Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U żony w szpitalu nikt nic nie wie na temat szczepień, kiedy, gdzie, jak i kto?

Tak właśnie wygląda Narodowy Program Szczepień. 

 

31 grudnia dostała 100% dodatku do pensji za listopad. Liczyli, przeliczali wreszcie się doliczyli.?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nieprzygotowanie i brak procedur się kłania. Nie mam przeciw szczepieniu poza kolejnością, jeśli rozmrożone fiolki miałyby zmarnować dawki szczepionek z powodu braku chętnych w danej grupie. Szkoda że tego nie przewidziano i jasno nie doprecyzowano kogo wówczas szczepić, nie byłoby takich kontrowersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Znowu nieprzygotowanie i brak procedur się kłania. Nie mam przeciw szczepieniu poza kolejnością, jeśli rozmrożone fiolki miałyby zmarnować dawki szczepionek z powodu braku chętnych w danej grupie. Szkoda że tego nie przewidziano i jasno nie doprecyzowano kogo wówczas szczepić, nie byłoby takich kontrowersji.

Oczywiście,że takowe są i naprawdę nie wmawiaj  nam,że to absolutny przypadek ,że zaszczepiła się akurat Pani Janda, jej rodzina i znajomi,a nie zaszczepiono zwykłych Kowalskich. Ponadto wiemy,że w kolejce do szczepienia czekali medycy,a Państwo celebryci weszli bez kolejki. o czym informowali administratorzy strony ZUM na WUM  na facebooku, którzy pierwsi ujawnili sprawę. Tłumaczenia celebrytów ich obnażają - myśleliśmy, że to osobna pula dla aktorów( jak zwykle poczucie wyższości) , akcja proszczepieniowa( o której nikt nie wiedział i większość celebrytów dalej ukrywa fakt zaszczepienia- nowy nieznany sposób promocji ) ... 

 

Bardzo dobry komentarz Pana Marcina Makowskiego https://wiadomosci.wp.pl/makowski-moje-zdrowie-jest-lepsze-niz-twoje-szczepienia-dla-rownych-i-rowniejszych-opinia-6592928270191392a

 

No i oczywiście domagam się tego co Pan Grzegorz Jankowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak ja bym chciał się zaszczepić ( póki co nie chce ), a dostał bym tel. że jest taka możliwość to nie wykonywał bym iluś tel. na potwierdzenie tego. A jeśli ktoś by mnie zaszczepił nielegalnie i bym o tym wiedział to bym siedział cicho a nie się afiszował z tym. Sprawa nie jest tak prosta i oczywista.

 

Powinniśmy już zaszczepić około 150k a mamy ile? Bodajże 50k. Na co czekamy? Ano na to, że nie ma procedur jasnych i klarownych, ale to nic nowego przecież pandemia działa tak że nie można jej przewidzieć. 

 

Ogólnie może i nie powinny się te osoby szczepić ale jak to u nas, 50 osób się zaszczepiło poza kolejnością a afera jakby miało braknąć szczepionek dla kilku milionów Polaków. 

 

Edit

Szczepionka to towar deficytowy ( i darmowy ), to na zdrowy rozum chyba ktoś tego powinien pilnować. Chyba każdy powinien się rozliczać z otrzymanych szczepionek. Mają być wydawane podobno a'la karty szczepienne, to chyba na podstawie jakiejś bazy danych.? Jednym słowem bajzel, ale którejś nocy napiszą poprawkę do poprawki i będzie git. Potrzeba cierpliwości.

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "dodatkowe szczepienia" to jest tylko dopełnienie obrazu państwa z kartonu i naprawdę nie ma się co specjalnie dziwić.

 

Podobnie jak trzeba się najwidoczniej pgoodzić z tym, że podawana jest 6 dawki z fiolki, mimo, że Pfizer mówi o 5, że istnieją obawy, że szczepienia na COVID (w tym to pierwsze przed kamerami) są wykonywane niezgodnie z zaleceniami producenta szczepionki i np. doktor Dzieciątkowski nie widzi w tym nic złego (https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/domiesniowo-czy-podskornie-dlugosc-igly-ma-znaczenie-wyjasniamy-watpliwosci-dotyczace-szczepien-na-covid-19,1043521.html), albo z tym, że nasi "eksperci" twierdzą że szczepionka = brak maseczki i innych obostrzeń, mimo, że nikt oficjalnie nie zbadał tego czy rzeczywiście szczepienie przeciwdziała transmisji wirusa.

 

Dla mnie to wygąda trochę tak, że szczepionka jest w naszym kraju podobnym zagraniem jak przylot Antonova. Byle jak, byle było, będzie się nazywało, że zaszczepiliśmy dużo ludzi i wszyscy będa zadowoleni. A że nie tych co trzeba, że nie tak jak trzeba? Nie widzicie, przecież szczepimy! ;).

 

Co do czekających w kolejce medyków, jeśli byłoby rzeczywiście tyle chętnych to po pierwsze fizycznie po prostu nie byłoby szczepionki dla Jandy czy jakiegoś starosty z PIS, po drugie nie byłby wydłużany już dwu czy trzykrotnie termin zgłoszeń do szczepienia dla "grupy zero" (teraz jest to 14 stycznia).

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi abyście myśleli, że to towar deficytowy i abyście chętniej zapisali się na szczepienie.

 

Jeśli już byłyby takie skuteczne, to nadal jest wersja beta, po testach kilkumiesięcznych zaledwie.... Za rok może się okazać wy[beep]ka na wy[beep]ce i tylko jeszcze gorzej.

 

A że śmiertelność z dodatnimi testami na COVID to ok 2% (z czego rzeczywiście na COVID-19 zmarło nie więcej niż połowa - czyli ogólnie poniżej 1%) uważam, że powinniśmy sobie odpuścić szczepienia a poszukać (za 50% środków wydanych na szczepienia) po prostu lekarstwa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok gdyby były jasne procedury, to do tych sczcepień by nie doszło. Naprawdę sądzisz że jeśli miałby to być przekręt to Ci ludzie by się tym sami chwalili?

Sądzę że byli do końca przekonani że nie robią niczego złego.

Poza kolejnością są także politycy, także z PIS, wiemy także o jednym z SLD.  Taka rada żeby sobie nie wycierać ust nazwiskami celebrytów wyłącznie. 

Żeby była jasność, nie pochwalam wpychania suę bez kolejki, źle to wygląda. Ale coś mi tu brzydko pachnie.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 osób zaszczepiło się poza kolejnością. Nie pochwalam tego,ale żeby robić z tego czerwone paski w tvp info z hasłem "nadzwyczajna kasta" to to już jest grube przegięcie. Miną 3-4 miesiące i będą prosić obywateli aby się zaszczepić bo im niższy wiek tym mniej osób z danej grupy będzie chciało się zaszczepić. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tej sprawie jest żenujące to próby tłumaczenia osób zaszczepionych. Prawda jest taka, że sami się tam nie wepchnęli, tylko ktoś ze szpitala musiał ich na takowe szczepienie ściągnąć. Kto? Tego już nie wiem, ale powinno zostać to wyjaśnione. Nie mam żadnego problemu ze szczepieniami dodatkowych osób, tylko niech odbywa się to w sposób transparentny, a nie pośród wielkiej tajemnicy.

Zresztą cała obecna akcja szczepionkowa jest żałosna. Na ten moment mamy jakieś 300 tysięcy dawek. Zaszczepiliśmy... około 50 tysięcy osób. Przecież to jest jakiś mało śmieszny żart. Biorąc pod uwagę konieczność posiadania zapasów na drugą dawkę i tak zaszczepiliśmy jedną trzecią tego co powinniśmy wykonać. W takim tempie wyszczepialność osiągniemy jakoś w okolicy 2059 roku.

Ale o tym oczywiście media prorządowe nie powiedzą, lepiej [beep]yć coś o "kastach" jak to mają w zwyczaju.

 

@DanielK Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wynalezienie leku pochłonęłoby znacznie więcej pieniędzy i zajęło jeszcze więcej czasu. Zresztą nie jest pewne, czy taki lek w ogóle mógłby powstać zważając na fakt, że ogólnie infekcje wirusowe raczej swoich leków nie posiadają. Poza tym śmiertelność śmiertelnością, ale gra toczy się także o służbę zdrowia. Nie wiem jak Ty, ale osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji w której co roku mamy zawalone w 100% szpitale z racji tylko jednej choroby. A do tego trochę to wszystko prowadzi w obecnym stanie.

 

Wyszczepialność osiągnięta w odpowiednio krótkim czasie pozwoli bardzo mocno ograniczyć wirusa. Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na osiągnięcie spokoju w najbliższym czasie. No, ale wiedząc że rządzą nami ludzie o których nie można powiedzieć, że są kompetentni to pewnie taki rollercoaster wirusowy jeszcze przed długi czas będzie codziennością.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@wislok gdyby były jasne procedury, to do tych sczcepień by nie doszło. Naprawdę sądzisz że jeśli miałby to być przekręt to Ci ludzie by się tym sami chwalili?

Sądzę że byli do końca przekonani że nie robią niczego złego.

Poza kolejnością są także politycy, także z PIS, wiemy także o jednym z SLD.  Taka rada żeby sobie nie wycierać ust nazwiskami celebrytów wyłącznie. 

Żeby była jasność, nie pochwalam wpychania suę bez kolejki, źle to wygląda. Ale coś mi tu brzydko pachnie.

 

@dvbtowiec pisałem przecież o starostach w poprzednim wpisie. Skandaliczne wykorzystywanie stanowiska do osobistej korzyści. Jak słyszę starosta z Opatowa już został wydalony ze struktur partii rządzącej i takich bezwzględnych decyzji oczekuję od wszystkich partii w przypadku nadużywania władzy. Tak samo było w przypadku Kaczyńskiego 10 kwietnia 2020r. i tak samo jest teraz.    Sorry,ale przez cały czas od kilkunastu dni wszystkie stacje informacyjne trąbią od rana do wieczora o grupie 0 i kto do niej należy.. i nie jestem tak naiwny by wierzyć we wszystko co powie dana osoba, zwłaszcza,że  są to tłumaczenia sprzeczne i chaotyczne.. Za tą sytuację w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym powinien odpowiedzieć jej rektor, bo wygląda,że to on stał za zaproszeniem Jandy do szczepionki.   Trzeba sprawdzić jak to wygląda w całym kraju , bo dochodzą głosy,że WUM to może być nie tylko jeden przypadek. Ja jestem konsekwentny w swojej  postawie zwalczania i piętnowania nepotyzmu i kolesiostwa

 

3 godziny temu, Sebek00 napisał:

Powiem tak, jak ja bym chciał się zaszczepić ( póki co nie chce ), a dostał bym tel. że jest taka możliwość to nie wykonywał bym iluś tel. na potwierdzenie tego. A .jeśli ktoś by mnie zaszczepił nielegalnie i bym o tym wiedział to bym siedział cicho a nie się afiszował z tym. Sprawa nie jest tak prosta i oczywista.

 

Gdybym dostał telefon to bym zwyczajnie odmówił tak jak uczyniła to chociażby Matylda Damięcka. Solidarność z medykami okazuje się w takich momentach, gdzie nie korzystam z znajomości i biorę szczepionkę kosztem jakieś osoby z personelu medycznego dużo bardziej narażonego na zakażenie ,a nie idiotycznymi moim zdaniem brawami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo szczepień jest na razie dramatyczne. Z grupy zero zaszczepione 50 tysięcy a chętnych na tą chwilę jest ponad 500 tysięcy. Nie ma szans żeby grupę zero zaszczepić do 15 stycznia.  O tym powinny media głownie dyskutować, jak usprawnić ten system. Bo docelowo rząd mówi o szczepieniu 3,4 miliona obywateli w miesiąc. W rzeczywistości przez ile tą liczbę należy przedzielić? Przez 3 a może nawet 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok no tak raz wspomniałeś, ale o Jandzie piszesz w każdym poście :)

Nie piętnujmy konkretnych nazwisk bo to mi pod hejt podchodzi. Piętnujmy zjaiwsko. Ktoś zawalił. Widać po sygnałach w całej Polsce. Pytanie kto i czy było to przypadkowe. Bo po co te osoby miałyby tym same się chwalić, na to pytanie odpowiedzi nie widzę. 

 

A skoro można było to zrobić to winne są procedury, albo ich brak. A kto za nie odpowiada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Vinni napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wynalezienie leku pochłonęłoby znacznie więcej pieniędzy i zajęło jeszcze więcej czasu. Zresztą nie jest pewne, czy taki lek w ogóle mógłby powstać zważając na fakt, że ogólnie infekcje wirusowe raczej swoich leków nie posiadają. Poza tym śmiertelność śmiertelnością, ale gra toczy się także o służbę zdrowia.
 

"Amantadyna hamuje mechanizm uwalniania wirusa z kapsydu i zakażania kolejnych komórek."
Pierwsze z brzegu:

https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna-co-to-za-lek-i-jak-dziala

 

 

Naprawdę spójrzcie na to wszystko świeżym okiem.

Zgonów jest więcej ostatnio, ze względu m.in. na utrudnienia dostępu do opieki medycznej przez covidowe procedury. U[beep]e gospodarki tez ciąg dalszy.

Zapewniam Was, że ten 1% będzie mniej kosztować niż u[beep]e 3/4 gospodarki. Ale widocznie komuś zależy.

 

Kto jest sponsorem WHO? Kto trzyma za jaja rządy poszczególnych krajów (które wszędzie mają kredyty)?

 

Polecam ponownie:
https://wolnemedia.net/szach-mat-dla-ludzkosci/

 

A przede wszystkim:

List Lekarzy - lekarze są tutaj najbardziej kompetentni

http://listlekarzy.pl/

 

Stolik Wolności - Odkręcamy pandemię strachu

https://stolikwolnosci.pl/

 

Poza tym FAKTY z Tweeta podanego wyżej:
~zakażeni łącznie: 1 318 562 [+5 739]
~zakażeni aktualnie: 226 360 [-1 969]
~zgony łącznie: 29 119 [+61]
~zgony COVID: 5 441 [+7]

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te szczepionki to zwykla machina napedzajaca kieszenie cwaniakow. Jakakolwiek dyskusja o ich dystrybucji, czy tez "zaletach", mija sie z celem. Ktos chcial zarobic grube pieniadze i wlasnie to robi. A glupie spoleczenstwo mysli, ze ktos o nich dba. Szkoda strzepic ryja na to, co sie aktualnie dzieje. Jedna rada ode mnie: robic swoje (na ile, oczywiscie, jest to obecnie mozliwe w tej komunie bis) i nie patrzec na nic. A wszystkich tych, ktorzy sie podniecaja tym "dobrem" od naszego kochanego rzadu i cudownej globalnej wioski, zlewac z gory na dol. Nie sobie zyja w swojej bajce. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wislok napisał:

@dvbtowiec 

 

Gdybym dostał telefon to bym zwyczajnie odmówił tak jak uczyniła to chociażby Matylda Damięcka. Solidarność z medykami okazuje się w takich momentach, gdzie nie korzystam z znajomości i biorę szczepionkę kosztem jakieś osoby z personelu medycznego dużo bardziej narażonego na zakażenie ,a nie idiotycznymi brawami... 

Fakt też się dziwię ze ktoś 35 letniej celebrytce proponował szczepienie. Może była by autorytetem dla młodych ludzi aby się szczepić ale ich kolej to tak 2025 rok... więc jeszcze trochę czasu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon Dzięki za radę co do ogarnięcia się. Doceniam :)

Politycy odmówili? 

Nie wiemy jak wyglądał telefon, jakie były argumenty. Nie dałeś także odpowiedzi czemu sami o tym napisali w necie. Przecież od tego się zaczęło? 

Posądzasz ich że są mało inteligentni iż nie potrafili przewidzieć skutków swojej decyzji i publicznego wyznania? 

Nie czujesz w tym czegoś absurdalnego? Zatem gdy tak na to spojrzę nie jest to dla mnie jasne. Kto miał w tym interes żeby dzwonić do tych wybranych osób. Z tego co wiemy sami się nie prosili. Nie czujesz absurdu zapytam raz jeszcze? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nadstawił głowę dla paru aktorów i polityków. Pytanie kto i po co?

Według mnie na tą chwile opcje są dwie. Zrobił to świadomie myśląc że jest to legalne. Albo wiedział że jest to nielegalne i chciał to ukryć. W obu opcjach pytanie kto nadzoruje szczepionki że szpital może sobie nimi dysponować jak chce.

 

Żona chyba się jednak zgłosi i zaszczepi. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@wislok no tak raz wspomniałeś, ale o Jandzie piszesz w każdym poście :)

Nie piętnujmy konkretnych nazwisk bo to mi pod hejt podchodzi. Piętnujmy zjaiwsko. Ktoś zawalił. Widać po sygnałach w całej Polsce. Pytanie kto i czy było to przypadkowe. Bo po co te osoby miałyby tym same się chwalić, na to pytanie odpowiedzi nie widzę. 

 

A skoro można było to zrobić to winne są procedury, albo ich brak. A kto za nie odpowiada? 

Trzecia opcją  której przy każdej dyskusji unikasz, winny człowiek, który nie przestrzegał procedur. Konkretny. Mam nadzieję, ze sprawą będzie wyjaśniona. Tymczasem poznajemy nowe szczegóły , które zadaja klam wersji osób zaszczepionych poza kolejką https://premium.wprost.pl/10404635/ujawniamy-maila-dot-szczepien-ktorego-rozsylala-fundacja-krystyny-jandy-ani-slowa-o-akcji-promocyjnej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wislok napisał:

Trzecia opcją  której przy każdej dyskusji unikasz, winny człowiek,

Poniżej cytuję sam siebie, aby sprostować Twoją nieślość :)

 

36 minut temu, dvbtowiec napisał:

I właśnie o tym @Sebek00mowa. Albo cynicznie ludzie naginali zasady w całej Polsce (...) albo nie przewidziano cwaniactwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...