Jump to content

evam

Users
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About evam

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

134 profile views
 1. Dziękuję za podpowiedź, ale tu jest problem dla mnie. Nie wiem jak to zrobić - dopiero uczę się enigmy. Mógłbyś coś podsunąć? Dzięki!
 2. Tak, nagrywanie w czasie rzeczywistym działa perfecto. pisałem o tym na początku - i dlatego nie umiem tego pojąć. pozdrawiam.
 3. Dziękuję za Twoje zainteresowanie i chęć pomocy - ale tutaj chodzi o najprostszą z możliwych sytuację. Nagrywanie z zaprogramowanego timera, gdy nikt niczego nie ogląda (np. film zaczyna się o 02.00 - przed snem o 22.00 programujesz timer, wkładasz pendriva w tuner i idziesz spać). Rzecz w tym że w takich banalnych warunkach nagywa sie materiał zakodowany, chociaż karta jest w modukle dekodującym; a kiedy jest w czytniku (który za pomocą oscama też dekoduje) - nagrywanie z timera również jest zakodowane. ja tego nie umiem zrozumieć... co tu jest źle? pozdrawiam! po kilku godzinach: Znalazłem pewne rozwiązanie - podzielę się, może komuś też się przyda. Otóż ponieważ tuner prawidłowo nagrywa w czasie rzeczywistym, tzn. podczas oglądania, postanowiłem spróbować pewnego obejścia: najpierw uruchamiam timer zasilania i ustawiam go na kilka minut przed planowanym nagraniem - co oznacza, że tuner włączy się wcześniej i będzie "chodził" gdy ma się zacząć nagrywanie. Potem ustawiam timer nagrywania na porę, która jest potrzeba - a która twa krócej od czasu wyznaczonego timerem zasilania, tzn. nagrywanie później się zaczyna niż włączenie tunera i ciut szybciej kończy niż zaplanowane wyłączenie tunera. Ten sposób mi próbnie zadziałał: nagranie nie było kodowane. Krotko mówiąc problem jest taki, że włączenie się tunera w porze rozpoczęcia nagrywania nie uruchamia procesu dekodującego i nagrywa się materiał zakodowany. Wcześniejsze włączenie się tunera - przed rozpoczęciem nagrywania - uruchamia proces dekodowania. Oczywiście to są spostrzeżenia kompletnego laika - opisuję jak to wygląda dla kogoś, kto zupełnie nie rozumie co się dzieje w tym tunerze i rzecz spostrzega tylko na poziomie faktów dokonanych. Proszę zatem o wyrozumiałość... pozdrawiam.
 4. Dziękuję za poświęcenie czasu, szczególnie za uwagi dotyczące bezsensowności mojego postępowania. Z pokorą przemyślę, niemniej... Czy błędnie rozumuję, że skoro tuner ma wejście CI to po to, żeby z niego korzystać jeśli (o zgrozo!!!) ma się to nieszczęście posiadać moduł dekodujący? Na czym polega błąd? (cyt.: "Warto się najpierw zastanowić co się chce osiągnąć, a później dopiero kupować sprzęt." - obiecuję gruntownie problem przeanalizować, skonsutować, po czym ewentualnie wyrzucić tunery z enigmą na śmietnik - jak już się dowiem, czego chcę) Po drugie, i jednak ważniejsze: z samą kartą w czytniku, przy zastosowaniu najnowszego oscama, który tę kartę dekoduje - tuner RÓWNIEŻ nagrywa mi materiał zakodowany. I co z tym zrobić? Image Hyperion 6.4., oscam 11546. Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 5. Witam, mam dwa tunery z enigmą - Ax hd 51 i Axas E4hd combo. Zatem różnią się jakościowo znacznie. Niemniej, na obydwóch mam ten sam problem. Kiedy nagrywam coś z kanałów nc+ w czasie rzeczywistym, tzn. w trakcie oglądania programu - nagranie (na pendrive) jest ok. Kiedy natomiast nagrywam z timera - nie ma nic, ściślej: jest "nagrany" materiał trwający tyle, ile zaprogramowano, ale jest, wydaje mi się, zakodowany. "Film" bez obrazu (czerń nieprzenikniona) i bez dźwięku, chociaż ustawienia nagrywania w tunerze w niczym nie są zmienione. Używam karty Cameleon z canal+ w module Aston 2.26. Na tunerach nie-linuxowych (np. GI Voyager II, Amiko 8260 czy openbox sx4) wszystko natomiast funkcjonuje perfecto - timery działają jak Bóg przykazał i materiał nagrany jest poprawnie. Dodam, że próbowałem różne image na obu tunerach z enigmą - od OpenAtv do Hyperiona, poprzez Opennfr czy OpenHDF. Zawsze ten sam rezultat. Ktoś może coś podpowiedzieć???
 6. OK. Dziękuję za sugestie i podpowiedzi. Niemniej interesuje mnie nadal, czy Aston może działać bezproblemowo na Enigmie, czy nie. Ktoś ma doświadczenia? Czy trzeba coś extra poustawiać, żeby moduł płynnie działał, czy nie?
 7. No cóż, to jest kwestia podejścia. Moduł kupiłem kiedyś, żeby uwolnić się od konieczności poszukiwania różnych softów, czy pluginów takich lub innych. Kupiłem tuner z Enigmą ale też z wejściem CI, żeby po prostu oglądać telewizję bez wielkich kombinacji. Rozumiem, że Enigma daje wiele możliwości, ale mnie chodzi tylko o prostą rzecz: żeby za pomocą modułu odkodować konkretne programy. Niczego więcej nie potrzebuję (może na razie?) Dlatego trochę dziwią mnie i niepokoją trudnosci na jakie trafiłem. Nie mam trzech tunerów - na trzech (dwa użyczone) miałem okazję sprawdzić działanie modułu, znajomi mają te inne tunery (ja tylko Axasa combo), im odkodowywanie karty bez modułu istotnie funkcjonuje - ale dla mnie ważna jest kwestia działania modułów na Enigmie, bo wkrótce canal+ wycofa karty cameleon i chciałbym mieć pewność, że jeśli wezmę od nich nową kartę z modułem (ma być taka opcja) to tuner na Enigmie będzie działał bez kłopotów. Tak jak dotychczasowe tunery bez enigmy. Dlatego interesuje mnie, czy to tylko mnie się tak jakoś trafiło, czy to częstsza przypadłość i czy da się z tym coś zrobić. Mój Aston ma oprogramowanie 2.26. Na tunerach bez enigmy działa perfekcyjnie. pozdrawiam
 8. Czy ktoś ma podobny problem: Karta Cameleon w module Aston 2.26. W odbiornikach z Enigmą dekodowanie kanałów z nc+ napotyka na ustawiczne problemy. Po włączeniu tunera ze stanu uśpienia mam np. na TVN24 SNR:85%, o czym informuje pasek programu, ale nie mam ani wizji, ani fonii. Niekiedy pomaga restart (nieraz dwukrotny!), niekiedy parokrotne wyjmowanie i wkładanie modułu z kartą - a niekiedy nic, muszę wyłączyć tuner z zasilania. I nie dotyczy to jednego tunera, sprawdzałem na trzech: AX HD51, Zgemma H9 (wersja z CI), Axas HD4combo. W każdym te same kłopoty. Natomiast w tunerach bez Enigmy (Miraclebox 8, GI VoyagerII) moduł pracuje bez zarzutu, idealnie. To tylko u mnie tak, czy zdarza się innym? Jak sobie z tym poradzić? Jest to o tyle istotne że na tych "felernych" enigmowych tunerach o nagrywaniu z timera muszę zapomnieć - zwykle nagrywa się czarny ekran...
×
×
 • Create New...