Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Te dekodery słyną z wysokiej jakości kondensatorów w torze zasilania i głowicy, nie mówiąc o tym że swoje lata też mają i nawet wysoka jakość może w takim wypadku nie pomóc. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby jakiś albo wysechł, albo spuchł. Zrób, jak Ci poradził @roberttosat.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że lekkie wgięcie anteny nie ma tutaj żadnego znaczenia ? 

Przyznam że lekko się tego obawiam.

 

I to jest podejrzewam przyczyna nr.1.

Nawet niewidocznie wygięta czasza satelitarna jest przyczyną złego odbioru.

Ludzie wymieniają przewody, LNB, a winna jest czasza.

Tylko dlaczego odbiorcy przyzwyczajają się tak mocno do swoich starych niekiedy już zardzewiałych anten satelitarnych???

 

Ciekawe co pokazuje miernik DVB-S2 u Ciebie?

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony patrząc ok. 8-9 miesięcy temu te dwa kanały funkcjonowały prawidłowo przy jak wydaje mi się tym samym stanie konwertera i anteny. Co wiecej:po jednej z pierwszych rozmów z infolinią rzekomo wysłali mi sygnał na dekoder który rzeczywiście spowodował niskąd ni z owąd 90 siły i jakości na TVP2 i e2. Obecnie siła i jakość zależy od kanału na jakim się znajduje, ale gwarantuje ona płynny odbiór, a tylko na tym mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednej z pierwszych rozmów z infolinią rzekomo wysłali mi sygnał na dekoder który rzeczywiście spowodował niskąd ni z owąd 90 siły i jakości na TVP2 i e2. Obecnie siła i jakość zależy od kanału na jakim się znajduje, ale gwarantuje ona płynny odbiór, a tylko na tym mi zależy.

 

Co za bzdury, to nie są jakieś czary tylko prosta sprawa. Żaden konsultant nie ma wpływu zdalnie na Twój poziom siły i jakości sygnału! Ustawienie anteny/skrętu konwertera do poprawy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie małą radę. jak nie masz jak podpiąć innego dekodera to weź go zabierz do jakiegoś serwisu rtvsat (serwisu nie sklepu typu media markt) i niech Ci sprawdzą dekoder nawet za opłatą.

 

 

Rozumiem że lekkie wgięcie anteny nie ma tutaj żadnego znaczenia ? 
 

Dla mnie to może być to ta usterka, nie raz spotkałem się z sytuacją gdzie domowi "fachowcy" ustawiają antenę po czym wzywają instalatora ale już nie do ustawienia tylko wymiany bo cała antena jest "odkształcona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,więc zakupię nowy konwenter i spróbuję się tym pobawić.

Lepiej szukać siły/jakości w pogodny,czy pochmurny dzień ? 

 

Walnięty konwerter nie objawia się tym, że jakaś częstotliwość nie działa (kilka kanałów), a raczej ćwiartka. Konwerter na bank jest OK, ale Twoja sprawa, rób jak chcesz. Ja bym już bardziej czaszę wymienił skoro ta jest uszkodzona. Tyle w temacie. Aha, ustawiamy najlepiej w pogodny bezchmurny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,więc zakupię nowy konwenter i spróbuję się tym pobawić.

Lepiej szukać siły/jakości w pogodny,czy pochmurny dzień ? 

 Lepiej szukać siły i jakości odpowiednim miernikiem.

 

Antenę sam ustawiałeś czy Ktoś Tobie ustawiał?

Wg. czego była ustawiana czasza?

Konwerter masz skręcony w odpowiednim kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam dla Ciebie małą radę. jak nie masz jak podpiąć innego dekodera to weź go zabierz do jakiegoś serwisu rtvsat (serwisu nie sklepu typu media markt) i niech Ci sprawdzą dekoder nawet za opłatą.

Spróbuję znaleźć taki serwis w okolicy,lecz jeśli mi się nie uda spróbuję pozmieniać coś w ustawieniu anteny/konwertera względem anteny.

Jeśli to nie pomoże wymienię je.

 

 

Walnięty konwerter nie objawia się tym, że jakaś częstotliwość nie działa (kilka kanałów), a raczej ćwiartka. Konwerter na bank jest OK, ale Twoja sprawa, rób jak chcesz. Ja bym już bardziej czaszę wymienił skoro ta jest uszkodzona. Tyle w temacie. Aha, ustawiamy najlepiej w pogodny bezchmurny dzień.

 

Chodzi o ćwierć kanałów ? 

 

Antenę sam ustawiałeś czy Ktoś Tobie ustawiał?

Wg. czego była ustawiana czasza?

Konwerter masz skręcony w odpowiednim kierunku?

Sam

Wg. ustawień sąsiadów

Sądzę że tak

 

Wiecie gdzie można znaleźć informacje odnoście ustawienia anteny i konwertera względem anteny dla odbioru kanałów z HotBirda ? Chodzi mi o takie parametry jak wysokość/kąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję znaleźć taki serwis w okolicy,lecz jeśli mi się nie uda spróbuję pozmieniać coś w ustawieniu anteny/konwertera względem anteny.

Jeśli to nie pomoże wymienię je.

 

Chodzi o ćwierć kanałów ? 

Sam

Wg. ustawień sąsiadów

Sądzę że tak

 

Wiecie gdzie można znaleźć informacje odnoście ustawienia anteny i konwertera względem anteny dla odbioru kanałów z HotBirda ? Chodzi mi o takie parametry jak wysokość/kąt

 

http://www.dishpointer.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Od paru dni występuje u mnie problem z odbiorem z tp 10758 HotBird. Chodzi o kanały Stopklatka i TVP Rozrywka w Smart HD+. Otóż po przełączeniu z innego kanału na któryś z tych wymienionych pojawia się dżwięk, a obrazu nie ma. Ten pojawia się dopiero po dłuższym oczekiwaniu - ponad 30 sek. a nawet dłużej, albo wcale obraz nie wskoczy. Mój tuner to Ariva 200HD. Dodam tylko że inne kanały z tej częstotliwości działają normalnie. Czy u Was też występuje ten problem z odbiorem Stopklatki i TVP Rozrywki ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że to problem po stronie operatora, gdyż i ja i moi znajomi mają brak obrazu na niektórych kanałach z tego transpondera. Nawet na kanałach niekodowanych np Stars Tv czy 4fun TV. Podejrzewam, że odkąd Cyfrowy Polsat upchnął na ten transponder kopie kanałów Eska, Nowa TV oraz Fokus, takie zaczęły się dziać cuda, że dźwięk jest a obrazu nie ma. Może redakcja Satkuriera zajęła by się tym problemem i spytała odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Dziękuję.

Ps. Mój sprzęt do odbioru to Opticum HD x403p wraz z modułem nCam HD TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprawić swój wpis. Oprócz TVP Rozrywka i Stopklatka problemy są także na Stars TV, 4 Fun TV,  4 Fun Gold Hits, 4 Fun Dance. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z odbiorem z tp 10758 HotBird w Smart HD+ ? . Dajcie znać , będziemy wówcza pewni czy to wina nadawcy, czy naszych odbiorników. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprawić swój wpis. Oprócz TVP Rozrywka i Stopklatka problemy są także na Stars TV, 4 Fun TV, 4 Fun Gold Hits, 4 Fun Dance. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z odbiorem z tp 10758 HotBird w Smart HD+ ? . Dajcie znać , będziemy wówcza pewni czy to wina nadawcy, czy naszych odbiorników. Pozdrawiam.

A w Arivach wiecznie coś nie działa... W Cryptoboxach nie ma takich problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprawić swój wpis. Oprócz TVP Rozrywka i Stopklatka problemy są także na Stars TV, 4 Fun TV, 4 Fun Gold Hits, 4 Fun Dance. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z odbiorem z tp 10758 HotBird w Smart HD+ ? . Dajcie znać , będziemy wówcza pewni czy to wina nadawcy, czy naszych odbiorników. Pozdrawiam.

U mnie nadal na dwóch niezależnych Opticumach HDx403p mam problemy z obrazem na wymienionych przez kolegę kanałach. Raz obraz jest, a za chwilę po przełączeniu na inny kanał i powrót do poprzedniego powoduje zanik obrazu. Natomiast głos zawsze jest. Takie rzeczy zaczęły się dziać od momentu aż Cyfrowy Polsat dodał na już dość zapchany transponder kopie kanałów Eska TV, Nowa oraz Focus TV. Wcześniej obraz miałem na wszystkich kanałach z tego transpondera. Ponowne wyszukiwanie, zmiana softu oraz ręczne układanie listy na podstawie skanu z nieba nic nie daje na moim odbiorniku. Chyba najwyższy czas pomyśleć nad wymianą dekodera sat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...