechcianych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tego typu przypadkach.Może dysk kończy swój żywot ?Przed formatowaniem podłącz go do kompa i przetestuj jakimś programem.Choćby wbudowanym narzędziem windowsa (chkdsk).

 

Niestety u mnie pojawiły się nowego rodzaju zawieszenia.Nie można tunera włączyć ani pilotem ani włącznikiem z przodu.Zegar chodzi więc jest trochę inaczej niż dotąd.Już trzy razy zdarzył mi się tego typu problem z włączeniem.

 

Coś mi się zdaje że się cofnę do jakiejś wersji 1.3 bo tam nigdy nie miałem tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Przyjrzałem się mojemu tunerowi trochę uważniej, poeksperymentowałem trochę z modułami CA i doszedłem do wniosku, że winny całego zamieszania jest moduł CP. Kiedy jest wyjęty z tunera, to nie ma żadnych zwisów, braków fonii ani wizji i temu podobnych zjawisk.

Problemy występują gdy moduł CP jest w tunerze (nie ważne sam, czy z Astonem, jak w moim przypadku). Dodam, że tuner nie zgłasza żadnych błędów (nawet przez HyperTerminal).

Niestety nie mam dostępu do innego modułu CP i nie mogę sprawdzić, czy wymiana pomaga. CP też się wypiął i zaproponował wymianę modułu na dedykowany tuner :brawo: - ja mam już umowę na czas nieokreślony, zostaje więc jej wypowiedzenie. Sprawa nadaje się do UOKiK, bo są jedynymi dostawcami CAM-ów dla swojej platformy.

Z drugiej strony mam wrażenie, że moduł może być ok (taką mam nadzieję) i że jest to jakiś zbieg okoliczności. Podejrzewam wpływ temperatury, bo problemy zaczęły się jakoś w tym czasie, gdy tuner zaczął zgłaszać zbyt wysoką temperaturę dysku.

 

W związku z powyższym mam prośbę o Wasze spostrzeżenia i zrobienie paru testów. Jeśli możecie przetestować inne moduły CP, to było by super.

Czekam na wiadomości.

 

Łączę pozdrowienia,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że CP, to Cyfrowy Polsat? Jeśli tak, to ja też mam taki moduł i u mnie też się zawiesza. Niestety nie da się przewidzieć kiedy może się zawiesić (czasem się to zdarza ze dwa razy na tydzień, a czasem przez kilka tygodni jest spokój), więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy będzie dobrze bez tego modułu.

W każdym razie mam Cyfrowy Polsat (nic więcej) i u mnie się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z karty Cyfry + z modułem Aston 2.18 i karty z modułem CP (mam wgrany najnowszy obecnie soft w tunerze). Od połwy lipca br. tuner ani razu mi się nie zawiesił, wcześniej zawieszał się średnio co kilka dni, raz na tydzień (nawet na początku funkcjonowania obecnego softu). Nie wiem od czego to zależy tym bardziej że wcześniej "zwieszki" występowały regularnie, a teraz jest dłuższa przerwa, a nie zmieniałem nic w ustawieniach (w tym również miejsc modułów w górnym i dolnym slocie - wiem że w innych tunerach jeśli występwały zawieszenia to zamiana modułów miejscami czasami pomagała, nie wiem jakby to było w Inverto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety zawieszenia zdarzają sie coraz częściej.Nieraz nawet dzień po dniu.Ostatnio najczęściej około godziny 9.30.

Przed wyjściem do pracy widzę że zegar chodzi prawidłowo a po powrocie wisi. :cry:

 

Ostatnio przestawiam różne parametry w Menu i obserwuję niestety nie mam zadnych wnioksów.Planuję wyczyszczenie list kanałów i zaprogramowanie tunera na nowo.Inna możliwośc to odłaczenie lub zastąpienie dysku twardego.Kiedys latem tuner faktycznie zgłaszał komunikaty o temperaturze.Teraz takich nie ma a jest bardzo ciepło wiec może to być kwestia wentylacji.

Wyjmę na kilka dni tuner z szafki i zobaczę czy to coś zmieni.

 

Nie sądzę aby to moduł CP był winny.No chyba że w parze z Astonem 2.0.Uzywam go od kilku lat.Wczesniej z modułem Zeta Blue czy Astonem 1.05 i problemów braku fonii czy wizji nigdy nie było.Zresztą chyba ktos wcześniej pisal że uzywa tylko Astona 2 i tez ma problemy z dekodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenie dla czytających nasze forum, posiadających Inverto i zainteresowanych zakupem modułu Power CAM Pro.

 

Odpowiedź producenta modułu Power CAM Pro otrzymana od dystrybutora na Polskę Diomar Sp. z o.o. :

 

Cytat z forum posiadaczy Humax Icord:

 

"PowerCAM pro CAM is based in our MACtsp I chipset so it cannot support 60 Mbit/s in the transport stream that is the bitrate reached in a 27500 FEC 3/4 8-PSK DVB-S2 modulation. The limit for MACtsp I is around 58 Mbit/s. For this reason, when a receiver is trying to tune this transponder the MACtsp I blocks the transport stream so that signal cannot reach the decoder. In other words, this problem cannot be fixed in PowerCAM pro CAM's".

 

Tak więc nie ma szans, aby Power CAM Pro dekodował kanał Filmbox i w ogóle ma problemy z kanałami z 13 transpondera.

 

To ograniczenie tego modułu powoduje, że przynajmniej na razie przeestałem interesować się zakupem Power CAM Pro i pozostaję dalej przy Astonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmę na kilka dni tuner z szafki i zobaczę czy to coś zmieni.

 

Bardzo mnie interesują Twoje spostrzeżenia. U mnie tuner też jest w szafce i dlatego podejrzewam temperaturę, a raczej jej wpływ na moduł Polsatu.

Jeśli to się potwierdzi, to chyba zmienię dysk na 2,5". Mniej się grzeje i jest wokół niego więcej miejsca.

Trochę się zdziwiłem, że w środku jest 3,5".

 

...27500 FEC 3/4 8-PSK DVB-S2...

 

Z całym szacunkiem, ale ta informacja chyba nie dotyczy posiadaczy Inverto 7000. To jest tuner DVB-S, a nie DVB-S2.

Może natomias dotyczyć posiadaczy tunerów HD z głowicą DVB-S2.

 

Pzdr,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach "świetnosci" Inverto 7000 dyski 2,5" były niestety dośc drogie i niezbyt pojemne.Nie zapominajmy ze tuner na rynku jest juz od chyba 4 lat.Też myśłalem kiedys nad wymianą dysku i wentylatorka ( w miesięczniku TVSAT Magazyn był opis takiej modyfikacji) ale nie wiem czy jest sens wkładać pieniądze w ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CP też jest w górnym slocie, a Aston w dolnym i jak pisałem wcześniej od połowy lipca nie miałem żadnego zawieszenia tunera. Odbiornik stoi u mnie obok telewizora, nie ma problemów z wentylacją. Kiedyś jak miałem go w szafce pod telewizorem, to komunikaty o temperaturze dysku występowały bardzo często, a moduł Polsatu nagrzewał się potwornie, natomiast Aston nie tak bardzo. Obecnie oba moduły są lekko ciepłe i pracują stabilnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem moduły miejscami.Do góry powinien mieć lepszą wentylację.Z tego co pmiętam zawsze miałem moduł Polsatu w górnym slocie ale jak zaktualizowałem Astona i pojawiły się pierwsze problemy z dekodowaniem obrazu i dźwięku to zamieniłem je miejscami i tak zostawiłem.Zupełnie o tym fakcie zapomniałem a teraz kojarzę że te częstsze zwisy chyba nasiliły się właśnie po zamianie mdułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z inverto a mianowicie po włączeniu go nie zdązy pojawic sie zaden kanał i sam sie wyłącza po czym znów sie włącza ta sama sytuacja jak wyzej i sie wyłącza i tak w kółko nie ma mozliwosci wgrac nowego softu bo nie ma na tyle czasu mam oprogramowanie 1.4_214.102 które wgrywałem kilka miesiecy temu i nie było zadnych problemów az do teraz no chyba ze to nie problem softu?? prosze o pomoc i z góry dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...