Skocz do zawartości

Słaba jakość kanałów Polsat Sport na dekoderze Canal+


matrix266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bgmnt napisał:

Jak napisał w innym temacie @praspp jakość PSP ze starego transpondera została poprawiona. W zamian Eleven "4K" ma koło 6-7 Mbps, jak wersja HD.

 

Na satelicie jest Eleven 4K w jakości 6-7mega? To chyba świeży temat bo w weekend jestem prawie pewien że było wysoko blisko 20 mega. Oczywiście mowa o Eleven4k od Poslatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest obecnie jakość bo nie jestem w domu gdybym był to szybko bym to sprawdził.  widzę znawców ustawiania anten tu pod dostatkiem kęcić góra dół🤣 Kto ma odrobinę oleju w głowie na podstawie tego ustawi tu jest azymut  elewacja i skos konwertera dla danej lokalizacji. To się ustawia a nie kręci góra -dół😂Dodatkowo miernik z dekodera i ustawienia na TVN ,czy ten nieszczesny tr. z PSP  https://www.dishpointer.com/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znam takiego co ustawiał i kręcił góra dół robił to dwie soboty kupił dodatkową antenę i dalej nie ustawił😂 Kupić większa antenę i można samemu eksperymentować. A jak się nie ma zielonego pojęcia to wezwać osobe ktora tym się trudni i ma do tego sprzet. I nie taki jak tu  jeden wspominał miernik co piszczy😂 Mi Laminasa ustawiała oaoba co miała miernik co pokazywał obraz z danego satelity FTA.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam jest dekoder nowszy ja mam wifi box+ dwie sztuki i teraz zmieniłem ten drugi i jest tak samo. Wątpię, czy to sprawka różnicy dekoderów. Stawiam na kabel. Jak przyjedzi gościu to mu powiem aby puści kabel prze okno i sprawdzić czy to coś da. Na tym drugim telewizorze, co jest 67 jakości zdecydowanie lepszy obraz, bardziej żywa murawa i nie faluje  au mnie cały czas zakres 10 procent w dół i górę.

 

Wymiana kabla będzie ciężka bo jest peszlem puszczone i nowy kabel tam przepchać teraz, to mi się nie widzi. Może będzie siędało zwiększyć jakość jeszcze żeby u mnie na zielone wskoczyło a na tym drugim już było np 80 i więcej. 

 

Ktoś tu pisał, że przy 20procentach jakości może być obraz dobry jakoś nie wierzę po moich obserwacjach.

Edytowane przez matrix266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znam takiego co ustawiał i kręcił góra dół robił to dwie soboty kupił dodatkową antenę i dalej nie ustawił Kupić większa antenę i można samemu eksperymentować. A jak się nie ma zielonego pojęcia to wezwać osobe ktora tym się trudni i ma do tego sprzet. I nie taki jak tu  jeden wspominał miernik co piszczy Mi Laminasa ustawiała oaoba co miała miernik co pokazywał obraz z danego satelity FTA.

To ja mam jakiś rodzaj szczególnego pecha bo co nie wezwę fachowca z miernikiem to mam coraz gorzej ustawioną antenę….próbowałem już nawet w autoryzowanym salonie canal+ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko strzelam ale może problem w twoim przypadku nie jest w ustawieniu anteny. Może stojak jest mocowany do barierki i się chwieje. Może stojak nie jest zamocowany w pionie i cała antena nie jest w pionie. Może od tego, że wisi na 10 piętrze jest już skoszona od silnych porywów wiary, że straciła swoją geometrię. Może kosa od anteny opadła i została utraconą ogniskowa. Dużo tego "można" można wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...