Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję 1.0.01 mcas i o to błędy jakie zauważyłem.

 

1) Nie ma możliwości aby tuner zapamiętał, że ma z automatu wyświetlać napisy PL. Potrafi jedynie zapamiętać dla 1 kanału pod warunkiem, że tuner jest włączony (po powrocie z trybu standby już nie pamięta!) W instrukcji dla softu 1.0.73 podobno był tryb AUTO dla napisów...

 

2) Nie da się nagrać filmu z napisami :x katastrofa

 

3) Zmiana nazwy katalogu powoduje, że nie można do tego katalogu wejść podłączając pedrive do komputera czyli nie da się odtworzyć nagrania na kompie! Zmiana nazw nagrań jest często konieczna bo te nazwy nie są kompletne. Dlaczego?

 

Mam ten tuner od piątku i jak na razie jestem rozczarowany. Jak można było wywalić tryb AUTO dla napisów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od wczoraj mam tuner, założyłem 1.0.01 mcas i mam problem, który wygląda na hardwareowy ale niekoniecznie:

 

Zdążylem się na razie pobawic tunerem podlaczonym do monoblocka single po Nce.

N ka dzialala bez problemu, Mediasat 1530 też i Opticum 9500 HD też bez problemu znalazł i HB i Astre, wyszukał kanały itd.

Sygnał 70%, jakosc 99% BER 70%

Zauważyłem jednak że po wyłączeniu Opticuma i ponownym włączeniu nie ma sygnalu na kanałach. Po wejściu do

instalacji/wyszukaj satelity Na HB byl sygnal 60% jakosc 0% na kilku przewiniętych transponderach. Po naśnieciu czerwonego klawisza i zabawie parametrami

(np. DiseqC z B na A i z powrotem) załapywał i znowu miał sygnał.

Do tego zauważyłem ze na kilku transponderach w ogóle nie znalazł sygnału.

Serwis nie slyszał o takich przypadkach - mówią "odesłac do naprawy".

 

Dzisiaj postaram sie pobawić na oryginalnym sofcie ze strony Globo i podpiać nowe konwertery z zewnętrznym DiseqC 5/2 ale wątpie zeby to pomogło - obecna instalacja działa wystarczajaco dobrze dla Nki więc i Opticum powinien działać.

 

Pytanie czy zwalony jest hardware czy to nowy błąd software z zapmiętaniem wyszukanych satelitów ?

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konradpl

Powoli i spokojnie, czasami diabeł tkwi w szegółach. Można przyjąć, że antenę satelitarną masz sprwaną. Oprogramowanie 1.1.01mcas też działa i w materii rozpoznawania sygnału sat. też jest poprawne ( u mnie przynajmniej ) . Wyłącz opticuma 9500 z prądu, odłącz antenę, skontroluj czy z końcówką FF jest wszystko ok. i powoli spokojnie przykręć antenę do właściwego wejścia sat in. Przepraszam za łopatologię, ale czasami źle się dokręci antenę do odbiornika i problem. Przerabiałam to w ubiegłym tygodnia robiąc małą reorganizację podłączeń RTV. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam swojego 9500 HD od początku lutego (czyli 3 mies.) i w tym czasie miałem również "braki sygnału" po włączeniu tunera, w sumie coś około 10-15 razy. Działo się to z reguły po wymianie softu i to na niektóre softy (1.0.86 najczęściej). Na tym ostatnim (1.1.01) też ze 2-3 razy. Na wcześniejszych pomagało odłączenie na chwilę kabla antenowego (przy tunerze lub na złączce - bo akurat mam takową) lub chwilowe wyłączenie tunera pilotem i ponowne załączenie (działało na wcześniejszych softach,ale nie na tym najnowszym 1.1.01). O dziwo, po kilku dniach od wymiany oprogramowania wszystko zaczyna działać normalnie. O co w tym chodzi to nie wiem, ale grunt, że działa. Używam Diseq-a Viper 4/1. Na 100% nie jest to wina połączenia okablowania, bo niezależnie gdzie odłączałem przewód (przy tunerze, czy w miejscu, gdzie jest łączony) to zawsze zadziałało, więc jest to jakaś wada oprogramowania tunera lub hardware.

 

Jeśli ktoś ma kontakt z ludźmi piszącymi oprogramowanie do tego tunera to niech wspomni, że po użyciu przycisku RECALL tuner opuszcza listę FAVx i wchodzi do listy wszystkie. Przełącza dobrze, między dwoma ostatnimi kanałami ale chcąc sobie poskakać dalej po ulubionej trzeba ją ponownie wybrać. Pasowałoby to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem nową czaszę, konwerter itp.

BER (mierzony na na Nbox bo tam jest wartość liczbowa) spadł z X E-2 do Y E-3 i problem ustał.

 

Oznacza to błąd w software 9500 HD - przy zanikach sygnału tuner powinien gubić na chwilę obraz a nie całego satelitę.

 

I od razu drugi błąd w software: Przy odtwarzaniu MP3 z dysku przez SPDIF dźwięk leci tylko z głośnika centralnego.

Na innych wyjściach nie sprawdzałem bo zabrakło czasu...

 

 

P.S. Tuner do konwertera podłączałem przy pomocy kabelka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przydadzą się te informacje. Napisałem do Globo w sprawie:

 

1) Nie ma możliwości aby tuner zapamiętał, że ma automatycznie

wyświetlać NAPISY.

 

2) Nie ma możliwości nagrywania wraz z NAPISAMI.

 

3) Zmiana nazwy nagranego pliku w tunerze powoduje, że po podłączeniu

urządzenia USB do komputera nie można wejść do katalogu w którym

znajduje się nagranie a co za tym idzie nie można go odtworzyć.

 

I otrzymałem odp:

 

Napisy - spróbujemy coś z robić tych kwestiach w następnych wersjach

softwarowych

 

3. zmiana nazwy - faktycznie to błąd, usuniemy jak najszybciej, dziękuję za

informację

 

Mam pytanie do posiadaczy softu 1.1.01. Czy macie problemy z nagrywaniem ze standby? Bo u mnie jak na razie jest z tym loteria, czasem nagra czasem nie. Tuner się włączy ale nie nagrywa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainstalowalem soft 1.1.01+lista kanalow+Dolby Digital.dld i wszystko funkcjonuje bez wiekszych problemow.

Mam pytania:

- jak usunac liste ulubionych x_X_x ?

- jak nadac wlasna nazwe innym listom ulubionych np. zamiast "FAV 8" zmienic to np. na "Informacje"

Podczas nagrywania na VCR pojawiaja sie i jednoczesnie sa nagrywane irytujace informacje - napisy:

- "Recording !"

- "Usluga rezerwcji uruchamia sie....."

- "Timer wylaczania zakonczyl odliczanie....."

Mozna te informacje-napisy wylaczyc w aktualnym sofcie czy trzeba zainstalowac inny soft ? Mozna usunac aktualny soft i jednoczesnie wkopiowac inny przez zlacze USB?

Za otrzymane informacje i pomoc serdecznie dziekuje i pozdrawiam

torbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torbor

 

Przez gniazdo VCR nagrywasz na VHS-ie? Chyba nikt już tego nie robi :D

 

Moim zdaniem na innych softach będzie tak samo. Przy nagrywaniu na pendriva nie ma takich problemów.

 

Możesz wgrać dowolny soft na ten który masz w tej chwili. Najlepiej wcześniej zrób sobie kopie oprogramowania\ustawień tak żebyś w razie czego mógł szybko przywrócić odbiornik do stanu w którym jest obecnie.

 

Ktoś wcześniej pisał, że nie warto robić list ulubionych bo często nie można ich wgrać do kolejnych softów i trzeba układać od nowa. Najlepiej raz ułożyć sobie listę "wszystkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które korzystały już ze sklepu Hollex, a mianowicie chciałbym zakupić ten tuner, ale czy mógłbym liczyć na to, że będzie w nim wgrane aktualne oprogramowanie, umożliwiające działanie Cyfry+ i CP - oczywiście całkiem legalne oraz listy programów tych platform. Do tej pory miałem tylko dedykowany tuner z Cyfry, więc nie chciałbym zaczynać od "kombinacji" z oprogramowaniem. Poza tym zależy mi jedynie na bezproblemowym odbiorze CP i C+ od samego momentu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ładowane ostatnie 1.1.01 - jeśli będziesz zamawiać przez internet - pod koniec procesu zamawiania jest pole na uwagi - dopisujesz, że ma działać z kartą C+ i załatwione.

Tak , jesli soft ma koncowke mcas czyli czytnik uniwersalny i jest bez [beep] , to mamy soft legalny a wiekszosc sprzedawcow wgrywa soft z koncowka ps i soft wtedy mamy nielegalny w tunerze , poniewaz zawiera on sekcje [beep] ( pisze o tym , poniewaz nalezy zwrocic na to uwage , a wiekszosc nowych osob nabywajacych ten tuner jest nieswiadoma tego ).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam czym się różnią te wersje tzn. mcas i te z końcówką .ps , oczywiście poza tym, że ta druga jest piracka.

Oczywiście nie mam zamiaru instalować żadnej pirackiej wersji, i jeszcze pytanie skąd można ściągnąć to legalne oprogramowanie, które umożliwia oglądanie Cyfry+. Mam jednak nadzieję iż nie będzie mi ono potrzebne, gdyż chcę tylko mieć dobry tuner, który umożliwi oglądanie C+ i CP, a nie zamierzam nic więcej "kombinować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie tym, że druga jest piracka, czyli ma dodatki zakazane przez polskie prawo, niczym więcej.

 

Namiary na ostatnią wersję mcas podawałem w tym poście: viewtopic.php?f=17&t=8738&start=285#p224075 Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że jeśli przy zamówieniu zwrócisz na to uwagę - nie będziesz musiał już nic kombinować z odbiornikiem w kwestii oprogramowania (przynajmniej do czasu wydania ew. kolejnej wersji mcas, o ile to nastąpi - wtedy być może warto będzie przemyśleć aktualizację, bo może poprawione zostaną błędy wypatrzone w dotychczasowych wersjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ten sam model wiecej tu >>>> viewtopic.php?f=17&t=8738&start=270

 

 

Mam pytanie do posiadaczy softu 1.1.01. Czy macie problemy z nagrywaniem ze standby? Bo u mnie jak na razie jest z tym loteria, czasem nagra czasem nie. Tuner się włączy ale nie nagrywa.

 

Pozdrawiam

Wszystko dziala poprawnie , tuner nie wlaczy sie jesli z EPG zaprogramojesz i bedzie to bez nazwy , czyli brak opisu programu ( wlasnie sprawdzilem) a jesli jest nazwa danej audycji to wlacza sie za kazdym razem ...

 

PS: ja mam dysk w tunerze ( wbudowalem sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam Opticum 9000 HD podlaczylem pod niego WD 500GB dysk zostal poznany sformatowany w format Fat 32 wyszedlem do programu TVP1 nacisnolem na pilocie czerwony przycisk i prawdopodobnie zaczelo sie nagrywanie po kolejnym nacisnieciu przycisku powinno sie skonczyc ale jak wejde w menu zakladka PVR przeskakuje nie mozna jej wybrac i przy ikonce jest niebieski wykrzyknik ! moze mnie ktos oswietlic i pomuc z tym nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...