Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja też mam problem z kanałami TNK z tym że jestem posiadaczem "starej" karty TNK. Ostatnio minał mi czas subskrybcji kanałów płatnych i odziwo zgasło wszystko (TVP1 też a nie powinno!) Po opłaceniu i zaksięgowaniu wpłaty zadzwoniłem do bok TNK gdzie za połączenie skasowali mnie na prawie 20zł! a na kanałach wciąż ciemno. Potem przeszedłem na drogę mailową, miły kontakt ale też Panowie nic nie pomogli. Dziwne bo uprawnienia mam do końca tego miesiąca (taka informacja z dekodera) a ciemno na wszystkich kanałach. Ok że płatne padły to rozumiem ale bezpłatne że padły??? Czy karta się uszkodziła? 2 tygodnie już czekam na aktywacje i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesiecy nbox na OpenPLI 8.0 ale mam tez pionka 1430 i tez ciemno na nim. Moze to przez to ze zglosilem chec odbierania polsatu i zmigrowali mi karte na CAID 0b01? Domyslnie mialem 0b00. Jednak co w przypadku tunerow gdzie nie da sie zmieniac parametru CAID?

Myślę, że prościej będzie, jeśli jeszcze raz poprosisz o ponowne przesłanie uprawień. Dodaj, że za pierwszym razem nie wyszło i, że cały czas czekasz. Zrobią to w ciągu 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na innym forum to nie ma możliwości ani oprogramowania, by 0B01 podziałało dłużej na Pionku 1430.

Chyba, że będziesz biegał z kartą co miesiąc do innego tunera, by łapać uprawnienia. :]

 

Tylko dziwne, że masz problem ogarnąć to na nBoksie. :roll: Wpisz sobie w google "0B01 oscam.server smart" i na kilku stronach będziesz miał przykłady jak powinien wyglądać ten plik w przypadku korzystania ze Smart HD+. Chyba, że korzystasz z innego softcama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy mam problem ogarnięciem oscama tylko czy na pewno zmienił się CAID dla mojej karty. Takiej informacji nie dostałem, znalazłem tylko w necie info na temat dodania polsatu i z przyczyn technicznych żeby się kontaktować z bok i prosić o włączenie polsatu, tak też zrobiłem ale nie wiem czy to się wiąże z tym że nastąpiła migracja do 0b01 czy nie. Teraz to będzie metoda prób i błędów.

 

Choć przeglądając forum widzę że nie tylko ja mam takie problemy.....Masakra. A czy jest możliwość sprawdzenia na jaki Pakiet (CAID) mam kartę? (w sensie czy 0b00 czy 0b01)? W opcji z uprawnieniami mam TVN 30.09.13 czy tak też będzie identyfikować 0b01? A poza tym to ja nie wyraziłem zgody na migrację na Smart tylko wyraziłem chęć dołączenia polsatu ale nikt mnie nie informował że to się z tym wiąże....Ja chce mieć TNK na "starych" zasadach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektor18, jeśli zgłosiłeś chęć włączenia Polsatu to nie ma innej możliwości niż przez zmianę CAID (Polsat SD nie ma załączonego CAID 0B00), więc pewnie Ci je zmienili na 0B01.

 

Poza tym nie panikuj, bo dalej masz TNK SD na starych zasadach (inna grupa na 0B01 uprawnień jest dla TNK SD z Polsatem, a inna dla Smart HD+) i jeśli aktywowales kartę przed 1.04.2010 to dalej kanały bez opłat (+ Polsat itd) będą działały do 2016. Tylko na innym CAID. :) zresztą nawet jakbyś tego nie zgłosił to prędzej czy później zmieniliby na 0B01 bo robią to losowym abonentom z automatu.

 

Co do niedzialania Pionka 1430 to nie możesz mieć do nikogo pretensji. Ten tuner nigdy nie był przeznaczony do obsługi Conaxu, tylko zapalency stworzyli odpowiedni soft. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio po 3 mies. przerwie podłączyłem Digit S2-CD z aktywną nie opłaconą TNK. Okazało się, że wszystkie zakodowane kanały mam dostępne (HBO, CYFRA+.... ) Na jaki kanał bym nie przełączył w sekundzie znikał kluczyk i program był do oglądania. Problem w tym, że dostęp do tego wszystkiego trwał ok. 1 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam problem, a dokładniej już przez 2 tygodnie nie mam dostępu do pakietu darmowego w TNK SD jak zadzwoniłem w sprawie uruchomienia darmowego polsatu - używam dekoder dreambox 500s z image Open PLi z softcamem [beep] 2.3.0 - w info o karcie wyświetla mi się info o Caid b01 i info 1010 TVN 1.09.2013 30.09.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio po 3 mies. przerwie podłączyłem Digit S2-CD z aktywną nie opłaconą TNK. Okazało się, że wszystkie zakodowane kanały mam dostępne (HBO, CYFRA+.... ) Na jaki kanał bym nie przełączył w sekundzie znikał kluczyk i program był do oglądania. Problem w tym, że dostęp do tego wszystkiego trwał ok. 1 godziny.

Prawdopodobnie natrafiłeś na chwilowo niekodowany przekaz tych kanałów. Czasami takie przerwy w kodowaniu się zdarzają.:) Faktycznie, zazwyczaj znika wówczas przy nazwach tych kanałów "kluczyk", czy tam "dolar" albo "euro" (w przypadku nowych modeli Fergusonów serii "Ariva"). :) Tuner przez ten czas "widzi" te kanały jako niekodowane (FTA). Po ponownym ich zakodowaniu, "kluczyk" przy nazwie kanału powraca, a obraz oczywiście już się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nagle nie działa mi żaden kanał w TNK, wszędzie brak sygnału...sprawdzając ustawienia anteny poziom i jakość sygnału jest 0...i pytanie czy w takim przypadku może być ich wina czy tez tylko i wyłącznie po mojej stronie ? Dodam że pod tą antenę podlaczony również jest Cyfrowy Polsat pod drugi telewizor i tam problemów z odbiorem nie ma. Dodam, ze niezbyt orientuje się w tego typu sprawach więc prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na pewno nie we właściwym temacie, ale może któś się spotkał ze zjawiskim (prawie paranormalnym).

Skarżył się sasiad, ze nie chodzi mu TVP1 HD w zestawie Smart. no cóż , tp. 11449 , myślę sobie poprawię skręt i będzie.

Antena nowa 80-ka z zestawu Orange. Konwerter quad niekoniecznie z wysokiej półki. 3 dekodery podpięte.

Sygnał dało się wyłapać stabilny w momencie gdy trzymało się dłoń na górnej części obudowy konwertera nawet bez nacisku. Nie chodziło jednak o przepięcie bo dotknięcie uziemionym drutem nie pomagało.

Dłoń leżąca delikatnie na konwerterze OK, wystarczyło ja zabrać żle. Inne tp chodza bardzo dobrze.

Dekodery Orange i CP tez nie zakłócaja. Feerny konwerer?. Antena kiepska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...