Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta. Naciskasz czerwony przycisk i rozpoczyna się nagrywanie. Po wciśnieciu przycisku rec dostajesz komunikat epg czy zakończyć nagrywanie po zakończeniu b.programu. Obojętne co wybierzesz, nagrywaniem będziesz mógł sterować w trakcie jego trwania. WAŻNE JEST, ŻEBY NAGRANIE BYŁO DŁUŻSZE NIŻ 1 MINUTA, bo inaczej tuner nie zapisze nagrania. Po naciśnięciu - w trakcie nagrywania przycisku exit - w prawym górnym roku pokaże ci się czas nagrywania i po chwili zniknie.

Miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie można wejść do zakładki PVR to znaczy, że tuner nie widzi HDD. Sprawdź czy wszystko podłączyłeś poprawnie, wyłącz tuner wyłącznikiem sieciowym i włącz ponownie. Zanim to zrobisz kilka uwag. Dysk 3,5" musi mieć własne zasilanie , dla dysku 2,5" jest drugie wejście usb power ( nad wejściem usb dla dysku). Jak przy starcie tuner zapyta czy sformatować hdd odpowiedz - tak - bo inaczej dysk się nie dogada z tym tunerem. Może też być tak, że zawiesił ci się dysk zewnętrzny. Włącz go wtedy do komputera, wykonaj kilka operacji - przegraj plik, skasuj- bezpiecznie zamknij komputer. Dysk się wówczas wyłączy prawidłowo i będzie gotowy do pracy. Wykonaj operacje podłączenia dysku do tunera na wyłączonym tunerze z prądu.

Też tak miałem kilka razy z dyskiem przy tym tunerze. Soft nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie dziala Na Tunerku pisze Opticum 9000 HD na zdjeciach w internecie widac napis Opticum 9500 HD PVR ja nam widocznie bez tej funkcji PVR w menu nie moge wejsc w PVR zakladke.po wlaczeniu tunera wraz z podlaczonyn dyskiem wyskakuja dwa meldonki na ekranie wlozono dysk usb potem weryfikacja plikow i folderow potem w lewym gornym rogu TV ikonka HDD i czerwona lupa bada dysk i po chwili 3 meldung weryfikacja plikow i folderow zakonczona i to tyle w instrukcji pisze ze funkcja PVR jest tylko do resiverow kture jako PVR przygotowane sa ja sie chyba wyruchalem i sprzedawca wcisnol mi opticuma 9000 HD bez PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach info - sprawdziłem link podany przez @Wanderera - przeróbka sprowadza się do wgrania oprogramowania od 9500 po RS-232. Zapewne sprzedawca już to zrobił (aczkolwiek możesz się zapytać). W każdym razie obecność zakładki PVR wskazuje, że oprogramowanie jest już zmienione i nie działanie nagrywania jest sprawą związaną tylko i wyłącznie ze współpracą z tym HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie dziala Na Tunerku pisze Opticum 9000 HD na zdjeciach w internecie widac napis Opticum 9500 HD PVR ja nam widocznie bez tej funkcji PVR w menu nie moge wejsc w PVR zakladke.po wlaczeniu tunera wraz z podlaczonyn dyskiem wyskakuja dwa meldonki na ekranie wlozono dysk usb potem weryfikacja plikow i folderow potem w lewym gornym rogu TV ikonka HDD i czerwona lupa bada dysk i po chwili 3 meldung weryfikacja plikow i folderow zakonczona i to tyle w instrukcji pisze ze funkcja PVR jest tylko do resiverow kture jako PVR przygotowane sa ja sie chyba wyruchalem i sprzedawca wcisnol mi opticuma 9000 HD bez PVR.

Na komputerze daj zwykly fat 32 jeszcze raz , a potem zformatoj dysk w tunerze jako partycje podstawowa ( bo jak dasz inna to komputer nie bedzie widzial dysku ) ........ poniewaz masz problem z dyskiem a dokladnie , nie rozpoznaje jego , czyli albo dysk albo cos masz z obudowa 2,5 czy 3,5 cala ;)

 

Jak to nie pomoze to zmien oprogramowanie po RS na nowe 1.1.01 mcas poniewaz na starych czasem byl problem z dyskami ( ale to sporadycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Naswietlilem moj problen w Globo Polska i dostalem ta odpowiedz Chlopaki gdzie znajde bespieczny i dzialajacy bez komplikacji soft prosze o link w internecie zeby podczas wgrywania Opticum sie nie zawiesil bo jest na gwarancji,jakim programem i instrukcja wgrywania ,a oto odpowiedz od specjalisty z Globo Polska

Witam,

 

 

 

Odbiornik Opticum 9000 HD to odbiornik z wyłączoną fabrycznie funkcją nagrywania.

 

Aby ją włączyć należy wgrać oprogramowania od obiornika Opticum 9500 HD.

 

Należy jednak najpierw użyć oprogramowania z Internetu, oprogramowanie Conax z naszej strony internetowej nie da się wgrać bezpośrednio.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawciu - powtarzam - już masz zakładkę PVR w oprogramowaniu, więc Twój odbiornik jest już załadowany odpowiednim oprogramowaniem i wgrywanie kolejnych raczej tu nie pomoże (no najwyżej jeśli masz wersję starszą niż 1.1.01). Za brak współpracy odpowiada dysk - kombinuj z nim coś, spróbuj sformatować ponownie, ew. tak jak pisałem - nieco w inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów i nie tylko. Czy komuś wiadomo, kiedy programiści Globo zlitują się i wyeliminują pasek stanu podczas oglądania nagrania z dysku? Chodzi oczywiście o najnowszy soft 1.1.01. Jest to strasznie u[beep]liwe i męczące. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...