Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 dni jest wprowadzone do ostatniej wersji oprogramowania dla Inverto Scena HD, więc i tu producent zapewne podjął pewne działania w kierunku wprowadzenia pełnej obsługi EPG. Trzeba mieć na uwadze, że MHG EPG jest przesyłane z jednej częstotliwości (przed zmianami w Cyfrze+ z kwietnia był to tp. 110 - 10,719 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4, teraz nie jestem pewny, ale chyba bez zmian), więc jeśli nie wejdziecie na żaden kanał, lub tylko na chwilkę przełączycie - EPG nie zdąży się pobrać w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po mojej dłuższej nieobecności w tym temacie ;)

Mr Orbita ma rację, że EPG jest nadawane często tylko z jednego transpondera, po to by odbiorniki dedykowane mogły je pobrać wcześniej, np w stanie czuwania, albo wybierając tą funkcję odbiornik sam przełącza się na daną częstotliwość. Generalnie EPG w tunerach Inverto jest naprawdę bardzo dobre. Kiedyś długo męczyłem się z Echostarem Cyfrowego Polsatu, żeby mieć w nim EPG na trochę dłużej niż program aktualny i następny... Dałem sobie spokój ;) Ot przykład odbiornika sprzedawanego przez platformę ale nie do końca działa prawidłowo.

Niestety z powodu braku czasu jeszcze nie przetestowałem zbyt dokładnie najnowszej wersji oprogramowania; wolne chwile poświęcam na "zabawę" z DVB-T ;) O IDL 7000 pamiętam i też przetestuję co się da ;) O wynikach oczywiście dam znać.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy wdzieczni za informacje szczególnie te o poprawkach wspomnianych wcześniej błędów czyli fonii DD oraz opisów na kanałach Polsatu.

 

EPG to w MHW również wymaga małych poprawek.Brakuje niektórych polskich czcionek oraz czasami są niestety niekompletne dane.

 

Tak BTW to EPG nadawane na 3 dni jest dużo bardziej czytelne od tego w MHW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie EPG na dalsze dni, jak już jest mogłoby być bardziej czytelne.

Trochę tu marudzimy, bo najpierw narzekaliśmy, że jest tylko na 3 dni, jak się pojawiło na dalsze dni to nam wygląd (patrz czcionka) i czytelność nie odpowiada.

No, ale po to chyba tu jesteśmy i to forum też, żeby i sobie pomóc i przy okazji pomarudzić trochę, ale i zmobilizować producentów i dystrybutorów, żeby nie zasypiali i wciąż udoskonalali swój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelność bierze sie glównie z zastosowanej dużej czcionki.Sam nie wiem dlaczego Cyfra 10 lat meczy sie z tym zacietym caps lockiem;)

To 3 dniowe czyli wersja dla Philipsów wyglada poprostu ładniej.

 

Mnie martwią równiez inne sprawy.Od początku kuleje transfer po USB i nadal nie widać poprawy.Najpierw obiecywano naprawę w wersji 1.3.Teraz mamy 1.4 i nadal kicha.Nie wiem czy doczekamy 1.5 i czy tam zostanie ten problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sprawę. Mój tuner co jakiś czas przechodzi "fazy" ciągłej pracy dysku. czasami jest tak, że niezależnie czy tylko coś oglądam na żywo, czy oglądam i w tle nagrywam lub odtwarzam z dysku, po zakończeniu pracy i wyłączeniu do standby, dysk również przestaje pracować (ewentualnie po jakimś czasie po "schłodzeniu"0), natomiast czasami dysk chodzi przez wiele godzin, zdarza się że i dni.

Właśnie obecnie mój tuner przechodzi taką "fazę" i dysk pracuje nieprzerwanie od wczoraj rano (2 dni) mimo, że w tym czasie nie miał tak dużo pracy, mało nagrywał i był dużo czasu w stanie czuwania.

Nie mogę rozgryść od czego to zależy i co robić żeby dysk częściej wyłączał się. Dodam, że tuner stoi w dużym pokoju, wokół niego jest wolna przestrzeń tak więc wentylację ma bardzo dobrą.

 

Martwi mnie ta czasami długa praca dysku, bo to chyba znacznie wpływa na skrócenie jego żywotności, a że tuner mam 2 lata, dysk może mi w końcu paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze to napewno chodzi dysk a nie sam wentylator chłodzący ?Ja jeszcze nie mialem takiego przypadku tzn. mialem kiedyś ze dwa razy pełny zwis tunera i wtedy faktycznie dysk chodził non stop a tuner nie reagował na komendy z pilota czy z przedniego panela.

Po wlaczeniu tunera dysk chodzi non stop i wylacza sie razem z tunerem po przejściu w standby.Po kilkunastu sekundach tuner sam sie ponownie uruchamia i sprawdza czy ma zaplanowane jakies dekodowanie.Jeśli nie po kilku minutach wylacza sie i nastepuje głęboka cisza. 8)

 

Jeśli nie masz na dysku jakichs waznych materialów to moze sformatuj go i zobacz czy problem minie.Ewentualnie podmien dysk na inny na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś tydzień temu zniknęła u mnie część kanałów w tym..Zone Reality....Korzystam z tunera Inverto 7000 pvr z zainstalowanym modułem cyfrowego polsatu z którego to korzystam (w opcji familijnej) już od prawie roku.

Uaktualniłem oprogramowanie modułu i przeszukałem na nowo listę programów - Niestety bez rezultatu ! - mam tylko czarne tło z napisem "tego programu nie ma w twoim abonamencie..."

 

Jeśli ktoś rozwiązał już ten problem, bardzo proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu - Wielkie Dzięki za pomoc !

 

Dałem na przeszukiwanie zaawansowane i tam wpisałem podane przez ciebie "parametry" następnie dałem wyszukaj - znalazły się programy: Zone Reality, Zone Club, Kino Polska

więc dałem zapisz, potem zmieniłem polaryzacje i wyszukałem Discovery World i Science i ponownie zapisz i teraz kanały działają.

 

Jestem tylko ciekaw, czemu Tuner Inverto nie potrafił wyszukać tych kanałów przy pomocy opcji wyszukiwanie proste - tryb pełny ???

Ps.do tej pory sądziłem, że ta opcja umożliwia wyszukanie możliwie wszystkich kanałów z danego satelity - czyżby jakaś "niedoróbka ze strony Inverto ?? że trzeba "ręcznie" podawać parametry?? hmm a może w takim razie jest jeszcze sporo kanałów których inverto nie wyszukuje z "automatu"(tzn.wyszukiwanie proste - zaawansowane) ???

 

 

Mam jeszcze takie pytania /Związane z chęcią "przegrania" z dysku Inverto zapisanych tam materiałów/:

 

- Czy inverto współpracuje z pamięciami typu Flashdrive USB dowolnego producenta, czy też zalecane są może urządzenia jakiejś konkretnej marki? i konkretnej pojemności.

/Ps.Osobiście myślę o zakupie jakiegoś Flasha 8-16 MB (z możliwie szybkim zapisem)/

 

- Czy do Inverto można podpiąć dysk HDD USB, jeśli tak to czy są jakieś konkretne

wskazania/zalecenia (ze strony Inverto) co do parametrów takiego dysku.

 

- Jakie programy są potrzebne aby zgrany materiał był możliwy do odtworzenia na kompie

przez np.WMP,MPC,All Player a w "formie finalnej" /np.Divx/mógł zostać zapisany na płytce

DVD możliwej do odczytania przez stacjonarne DVD.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyszukiwałes kanały tym trybem (prostym lub pełnym) ?Powinien je znaleźć bez problemu.

Reczne podanie parametrów to inna metoda wyszukiwania poprzez pojedyńcze transpondery.Jeśłi kogoś interesuje w danej chwili jeden transponder to nie ma potrzeby "puszczać" przeszukiwania całego satelity.

 

Obecnie Inverto współpracuje z pamięciami róznych producentów chociaż wcześniej róznie bywało.Mam Sandiska,Kingstona i te działaja bez problemu.Natomiast Ipod'a np. nie widzi tzn. widzi ale wyświetla komunikat o blędzie.

Mozna rowniez podpiąc dysk HDD po USB.Działa jak najbardziej prawidłowo u mnie np. z dyskiem 40GB i 80GB.

Materiał zgrany na kompa powinien odtworzyć standardowy WMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyszukiwałes kanały tym trybem (prostym lub pełnym) ?Powinien je znaleźć bez problemu.

Pawle, tak próbowałem i właśnie mnie zdziwiło że ich nie odnajdywał.

 

Ten dysk HDD-USB masz zasilany przez USB czy z oddzielnym zasilaczem (bo z tego co wiem są chyba dwa sposoby zasilania), a nie wiem czy inverto może pracować z obydwoma "rodzajmi".

 

Ja podpiąłem sobie playera sony NWD-B103 i u mnie też wyświetlał komunikat o błędzie

dlatego też wole za wczasu sprawdzić i kupić właściwą pamięć FLASH_USB bądź HDD niż potem żałować że nie działa.

 

Tak nawiasem w jakim formacie inverto zapisuje nagrania video?? czy takie nagrania można prosto (bez konwertowania na jakiś inny format) zgrać na dysk DVD i odtwarzać w stacjonarnym DVD?

//Jeśli trzeba konwertować to jakim programem najlepiej/najprościej tego dokonać?

(np.do jakiegoś formatu bezstratnego stosowanego w odtwarzaczach DVD czy też do DIVX) //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia w tunerze powinny byc dla konwertera typu QUAD MONOBLOCK firmy INVERTO ? Mam problem ze znalezieniem satelity i nie wiem czy jest to spowodowane ustwieniami tunera czy tylko zlymi ustawieniami anteny. Antena ma wymagane 80 cm. Prosze o szybka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kolmar - Quady Monoblocki Inverto miały różnie "ustawiony" przełącznik DisEqC. W części z nich Astra to LNB A (LNB 1), a HotBird to LNB B (LNB 2), ale w innej partii było odwrotnie Astra LNB B, HotBird LNB A. Jeśli dysponyjesz miernikiem sygnału sat, to można się łatwo zorientować jak to jest skonfigurowane. Ewentualnie, założyć prosty pojedyńczy konwerter i antenę ustawić na HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem i podlaczylem konwerter Quad Monoblock. Doprowadzone mam oczywiscie 2 kable antenowe dp tunera LEMON PVR 070. Ustawilem antene. Swieci Astra jak i Hotbird. Mam natomiast problem z nagrywaniem. Problem polega na tym ze nie moge podczas nagrywania jednego programu ogladac drugiego. Nie wspomne juz o mozliwowosci nagrywania dwoch programow jednoczesnie, ktorej rowniez nie mam. Nie wiem co zle ustawilem. Prosze o pomoc w konfiguracji tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable antenowe mam tak wlasnie podlaczone. Wczesniej przy konwerterze typu quad pojedynczym dzialalo wszystko ok. Teraz przy podwujnym juz nie. Podaje swoje ustawienia :

1. Typ podlaczenia: niezalezne

2. glowica: glowica 1

3. typ konwertera : uniwersalny

4. typ pozycjonera DiSEqC 1.2

5. satelita astra 1B, 1C

6. LOF dolne 9750 MHz

7. LOF gorne 10600 MHz

8. zmiana pasma: auto

9 Pierwszy DiSEqC 2.0/A/0

10. Drugi DiSEqC 2.0/B/0

reszta ustawiona na brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk HDD-USB masz zasilany przez USB czy z oddzielnym zasilaczem (bo z tego co wiem są chyba dwa sposoby zasilania), a nie wiem czy inverto może pracować z obydwoma "rodzajmi".

U mnie radzi sobie z dyskiem 2,5" w kieszeni zasilanej z portu USB.

Ja podpiąłem sobie playera sony NWD-B103 i u mnie też wyświetlał komunikat o błędzie

dlatego też wole za wczasu sprawdzić i kupić właściwą pamięć FLASH_USB bądź HDD niż potem żałować że nie działa.

W instrukcji jest: "Only mass storage class devices with FAT12/16/32 are supported." - może tu był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie typ pozycjonera powinno być brak bo chyba nie korzystasz z takowego.Drugi diseqc chyba też jest zbędny.

 

Zrobilem tak jak radziles. Niestety dalej jest to samo, tzn nie moge ogladac jednego programu i jednoczesnie nagrywac drugiego :( Bardzo prosze o pomoc w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...