Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dwie karty ze starego miotu.Kupione chyba w pierwszym tygodniu TnK.Jedna działa do dziś.Oczywiście pakiet bez opłat.

Drugą niedziałającą zarejestrowałem na Smart HD ale wpłaty dokonałem dopiero po dwóch dniach.

Odbiornik stoi od trzech dni na TVN i nic się nie dzieje.Wszystko nadal zakodowane.

 

A ja proponuję sprawą zainteresować przedstawicieli N, na oficjalnym forum. Pomagają bardzo szybo a nie musisz dzwonić na infolinię i tracić kasę.

 

Jedyny wymóg trzeba się tam zarejestrować: http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.ph ... 7c&t=29194

 

Zacytuję kilka wypowiedzi na temat przejścia na SMART HD może się komuś przyda:

 

"Od tej chwili nie ma już potrzeby przełączania na kanał Religia TV. Cała migracja, powinna być przeprowadzona na kanale TVN czyli:

 

1. Po wypełnieniu formularza migracyjnego uruchamiamy kanał TVN,

2. Po kilku/kilkunastu minutach, pojawia się komunikat "Brak dostępu".

3. Po ok. godzinie powinny zostać udostępnione kanały".

 

"Migracja karty nieopłaconej, nic Ci nie wyjaśni bo i tak do momentu wpłaty, nie dowiesz się czy przeszła prawidłowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż karta była aktywowana na starych zasadach to trzeba było ją doładować aby pojawiły się DARMOWE programy. Czy to normalne w kartach, które były aktywowane na starych zasadach i nigdy nie były doładowywane (minęły 2 lata od aktywacji)?

 

Co do dramatycznej sytuacji - konieczności rozmowy z Biurkiem Nieobsługi PETENTA - DZWOŃCIE ZE SKYPE! Zanim wysłuchasz wszystkich reklam i innych zbędnych bzdur oraz maksymalnie szybkiej rozmowy z "konsultantem" - dzwoniąc z komórki NIE MASZ SZANS STRACIĆ MNIEJ NIŻ 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce wydawać kasy na telefony, zawsze może wsiąść w samochód i jechać do przedstawiciela N i wyjaśnić - zapytać dlaczego co i jak. Tyle że nie wiem czy będzie taniej.

Koszt połączenia pewnie nie przekroczy 3 zł a i czas zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacjonarnego/skype to można dzwonić i na numer podawany na stronie TNK za 36 gr / minuta.

http://telewizjanakarte.pl/wazne_adresy_i_telefony.html

Połączenie z telefonów stacjonarnych: 703-102-502

(stawka za połączenie wynosi 36 gr brutto za minutę na dzień 01.01.2011).

 

Przecież pisałem o dzwonieniu z KOMÓRKI - żeby tego unikać i dzwonić ze skype po NORMALNYM koszcie jak ktoś nie posiada stacjonarnego. Czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wiedz, że nie że wszystkich sieci stacjonarnych zadzwonisz na "703-102-502".

A po drugie skąd mam wiedzieć jakiego masz operatora komórkowego i jaki masz abonament? Bo u różnych operatorów, w różnych abonamentach cena za 1 minutę połączenia na telefony stacjonarne jest różna. Ja mam preapaida w PLAY i w pakiecie cena 1 min. na stacjonarne mam "aż" 5 groszy. Więc na przyszłość jak zadajesz pytanie to przynajmniej podaj dane do pytania, żeby można byłoby Ci konkretnie odpowiedzieć..

A po trzecie - Człowiek chce pomóc bliźniemu, żeby nie bulił za telefony do BOK TNK, a tu jak widać znajdują się osoby, które mają to w 4 literach.

Jak nie chcesz używać tych nr to je nie używaj, ale przynajmniej nie rób zamieszania.

Jednak Polak jest przekorny zawsze będzie szukał dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Pan uparty. Czego nie zrozumiałeś w zdaniu posta, do którego się odnosiłeś:

 

DZWOŃCIE ZE SKYPE! Zanim wysłuchasz wszystkich reklam i innych zbędnych bzdur oraz maksymalnie szybkiej rozmowy z "konsultantem" - dzwoniąc z komórki NIE MASZ SZANS STRACIĆ MNIEJ NIŻ 5 zł.

 

Przecież po to napisałem ze Skype, żeby było taniej (w domyśle oczywiście na ich stacjonarny a nie komórkowy) bo nie miałby sensu mój post skoro odradzam dzwonienie z komórki (z której można dzwonić wyłącznie po koszcie 1,23 zł/min) a następnie piszę o Skype, żeby było taniej.

 

Po drugie jestem niemal pewien, że nie ważne jakiego masz operatora, jaki masz abonament, pakiet czy cokolwiek innego - dzwoniąc z komórki ZAWSZE zapłacisz 1,23zł/min (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). Ja też mam Play, również prepaid i również pakiet z tańszymi minutami na stacjonarne i MIMO TO kosztowało to ponad 5zł za 5 minut słuchania bzdurnych informacji i kilkadziesiąt sekund rozmowy. Było dla mnie oczywistym, że żadne posiadane pakiety nie obowiązują gdy dzwoni się na numer podany na ich stornie *71 81 91

 

Pozostaje jedna kwestia - czy na numery, które podałeś można dzwonić z komórki wykorzystując pakiety minut na stacjonarne lub po koszcie zgodnym z cennikiem operatora na numery stacjonarne? Normalnym jest, że można korzystać ze stacjonarnego i dzwonić na ich stacjonarny lub ze skype/voip na stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Pozostaje jedna kwestia - czy na numery, które podałeś można dzwonić z komórki wykorzystując pakiety minut na stacjonarne lub po koszcie zgodnym z cennikiem operatora na numery stacjonarne? Normalnym jest, że można korzystać ze stacjonarnego i dzwonić na ich stacjonarny lub ze skype/voip na stacjonarny.

 

Tak. Podane przeze mnie nr są nr zwykłymi. Czyli koszt dzwonienie na te nr jest taki sam jak na inne nr stacjonarne. Ja dzwoniąc z PLAY na te nr płacę po 5 gr za minutę. Dzwoniłem już parę razy - więc jest to sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę aktywowaną na samym początku tnk (pakiet bez opłat non stop), gdy ostatnio sprawdzałem nie miałem żadnych kanałów. Po napisaniu emaila dostałem zwrotnego że uprawnienia zostały mi wysłane i mam pozostawić na kanale TVN, po około godzinie kanały już były (obeszło się bez dzwonienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że BOK TNK puścił ponownie uprawnienia do odbioru na kartę za pośrednictwem satelity.

 

Masz na myśli darmowe kanały? Ja kupiłem kartę aktywowaną na starych zasadach i okazało się, że muszę doładować raz kartę bo od pierwszej aktywacji (2,5 roku temu) nie była doładowywana. Tak mi wytłumaczono w "cudownym" BOK TNK. Czy obyłoby się bez tego - czy chłopaki z http://www.nhdtv.pl/forum zaradziliby tej sytuacji bez doładowywania karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety już doładowałem na miesiąc - nie wiedziałem o tym sposobie więc kolejna nauczka dla następnych pokoleń:

 

ABY ODBIERAĆ DARMOWE KANAŁY NA KARCIE, KTÓREJ UPRAWNIENIA WYGASŁY - NIE TRZEBA DOŁADOWYWAĆ KARTY LECZ NAPISAĆ NA WSKAZANYM WYŻEJ FORUM!

 

Pani konsultantka z niewiadomych powodów radziła doładować (jedyne remedium na tę sytuację)...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem (dwukrotnie), że o północy kanały na kilka sekund się blokują (czarna plansza), przy zmianie kanałów wyskakuje także komunikat "zakodowane". Po niecałych 10 sekundach problem znika i wszystko jest już dobrze. Muszę zaobserwować, czy to zdarzenie jest cykliczne. Pewnie wynika to z dekodera, który w jakiś sposób przedłuża uprawnienia. Ciekawe czy komuś się to też przytrafiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kartę TNK, którą kupiłem gdy tylko się ukazały i po okresie promocyjnym, kiedy uprawnienia na jej pełny pakiet wygasły, nigdy nie doładowywałem, a mam cały czas aktywną i programy bez opłat funkcjonują normalnie do tej pory.

Ja również mam 2 karty TNK SD z początków istnienia TNK SD tj. z października 2008r. i kanały bez opłat działają bez problemu. Jedna z kart przez ponad rok przeleżała u mnie w szufladzie nie będąc wcale doładowywana. Ostatnio włożyłem ją do starego poczciwego Ferdka AF7318 i na kanale TVN SD po 10 minutach sama złapała uprawnienia do odbioru darmowych kanałów (tych co mają grać do 2016r.). Nigdzie nie musiałem dzwonić (mam tu na myśli BOK TNK - bo tam niektórzy konsultanci różne "teorie" potrafią snuć na temat kart TNK zwłaszcza tych z początku istnienia oferty, które powinny grać z pakietem bez opłat do 2016r. I WCALE NIE TRZEBA ICH DOŁADOWYWAĆ). Dopiero karty TNK SD, które zostały aktywowane na nowych zasadach, te aktywowane po 1 kwietnia 2010r. trzeba doładować, aby mieć pakiet bezpłatny, gdyż pakiet bezpłatny działa na nich tylko przez 12 miesięcy bez opłat od ostatniego doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...