Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ma ktoś ten tuner? Jak on współpracuje z kartą Cyfry, jak z aktualizacjami- gdzie można znaleźć do tego softy, bo na stronie producenta tego tunera nie mogę go odszukać. Jak wygląda nagrywanie na twardy dysk, jakość obrazu w sd i hd, itp. sprawy? I czy odbiera on oprócz MPEG-2 też i MPEG-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko wskazuje na to, że ten model nie trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce - jest kierowany na rynek niemiecki/węgierski (póki co). Nie pytajcie się mnie czemu - pytajcie Globo. Nieco więcej info o poszczególnych modelach Globo niedostępnych w Polsce: http://www.globostb.com Polityka Globo Polska jest dla mnie generalnie niezrozumiała ;) Może chcą bardziej dopracować odbiorniki na polski rynek? Z Globo HD S1/TS1 się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem mały test, podsumowanie. :smile:

Odbiornik GLOBO/OPTICUM 9500 HD PVR 2CI2CXE LAN

Kosztuje na allegro 950 zł.

Posiada dwie kieszenie na karty kodowe (firmowo conax) oraz dwa sloty na moduły CI.

Na zaprogramowanych częstotliwościach przeszukuje satelitę w około 3-4 minuty.

Blindscan na razie nie jest dostępny.

 

P001.jpg

P002.jpg

P030.JPG

 

Test niskich częstotliwości z Eutesata 36E wypadł pomyślnie, do testów korzystałem z anteny offset 120 cm z konwerterem MTI AP8-T2N RC

odbiornik bez problemu znalazł wszystkie stacje na częstotliwościach 12632 V 1000 3/4, 12635 V 1331 3/4, 12616 V 1628 2/3, na pozycji Eutelsat 10E, znalazł FTVSee 11152 H 2269 3/4 i Noursat 11163 H 2308 4/5.

Przy szukaniu wg transpondera można wpisać oprócz parametrów podstawowych także VipPID, AudPID i PcrPID.

Nowe programy dopisywane są na końcu listy ale można je zaznaczać indywidualnie, grupami, wg tanspondera, lub operatora i przenosić w dowolne miejsce lub kasować. Można zmieniać nazwy.

 

Działa karta TNK a także po włożeniu karty n niektóre programy z platformy, na przykład wszystkie FilmBoxy w tym HD, AXN-y, Sci-Fi, Uniwersal, MGM, Cartoon/TCM, Wojna i Pokój. Odbiornik możne zapamiętać dla danego programu inną niż jest domyślna ścieżkę dźwiękową.

Nie mam do testów karty Cyfry ani sieci bezprzewodowej.

 

Brakuje mi funkcji rozpoznania satelity na podstawie sygnału tak jak to jest w Technisacie. W ustawieniach nie ma wpisanych częstotliwości pasma C (jest ich kilka na pozycji 26E Badr ). Astra 23.5E LNBF quad HQDL 404 plus, dwie karty cryptoworks - czechlink i skylink nawzajem się "gryzą".

Na razie odbiornik ani razu nie zawiesił mi się, jest trochę ciepły ale nie grzeje się.

Fajna funkcja przyciemniania displaya na przednim panelu odbiornika. Bardzo dobry obraz skalowany do 720p lub 1080i.

Podłączyłem do niego w celu sprawdzenia nagrywania dysk zewnętrzny - Seagate FreeAgent; 1 TB, USB 2.0, 7200 RPM, 32MB cache. O zaprogramowanej godzinie odbiornik przełączył się na wybraną stację i rozpoczął nagrywanie, zakończenie można ustawić na wyłączenie i przejście tunera w stan czuwania, innych opcji nie sprawdzałem.

Przy rozpoczęciu nagrywania przyciskiem START można zaprogramować czas wyłączenia z dokładnością do 1 minuty. Nagrywa z rozszerzeniem .trp (odmiana formatu .ts) oczywiście wraz z obrazem wszystkie ścieżki dźwiękowe, o każdej czynności wyświetla stosowny komunikat z informacją na ekranie.

Time Shift 10min, 30min, 1:0h itd. - działa.

Nie wiem jak wygląda wycinanie reklam w filmach?

Ustawienia paraboli.

Zaprogramowanych jest 46 pozycji satelitarnych (od Yamal 90E do HispaSat 30W) z możliwością korekcji ustawień, + 4 pozycje niezdefiniowane. Na razie nie ma możliwości dopisania następnych.

 

 

P003.JPGP004.JPGP005.JPG

P006.JPGP007.JPGP008.JPG

P009.JPGP011.JPGP012.JPG

P013.JPGP014.JPGP015.JPG

P016.JPGP017.JPGP018.JPG

P033.JPGP020.JPGP010.JPG

P019.JPGP022.JPGP023.JPG

P024.JPGP025.JPGP021.JPG

P031.JPGP032.JPGP026.JPG

 

Wyświetlając kolejne plansze możemy wpisać lub zmienić nazwę, pozycję satelity, zasilanie, typ konwertera a po wpisaniu długości i szerokości geograficznej otrzymamy kąt elewacji i azymut ustawienia anteny.

 

P040.JPGP042.JPGP041.JPG

P044.JPGP043.JPGP045.JPG

P046.JPGP047.JPGP048.JPG

 

P053.JPGP051.JPGP052.JPG

P054.JPGP055.JPGP056.JPG

P057.JPGP058.JPGP059.JPG

Jakość zapisu programu HD 
Pełna ścieżka :     F:\Opticum-Globo\Filmy\DVRSMW_c1234c34523\~MelodyZen.tv\data00.trp 
Format :     MPEG-TS 
Profil formatu :     No PAT/PMT 
Rozmiar pliku :     25,1 MB 
Czas trwania :     26s 285ms 
Całkowita przepływność bitów :     8.005 Kb/s 

Wideo 
ID :     3321 (0xCF9) 
Format :     AVC 
Format/Informacja :     Advanced Video Codec 
Profil formatu :     High@L4.0 
Ustawienia formatu, CABAC :     Tak 
Ustawienia formatu, poklatkowy :     4 klatki 
Czas trwania :     26s 285ms 
Przepływność bitów :     6.791 Kb/s 
Szerokość :     1.920 pikseli 
Wysokość :     1.088 pikseli 
Proporcje obrazu :     16/9 
Szybkość wyświetlania klatek :     25,000 f/s 
Rozdzielczość :     24 bity 
Kolorymetria :     4:2:0 
Rodzaj skanu :     Progresywny 

Audio #1 
ID :     3322 (0xCFA) 
Format :     MPEG Audio 
Wersja formatu :     Version 1 
Profil formatu :     Layer 2 
Rodzaj przepływności :     Stała 
Przepływność bitów :     128 Kb/s 
Kanały :     2 kanały 
Częstotliwość próbkowania :     48,0 KHz 
Rozdzielczość :     16 bitów 
Opóźnienie wideo :     -2s 134ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Póki co wszystko wskazuje na to, że ten model nie trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce - jest kierowany na rynek niemiecki/węgierski (póki co). Nie pytajcie się mnie czemu - pytajcie Globo. Nieco więcej info o poszczególnych modelach Globo niedostępnych w Polsce: http://www.globostb.com Polityka Globo Polska jest dla mnie generalnie niezrozumiała ;) Może chcą bardziej dopracować odbiorniki na polski rynek? Z Globo HD S1/TS1 się udało ;)

Witam. Odbiornik pokazał się na stronie Globo Polska http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_opticum9500hd.htm jako OPTICUM 9500 HD 2CI 2CX E Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja pozwolę sobie zadać pytanie które mnie nurtuje, mianowicie czy w tym tunerze są takie problemy z pvr jak w tunerach ferguson że aby nagrać trzeba często resetować z prądu tuner?Bo za taką cenę tuner mający bezproblemowe nagrywanie mnie interesuje.W 8900 nagrywa jak chce:(a Czy tutaj zauważyliście jakieś zamrożenia nagrywania że włączasz i nie nagrywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie zadać pytanie które mnie nurtuje, mianowicie czy w tym tunerze są takie problemy z pvr jak w tunerach ferguson że aby nagrać trzeba często resetować z prądu tuner?Bo za taką cenę tuner mający bezproblemowe nagrywanie mnie interesuje.W 8900 nagrywa jak chce:(a Czy tutaj zauważyliście jakieś zamrożenia nagrywania że włączasz i nie nagrywa??

 

 

Co prawda zbyt wiele jeszcze nie nagrywałem ale jak na razie PVR działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowy odbiornik dotarł do nas. W Polsce będzie sprzedawany nie jako Globo 9500 HD PVR, ale jako Opticum 9500 HD PVR. Przy okazji pojawi się klika innych nowości od Globo Polska, m.in. bardzo tani odbiornik na kartę Opticum 4050CX (identyczny jak 4050 tylko z czytnikiem - miniaturowe wymiary - mi się bardzo podoba, do tego bardzo dobra cena jak za odbiornik z czytnikiem :) ). Ceny... w swoim czasie :P Powtarzam, że nie wiem, kiedy ruszy sprzedaż, to nie jest pstryk i jest, tylko pewne procedury trochę trwają :P Przestrzegam przed hurra-optymiznem (jak zwykle), bo później wychodzą jakieś błędy w trakcie użytkowania i zaczyna się biadolenie. Wierzcie mi, że czasami warto uzbroić się w cierpliwość (najgorsze jest to, że za każdym razem jak to powtarzam, to nikt mnie nie słucha :> )

 

Globo szykuje mały desant nowych produktów i to bardzo fajnych ;)

 

@Wanderer - mam tą samą wersję softu, jeśli ta informacja ma dla Ciebie znaczenie ;) Blind Scan-u nie widzę, choć na pudełku jest.

 

@Reszta - odbiornik w czytnikach na firmowym oprogramowaniu czyta tylko i wyłącznie karty Conax (@Wanderer już o tym pisał, ale żeby była jasność ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowy odbiornik dotarł do nas.

@Wanderer - mam tą samą wersję softu, jeśli ta informacja ma dla Ciebie znaczenie ;) Blind Scan-u nie widzę, choć na pudełku jest.

W takim razie jak jest to w Waszej mocy zgłoś na początek małą poprawkę do oprogramowania.

Po włożeniu do modułów dwóch kart CS Link i SKY Link program na który są zapisane uprawnienia do odbioru na każdej z nich, po około 10 sekundach ulega zamrożeniu.

Pomaga jedynie wyjęcie dowolnej karty. Wygląda to tak jakby odbiornik nie wiedział z której karty brać sygnał.

Występuje to np. przy włączeniu TV Prima 12525/V.

W Globo S1 HD nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspeed - to wymaga dłuższych testów, a ja go dopiero włączyłem i pobawiłem się menu ;) Trochę OT, ale jeśli załadowałeś do 8900 najnowszy soft, to mam ciche nadzieje, że nie masz już problemów z nagrywaniem - odsyłam do tematu o 8900 - ustosunkuj się tam do mojego postu. O nagrywaniu w 9500 wkrótce będę wiedział więcej - jest już w kolejce sprzętów do testu, z uwagi na wysoki priorytet - będę się nim bawił, jak tylko skończę to, czym bawię się obecnie ;)

@Wanderer - temat zgłoszę, rzucę jeszcze okiem jak to jest w przypadku polskich operatorów, ale u Ciebie dochodzi dodatkowo sytuacja, że to ten sam system kodowania. Jeśli na polskich platformach będzie OK, to będziemy nieco bliżej postawienia precyzyjnej diagnozy, aby szybko się tym zajęli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko wskazuje na to, że ten model nie trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce - jest kierowany na rynek niemiecki/węgierski (póki co). Nie pytajcie się mnie czemu - pytajcie Globo. Nieco więcej info o poszczególnych modelach Globo niedostępnych w Polsce: http://www.globostb.com Polityka Globo Polska jest dla mnie generalnie niezrozumiała ;) Może chcą bardziej dopracować odbiorniki na polski rynek? Z Globo HD S1/TS1 się udało ;)

 

 

wiecie dlaczego globo "olewa" rynek polski..?? w tym kraju zawiązała się szajka miłośników wszystkich innych marek z fergusonem na czele....

wszyscy psioczyli na globo kiedy fredki wychodzily na rynek ( psuja 8800/8900) jednak gdy okazalo sie , ze fredy się niemilosiernie psuja i zawieszają to polscy pseudo znawcy rynku satelitarnego zaczeli szukac innych produktów..okazlo się,że teraz kiedy wasz ukochany ferguson nie ma nic w ofercie, bo musi zająć się plagą serwisu gwarancyjnego - nagle oczy skierowano na globo , a tu niespodzianka ... 9 modeli odbiorników HD, odbiorniki MULTIROOM,i jedyny w polsce tuner OPTICUM 4050CX z certyfikatem TNK.... na całe szczęście z tej ofertu tylko dwa modele sa dostępne dla polskiego klienta marudera, który chciał by najchętniej dostać tuner HD z 100 zł z 5 letnią gwarancją do tego dysk 500GB gratis i jeszcze 1000 wersji softu , żeby mogł zamiast oglądać tv - kombinować .... pozdrawiam spółdzielnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY będzie możliwość zmiany oprogramowania tak aby czytniki kart były uniwersalne,przyznam że wolałbym bez conaxa oraz kto pokaże wreście pilota do tego modelu nikt go nie pokazuję a szukałem wszędzie.

 

Oraz dlaczego nie robią czytniki kart uniwersalnych a z conax,sporo firm tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VIGO - Globo oficjalnie w ogóle nie robi i nigdy nie robiło oprogramowania z czytnikami uniwersalnymi - zawsze mieli tylko Conax z opcją przejścia na UCAS przez oprogramowanie nieoficjalne/legalne (jeśli jest) lub nieoficjalne/nielegalne (nie polecam). Widać takie mają możliwości licencyjne lub jest jakieś inne logiczne wytłumaczenie, którego nie znam - Ferguson jakoś od zawsze robi i jest OK.

 

@satanlage - czy Ty aby czasem nie przesadzasz? :> 8900 w tej chwili nie ma żadnych większych błędów w sofcie i nie widzę też masowych zgłoszeń serwisowych, a na rynek nieco sprzętu wprowadzili w ostatnim czasie - m.in. tani HD 8500, SD 6900 - coś tam jest - proszę uczciwie podchodzić do tematu. Ferguson osiągnął sukces m.in. dlatego, bo ma czytniki uniwersalne bez kombinowania. Jak klient nie mający pojęcia o programowaniu tunerów, albo brzydzący się piractwem chce coś kupić, co mu z kartą Cyfry+ będzie działać, to oczywiste, że kupi Fergusona, bo po prostu działa, natomiast w Globo - owszem da się, ale automatycznie użytkownik staje się najnormalniej w świecie piratem, bo innej opcji nie ma. Póki nie będzie oficjalnego softu UCAS do chociaż najpopularniejszych modeli (do S1 i TS1 jest, ale dość stary z pewną ilością błędów - to także problem) - sytuacja się nie zmieni. To sucha ocena faktów. Globo robi odbiorniki solidne i mało awaryjne (mimo dobrej ceny). Na serwis nie wraca nic - to sprzęt nie do zajeżdżenia, ale jednoczenie oficjalnie czytniki nie nadają się dla Cyfry+, czy erotyki - tylko Conax.

 

Jeśli metodą na "szajkę" ma być obrażenie się na klientów i nie wprowadzanie nowości na rynek, to dziwny model biznesowy jest :lol2: Dla odmiany na stronie Globo Polska widzę trzy nowe odbiorniki DVB-T... MPEG-2. Mam nadzieję, że to moje przeoczenie, że ich wcześniej nie zauważyłem, bo jeśli faktycznie teraz się pojawiły i to MPEG-2, mając na uwadze, że w Polsce wprowadzamy MPEG-4 i wiadomo o tym od conajmniej roku no to :shock::shock::shock: (czyli: oczy Mr. Orbity wyszły z orbity :lol2: ) Jak wspomniałem wcześniej: Polityka Globo Polska jest dla mnie generalnie niezrozumiała ;) Ale czy ja muszę wszystko rozumieć? ;) I tak im kibicuję, bo to solidna firma jest, cokolwiek by nie wymyślili ;) Każdemu kibicuję, jeśli tylko widać, że przejawia jakiekolwiek zainteresowanie polskim rynkiem i nakręca handel ;)

 

Ale miło, że jednak coś na rynek trafia - największe nadzieje wiążę właśnie z 9500, o którym tu dyskutujemy - dobra cena i powiew świeżości w klasie HD oraz ze wspomnianym 4050CX - choć tu się muszę przyczepić - na reklamie widzę opcje w menu pod TNK, a odpalam odbiornik i nic takiego nie ma, a oprogramowanie jest z października 2008 - takie samo jak w kilku innych modelach z czytnikami - gdzie to szczególne dostosowanie oprogramowania pod TNK? W każdym razie jest to najtańszy odbiornik CA na rynku w tej chwili. Ma opcję nieoficjalnego przejścia na UCAS, więc dla bardziej zaawansowanym użytkownikom może się spodobać. Do tego mały i lekki.

 

W nadchodzącym tygodniu będę znęcać się nad 9500 z uwagi na fakt, że w SAT Kurierze 2/2009 będzie jego szczegółowy opis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...