Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby podejrzeć co się dzieje w odbiorniku można spróbować się podłączyć kablem szeregowym i obserwować to w "Hyper terminal".

W moim Lemon 070 przy dekodowaniu odbiornik blokuje się na pliku 40001910.epg W hyper terminal wygląda to tak:

 

ProcessInStandby PerformNextAvailabale() from standby

PerformNextAvailabale()

Scanning for scrambled files...

Found 2 files:

ProcessInStandby PerformNextAvailabale() from standby

PerformNextAvailabale()

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() index: 0

OD StartOfflineDescrambling

OD Currently are runned:

OD Try off-descr for file 40001910.epg without TS file flag, o

riginaly unscrambled, without TS content, but IsTSContent() return FALSE!

because no one TS component exists

 

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() OK

File: 40001910.epg

 

W sytuacji kiedy w katalogu głównym były jakieś nagrania zakodowane to Lemon nie potrafił ich zdekodować. Przy próbie odkodowania w offline odbiornik zaczynał proces od ww. pliku epg. Pomogło przeniesienie zakodowanych plików do innego katalogu (to był jeden z najstarszych katalogów na dysku). Wtedy odbiornik po przełączeniu w stand-by przy tworzeniu listy plików do rozkodowania te które zostały przeniesione umieścił na początku listy. Poskutkowało to tym, że odbiornik rozpoczął rozkodowywanie od tych plików, a tego felernego 40001910.epg próbował dekodować jako ostatniego.

40001910.epg jest chyba konsekwencją tego, że wcześniej miałem włączone EPG collection.

 

Tak wygląda rozkodowanie pliku po przeniesieniu do innego katalogu:

ProcessInStandby PerformNextAvailabale() from standby

PerformNextAvailabale()

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() index: 0

OD StartOfflineDescrambling

OD Currently are runned:

OD Try off-descr for file SWINKA PEPPA 2.MINIMINI.11.0 with

out TS file flag, originaly unscrambled, with TS content, IsTSContent() also ret

urn TRUE

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() OK

File: SWINKA PEPPA 2.MINIMINI.11.0

PipeNotify called. NotifyID 64, PipeID: 38

PipeNotify called. NotifyID 48, PipeID: 38

PipeNotify called. NotifyID 15, PipeID: 38

NOTIFY_PIPE_PLAYREC_REC_STARTED RECEIVED

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 38

PROGRESS: 0

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 38

PROGRESS: 3

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 38

.......

PROGRESS: 96

PipeNotify called. NotifyID 14, PipeID: 38

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 38

FINISH RECEIVED

Replacing Descrambled File

Rename file...

Delete file...

ReplaceDescrambledFile - OK

SWINKA PEPPA 2.MINIMINI.11.0

FINISH PROCESSED

PROGRESS: 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że mozna podgladać co się dzieje w odbiorniku.Potrzebne są jakies konkretne ustawienia w terminalu ?Przyznam ze nie korzystałem jeszcze z RS-a w Inverto.

 

Niestety trochę sie pośpieszyłem z opinią o dekodowaniu na sterej wersji.Jest dokładnie tak jak było czyli dekoduje sie dwadzieścia kilka sekund a potem stop klatka a czas biegnie dalej.

 

Testowałem również starego Astona 1.05 i on bez problemu dekoduje nagrany materiał na każdej wersji softu.Problemy pojawiają się podczas odtwarzania.Co kilkanaście sekund gubione są pojedyńcze klatki co skutkuje przeskakiwaniem.Ten problem pojawił się konkretnie z wersją 1.3.211.230 i tak jest do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widziałem, że można to w ten sposób podglądnąć :D. Odkryłem to przypadkiem, kiedy w akcie desperacji chciałem wgrać stary firmware. Firmware 1.3.212.01 wgrywało się RS232.

Ustawienia RS są podane w PDF dołączonym do kolejnych wersji firmware, albo ze strony Inverto. Przy ściąganiu ze strony Inverto plikowi przy zapisywaniu trzeba dodać rozszerzenie pdf.

Po wprowadzeniu parametrów w hyper terminalu i podłączeniu kabla RS wybieramy połącz.

Po przełączeniu odbiornika w Standby pojawi się w oknie hyper terminala:

 

EnterStandby()

ProcessEnterStandby()

ProcessClearAll()

i po pewnym kilkudziesięciu sekundach:

m_iDescramblingAttemptsInStandby == 0xFFFFFFFF

Message queue overflow.

No i po jakimiś czasie pojawia się to o czym wcześniej pisałem.

 

Co ciekawe jeżeli się klepnie "Enter" to pojawia się promt:

 

iVoTerminal>

 

... i jak się wpisze komendę help to zostanie wylistowana listę komend:

CommandInfoTable contains the following commands:

------------------------------------------------:

CommandName |Format |CommandDesc

------------------------------------------------:

help

clear %d

echo

script %d

exit %d

unblock %d

.........

.........

hddsettemp %d

hddproctempnow

videcnt

k %s

c %s

m %s

pctools2005 Total of 86 registered commands,

out of maximum 150 commands allowed.

 

Po wpisaniu k a następnie wciśnięciu klawisza Enter wyświetli się lista komend, którymi można sterować tunerem spod hyper terminala.

Np. k power a następnie Enter, jest równorzędne z naciśnięciem przycisku "Power" na pilocie :).

 

A m "tekst komunikatu" wyświetli na środku ekranu komunikat o treści wpisanej między cudzysłowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to kwestia softu.Wgrałem najnowszy firmware.Nagrałem zakodowany materiał. podłączyłem tuner po rs.Materiał został prawidłowo zdekodowany wg logów na Hyperterminalu tyle ze nie da sie go ogladać (stopklatka po 30 sekundach).Niestety nie mam skopiowanego loga ale jutro powtórze operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po kolejnej próbie.Nagrany w nocy film Futro w Canal+Film.

 

RestartFromBegining()

ProcessInStandby PerformNextAvailabale() from standby

PerformNextAvailabale()

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() index: 0

OD StartOfflineDescrambling

OD Currently are runned:

OD Try off-descr for file Futro.CANAL+ FILM.0.0 without TS fil

e flag, originaly unscrambled, with TS content, IsTSContent() also return TRUE

g_ProgramManager->StartOfflineDescrambling() OK

File: Futro.CANAL+ FILM.0.0

PipeNotify called. NotifyID 64, PipeID: 59

PipeNotify called. NotifyID 48, PipeID: 59

PipeNotify called. NotifyID 15, PipeID: 59

NOTIFY_PIPE_PLAYREC_REC_STARTED RECEIVED

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 0

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 0

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 0

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 1

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 1

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 2

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 2

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 3

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 3

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 4

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 4

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 4

......

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 98

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 99

PipeNotify called. NotifyID 32, PipeID: 59

PROGRESS: 99

PipeNotify called. NotifyID 14, PipeID: 59

FINISH RECEIVED

Replacing Descrambled File

There are 2 files in backup folder

Rename file...

Copy EPG File, size 767

ReplaceDescrambledFile - OK

Futro.CANAL+ FILM.0.0

FINISH PROCESSED

 

 

Teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo a film zatrzymuje sie po pierwszej minucie i 30 sekundach.

Skopiowany do katalogu Backup zakodowany film odtwarza się w całości bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się pokusić o próbę wyłączenia opcji "Backup" i sprawdzenia co się wtedy stanie.

Ale nie jestem pewien czy taki test ma sens, czy wtedy dekodowanie odbywa się na "oryginalnym zakodowanym pliku".

Tylko trzeba się liczyć z tym że oryginalny plik może się uszkodzić i lepiej wcześniej zrobić sobie "backup" ręcznie.

 

Próbowałeś może edytować ten plik?

Co się stanie jak wytniesz 1 minutę w zakodowanym pliku i czy po odkodowaniu zawiesi później odtwarzanie w tym samym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Backup była wyłączona a raczej nie istaniała w wersji 1.4.214.080 której uzywałem przez kilka dni i w zasadzie było to samo.

 

Zrobie próbę z edycją ale pewnie zawiesi się odtwarzanie chwilę później.Co ciekawe jak juz wspominałem na Astonie 1.05 dekoduje się wszystko jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich wcześniejszych opisanych wyżej problemach z dekodowaniem nagrań, w poniedziałek zrobiłem testowo na razie 3 rzeczy - wykasowałem wszystkie kodowane nagrania (na szczęście nie było ich wtedy tak dużo), wyłączyłem w menu - EPG w tle (miałem wcześniej na stałe włączone) i zacząłem rezerwować wszystkie nagrania tylko z EPG (przy niektórych pozycjach ustawiałem wszystkie parametry nagrania z ręki).

I nagle tuner zaczął wszystkie nagrane pliki odczytywać prawidłowo i bez problemu deszyfrować offline nagrania kodowane......do wczoraj kiedy przestał znowu deszyfrować.

Zorientowałem się jednak, że chodzi o jedno kodowane nagranie, z którym tuner ma problem (nie robiłem takiej dokładnej analizy jak Wy). Po jego usunięciu, wszystkie następne nagrania kodowane (nagrane później i czekające w kolejce) zostały już bez problemu zdeszyfrowane offline ostatniej nocy.

Na razie nie cofałem się do jakiegoś wcześniejszego softu i korzystam z ostatniego - 1.4.214.102.

Przy okazji zauważyłem jedną istotną (przynajmniej dla mnie) poprawę jaką przyniósł ostatni soft, a mianowicie od czasu jego wgrania tuner ani razu nie zawiesił mi się (zatrzymanie czasu na wyświetlaczu, konieczność odłączenia tunera z sieci no i oczywiście brak nagrania zaprogramowanych wcześniej - przed czasem zawieszenia się tunera - programów), co przy poprzednim sofcie zdarzało się u mnie dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie korzystałem z EPG w tle i 99% nagrywanych audycji programuję z paska info bo przeważnie nagrywam audycję z tego samego dnia.Nie wiem czy jest jakaś różnica programowania wchodząc w EPG.Tak nota bene to miałem nadzieję że kiedyś EPG bedzie nakładane na obraz TV i nie będzie powodowało wyłączenia ścieżki dźwiękowej.

 

@Marhor13 czy mógłbyś porobić testy na zdegradowanym Astonie ?Czy te zdekodowane nagranie można bez problemu oglądać ?Niestety u mnie cały czas muszę brać pod uwagę zdegradowany moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - właśnie przetestowałem mój zapasowy moduł Astona cofnięty do wersji 1.03. Odtwarzanie nagranych wcześniej na module 2.18 programów zarówno kodowanych, jak i już zdeszyfrowanych przebiega prawidłowo, nie zauważyłem żadnych zacięć czy stopklatek.

Mało tego, zrobiłem próbę na wersji 1.03 nagrania w tym samym czasie 2 programów kodowanych z różnych transponderów.

Programy nagrały się i można je było też odtworzyć na tym module (jako kodowane, bo już nie sprawdzałem czy wersja 1.03 mogłaby je prawidłowo zdeszyfrować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie o tą deszyfrację chodzi najbardziej.W normalnej ekspoloatacji moduł zachowuje sie poprawnie.Bez wiekszych problemów odtwarza też nagrane zakodowane audycje.Problem pojawia sie gdy je dekoduje.Po deszyfracji w katalogu głównym jest niby zdekodowany tym modułem film ale można zobaczyc tylko niecałe 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - no niestety przetestowanie odtwarzania nagranych i zdekodowanych programów na Astonie 1.03, dało podobne rezultaty jak u Ciebie. U mnie już po ok. 30-40 sekundach odtwarzania następowała stopklatka i do dalszego nagrania nie było w żaden sposób już dostępu mimo upływu czasu nagrania. Efekty były identyczne na wszystkich 4 nagraniach, które zdekodowałem na 1.03 (Canal+, HBO, TVP 1 i Ale Kino). Marginesy nagrania mam ustawione na 5 minut na początku i 10 minut na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę modułu to już chyba lepiej na PowerCAM.Pro - to jednak pewniejszy wybór od Astona. Ja ciągle obawiam się "cofki" mojego obecnego Astona 2.18 do softu z testowanego modułu zapasowego obarczonego opisywanymi przez nas przypadłościami. Niestety z Astonami nigdy nic nie wiadomo. Z różnych testów PowerCAM.Pro na tym i innych forach wynika, że nie robi on takich numerów jak Aston. Jego cena obecnie jest już porównywalna z Astonem, a nie słyszałem o tym module negatywnych opinii. Jest modułem wielostrumieniowym i obsługuje karty w systemach: Seca, Conax, Viaccess PC2.3/2.6, CryptoWorks, Irdeto i BetaCrypt, natomiast Aston to tylko jednak Seca.

Taniej na pewno wyjdzie aktualizacja softu Twojego Astona, tylko obecnie nie ma chyba tej aktualizacji na satelicie (podobno któreś tunery Topfielda potrafiły zaktualizować Astona z satelity, gdy nowy soft był tą drogą dostępny), a poza tym nigdy nie wiesz jak długo zaktualizowany soft popracuje zanim się znowu "nie cofnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerCam wydaje się być dobrym modułem ale nie znalazłem też opinii kogoś kto go używa w Inverto.Niestety mimo wszystko sporo kosztuje a nie chciałbym być testerem.

 

Mogę przywrócić jak wspomniałeś nowy soft Astonowi tyle że nie wiadomo jak długo będę się cieszył tym nowym softem.

A najtaniej byłoby wrócić do starej wersji softu 1.3 na której dobrze pracował Aston1.05 którego również posiadam bo poprawki softu Inverto rozwiązującej problem współpracy tego modułu chyba się nie doczekam.

 

Ważne że znam przyczynę.Może doczekamy się wznowienia aktualizacji Astona ?Z tego co widać ucieszyłoby to wielu posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi właśnie, jak pisałem wcześniej, ten najnowszy soft poprawił ten element. Od wgrania softu, czyli od 3 i pół tygodnia, tuner ani razu mi się nie zawiesił, a poprzednio raz na 2-3 dni to była norma, a bywało że i częściej. Dużo nagrywam i wtedy oczywiście nic zaprogramowanego po "zwisie" nie mogło się nagrać. :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zauktualizowaniu Astona do wersji 2.18 faktycznie zniknęły problemy z ogladaniem zdekodowanego materiału.

 

Pojawił sie inny mały problemik.Czasami moduł nie dekoduje fonii po przełączeniu na kodowany kanał a czasami i wizji i fonii.Pomaga wyłączenie i włączenie tunera ale to troche dziwne zjawisko.

Moze ktos uzywa podobnej konfiguracji do mojej tzn. moduł Polsatu+Aston.

Narazie zamieniłem Astona do górnego slotu a Polsat włozyłem do dolnego.

Boję się robić jakiekolwiek resety by mój Aston znowu się nie zdegradował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniki wizji i fonii i u mnie występują po "skakaniu" po kanałach kodowanych, a też zaraz po włączeniu odbiornika ze stand-by - wtedy wyjmuję na chwilę moduł z kartą ze slotu i to w większości pomaga, czasami niestety pomaga tylko wyłacznik sieciowy z tyłu odbiornika.

Ja też używam konfiguracji karty Cyfry + z Astonem 2.18 i karty Polsatu z dedykowanym jej modułem, ale zamiana modułów miejscami w górnym i dolnym slocie nic u mnie nie daje (robiłem to kilkakrotnie).

 

A tak poza tym - jak "naprawiłeś" Astona - czyżby dostępna była nowelizacja softu Astona na satelicie, czy oddawałeś gdzieś go do aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem po przejściu ze Stand-by czasem wystartuje tuner na "czarno", z fonią lub bez. Czasem pomaga przełączenie na inny kanał, czasem przejście w Stand-by i ponowne załączenie. Zjawisko to zachodzi przy załączeniu tunera, który rozkodował w Stand-by nagrane zakodowane pliki.

Ps. U mnie jest tylko Aston 2.18 z kartą Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...