Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście 9000 jest także od Globo. Nie wiem jak to się stało, że dwa takie same modele się pokazały z różnymi oznaczeniami. Być może 9500 jest pod taką nazwą sprzedawany w Polsce (u nas pojawiły się z niewielkim poślizgiem), a 9000 to jest jakby 9500 tylko ściągnięty zza granicy, jeszcze zanim u nas zaczęto sprzedawać 9500. Musiałby ktoś z Globo sprawę naświetlić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam problem z "gryzieniem się" Cyfry + i Cyfrowego Polsatu. Cyfra "chodzi" na czytniku fabrycznym (+ soft mcas), natomiast Polsat z oryginalnym Modułem od Cyfrowego Polsatu. Niektóre kanały (m in. MTVN HD, Fox Life, AXN-y, Eurosport 2,MTV 2), które mam opłacone w Cyfrze są blokowane przez Moduł Polsatu. Można coś na to poradzić, czy trzeba cierpliwie czekać na kolejny soft? Czy to w ogóle jest wina softu?

 

Aktualnie tuner pracuje z softem mcas 1.1.01. Wcześniej tuner pracował z softem mcas 1.0.83 i był identyczny objaw z tym że dodatkowo "przycinały" kanały HD z Cyfrowego Polsatu. Wersja 1.1.01 wyeliminowała problem "cięcia", jednakże "blokowanie" kanałów Cyfry niestety nie ustąpiło....

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc, wszelkie wskazówki i uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

korzystam z dwoch kart cyfry+ i Polsatu Cyfrowego. Dzisiaj wgralem najnowszy soft, niestety z powodu braku odbioru programow z cyfry na najnowszym sofcie musialem powrocic do softu 1.083. Jednak i na tym sofcie mam problemy np z nagrywaniem- nagrywa caly program lecz po ok.6 minutach odtwarzany program zatrzymuje sie tak jakby byl na pauzie a licznik idzie dalej. poza tym deneruje mnie ciagla zmiana wielkosci obrazu, ktora musze zmieniac sam- zmieniajac parametry obrazu z AUTO na 16:9 Full i odwrotnie, co program to inaczej.

Jak wyeliminowac te bledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgralem soft 1.1.01 i kanały Cyfry + swieciły(abonament). Dzisiaj zaden kanał z Cyfry nie świeci. Uprawnienia sprawdzałem mam do 11.06.2009. Czy ktoś miał podobny przypadek. Na sofcie 1.0.85 weszystko chodzilo idealnie, trzeba chyba do niego powrócić. Chyba że jest na to jakaś rada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po za tym tuner działa bez problemu to powinno pomóc reaktywowanie karty, np. przez ICA.

 

 

U mnie z kolei na najnowszym sofcie coś się spierniczyło na styku tuner - twardy dysk, po którymś z kolejnych włączeń nagle wpadł w niekończącą się pętlę reboot-ów. Raz wcześniej mi się coś takiego zdarzyło ale po odpaleniu bez karty więcej kłopotu nie było. Teraz jak podłączę twardziela to nie mogę normalnie sprzętu włączyć. Co ciekawe z penem na USB włącza się bez kłopotu ale wtedy można zapomnieć o nagrywaniu czegokolwiek w HD. Twardziel podłączony pod komputer nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.

Jeśli po, którymś kolejnym sofcie tego typu niespodzianki się nie skończą to chyba to cudo wyleci przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

korzystam z dwoch kart cyfry+ i Polsatu Cyfrowego. Dzisiaj wgralem najnowszy soft, niestety z powodu braku odbioru programow z cyfry na najnowszym sofcie musialem powrocic do softu 1.083. Jednak i na tym sofcie mam problemy np z nagrywaniem- nagrywa caly program lecz po ok.6 minutach odtwarzany program zatrzymuje sie tak jakby byl na pauzie a licznik idzie dalej. poza tym deneruje mnie ciagla zmiana wielkosci obrazu, ktora musze zmieniac sam- zmieniajac parametry obrazu z AUTO na 16:9 Full i odwrotnie, co program to inaczej.

Jak wyeliminowac te bledy?

 

 

dodatkowo na 1083 nie mam tvn warszawa, religia tv oraz filmbox. wyswietla mi czarna plansze i nie wiem jak znalezc te kanaly. chetnie wgralbym najnowsze oprogramowanie z 20.04 z lista ale boje sie ze znowu bedzie cos nie tak i nie bede odbieral polowy programow z CP i zadnego z C+, poza tym na ukladanie listy ulubionych trzeb aposwiecic troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@richard107

Sprobuj przez RS-a kabelkiem nullmodem. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. A jak uszkodziłeś loadera to chyba do serwisu.

 

@danwols

Na stronach trumana jest soft 1.1.01mcas. Powinno wszystko działać. TVN Warszawa chodzi na Hodbird, 11508, 27500, DVBS, V.- pozostałe też.

Cyfra z polsatem na tym tunerze potrafi się gryżć i nic na to nie poradzisz - wolny rynek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nic się nie da zrobić w kwestii "gryzienia się" Cyfry i Polsatu? No ale programiści globo mogliby to naprawić (teoretycznie oczywiście :smile: )? A czy zastosowanie modułu do Cyfry (np. Aston) poprawiło by sytuację? A może chociaż da się z poziomu pilota wyłączać moduł Polsatu, tak żeby nie trzeba było za każdym razem gdy chce się oglądać blokowane kanały Cyfry biegać do tunerka? Przekopałem całe menu ale niestety nie udało mi się znaleźć takiej opcji... (a ktoś wcześniej o tym wspominał tylko że nie podawał szczegółów jak to zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@richard107 - przy zablokowaniu USB nadal (przynajmniej teoretycznie - zależy co się uwaliło) powinno dać się załadować soft po RS-232 i nie ważne, że jest ciemno, bo tuner i tak się bootuje. Jeśli masz kabelek - podłącz odbiornik do komputera.

 

Ściągnij to i rozpakuj: http://www9.zippyshare.com/v/57253615/file.html

 

W środku masz loader i soft 1.1.01 mcas.

 

Wykonać poniższe instrukcje:

- przy podłączaniu kabelkiem RS-232 tuner i komputer mają być wyłączone!

- odpal komputer

- odpal loader

- wybierz port COM (jeśli w komputerze podłączyłeś do innego niż COM1)

- kliknij Open i wybierz plik z softem

- kliknij na Start

- włącz tuner do prądu

- powinno zacząć wysyłać

 

Jeśli nie masz kabelka, ew. masz komputer bez portu COM - niestety tuner musi wrócić do Hollexu i oni załadują na miejscu ponownie (o ile nie padło coś poważniejszego).

 

@dabass - programiści mogliby to zrobić i mam nadzieję, że to zrobią (ale przypominam, że mcas NIE JEST od Globo, co komplikuje sytuację). Aston raczej nie pomoże. Nie przypominam sobie, aby dało się programowo wyłączyć moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś załadowałem nowy soft 1.1.01 oficjalny ze strony GLOBO POLSKA i od razu go wyrzuciłem, wg mnie jest to krok w tył bo:

1.Jak można wypuszczając nowszą wersję softu uniemożliwić użytkownikom kompatybilność listy programów z wersji poprzedniej??

2.Rzeczywiście, tak jak piszecie, problem z paskiem podczas odtwarzania z dysku - nie można go schować - byłem zdziwiony czytając o tym, bo w wersji poprzedniej którą miałem dotychczas i którą wgrałem spowrotem, tj. 1.0.86 problemu tego nie było, wystarczyło nacisnąć 2 razy przycisk ze strzałką odtwarzania i pasek całkowicie znikał.

 

Więcej błędów nie znalazłem bo miałem go zaledwie 5 minut, jak okazało się że mam od nowa stwarzać listę programów to wolałem zostać przy starszej wersji (w nowej liście dodano jedynie listę z programami erotycznymi - naprawdę miałem wrażenie że ściągnąłem jakąś nielegalną wersję oprogramowania - z tego wynika że programiści nie podchodzą poważnie do sprawy.

 

Pozdrawiam programistów i liczę że jak najszybciej ukaże się poprawka "poprawki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ andi78

Nowy soft nie jest krokiem w tył. Ma wadę jeśli chodzi o pasek stanu przy odtwarzaniu nagranego materiału, ale myślę, że nie jest to problem lecz

wypadek przy pracy. DZIAŁA AC3 I STEREO PO KABLU OPTYCZNYM I TO BYŁA DUŻA WADA poprzedniego softu. I jeszcze jedno, jeżeli powstanie nowszy soft to i tak będziesz musiał zrobić sobie nową listę kanałów a na tym tunerze nie jest to jakiś problem ( pół godziny do godziny - zapisać i będzie na przyszłość. Odradzam gotowce z internetu. Nie można wymagać od innych szybszej pracy jeśli samemu się nie chce popracować a tylko biadolić, że listy niekompatybilne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam kartę C+, i tylko kartę tej platformy. Dziś dokonałem aktualizacji oprogramowania do najnowszego, które pobrałem z oficjalnej strony, i okazało się, że po tej aktualizacji nie ma odbioru programów kodowanych C+. Proszę o poradę, co mam robić, by wszystko było OK.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po zmianie softu na 1.1.01. Koledzy z forum podpowiedzieli mi(dzięki im za to) żebym zadzwonił do ICA(informacyjne centrum abonenta)i poprzez centrum reaktywować karte Cyfry. Po reaktywacji , po około 15 minutach kanały Cyfry zaczęły dzialać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ andi78

Nowy soft nie jest krokiem w tył. Ma wadę jeśli chodzi o pasek stanu przy odtwarzaniu nagranego materiału, ale myślę, że nie jest to problem lecz

wypadek przy pracy. DZIAŁA AC3 I STEREO PO KABLU OPTYCZNYM I TO BYŁA DUŻA WADA poprzedniego softu. I jeszcze jedno, jeżeli powstanie nowszy soft to i tak będziesz musiał zrobić sobie nową listę kanałów a na tym tunerze nie jest to jakiś problem ( pół godziny do godziny - zapisać i będzie na przyszłość. Odradzam gotowce z internetu. Nie można wymagać od innych szybszej pracy jeśli samemu się nie chce popracować a tylko biadolić, że listy niekompatybilne.

Pozdrawiam.

 

Krokiem w przód ten soft też nie jest.

Pasek na nagranym materiale to dla mnie nie żaden wypadek przy pracy tylko poważna wpadka. Dotyczy on jednej z najważniejszej funkcji dla której kupowałem ten tuner. Gdy bym nie bawił się w nagrywanie mógłbym kupić sprzęt kosztujący dużo mniej i z którym pewnie mniej też by było kłopotów. Popatrz też jak często ukazują się oficjalne wersje softu to da ci to pewien pogląd jak długo możesz męczyć się z tym "wypadkiem przy pracy".

O dźwięku stereo przez optyk już pisałem. Jeśli przy poziomie głośności który muszę ustawić w amplitunerze ktoś by przypadkiem przełączył na inne źródło dźwięku to pewnie dosłownie powywalał by wszystkie szyby w oknach.

Co do listy kanałów - układałem swoją listę dla jednego operatora i zajęło to nie pół godziny tylko dobre dwie i pół. Jak ktoś ma kilka platform lub ogląda dużo kanałów z różnych satelit to bez edytora kanałów czeka go niezła zabawa przy ich układaniu.

O innych rzeczach nie chce mi się już powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ,2,5 h układałeś listę w tym tunerku na jedną platformę :shock::brawo::mrgreen: .W tym czasie bym sie wyspał ,najadł ,5 piw wypił ,i ułożył liste co najmniej na 2 platformy :jupi:

 

-skanujesz niebo w tunerku

-bierzesz aktualny wykaz kanałow powiedzmy c+ - http://en.kingofsat.net/pack-cyfra.php

-robisz lista ulubionych np.c+ ,wybierasz trans. z wykazu wyżej ,wrzucasz do ulubionej,ustawiasz w jakiej chcesz kolejności ,max 30 minut

Dodam ze układanie,sortowanie na tym modelu jest bardzo dobre i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ,2,5 h układałeś listę w tym tunerku na jedną platformę :shock::brawo::mrgreen: .W tym czasie bym sie wyspał ,najadł ,5 piw wypił ,i ułożył liste co najmniej na 2 platformy :jupi:

 

-skanujesz niebo w tunerku

-bierzesz aktualny wykaz kanałow powiedzmy c+ - http://en.kingofsat.net/pack-cyfra.php

-robisz lista ulubionych np.c+ ,wybierasz trans. z wykazu wyżej ,wrzucasz do ulubionej,ustawiasz w jakiej chcesz kolejności ,max 30 minut

Dodam ze układanie,sortowanie na tym modelu jest bardzo dobre i wygodne.

 

Nie zapomnij jeszcze dodać ze zdążyłbyś się wy******.

Wrzucasz sobie wszystko do ulubionych i wtedy włącza się kolejny z "wypadków przy pracy" nowego softu czyli wywalanie z listy ulubionych do ogólnej po przyciśnięciu przycisku "recall" (powrót do poprzednio oglądanego kanału).

Tak że wsadź sobie swoje uwagi w buty, może będziesz wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidzia

Dopuszczem, że można przez nieznajomość tematu pisać głupoty - po to jest to forum, ale nie trzeba nikogo obrażać, bo to niczemu nie służy.

Skoro ustaliliśmy, że nowy soft 1.1...jest od globo to musi zawierać i zawiera szereg poprawek ulepszających pracę 9500.

Poprawiono

1. Kanały HD Polsatu zaczęly chodzić poprawnie szczególnie Polsat Sport HD widać różnice pozytywną

2. AC3 zaczęło działać poprawnie

3. nagrywanie i wyłączenie po nagrywaniu jest poprawne

Zwalono:

1. Nie można usunąć paska postępu przy odtwarzaniu nagranego materiału ( dlatego pisałem, że jest to wypadek przy pracy )

Należy tylko prosić programistów Globo, żeby mieli sumienie i szybko to poprawili.

 

Jeśli chodzi o drobne szczegóły, które inni użytkownicy znajdują interesują mnie mniej.

 

Jeśli chodzi o czas tworzenia listy kanałów to ja mam pytanie, po co komu lista ulubionych kanałów???? No po co jak wiadomo, że we wszystkich tunerach starych i nowych są różne z tym problemy. Przecież tak naprawdę w grę wchodzi ok. 200 kanałów, które należy ustawić w ulubionej przez nas kolejności, dlatego ja zawsze układam listę kanałów WSZYSTKIE i nic mi się nie kwasi, lista jest trwała i nienaruszlna przez żadne recale i inne klawisze. Wierz mi, że jak się chce to ułożenie listy kanałów ( jak się zna swoje kanały ) zajmuje 30 - 45 minut. W tym tunerze jest to przyjemność i bardzo proste.

Na tym kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś odpisuje na mój post jakby pisał do jakiegoś ćwierćinteligenta, któremu prosta czynność zajmuje pół dnia to reaguje w podobny sposób.

 

A teraz bardziej na temat. Jednym z problemów z tym softem jest to że jak nawet jak coś poprawi to zaraz coś spierniczy. Wystarczy wspomnieć wymieniane tu AC3, działało w jednym sofcie a nie działało stereo, w następnym było dokładnie odwrotnie, teraz niby znowu chodzi ale sytuacja z głośnością w stereo dla mnie nie wiele się różni od sytuacji gdy nie działało wogóle. Nadal nie jest tak jak powinno być.

Historia z paskiem na nagrywanym materiale jest podobna. Było ok przez kilka kolejnych softów i nagle taki kwiatek. Nagrywanie i wyłączanie w którymś z softów też było w porządku, nagrałem już ponad 30 programów na wcześniejszych softach i przy żadnym nie było z tym problemu.

I po raz kolejny, o innych problemach z softem było już pisane wcześniej nie tylko przeze mnie i nie nazwałbym ich drobnymi szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...