Skocz do zawartości

Słaba jakość kanałów Polsat Sport na dekoderze Canal+


matrix266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5

8 minut temu, jsc5 napisał:

tp.11117 V

Jakie kanaly na nim są? 

Przecież zrobiłem zdjęcie polsat sport 5 :D

8 minut temu, jsc5 napisał:

czy faktycznie z nim wszystko ok !!!!

Nie zauważyłem problemu na dekoderze poza słabszą jakością obrazu niż na PP1 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał:

Nie zauważyłem problemu na dekoderze poza słabszą jakością obrazu niż na PP1 

Kurde ja mam do kitu bo nie mam jak porównać. Natomiast od paru godzin ta niewyraźność znikła.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

Jedni piszą, że nic z tym nie da się zrobić bo tak nadają sygnał a drudzy, że trzeba ustawić jakość ehh ktoś tutaj musi być w błędzie. Ja mam dziś 25 procent jakości i ibraz dużo gorszy niż wczoraj przy 40 wieczorem i potwierdza się , też u mnie, że są wahania. Wydaje mi się, że problem nadawania ze złych parametrów nie ma dużego znaczenia a bardziej słaba jakość jednak z tego co widzę.

 

Jak ustawiałem antene, to miałem gościa, który ustawił sygnał na mierniku i tyle ale nie wiem, czy ogarnie konkretnie pod dany transponder o ile wie co to jest. Muszę poszukać jakiegoś dobrego ale nie jestem pewnien, czy w ogóle da się z tą jakością u mnie coś zrobić na tym transponderze a kase wezmą nie małą znając realia dzisiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matrix266 napisał:

Ja mam dziś 25 procent jakości

Przy takiej jakości te kanały nie mają prawa działać. 

Ja dalej mam 61% i kanały działają prawidłowo. Jakość natomiast obrazu jest słaba, ale to już wina dostawcy, same kanały działają ok

Edytowane przez PawelTSW
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bgmnt napisał:

Jak napisał w innym temacie @praspp jakość PSP ze starego transpondera została poprawiona. W zamian Eleven "4K" ma koło 6-7 Mbps, jak wersja HD.

 

Potwierdzam. Atakowałem C+ w tej sprawie cały dzisiejszy poranek. Nie sądzę, że udało mi się to wymóc, ale zbieg okolicznosci daje do myślenia. W Polsat Box Go dla PSP PPV 3-6 też podnieśli bitrate. Do wczoraj był 1 Mb/s.

P.S.

W sprawie Eleven "4K" nie wypowiem się - nie używam.

Edytowane przez praspp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozio11- sprawa jest trochę skomplikowana a manowicie wczoraj przy 30-35 procent jakości był obraz najgorszy potem się jakość zwiększyła na pare godzi do 45 i obraz był całkiem ok a dziś jest tylko 20-25 procent i jest gorszy niż przy 45 ale lepszy niż przy 30-35 wczoraj. Czyli jeśli dzisiaj to zrobiono, to dało, to coś alr też widać, że antena też musi być skorygowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tylko dodam drobiazg doprecyzowujący.

piszecie o dobrym ustawieniu anteny, warto pamiętać o kącie skrętu konwertera.

mój problem z tymi kanałami Polsat Sport Premium właśnie na tym polegał.

antena ustawiona naprawdę idealnie (i niemała - 105 cm), a na tym transponderze kiszka. odbiór w kratkę.

po wyczerpaniu wszystkich opcji do sprawdzenia (inne transpondery - odbiór perfecto) pomyślałem o wymianie konwertera, ale wcześniej wpadło mi do głowy żeby zmienić kąt skrętu.

poprawa natychmiastowa i zadowalająca w pełni.

 

to jest tzw. trudny transponder i wymaga dokładnego dostrojenia wszystkich kolejnych elementów...

 

pozdrawiam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie anteny w kolejności: "góra dół" "lewo prawo" "kąt skręcenia konwertera".

W takiej kolejności sie ustawia.  Warto też sprawdzić wpływ odsunięcia - dosunięcia konwertera w kierunku czaszy. Po ustawieniu należy dokręcić wszystkie śruby i dokręcić też konwerter by nie obracał się w uchwycie.

Kolejna sprawa to kabel: Żelowany, czarny, sztywny i koniecznie dobrze zarobiona wtyczka F wkręcona w konwerter tak by się nie ruszała. Warto dobrze umocować kabel wychodzący z konwertera do elementów anteny i masztu/uchwytu, żeby nie bujał się na wietrze. To nie jest linka do wieszania prania :-).

Uchwyt anteny musi być stabilny by nie ruszał się na wietrze. antena stawia duży opór i każdy wiatr będzie ją minimalnie przestawiał, odhylał od właściwej pozycji. Po kilkunastu wiatrach antena jest już inaczej ustawiona.

Korektę ustawienia anteny wykonujemy przynajmniej raz w roku. Proszę mi wiedzyć, jest co poprawiać :-).

Sprawy powyższe o których piszę wydają się oczywiste i błache. Tymczasem większość anten satelitarnych w Polsce nie jest zainstalowana ani ustawiona poprawnie.

Im słabszy poziom sygnału transpondera tym ważniejsze stają się powyższe aspekty.

Transponder 11117 V 27500 jest tak samo trudny na satelicie jak wszystkie pozostałe. Owszem, jest słabszy ale możliwy do odbioru bez większego kłopotu.

Dla prawidłowego, stabilnego odbioru sygnału SAT jakość minimalna dla tego transpondera to około 50-60%. Przy ustawianiu anteny należy dążyć do jak najwyższych wartości. Jeśli tego nie mamy nie oczekujmy płynnego obrazu bez klatkowania. Pamiętajmy że wskazania dekodera należy traktować jako orientacyjne. Prawdziwe pokazuje miernik sygnału.

Oczywiście że przy 20% będzie grało. Tylko że taki sygnał jest podatny na zakłócenia i każda "mucha" przelatująca obok anteny może powodować niestabilność odbioru.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gościa umuwionego jutro przyjedzie ciekawe co zrobi. Bradzo możliwe, że założy zwykły miernik będzie mu piszczeć i powie ,że jest ok. Mam pytanie jeszcze odnośnie anteny mam 90cm albo 100 nie pamiętam, czy jest taka ewentuaklność, że trzeba większą antenę? Jeszcze dodam, że mma potrójny konwenter i z jednego zestawu chodzą trzy TV. Jak jest duży deszcz w sensie ulewa zanika obraz u mnie całkiem ale tak było zawsze.

 

Teraz u mnie w ogóle ni klatkuje ale czy obraz jest dużo gorszy niż powinien być, to nie wiem trudno mi powiedzieć. Nie chce mi się dodawać zdjęć a i tak przez fotkę trudno tak na prawdę ocenić.

 

Czy trzebva dużych umiejętności aby ustawić dobrze sygnał na tym transponderze? 

Edytowane przez matrix266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...