Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rasheed napisał:

Fajnie się tu pisze na forum gdy nie bierzesz za to odpowiedzialności.

Dokładnie. Każdy mądry a jak przyjdzie co do czego i się zarazi to pierwszy będzie trząsł portkami i modlił się o łagodny przebieg. 

Mój znajomy też sobie lekceważył, śmiał się i mówił, że idiotyzmem jest się od tego chronić. Zachorował dwa tygodnie temu, miał kilka dni gdzie nie miał siły oka otworzyć. Teraz jest już lepiej ale mówi, że czegoś takiego w życiu nie przeżył. Zdanie też zmienił. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beks napisał:

 

Niestety mam wrażenie, że ostatnio rząd podejmuje decyzję po omacku. 

 

Na dobrą sprawę rządy całego świata działają po omacku. Różnica polega na tym, że w Polsce rząd słucha się tylko i wyłącznie siebie. Od bodajże dwóch dni wszystkiemu winni są lekarze, którym się nie chce... Rozumiecie? Lekarze są winni tego, że mamy taką złą sytuację wirusową xD Przecież to jest jakieś szaleństwo!

Dodatkowo nie ma u nas współpracy, każda strona konfliktu chce jak najwięcej ugrać dla siebie na obecnej sytuacji. Jedni się nikogo nie słuchają, drudzy atakują tych pierwszych, trzeci to w ogóle najchętniej by nic nie robili itd.

 

Szczerze mówiąc naiwnie liczyłem, że jakimś cudem będziemy w stanie wyłapywać ogniska i choć w jakimś stopniu uda nam się je odizolować od reszty. Niestety rzecznik MZ kilka tygodni temu radośnie ogłosił, że - "Jest dobrze, bo mamy obecnie rozproszone ogniska", więc wtedy dotarło do mnie, że będzie gorzej niż przypuszczałem. Mamy dopiero połowę października, a tu już sytuacja wygląda fatalnie. Naprawdę nie chcę myśleć do przyniosą kolejne miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VinniSzukanie winy u innych jest nieeleganckie, żeby użyć wyłącznie języka który tonuje emocje, a nie je podgrzewa.

Nie mniej, było całe lato, aby zbudować choćby oddziały kontenerowe przy szpitalach, aby poprawić diagnostykę, pewnie specjaliści w medycynie mogliby stworzyć długą listę zaniedbań. Nie zrobiono kompletnie nic. Ktoś rządzi i ktoś podejmuje decyzje.

Tymczasem kolejnych ruchem  jest czerwona strefa we wszystkich dużych miastach.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

Dokładnie. Każdy mądry a jak przyjdzie co do czego i się zarazi to pierwszy będzie trząsł portkami i modlił się o łagodny przebieg. 

Mój znajomy też sobie lekceważył, śmiał się i mówił, że idiotyzmem jest się od tego chronić. Zachorował dwa tygodnie temu, miał kilka dni gdzie nie miał siły oka otworzyć. Teraz jest już lepiej ale mówi, że czegoś takiego w życiu nie przeżył. Zdanie też zmienił. 

Po co mówisz nam o jakimś twoim znajomku idiocie. W Turcji też lizali poręcze, bo wierzyli, że ich Bóg ochroni. Nie widziałem tutaj ani jednej opinii, że nie należy unikać zakażenia. Za to brednie o masowych zakażeniach przez ludzi bez objawów powodują panikę i bz[beep] nakazy i zakazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chiny wygrywają w globalnym wyścigu gospodarczym. Kiedy reszta świata koncentruje się na tym, by wyjść z recesji i zahamować pandemię, chińska gospodarka kwitnie i zakończy rok na plusie."

https://forsal.pl/swiat/chiny/artykuly/7847328,bez-recesji-chiny-odbudowuja-swoja-pozycje-wzrost-pkb-swiat-walczy-z-pandemia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@Vinni

Tymczasem kolejnych ruchem  jest czerwona strefa we wszystkich dużych miastach.

 

Nie tylko. Szkoły średnie na zdalny, limity w sklepach i kościołach a pewnie wkrótce całe szkoly na zdalne i być może godzina policyjna o 21. Mamy więc w sumie lockdown, na chwilę mały a potem normalny. W ciągu 2 tygodni rząd się wystraszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beks napisał:

@the cable guy Ty żyjesz w swoim świecie i ja już dawno zakończyłem z Tobą dyskusję na forum bo to nie ma sensu. Nie masz argumentów na swoje teorie, a próbujesz wszystkim wmówić, że nie powinni nosić maseczek itp. 

Nie lubię takiego [beep]kiego wmawiania komuś poglądów. Nie mówiłem żeby masek nie nosić. Mówiłem, że to niezgodne z polskim prawem. Możesz sobie nawet majtki na łeb zakładać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, the cable guy napisał:

 Nie mówiłem żeby masek nie nosić. Mówiłem, że to niezgodne z polskim prawem. 

 

I dlatego powinni wprowadzić stan wyjątkowy, aby nikt nie podważał prawa. Jak dostaniesz karę administracyjną od sanepidu 30 tys zł z rygorem natychmiastowej wykonywalności to inaczej będziesz śpiewał.

Edytowane przez Beks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcon: A może tak odniósłbyś się najpierw do mojego pytania o zgony z chorobami współistniejącymi ?

 

Co do grypy w Niemczech i Polsce, to zanim zacznie to ktoś analizować to proszę pamiętać, że Niemcy wpisują jako przyczynę zgonu grypę jeśli ktoś umrze nawet do tygodnia od przebytej grypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Każdy sobie śmieszkuje tu na forum i na innych portalach, dopóki wirus nie dotknie jego, rodziny czy znajomych. To że 90% ludzi przejdzie tą chorobę z lekkimi objawami to nie oznacza,że mamy mieć za nic wymóg noszenia maseczki itp. Ja też chcę uchronić moich dziadków. Robię im zakupy, wykupuje leki, aby bez potrzeby nie wychodzili z domu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące wnioski z badania Scientific Advisory Group for Emergencies z UK.

Jak wynika z tego badania:

- zamknięcie wszystkich pubów, barów, kawiarni i restauracji może zredukować współczynnik reprodukcji wirusa o 0.1-0.2,

- zamknięcie siłowni zredukuje R maksymalnie o 0.1,

- zamknięcie sklepów - brak istotnych zmian,

- zakaz wiekszych spotkań w domu - spadek o 0.1-0.2,

- praca z domu, spadek 0.2-0.4,

- zamknięcie wszystkich szkół, spadek 0.2-0.5.

 

https://www.bbc.com/news/health-54514387

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości procent osób noszących maseczki jest odwrotny do przyrostu zakażeń. Czyli im więcej zakażeń tym mniej widuję ludzi w maseczkach. Głównie gooooowniarstwo, którym w większości nic nie grozi, ale mogą rozsiewać... Policji czy straży miejskiej na ulicach zero! Od soboty jesteśmy w czerwonym - zobaczymy co będzie.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beks napisał:

 

I dlatego powinni wprowadzić stan wyjątkowy, aby nikt nie podważał prawa. Jak dostaniesz karę administracyjną od sanepidu 30 tys zł z rygorem natychmiastowej wykonywalności to inaczej będziesz śpiewał.

Do więzienia najlepiej. :D Po co się z takimi bydlakami cackać? Co za ludzie... Rzeczywiście Polska istnieje już tylko teoretycznie. Tak samo jak Polacy. Zdrówka życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Falcon napisał:

 

 

sanepid.jpg

Z Sanepidem jest jak z US. Za ten sam przepis co urzednik, to interpretacja.

Są niezliczone przykłady nakładania kar za przeróżne nieprzestrzeganie obostrzeń w z związku z  rozporządzeniami. I nie chodzi tylko o maseczki.

 

Kilka przykładów z brzegu

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25960148,nie-zachowala-odpowiedniej-odleglosci-sanepid-nalozyl-kare.html

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/sanepid-wstrzymanie-egzekucji-kary-sanitarnej-10-tys-zl-za-rozdawanie-maseczek-swiebodzice

https://www.rp.pl/Bezpieczenstwo/306229925-Koronawirus-Sanepid-uchylil-kare-10-tys-zl--za-siedzenie-na-lawce-podczas-zakazu.html

 

To prawda że rozporządzenia są aktami prawnymi niższego rzędu i to prawda że w świetle znajomości przepisów prawnym można podważać te rozporządzenia.

Czym innym jest jednak dochodzenie swoich praw po nałożeniu kary administracyjnej, która często jak widać musi kończyć interwencją RPO, a czym innym klauzula natychmiastowej wykonalności.

Zatem w wielu wypadkach musisz wykonać, a potem się odwoływać, a więc musisz mieć na koncie 10tys do 30tys.

 

Rozsądnemu człowiekowi przepis nakazujący noszenia maseczki nie jest potrzebny. Rozsądny człowiek po prostu zakłada, dla dobra siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...