Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nic nie robiłeś z anteną i nagle zaczęły się problemy z tym kanałem? Może to wina nadawcy skoro z innymi kanałami HD nie ma problemu? A może transponder z którego nadaje Filmbox HD wymaga wyjątkowo precyzyjnie ustawionej anteny? Zakładam, że wina nie leży po stronie naszych dekoderów. Może ktoś bardziej doświadczony napiszę jak to jest z tym Filmbox HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Filmboxem HD mam podobny problem ale z MTVNHprzy współpracy z modułem cyfrowego polsatu to już w ogóle zanika obraz.Od paru miesięcy zmieniam softy i nic nie pomaga.Ten problem jak widać jest nie do rozwiązania.Na Filmbox HD w ogóle nie patrzą a do oglądania MTVNHD muszą wyjmować moduł.Czy ktoś może zna jakieś rozwiązanie tego dokuczliwego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Filmboxa HD - z tego co wiem kilka dni temu n-ka zmieniła FEC dla częstotliwości, z której Filmbox HD jest nadawany. Zamiast 2/3 jest 3/4. Być może coś w tym temacie się dzieje. Nie pamiętam, czy 9500 ma AutoFEC, czy trzeba mu wpisać konkretną wartość - jeśli ta druga opcja - proponuję spróbować zmienić z 2/3 na 3/4 i wyszukać ponownie kanały z tej częstotliwości, może to pomoże?

 

EDIT: FEC znowu 2/3, więc jak jest nadal źle - coś musieli namieszać innego, spróbuj ponownie uruchomić wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zgłosiłem też temat EPG dla Cyfry+ - nie udało mi się ściągnąć więcej niż bieżącą i kolejną pozycję programową, nawet z 10,892H, gdzie są teoretycznie 3 dni w formacie DVB.

oraz

W sieci pojawił się nowy soft oznaczony 1.1.30 - z pierwszych relacji wynika,że zostało poprawione epg na kanałach C+,jest na 2 dni do przodu. ...

Czy ktoś mógłby potwierdzić że nie ma problemów z EPG w C+ w nowej wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janusz_zed

Czy dysk powinien się wyłączyć tego nie wiem ( mam dysk 3,5" z zewn. zasilaczem ). Mam pytanie: czy twój 2,5" calowy dysk wyłącza się po wyłączeniu tunera w tryb w standby? Jeśli się wyłącza to wszystko jest ok. Oznacza to, że włączenie trybu uśpienia dysku po 1 godz. nie powoduje odłączenia zasilania i tak w/g mnie będzie, chyba że nowy soft to zmieni.

 

PS.

Po sprawdzeniu dysk zewn. 3,5" z własnym zasilaniem wyłącza się po zaprogramowaniu tunera na usypianie dysku - wynika z tego, że dysk 2,5" też powinien się wyłączyć w trybie uśpienia, ale nie mam jak tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się nie wyłącza po przejściu do stand by .po wyłączeniu drugiego kabla power widzi dysk ale nie współpracuje z nim. A tak na marginesie nagrywanie na tym tunerze to wielka kaszana- loteria nagra czy nie .w fergusonie było to o wiele prostsze tu ukłon w kierunku panów z Globo .....-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy działa Wam Superstacja z CP. U mnie od kilku dni przestała działać - widać tylko czarny ekran i nic więcej. Nie znalazłem informacji w dziale dotyczącym awarii kanałów CP o podobnej usterce u innych, więc to może wina dekodera, ale nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich użytkowników, którzy zamieścili posty na tej stronie. Jeśli chodzi o Superstację to trzeba przeszukać niebo - zmieniła miejscę nadawania. Co do narzekania na nagrywanie przez ten tuner. Jestem przeciwnego zdania. Tuner od kilku już wersji softu nagrywa poprawnie, raz na jakiś czs przydaży się, że po nagrywaniu się nie wyłaczy, ale nagrywa zawsze. Być może ma znaczenie jaki dysk jest podłączony do tunera. Ja używam 3,5" mybooka z zewnętrznym zasilaczem i wszystko od kilku miesięcy działa ok. Mam tylko uwagi co do grafiki związanej z PVR w 9500 HD - bardziej odpowiada mi grafika z globo s1 hd, ale wiem że to już się raczej nie zmieni. Spróbujcie koledzy podłączyć jakiegoś pena i sprawdźcie, czy tuner nagrywa wam poprawnie, jak nagrywa poprawnie to wychodzi na to, że tunery satelitarne nie lubią się z dyskami 2,5" chociaż nie rozumiem dlaczego. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy wiadomo coś na temat przerobienia tunera tak aby odbierał TV naziemną.

Poprzez wlutowanie odpowiedniej głowicy DVB-T w standardzie mpeg4.

A jeśli tak to gdzie dostać taką głowice i czy soft musi być zmieniony.

gdzieś widziałem opis zmiany głowicy do globo 4000 - czy może być taka opcja jak tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co globo zmieniło w sofcie 1.1.30 warto go wgrywać

Do jano09 można wstawiać własne tapety wciśnij przycisk F1na pilocie wybierz interesujące zdjęcie np.na boot,radio co do menu raczej niemożliwe

Superstacja została przeniesiona z tp.11,158 v 27500 3/4 na tp.12,284 H 27500 3/4 video 263 Audio 264 prc/pmt 263/ 032 nadaje na tp. cp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zmienic menu to musisz wgrac inny soft od klona

od Yumatu_Globo_1.1.32ps

wyglad menu http://www.satellite-heaven.de/testberi ... ceiver.htm

bez przeróbki pilota mozna wgrac przez usb ale lepi przez rs232

od goldena STi7101_03000200_golden_opticum_ps_1.1.32_all.dld

wygląd menu http://abix.fotosik.pl/albumy/673602.html

tu niestety wymagana jest przeróbka pilota link http://www.wizardfox.net/showthread.php?t=17980&page=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałem się przywitać :)

Od kilku dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem odbiornika Opticum 9500HD. Do jego zakupu skłoniła mnie między innymi lektura tego tematu. Ale do rzeczy.

Zauważyłem, że kiedy podłączę odbiornik z amplitunerem przez cyfrowe/optyczne wyjście audio, dźwięk jest poprawny tylko na kanałach TV. Kiedy przełączam się na stacje radiowe, dźwięk jest bardzo przerywany co utrudnia jego słuchanie. Natomiast kiedy słucham stacji radiowych w TV (podłączonym przez HDMI) wszystko działa bez problemów, przerw w dźwięku nie ma.

Druga sprawa to wyświetlanie paska statusu oglądanego aktualnie kanału (zawierający 2 pozycje z EPG, siłę sygnału itp.). Służy do tego przycisk "i" na pilocie. Niemniej kiedy próbuję wyświetlić ów pasek, prócz niego pojawia się okienko z opisem aktualnie trwającego programu. Czy można w jakiś sposób wyświetlić sam pasek bez okienka z opisem?

I jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś aplikacja dla PC, dzięki której można edytować listy kanałów z poziomu komputera a jeśli tak to skąd można ją ściągnąć? Znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Trudno, będę się musiał jakoś przyzwyczaić do faktu zajmowania ponad połowy ekranu przez nadmierną ilość informacji :) Kto wie, może panowie z Globo kiedyś to zmienią?

Co do cyfrowego wyjścia dźwięku. Z tym amplitunerem to może troszkę przesadziłem bo korzystam z głośników Logitech Z-5500 Digital i nigdy nie miałem żadnych problemów z cyfrowymi źródłami dźwięku. Po za tym jak już wspomniałem dźwięk z TV działa bez problemów. Może i temu Globo kiedyś się przyjrzy.

Szkoda trochę, że nie ma możliwości edycji list kanałów na komputerze. Ułatwiłoby to życie. Ale i tak z zakupu jestem zadowolony.

Mam jeszcze jedno pytanie. Może zadaję je w nie do końca dobrym miejscu ale wiąże się ono z posiadanym dekoderem. Czy za jego pomocą mógłbym oglądać telewizję N tak jak np. Cyfrę, czy też muszę korzystać z dekodera, który oni dają (wypożyczają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...