Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem atusat, ale mi chodzi o to zeby pozycje byly puste i niewidoczne, zeby w razie dodania przez TNK lub CP np kanału sportowego nie trzeba bylo zmieniac nr innych kanałów tylko dodac ten kanał w luke miedzy sportowymi? Tak jak robia to platformy we wlasnych dekoderach, tylko ułożone wedlug siebie.

 

gdy jest podłączony dysk usb to nie przeszkadza to ze jest zasilany gdy tuner jest w standby? i np jak wyłączą prąd raptownie podczas nagrywania to do momentu wyłączenia bedzie fragment nagrania, czy wogole tego nagrania nie bedzie?

 

bo moja nagrywarka dvd z hdd to jak zabraknie zasilania to potem nawet czesci nagrania nie ma :)

 

jak ponownie sie włączy sie go do kontaktu to pamieta czas zegara na wyswietlaczu/sam ustawia na podstawie informacji z satelity czy tez trzeba samemu ponownie w menu ustawic?(było by to uciazliwe gdy ma sie zaprogramowane pozycje timera)

 

czy przez lan poprzez www mozna programowac nagrywanie, włączenie itp, gdybym go podłączył do rutera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgrbgr.

ja nie straszę kolegi!tylko dla jego dobra? wiadomo jak serwis podchodzi do klienta zawsze coś wymyśli? a gdzie on kupił tego niewiem czy w sklepie ze sprzętem satelitarnym czy drogą internetową tego mi nie pisał bgrbgr, żle mnie zrozumiałeś.Napewno nigdy nie kupił bym sprzętu RTV drogą internetową czy wysyłkową zawsze jest jakieś nieporozumienie.

Trochę konsekwencji. Allegro to przede wszystkim sklep internetowy i wysyłkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego przewaks,

Na tym forum nieraz dyskutowane było oprogramowanie, które nie pochodziło oficjalnie ze "stajni" Globo... Jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to nie wypowiadaj się a swoje uwagi zachowaj dla siebie. To forum służy do wymiany opinii przez ludzi życzliwych sobie a od pilnowania porządku jest Admin.

Nie mówię tu o typowym oprogramowaniu od Globo bo gdybyśmy wszyscy mieli z niego korzystać, tuner byłby o wiele mniej funkcjonalny niż jest porzy wykorzystaniu oprogramowania MCAS. Z tego co mi wiadomo po lekturze niniejszego forum, oprogramowanie MCAS jest legalne, nie oficjalne (nie firmowane przez Globo). Wszelkie inne wersje dostępne na owej stronie są już nielegalne. Chyba, że się mylę - jeśli tak to przepraszam proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu jest organizacja ulubionych i tam można dodawać prog.zmieniać ich kolejność.A w organizacji kanałów jest przesuwanie ich w poszczególne miejsca blokować je,kasować,zmieniać nazwę lub pominąć kanał to zostanie wolne miejsce.Co do dysku jest funkcja wyłączania dysku ustawiasz czas np.1godz.dysk się wyłczy w standby raczej będzie pracował.Po wyłączeniu tunera dalej będzie pamiętał czas pod warunkiem że jest ustawiony na czas automatyczny w menu dekodera jeśli nie to przełącz się na jakiś kanał automatycznie sam pobierze aktualny .Timery ustawione przez ciebie zostaną na miejscu ale możesz też je modifikować do swoich ustawien jeśli by było coś nie tak.Przez LAN raczej nie.

Do bgrbgr;

ja wiem że allegro to sklep internetowy i wysyłkowy,nie musisz przypominać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgrgbr;

Nie wiem co masz na myśli "biznesowe"czy ja coś opisuję o biznesie itp. nie przypominam sobie żeby komuś coś pisałem.Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie chodzi o dysk jaki najlepiej zastosować do tego dekodera w jakiej obudowie itp.czekam na odp.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ atusat.

Pytasz o obudowy do dysków? Czy z moich postów wynikało, że ja mam w tym temacie jakąś wiedzę. Obudowy do dysków stosuję tylko 3,5" i tylko wtedy gdy urządzenie do którego jest podłączony dysk nie zapewnia mi jego wyłączenia w trybie standby, lub generalnie do komputerów. Do tunerów sat. używam dysków zewn. 3,5" z własnym zasilaniem typu MyBook lub FreeAgent. Co do obudów 2,5" na str. 46 tegoż forum kolega niktoto ładnie przedstawił sprawę.

PS. Wydaje mi się, że powinno być proszę o odpowiedź, a nie cytuję: czekam na odpowiedź, tak mała rzecz a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę, w miarę możliwości oczywiście, o umieszczanie linków do nowego legalnego oprogramowania mcas. Sam już kilkukrotnie wgrałem jakieś dziwadło a teraz nie mogę znaleźć wersji 1.1.30.(legalnej)

Z góry dziękuję za pomoc w swoim i innych poszukujących imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego przewaks,

Na tym forum nieraz dyskutowane było oprogramowanie, które nie pochodziło oficjalnie ze "stajni" Globo... Jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to nie wypowiadaj się a swoje uwagi zachowaj dla siebie. To forum służy do wymiany opinii przez ludzi życzliwych sobie a od pilnowania porządku jest Admin.

Nie mówię tu o typowym oprogramowaniu od Globo bo gdybyśmy wszyscy mieli z niego korzystać, tuner byłby o wiele mniej funkcjonalny niż jest porzy wykorzystaniu oprogramowania MCAS. Z tego co mi wiadomo po lekturze niniejszego forum, oprogramowanie MCAS jest legalne, nie oficjalne (nie firmowane przez Globo). Wszelkie inne wersje dostępne na owej stronie są już nielegalne. Chyba, że się mylę - jeśli tak to przepraszam proszę o sprostowanie.

 

I tu się mylisz - oprogramowanie mcas nie jest oprogramowaniem w pełni legalnym a jedynie pozbawionym pirackich wstawek. O legalności nie można mówić choćby dlatego, że twórcy tego oprogramowania nie opłacili licencji za możliwość korzystania z kart innych niż w systemie Conax (Globo z tego co wiem ma licencję na Conax). Wersja "ps" to wersja z pirackimi wstawkami, które mnie akurat nie interesują zupełnie jako wyznawcę zasady "chcesz oglądać to płać". Niestety nie zawsze wersja mcas jest dostępna więc zdarza mi się korzystać z wersji ps jeśli tylko poprawia jakość użytkowania tunera. Temat wersji oprogramowania był poruszany już na forum i szeroko wyjaśniany przez niezawodnego Mr Orbitę :smile:

W chwili obecnej w wersji 1.1.30 (nie ma znaczenia mcas czy ps) zauważyłem pogorszenie współpracy z twardym dyskiem (pojawia się problem z wertyfikacją plików) więc pewnie wrócę do 1.1.12.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakmar, dzięki za wyjaśnienia. Jak pisałem, nie twierdzę absolutnie, że moja wiedza jest jedyna słuszna i najlepsza - każdy może się mylić, po za tym człowiek uczy się całe życie. Pisząc poprzednie posty opierałem się na wypowiedziach @Mr Orbity ale być może coś źle zrozumiałem.

Ja osobiście nie zauważyłem większych problemów z HDD ale nie znaczy to, że może ich nie być. Możliwe więc, że pojawi się niedługo nowsza wersja softu.

Swoją drogą nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - na ile można wierzyć wskaźnikom siły i jakości sygnału prezentowanym przez dekoder? Pytam bo zauważyłem dość spore rozbieżności we wskazaniach w stosunku do nBoxa. Przykładowo: na nBox jeden z kanałów wskazuje siłę 95% i jakość 50% podczas gdy ten sam kanał (jak i w zasadzie każdy inny) na 9500 wskazuje 69-70% siły i 99% jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję pytanie - na jednej z poprzednich stron tego tematu dotarłem do informacji, iż wskaźniki tego tunera są nieprecyzyjne i niedokładne. Miejmy nadzieję, że być może w kolejnych wersjach oprogramowania uda się to poprawić. Co do czułości głowicy to wygląda na to, że jest bardzo czuła a wszystkie problemy powstają z błędnej prezentacji wartości na wskaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej - precyzyjnie sygnał sprawdza się miernikiem do ustawiania anten sat.Na wyświetlaczu miernika dokładnie pokazuje wartości sygnału w procentach siły oraz jakości na poszczególnej satelicie w celu ustawienia anten co do sygnału pokazującego się na dekoderach jest orientacyjna skala dla użytkownika rozbieżność sygnału zawsze jest inna niż na mierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pomóżcie :/ Wszystko konwertowałem TSDoctorem aż do dziś, gdzie wyskoczył mi komunikat o tym, że 'Beta Version Trial Time is Over' ... Nie wiem jak sobie poradzić z tym :( Zawsze ładnie połączył pliki, skonwertował, a teraz [beep]a :( Mam nadzieję, że ktoś uporał się z tym problemem i napisze jak to zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam z pełną odpowiedzialnością - do odbioru kanałów Cyfry+ na opticum 9500 HD nie potrzeba żadnego modułu ani Cyfry ani żadnego innego!. Potrzebny jest soft mcas a 1.1.30mcas jest dostępny i ja z niego korzystam.

Moduł potrzebny jest wtedy jak chce się aby karta cyfry+ poprawnie współdziałała z modułem Cyfrowego Polsatu. Koniec - kropka, ludzie nie mieszajcie sobie w głowach.

 

Witam,

 

Wracam do problemu, o którym sygnalizowałem tydzień temu a dotyczy on prawidłowego odbioru kanałów z platformy C+ na Opticum 9500. Mam już nowy tuner (patrz poprzednie posty) i problem nie zniknął tzn. nadal przy oglądaniu większości kanałów robią się stop-klatki. Mam oprogramowanie 1.1.30 mcas i korzystam ze splitera. Oprogramowanie wgrywał mi sprzedawca sprzętu i kanały również on ustawiał. Ciekawostką jest to, że np. filmbox hd chodzi bez blokowania się i podobnie mtvn hd. Z kolei hbo hd, eurosport 1 i 2 hd nie odbierają w ogóle (pojawia się komunikat: słaby lub brak sygnału, albo kanał zakodowany lub nie działa). Zaznaczam, że ww. kanały mam w pakiecie (prestiżowy hd+). Canal + film hd jak i NG HD blokują się co kilka minut na kilka - kilkanaście sekund. Oczywiście podobnie jest z kanałami w jakości SD np. tvn 24.

Moje pytanie jest następujące: czy potwierdzacie, że do odbioru tylko i wyłącznie kanałów z platformy C+ (jak na razie) moduł nie jest potrzebny, a jeżeli tak to co mam zrobić żeby wszystko działało poprawnie ? Czy ewentualny zakup modułu i jakiego rozwiąże problem definitywnie ? Ponadto czy moduł będzie działał z kartą ze splitera a nie bezpośrednio z kartą abonenta ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanały informujące o braku sygnału HBOHD,EUROSPORT1LUB EUROSPORT2 HD, podejrzewam że to wina oprogramowania lub samej anteny sat pewnie posiadasz soft 1.1.30mcas .ja posiadam moduły Astona i moduł C+ oraz moduł CP te prog. w/w działają dobrze bez robienia się Stop-klatek wybór należy do ciebie czy korzystać z samej karty w czytniku czy zastosować moduł pod C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w menu, dostęp warunkowy, pokazuj informacje z karty i kanały nie powinny się przycinać. Co do HBO hd zmień parametry transpondera :

menu - instalacja - wyszukiwanie ręczne - zaznaczasz przyciskiem OK Hot Birda - żółty przycisk TP. Znajdź częstotliwość 12264 - przyciśnij żółty przycisk Edytuj.

Ja mam takie wartości 12264 , V , 27500 , 2/3 , DVB-S2.

Eurosporty hd działają.

Mam C+ bez modułu i też korzystam ze splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darjas78

Jako, że wywołałeś mnie do tablicy, chciałbym cię zapewnić, że tuner obsługuje splitery bezproblemowo - potrzebne jest tylko oprogramowanie tzw. alternatywne. Aby zadawać pytania jakie ty zadajesz to trzeba najpierw spełnić samemu pewne warunki.

Po pierwsze czy sprawdzałeś odbiór kanałów przy użyciu samej kart C+ (orginał). Jeśli na karcie się kwasi to i na spliterze będzie się kwasić. Jeśli chodzi dobrze na karcie C+, to należy szukać przyczyn : po stronie splitera, źle wgranego softu, złej listy kanałów. Sam widzisz, że lista kanałów wgrana przez sprzedawcę okazała się niepełna i do bani. Moim zdaniem - a jest to bardzo proste powinieneś przywrócić ustawienia fabryczne, ponownie wgrać soft 1.1.30 mcas,przeskanować samemu niebo i jak wtedy będzie się cieło na kanałach HD to może oznaczać problem z instalacją sat w twoim domu, chociaż uważam to za mało prawdopodobne, gdyż u mnie swego czasu kanały hd chodziły na konwerterze z ok. 1995 r. kiedy o hd w Polsce nikt nie słyszał. Jeśli masz drugi tuner hd ( a obawiam się że 9500 jest jedynym ) to mógłbyś sprawdzić, czy twoja instalacja domowa sat jest w pełni gotowa na hd.

Do Oglądania samej Cyfr+ na Opticum 9500 niekonieczny jest moduł cam! To musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...