Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

ViVA jest kanałem FTA więc powinna działać. Posprawdzaj parametry kanałów czy masz odpowiednie parametry: http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php

 

Masz konwenter Monoblock Twin więc chyba odbierasz też z Astra 1 na 19,2. Działają ci kanały z satelity Astra1?

 

 

P.S Nie cytuj ostatnich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pic w tym systemie jest taki, że karta sama z siebie nie jest magicznym kluczem który odkodowuje kanały tylko jest to dość skomplikowany układ satelita-dekoder-karta i jak coś pójdzie nie tak to za chiny ludowe nie wiadomo gdzie :/ ...

 

Pisałeś wcześniej że tvn i fta. Na innych kanałach HD jest wszystko ok? Zresetuj tuner i pozostaw na MGM HD na noc.

 

Mam tnk sd i już przerabiałem "nockę na tvn". Nie mam możliwości dowiedzieć się czy moje uprawnienia naprawdę spływają przez satelitę. A jak spływają to czy dekoder sobie z nimi radzi. I czy zapisuje je na karcie (jeśli w ogóle coś na karcie trzeba zapisywać). Był nowy tuner, była nowa karta na 1 miesiąc aktywowana w sklepie. I przez miesiąc wszystko działało. A potem już nic. I weź tu bądź mądry... Zwłaszcza jak się mieszka na pipidówie i nie ma w pobliżu sensownego lokalu gdzie można by wszystko posprawdzać tylko wszystko trzeba gdzieś wysyłać to trzeba samemu sobie być lekarzem i wiedzieć co gdzie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy @patyczek nie ma TNK SD? Ty piszesz, żeby ustawiła na MGM HD jak już to na TVN.

Nie zwróciłem uwagi, ale faktem jest że na TNK HD uprawnienia lecą na MGM HD (i to chyba nawet o CAM tylko chodzi). Ale już mniejsza o to.

 

@patyczek - Tak poczytałem dokładniej bo to trochę pogmatwane, ale obstawiam że w X80 jest źle ustawiony przełącznik diseqc. Nowa karta na starym tunerze działa bo zapewne już jest aktywna, a stara karta nie działa w nowym bo jest źle ustawiony diseqc (na astrę). Tak by to logicznie wyglądało :) Na 99% obstawiam ten właśnie problem, jeśli się dobrze w to wszystko wczytałem :)

 

(...) Nie mam możliwości dowiedzieć się czy moje uprawnienia naprawdę spływają przez satelitę.(...)

Na infolinii można poprosić o "puszczenie uprawnień". Wystarczy że im podasz nr karty.

 

(...)Był nowy tuner, była nowa karta na 1 miesiąc aktywowana w sklepie.(...)

Karta była aktywowana na tym tunerze konkretnie który w tej chwili posiadasz? Dziwi mnie fakt że zostało to zrobione już w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii można poprosić o "puszczenie uprawnień". Wystarczy że im podasz nr karty.

 

Opcja przerobiona. Ponawiałem dwukrotnie.

 

Karta była aktywowana na tym tunerze konkretnie który w tej chwili posiadasz? Dziwi mnie fakt że zostało to zrobione już w sklepie...

 

Zostało to zrobione "żebym nie musiał nic robić" ale czy karta w ogóle była w tym procesie używana to nie pamiętam. W każdym razie w moim tunerze znalazła się dopiero w domu i tam po jakimś czasie (kilkanaście minut) załapała kanały w ten sam dzień co aktywacja. W menu czytnika mam jakieś daty uprawnień i tam jest jeden miesiąc - wrzesień (i drugi jakiś kosmiczny termin chyba 1990 czy coś). To chyba są dane zapisane na karcie ? Mimo ponawiania uprawnień, zostawiania na tvn'ie nic tam się nowego w tych wpisach nie zadziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner inverto który jest jakby w pół drogi do serwisu (z innego powodu) ale tak się składa że okres świąteczny i wiele w tym momencie nie zdziałam a więc siedzi i działa jako tuner fta i media player. Żeby sprawdzić kartę musiałbym mieć inny tuner który ją łyknie... Resetowałem ustawienia (poza kanałami) ale kanałów nie mam ochoty jeszcze raz układać i nie wierzę że to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, z którym dzisiaj nie mogę sobie poradzić. Miałem bałagan na liście TnK SD w dekoderze ADB-1180S, więc postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne. No więc wziąłem, ustawiam format i bach, jest ekran z siłą i jakością. Mam siłę 91% i sygnał 66-68%, więc powinno być OK, ale nie pojawia się mi żaden przycisk, którym mógłbym zaakceptować to ustawienie. Mam Quada, z którego 2 kable idą do n, a jeden to TnK. Nigdy nie było takiego problemu, a tu bach dzisiaj i nie wiem co poradzić. Zna ktoś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam taki problem z moim zestawem TnK - wczoraj aktywowalem karte przez internet ale dopiero dzisiaj wlozylem ja dekodera i podpialem pod telewizor. Mija juz 8 godzina jak mam wlaczony TVN a tam dalej czarny obraz. Moj dekoder to Opticum X80 (wer. softu 1.0.43). Pokazuje siłe sygnalu na 90 a jakość 73-74% (oczywiście Hotbird). NIe wiem czy mam jeszcze czekac czy wolac fachowca do ustawienia anteny bo nie odbieram nawet polskich kanalow FTA ale po przeszukaniu anteny jakies tam wyszukuje(freeview z racji tego ze jestem w anglii). W menu aktywacji karty mam "oczekiwanie na aktywacje karty". Jakies pomysly lub podpowiedzi ? Dzieki z góry. Aha i karte jest czytana dobrze ale nie pisze mi o jej waznosci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sytuacja wyglada tak ze na wszystkich seryjnie wgranych programach przez TnK mam "brak sygnału". jak dam opcje "przeszukaj antene" to nie wynajduje mi nic z polskich tym bardziej kodowanych przez TnK ale za to znajduje kupe programow z angielskiej freeview i jakies tam arabaskie itd. W ustawianiach dekodera mam zaznaczona tylko satelite Hotbird 1,2,3,4 13.0 E. Poprzedni wlasciciele mieli telewizje Sky. Do mieszkania sa doprowadzone dwa kable antenowe ale na obu sytuacja jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...