Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to tu nie ma co opisywać.Podczas odtwarzania nagranego materiału wciskasz niebieski guzik.Wejdziesz wtedy w tryb edycji.Czerwonym klawiszem wybierasz poczatek bloku,drugie wciśnięcie koniec,kolejne potwierdzenie wycięcia zaznaczonego bloku.

 

@kolmar tych wydatkow nie ma aż tak duzo.Kup sobie jedynie nowy konwerter twin a moduł zostaw ten co masz.No chyba że musisz miec funkcje PiP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zmianie oprogramowania na najnowsze (1,4) z satelity Astra, Tuner Inverto 7000 pvr przestał (po krótkim czasie użytkowania) obracać antenę z satelity Hotbird na Astrę [korzystam z obrotnicy SG 2100 (diseqc 1.2) ].

Wszelkie moje próby ponownego przypisania położenia satelity astra nie przynoszą rezultatu.

 

- Co radzicie zrobić aby tuner ponownie zaczął sterować obrotnicą??

 

-Jeśli korzystacie z obrotnicy to jakie macie ustawienia w

sekcji "Parametry Anteny" bo ja następujące:

 

Typ podłączenia: Niezależne

Głowica: Głowica 1

Typ konwertera: Uniwersalny

Typ Pozycjonera Diseqc 1,2

Satelita: Astra 1 B .C bądź Hotbird 1,2,3

Lof dolne 9750 Mhz

Lof górne 10600 Mhz

Zmiana pasma Auto

Pierwszy Diseq: 1,0/A/0 (niestety w tej opcji nie ma możliwość

ustawienia opcji Diseqc 1,2 jest tylko

jeszcze 1,1 i 2...)

Drugi Diseq Brak

 

 

 

 

Z góry dzięki za waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Jesli uzytkownik uzywa przelotki sygnalu z tunera 1 do tunera 2 to ma zle ustawienie w "Parametrach Anteny" i powinno byc "Przejscie 1 -> 2"

2. Jesli uzytkownik nie uzywa multiswitche'a DiSEqC to lepiej przelaczyc "Pierwszy DiSEqC" do: Brak. Powinno szybciej dzialac i nie bedzie zaklocalo linii.

3. Nie wiem jaka wersja oprogramowania byla wczesniej w odbiorniku. Jesli byla dosc stara (np. 1.2.XXX) to moze sie zdarzyc, ze ustawienia troche sie pomieszaja. Wtedy proponuje zresetowac odbiornik w "Ustawienia Fabryczne".

4. Jesli to jest jakas inna przyczyna to i tak proponuje zresetowac odbiornik w "Ustawienia Fabryczne"."

 

Edit PawelU1981

Usunięte zbędne cytowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wznawiam prośbę o pomoc w sprawie współpracy tunera Inverto z obrotnicą SG 2100 (diseqc 1.2)

 

Jak już kiedyś pisałem po zmianie oprogramowania na najnowsze (1,4) z satelity Astra, Tuner Inverto 7000 pvr przestał automatycznie obracać (*podczas przełączania programów) antenę z satelity Hotbird na Astrę i na odwrót.

Podczas samego procesu ustawiania antena reaguje właściwie tzn. obraca się we wskazanym kierunku lecz przypisanie pozycji satelit (Astra,Hotbird) nie przynosi wymiernego rezultatu

w postaci prawidłowego funkcjonowania w trakcie normalnego użytkowania (tzn jw. *)

 

 

W sekcji "Parametry Anteny" mam nadal te same ustawienia:

 

Typ podłączenia: Niezależne

Głowica: Głowica 1

Typ konwertera: Uniwersalny

Typ Pozycjonera Diseqc 1,2

Satelita: Astra 1 B .C bądź Hotbird 1,2,3

Lof dolne 9750 Mhz

Lof górne 10600 Mhz

Zmiana pasma Auto

Pierwszy Diseq: 1,0/A/0 (niestety w tej opcji nie ma możliwość

ustawienia opcji Diseqc 1,2 jest tylko jeszcze 1,1 i 2...)

Drugi Diseq Brak

 

 

 

Odpowiadając na Daniel Kucharski on 14 Nov 2007 16:07

 

"1. Jesli uzytkownik uzywa przelotki sygnalu z tunera 1 do tunera 2 to ma zle ustawienie w "Parametrach Anteny" i powinno byc "Przejscie 1 -> 2"

 

ad 1.) - Nie nie używam posiadam jeden tuner :)

 

2. Jesli uzytkownik nie uzywa multiswitche'a DiSEqC to lepiej przelaczyc "Pierwszy DiSEqC" do: Brak. Powinno szybciej dzialac i nie bedzie zaklocalo linii.

 

ad 2.) próbowałem - bez rezultatu

 

3. Nie wiem jaka wersja oprogramowania byla wczesniej w odbiorniku. Jesli byla dosc stara (np. 1.2.XXX) to moze sie zdarzyc, ze ustawienia troche sie pomieszaja. Wtedy proponuje zresetowac odbiornik w "Ustawienia Fabryczne".

 

4. Jesli to jest jakas inna przyczyna to i tak proponuje zresetowac odbiornik w "Ustawienia Fabryczne"."

 

ad 3, 4) Wersja softu była chyba 1,3 w każdym razie z tych najstarszych, tak że pobrałem

obecnie najnowszą i ustawienia fabryczne - i jak narazie "klapa" nic się nie zmieniło.

 

 

 

- Zastanawiam się czy jeszcze można coś zmienić w ustawieniach ?

Może ktoś z was ( posiadających taką obrotnicę jak moja + tuner inverto) też ma taki problem???

Czyżby była to wina "niedoróbki" w oprogramowaniu?? jak sądzicie....???

 

 

//A tak nawiasem czy Inverto ma jakiś autoryzowany serwis w Polsce /czy ktoś z was miał może z "nim" styczność, bo myślę że taką usterkę powinni usunąć w ramach gwarancji? //

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę powiedzieć już teraz na 100% - w pozycji Pierwszy DiSEqC i Drugi DiSEqC musi być Brak. Wyjaśnienie: Mając włączone jednocześnie obydwie funkcje (tzn. tak jak teraz Pierwszy DiSEqC i Typ Pozycjonera) tuner wysyła do obrotnicy jednocześnie komendy dla niej i dla przełącznika 1.0, którego w instalacji nie masz. Pytanie pomocnicze: jak z innymi pozycjami satelitarnymi? Czy w ich wypadku obrotnica zachowuje się poprawnie, czy też odbiornik nie obraca jej podczas zmiany kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postąpiłem według twoich wskazówek dając obydwa DiseqC na BRAK (przełącznik 1.0 jest ustawiony na brak zarówno na Satelicie Astra jak i Hotbird).

Udało mnie się tylko raz przełączyć pomiędzy (stworzonymi własnymi listami kanałów) Hotbird - Astra, następnie tuner nie chciał już powrócić na kanały z Hotbirda (wyświetlając czarne tło bez "reakcji" obrotnicy) tak że konieczne było znowu wchodzenie do opcji ustawień anteny i kolejna próba przypisania pozycji Hotbirda (tak aby teraz można było odbierać Hotbird, /analogicznie potem Astrę :)/ )

 

Jeśli chodzi o inne Satelity to ich nie programowałem uznając że szkoda na to czasu skoro i tak nie funkcjonuje "przełączanie" pomiędzy Astra - Hotbird a być może znowu będzie potrzeba wracać do ustawień fabrycznych (choć i tak ostatnio to nie pomogło :( )

 

 

Jeśli możecie jeszcze coś doradzić z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniewaz malymi krokami zbliza sie okres kiedy temperatura powietrza moze osiagac duze wartosci, mam pytanie. Czy tez macie w takim okresie problem z przegrzewaniem sie tunera i ewentualnie moze ktos wykonywal w nim jakies przerobki ktore obnizaja temperature wewnatrz tunera? Jak jest bardzo goraco to jest to troche uciazliwe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakupie (niecałe dwa lata temu) miałem kilka razy komunikat o wysokiej temperaturze dysku.Były to chyba jakieś błędy poprawione w późniejszych wersjach bo obecnie nie mam takich komunikatów a tuner uzytkowany jest cały czas w tym samym miejscu.

W każdym bądź razie wtedy wyjmowałem go z półki i stawiałem obok telewizora.Wtedy komunikatów juz nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem inverto 7000.

W związku z tym mam kilka pytań:

- mam soft 1.2, Czy z HotBird'a mogę pobrać nowy soft, a jak nie to jak to zrobić - nie mam komputera z RS'em.

- co nowe wersje wnoszą w stosunku do 1,2

- wjakim standardzie zapisywane są pliki i czy można je ściągnąć i odtwarzać na kompie

- czemu w trakcie oglądania nagranego filmu nie można używać PIP?

- jak próbuję używać PIP, to w trakcie przełączania głąłwnego kanału nagle obraz w małym podglądzie zamiera (nic nie jest w tym czasie nagrywane)

- instrukcja jest dosyć uboga. Czy jesy gdzieć w sieci jakiś opis klawiszologi tego tunega?

Tyle pierwszych problemów. Ale generalnie jestem zadowolony z tunera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pkalista:

Oprogramowanie w wersji 1.2 jest dosyć stare. Obecnie jest to 1.4.214.080, które można pobrać z satelity Astra 19,2 Wschód, lub wgrac z komputera przy pomocy kabla USB. Oprogramowanie i "jak to zrobić" znajdziesz na TEJ stronie. Napisz nieco więcej informacji, np. czy na tym odbiorniku oglądasz programy kodowane, jeśli tak, to jakiego modułu CI używasz? Aby poprawnie działała funkcja PIP, musisz mieć podłączony konwerter typu Twin, lub Twin Monoblock (aby używać HotBirda i Astry). W działaniu PIP są jednak wyjątki, np. oglądanie kanałów Cyfry+, nawet na module dwustrumieniowym nie udaje się, i jest to problem nie do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj odpowiednie kodeki, np. K-Lite Codec Pack 3.8.5 Full wraz z odtwarzaczem Media Player Classic, na tym wszystko śmiga ;) Tzn. na czystego Windows'a wystarczyło zainstalować ten pakiet aby TS-y były poprawnie odtwarzane. Przy instalacji sprawdź czy masz zaznaczoną opcję MPEG-2; powinna być domyślnie ale tak na wszelki wypadek... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki. Jakich modulow uzywacie z Lemonem PVR 070 lub Inverto 7000?

Pytanie moje jest stad ze wydalem ostatnio ponad 500 zl na modul DIABLO wraz z programatorem CAS3. Mam tez stary ,modul ZetaCam Blue.

Poniewaz mam C+ postanowilem wsadzic karte do tegoz wlasnie modulu (jako ze niby lepszy, szybki no i takie tam)i niespodzianka. Tuner wyraznie zwolnil, przycina sie i muli.

Zrobilem wiec tak, ze w jednym slocie jest sobie stary modul ZETA i w nim karta a w drugim DIABLO. Jest troche lepiej, choc tuner dalej jest wolny i przez kilka pierwszych minut przycina troche obraz. Pozniej obraz sie stabilizuje ale niestety dalej jest mulem.

Moduly zamienialem miejscami i nic sie nie zmienia.

Moze macie jakies sugestie na ten temat? W swoim Lemonie mam najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kodeki na PC, ale nadal mam tylko dźwięk. Może nie były jeszcze odkodowane?

I jeszcze jedno. Zanim kupiłem inverto miałem jakiś prościutki dekoder. I miałem EPG do TVN Style. A na Inverto nie mam - jaka może być przyczyna?

Ostatnie pytanie - cz USB jest 2? Ściągałem na PC krótki filmim (pół godziny) - zajęło mu to ponad godzinę - czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kodeki na PC, ale nadal mam tylko dźwięk. Może nie były jeszcze odkodowane?

I jeszcze jedno. Zanim kupiłem inverto miałem jakiś prościutki dekoder. I miałem EPG do TVN Style. A na Inverto nie mam - jaka może być przyczyna?

Ostatnie pytanie - cz USB jest 2? Ściągałem na PC krótki filmim (pół godziny) - zajęło mu to ponad godzinę - czy to normalne?

 

Zakodowane programy maja znaczek $ wiec łatwo je rozpoznać w bibliotece multimediów.EPG na TVN Style dość czesto nie jest aktualizowane.

Kopiowanie niestety nie jest mocną stroną Inverto.Ja zbyt często nie kopiuje ale jesłi już to na dysk usb lub pena najczęściej w nocy.Rano wszystko jest skopiowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Zeta Blue+moduł Polsat i wszystko chodzi bezproblemowo.Podobnie kombinacja Zeta i Aston1.05 której uzywalem wcześniej.Niestety na zeta Blue nie mam dostepu do kilku kanałów w simulcrypcie m.in Eurosportu i co dziwne Superstacji.

 

A czy działa u Ciebie np. AXN, albo Fox Life? Na tych kanałach jest identyczny simulcrypt jak na Superstacji (Nagra 2, Nagra 3, Seca 2).

 

 

Ostatnie pytanie - cz USB jest 2? Ściągałem na PC krótki filmim (pół godziny) - zajęło mu to ponad godzinę - czy to normalne?

 

Zauważyłem, że na pendrive dane kopiowane są nieco szybciej ;-) Wiem, że trwaja prace nad przyspieszeniem komunikacji z PC. Jednakże u Ciebie trwało to wyjątkowo długo. Może w tym czasie Twój komputer był w jakiś sposób dodatkowo obciążony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Zeta jak i na Astonie smigaja wszystkie kanaly - Superstacja tez, czasem jednak sie cos przycina i niepoprawnie wyswietla na nim EPG

A jaki modul polecacie do Lemona? Chcialbym wyminiec Diablo na inny i nie bardzo wiem jaki wybrac zeby znow pieniedzy nie wtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...