Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a coś do cięcia masz na widoku?

GOM Encoder - bezpłatny, przy uruchomieniu programu musisz być podłączony do sieci, nie usuniesz reklam ze środka ale przytniesz na początku i na końcu, pierwsze sekundy z logo firmy

HDTV to MPEG2 - też bezpłatny,, konwertujesz, potem możesz edytować w innych

VideoReDo Plus- rewelacyjny, przycinasz , usuwasz,łączysz - ma jedną wadę, kosztuje 49.99$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę pogrzebałem i mam swoich faworytów :wink: :

 

- Mpeg Streamclip wszystko ładnie tnie (ze środka czy też na końcach).

- TS Doctor - łączy pliki (nawet trp) w jeden [Tools-> File Merger i dodajemy sobie, po paru minutach mamy jeden klip/plik :mrgreen: ].

 

Jak ktoś ma jeszcze coś ciekawego to niech się pochwali - popróbujemy.

 

Odnośnie tego softu 1.1.17 nie widzę go obecnie na trumanie - były z nim jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS Doctor jest wart większej uwagi - nawet wczytuje i tnie u mnie materiał Full HD z Astry (demówki) o SD nie mówiąc. Odtwarza zresztą też. Jest trochę niestabilny - mam wersję beta.

Wcześniej miałem też ten problem z Dx-ami ale dzisiaj już normalnie zadziałało. Mam XP, Dx 9.0c, najnowsze kodeki kLite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demówki z Astry o ile się nie mylę są w formaci 720p i z full hd nie maja nic wspólnego, dlatego dają się swobodnie obrabiać. Rozumiem zamiłowanie do obróbki plików na komputerze, ale do plików w formacie hd trzeba mieć dobry program - z pewnością płatny - i potężny komputer a i tak to zawsze kilka godzin konwersji. Do krótkich fragmentów jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś ten dekoder tzn Opticum 9500 HD PVR i zauważyłem pewien problem z ułożeniem listy ulubionych kanałów.

 

Dekoder nabyłem z wersją oprogramowania 1.0.83, korzystam z oferty Cyfry+, sama karta w czytniku, bez modułu i po ułożeniu sobie listy ulubionych kanałów w takiej kolejności jaka mi odpowiada zapisuję ustawienia i wychodzę z menu. Po wyjściu z menu jest wszystko tak jak sobie ustawiłem ale gdy wyłączę dekoder i ponownie włączę, kanały na mojej liście zmieniają kolejność.

 

Czy spotkał się już ktoś z takim problemem i czy jest jakiś sposób aby zapisać kolejność kanałów na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest taki układ kanałów jaki sobie ustawię i się nie zmienia po wyłączeniu tunera.Mam soft w ver.1.1.12.

Jak ustawisz sobie kanały to spróbuj zapisać to jako ustawienia fabryczne.Może to coś pomoże :)

 

 

Aha - lista kanałów z softu 1.0.83 nie jest kompatybilna z 1.1.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku ścisłości, chodziło mi o materiał 1080i (taki jest raportowany na C+ Film HD i m.in. na tych demówkach) bo faktycznie Full HD (1080p) raczej nie zobaczymy z satelity (przynajmniej na razie) :] . Obcięcie filmu na początku i końcu, zostawienie kompa na parę godzin na "przetrawienie" tego na płytkę mnie jakoś nie przeraża :D Ważne żeby odbyło się to w miarę przyjemnie, bez niepotrzebnych zwiech i towarzyszącym im przekleństw :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley810

Doskonale cię rozumiem. Kilka lat temu ( kiedy nagrywałem filmy za pomocą tunera wewn. TV na komputerze ) korzystałem z takiego programu pt: Inter Video. Wycinanie reklam odbywało się jak na stole montażowym bez problemu. Ale byl to materiał sd takiej sobie jakości i konwersja odbywała sie znacznie krócej a i nero voba nagrywał bez problemu. Ale hd konwertować do sd i oglądać na dvd - czy to ma sens? - chyba że ja czegoś nie rozumiem. Reklamy można przewinąc i oglądać dalej na tunerze. Na komputerze też bez problemu materiał sd jest odtwarzany, hd czasami tak czasami nie - w zależności od wewnętrznej kompresji.

Jedno mnie tylko przekonuje - robisz to bo lubisz. Milej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie kupiłem to ustrojstwo. Mam pytanie (już się pojawiało na forum ale bez odpowiedzi). Czy jakoś łatwo ustawiać format obrazu 16:9, 4:3 ? Bo tylko w ustawieniach widzę taką opcję. Funkcja AUTO nie działa :cry: Mam wersję conax 1.1.12 i Cyfrowy Polsat.

Z góry wielkie dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraliśmy film i co? Mamy 10min. śmieci przed i po filmie. Przydałoby się to wyciąć. No to do dzieła. Odpalamy film(żółty pasek postępu) i guzikami „P+” i „P-„ ustawiamy interesujący nas początek filmu, po czym naciskamy „biały”. Od tego miejsca żółty pasek postępu zmieni kolor na czarny. Teraz guzikami „P+” i „P-”(dodatkowo np. „8” i „7” = 87= 87% nagrania) ustalamy koniec nagrania, po czym naciskamy „niebieski” i odtąd zaznaczony fragment zmienił kolor na czerwony + wyskoczyło zapytanie: „Wycięto zaznaczony obszar. Zapisać go czy usunąć?” Naciskamy „Wytnij” i od teraz cieszymy się filmem bez reklam z przodu i z tyłu. UWAGA! Zaznaczony fragment na czerwono zostaje!!! Zaznaczenie pola „Zapisz” nie wprowadziło u mnie żadnych zmian! Soft 1.1.12.

 

Dalsze spostrzeżenia:

Zapętlenie:

Zaznaczamy fragment na „czarno” (wiemy, jak, bo czytaliśmy wyżej), naciskamy „P- i w ten sposób odtwarzamy fragment filmu w „pętli”. Fragment filmu zmienił kolor na zielony!

Zakładki:

Odtwarzamy film i co jakiś czas, w interesujących nas momentach naciskamy guzik „zielony” w ten sposób tworząc zakładki widoczne na żółtym pasku postępu, jako zielone kropki. Teraz naciskając guzik „żółty” możemy przeskakiwać między tymi zakładkami.

Może się przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc wszystkich gorąco witam. Zastanawiam się nad zakupem tego tunera ale mam kilka niejasności.

 

1. Czy jest możliwe jednoczesne oglądanie w tym tunerze przez wyjście HDMI i analogowe wyjście AV (najlepiej CVBS - cinch)?

2. Jakie są do wyboru opcje Formatu Obrazu?

 

Pytam bo chcę podłączyć modulator i przez HDMI oglądać na plazmie oraz dodatkowo mieć moźliwość wyświetlenia tego na zwykłym telewizorze 4:3 przez UHF.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc wszystkich gorąco witam. Zastanawiam się nad zakupem tego tunera ale mam kilka niejasności.

 

1. Czy jest możliwe jednoczesne oglądanie w tym tunerze przez wyjście HDMI i analogowe wyjście AV (najlepiej CVBS - cinch)?

2. Jakie są do wyboru opcje Formatu Obrazu?

 

Pytam bo chcę podłączyć modulator i przez HDMI oglądać na plazmie oraz dodatkowo mieć moźliwość wyświetlenia tego na zwykłym telewizorze 4:3 przez UHF.

 

Pozdr.

Ad. 1- tak, ale ale po przełączeniu na PAL, a wtedy jakość niższa(SD). Ad.2 - Są następujące opcje: auto, 16:6 Full, 4:3 Full, 16:9 Letter Box oraz 4:3 Letter Box. Nawiasem mówiąc formatowanie obrazu to jedna z bolączek tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tuner i mam naprawdę mieszane odczucia (jakość obrazu SD w porównaniu do nbox recordera to zwyczajnie mówiąc TRAGEDIA - być może to wina jakości C+). Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania... :?

Czy ten tuner obsługuje ścieżkę dźwiękową Dolby Digital? Mam C+ i wydaje mi się, że Filmbox HD nadaje w DD a ja nijak nie mogę wymusić tego trybu, mam tylko stereo. Na stronie Globo jest jakiś soft z dopiskiem dolby digital, ale czy jest to wersja działająca z kartami C+ ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta opcja działa, ale w takim układzie C+ HD mam nie po polsku...Chyba trzeba będzie ręcznie zmieniać :?:shock: Cóż na razie się nie uprzedzam... :lol2:

 

++++++++++++++++++++++

 

EDIT: Jednak nie działa Dolby Digital !!! Owszem ścieżka jest DD ale dźwięk jest dekodowany w Stereo i nie opcji innego wyboru (wszystko mam podłączone przez HDMI). Zresztą Marantz nie kłamie (działał bez problemu z nbox recorderem). Aleś se pan narobił... :?:wink:

++++++++++++++++++++++

EDIT: Dramat! Zanim wywalcie 750 złotych w błoto proponuję się zastanowić dwa lub trzy razy. Nikomu nie polecam tego urządzenia, chyba że ktoś jest kompletnym nowicjuszem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...