Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@AS33

Rozumiem, że jest to twoje pierwsze doświadczenie z tunerem satelitarnym i masz obawy czy czegoś nie popsujesz. Nie ma obaw - posługując się pilotem można tylko zawiesić tuner. Jeśli chodzi o gotową listę dostarczaną z oprogramowaniem to nie wiem jak była przygotowywana. Jeśli z edytora i na komputerze to wyrzuć ją do kosza. Jeśli chodzi o kanały Cyfry+ to teraz nie ma prostej recepty bo pomieszały się one z Polsatem. Musisz najpierw przeszukać hotbirda, wydrukować sobie kanały cyfry ze strony cyfry+ i powoli wyszukać je ( 1400 kanałów to gdzieś pół godziny i przelecisz ) poukładasz w wygodny dla siebie sposób, zapiszesz na dysk i będziesz miał swojego gotowca do innych wersji softu. Tuner zapisuje różne opcje i listę i soft isoft i listę razem - do wyboru.

Instrukcję w rekę i powoli do przodu.

 

napisałeś: Dużo tego, ale ja niestety nie czuję się na siłach, aby instalację robić ręcznie (może za jakiś czas) ....

Czujesz się na siłach i musisz jeden wieczór poświęcić na własne ustawienia inaczej nie poczujesz zadowolenia z korzystania z tego tunera, a z kolejnymi wersjami softu wart jest swojej ceny.

 

Jeśli chodzi o długi Boot to jest on od zawsze i w legal w nie legal i chyba tak musi być w tunerach globo HD, S1 HD ma podobnie. W fergusonach jest inaczej, ale one nie usypiają dysku twardego a to duża wada.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej zamieszczam listę kanałów do Cyfry+

Oczywiście jest to mój układ programów, i jako że do części nie abonamentu, to zostały one przesunięte na koniec listy.

Jest to lista KOMPLETNA !!!! ze strony Cyfry+. (http://www.cyfraplus.pl/_abo_uklad-kana ... derze.html)

Pominąłem tylko i wyłącznie programy francuskie (France 2, 3, 4, 5, 0, 24, TV5 Monde), 2 kanały rosyjskie, Al Jazeera i KBS World, oraz radiowe.

 

Jako iż nie jestem pewien co się tyczy listy kanałów więc poniżej zamieszczam opis co jest co:

 

Dane:

http://www19.zippyshare.com/v/26083628/file.html

 

Domyślne

http://www19.zippyshare.com/v/52146683/file.html

 

Jeżeli mi ktoś odpowie co się tyczy listy kanałów, to usunę zbędny link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem świeżym użytkownikiem Opticuma 9500hd i jeszcze nie wszystkie fukcje rozpracowałem. Nie mogę jednak dojść jak uzyskać podgląd obrazu innego programu (PIP) z oferty Polsatu cyfrowego, z którego głównie korzystam poprzez moduł z kartą. Za podpowiedzi z góry dziękuję. (Soft 1.1.01 mcas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodałem MCAS 1.1.12 i marudzi mi względem dysku:-( Twierdzi, że urządzenie jest za wolne. Jest to Maxtor ATA133 na kieszonce USB - wcześniej hulał bez zarzutu. Teraz odtwarza normalnie,ale ponoć jest za wolne do TimeShift i nagrywania...:-( spotkaliście się z tym?

 

Druga sprawa to pendrak Kingston. Po podłaczeniu tuner go wogóle nie wykrywa, chociaż dioda w pendraku kilka razy mignie. Innego pendraka - Corsair - wykrywa normalnie. Formatowałem Kingstona na różne sposoby i 0 reakcji:-( Oczywiście na 1.0.83 działały obydwa urządzonka perfekto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dopiero dziasiaj, że po zmianie softu na najnowszy tuner nie przepuszcza obrazu po złączu Euro - głos tak, obraz nie. Wcześniej wszystko działało bo mam podczepioną starą nagrywarkę DVD i od czasu do czasu coś tam nagrywam do wypalenia. Czy ktoś się z tym spotkał, czy to tylko przypadek mojego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pjurek za podpowiedź, rzeczywiście po zmianie z auto na pal obraz przechodzi po euro. Ale jeśli moje stare oczy dobrze widzą to obraz traci na ostrości w trybie PAL i to również po złączu HD. Wydaje mi się, że nasi programiści powinni to zauważyć i poprawić. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory soft wg Was jest najbardziej korzystny jesli chodzi o rozpoznawanie pandrivow? Mam 8GB Transcend i niestety nie jest widoczny dla 9500 (sprawdzalem m.in na ...73...83....98..12). W starszych SW jest informacja o nieznanym urzadzeniu (bez opcji format), w nowszych zas nie ma zadnej reakcji (menu nieaktywne). Czy jest jakis program po sformatowaniu w ktorym bede mial szanse na rozpoznanie pendriva w 9500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem WD My book 500 GB i działa bezbłędnie, nagrało coś z epg w HD, chodzi cicho i szybko. Nawet wyłącza się :jupi:

No i nie trzeba było go formatować.

 

Czym ruszyć te pliki *.trp żeby odtworzyć je/przekonwertować na *.avi ? Najlepiej jakby ktoś podał namiary na jakieś freeware lub inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlog nieoficjalnego zrodla , Globo Polska ma zamiar wprowadzic na rynek 9500 z glowica DVB-T , obecnie mozna taka zamontowac ale nigdzie nie idzie uzyskac informacji jaki model ma byc.........

 

Moze ma ktos dostep do wnetrznosci Globo HD TS1 ( fotki plyta od dolu i od gory) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, testowałem na C+Film HD. Na zwykłym faktycznie pojawiły się (ale tylko na opcji subt, na txt brak).

 

Odnośnie do programu streamclip - nie radzi sobie z materiałem HD. U mnie wykłada się przy próbie wczytania takiego filmu. Znacie może jakieś alternatywy które temu podołają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...