Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że jestem nowy na tym forum mam na początek jedno pytanie w sprawie odbiornika Opticum 9500 HD PVR.

Planowałem zakupic ten tuner i w tym celu odwiedzilem sklep Hollexa. Sprzedawca jednak zaproponował mi abym wstrzymał się z zakupem jeszcze kilka dni (2-3 tygodnie) gdyż podobno ma się ukazać w tym czasie ten model tunera z rozbudowaną funkcjonalnością o odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Czy ktoś z szacownych forumowiczów wie coś więcej na ten temat i czy warto w związku z tym czekać z zakupem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić HD TS1 ale od sprzedawcy dostałem odpowiedź, że przestali go już produkować. Mają go zastąpić jakimiś nowymi tańszymi modelami. Tak więc na święta musiałem kupić coś od konkurencji z DVB-T. Jeśli chodzi o to, czy brać z naziemną czy nie obecnie wg. mnie brać. Za 2 lata jeśli ktoś nie ma w TV DVB-T z Mpeg4 będzie musiał kupić tuner naziemnej a tak już ma zakup z głowy, ze 100 zł i trochę prądu pewnie też zaoszczędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może mój post to mały OT, ale nie znalazłem odpowiedzi konkretnej do mojego pytania, które poniżej.

 

Interesuje mnie zakup dobrego tunera HD z możliwością nagrywania obrazu na dysk. Posiadam C+ i wiem, że na Opticum nie ma problemu po zmianie softu (legalnego). Pytanie moje dotyczy bardziej porównania Globo HD S1 i Opticum 9500HD PVR 2CI 2CR E Plus.

Czym różnią się te tunery. Cena na Hollex'sie taka sama. Sam jestem laikiem i na moje oko nie różnią się niczym poza nazwą :wink: .

 

Dodatkowo interesuje mnie system kodowania naziemnej telewizji jaki ma zacząć obowiązywać, lub już zaczął (nie jestem pewien).

 

Oglądam telewizje na 32" Panasonicu LX 85P przez HDMI W planie zakup kina domowego panasonica, którego chciałbym podłączyć do TV i Sat. (może te info pomoże w podpowiedzi). Obecnie mam cyfrowego tunerka bez PRV którego muszę sie pozbyć :twisted: (czyt. oddać).

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia wgrany soft ten soft 1.0.98 ps = działa bardzo dobrze :

 

1. dźwięk pełny AC3 - dolby itp :) działa wsio kino reaguje tak jak powinno , zapala się 5.1 itp. no i słychać różnicę z poprzednich softów

2. nagrywa bez problemu ( ale musi być włączony tuner , po prostu włączanie trwa tak długo że nie odpala się nagrywanie z EPG - obojętnie na jakim kanale go

zostawimy - jak włączony i zaprogramowany to nagra - szkoda że tak - ale przynajmniej działa, myślę że problem w tym że tuner się włącza daje impuls nagrywaj - a tu trwa rozpoznawanie dysku + przeszukiwanie folderów + aktywacja modułu Cam = wszystko za długo a impuls "nagraj" dawno zapomniany ).

3. Niestety w tej wersji występują krzaczki w tekstach info i Epg

 

Po za tym działa bez problemu Moduł Polsatu wraz z kartą C+ , uprawnienia przechodzą.

 

Wgrałbym sobie ten 1.1.01 ale jak pomyślę że znów po raz nasty wyszukiwać i układać sobie programy - ehh

 

a jeśli nadal są do tego krzaczki - to chyba warto poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może mój post to mały OT, ale nie znalazłem odpowiedzi konkretnej do mojego pytania, które poniżej.

Interesuje mnie zakup dobrego tunera HD z możliwością nagrywania obrazu na dysk. Posiadam C+ i wiem, że na Opticum nie ma problemu po zmianie softu (legalnego). Pytanie moje dotyczy bardziej porównania Globo HD S1 i Opticum 9500HD PVR 2CI 2CR E Plus.

Czym różnią się te tunery. Cena na Hollex'sie taka sama. Sam jestem laikiem i na moje oko nie różnią się niczym poza nazwą :wink: .

Dodatkowo interesuje mnie system kodowania naziemnej telewizji jaki ma zacząć obowiązywać, lub już zaczął (nie jestem pewien).

Oglądam telewizje na 32" Panasonicu LX 85P przez HDMI W planie zakup kina domowego panasonica, którego chciałbym podłączyć do TV i Sat. (może te info pomoże w podpowiedzi). Obecnie mam cyfrowego tunerka bez PRV którego muszę sie pozbyć :twisted: (czyt. oddać).

Pozdrawiam!

Polecam TM 6900 HD COMBO posiadam ten model jak i opisywany tu Opticum .TM jako tuner combo czyli sat i naziemna w/g mnie jest bardzo dobrym sprzętem ,i muszę powiedzieć że działa bardzo dobrze,nagrywanie tv naziemna cyfrowa-rewelacja .Wady pewnie i ma jak każdy tego rodzaju sprzęt,choć dla mnie to akurat nie wada,a chodzi o brak PL menu / obsługa jest naprawdę prosta ,po kilku godzinach zabawy wszystko jest juz opanowane i język nie robi różnicy / poza tym problem jest chyba z EPG ale ja tego nie używam ,poza tym sprzęt bardzo dobry .

 

A jeżeli bez naziemnej ,to polecam opisywany tu w temacie Opticum w/g mnie w cenie do 1.000 pln jest numerem jeden .Jest to sprzęt jeszcze młody i od niedawna na rynku,ciągle się rozwija i ma wielkie możliwości .Jeśli oprogramowanie będzie nadal udoskonalane ,a jest coraz lepsze ,to tuner ma wielką szanse stać się hitem tego roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam soft 1.01.1 jest OK -

+

1.dźwięk super

2. listy programów ( całe dane ) wczytują się z wersji 1.0.98 - i działają :)

-

1.niestety nadal pasek odtwarzania nie daje się wyłączyć

2. nikt jeszcze z programistów nie próbować zrobić coś z problemem który mnie dotyka i wkurza trochę = sprzęt nie potrafi nagrać z EPG gdy jest wyłączony ; wracam do domu a tu tuner mi się świeci ( czyli sam się włączył ) ale nagrania brak.

 

Podłączony dysk twardy zewnętrzny który startuje wraz z tunerem oraz zainstalowany moduł CAM polsatu - problem jak już wcześniej pisałem tuner nie potrafi odczekać z wysłaniem sygnału NAGRYWAJ do momentu aż się wszystko uruchomi ( sprawdzi sobie katalogi na dysku, zaskoczy moduł cam itp ).

 

Może ktoś MA JAKIEŚ DOJŚCE do tych programistów- może to ludzie anglo- języczni - trzeba by im taki problem naświetlić = nie wiem jak to wygląda przy podłączonym pustym pen drive ale raczej to samo będzie.

 

Jak zostawię tuner właczony to się nagra - :-) raz to mi nawet nagrał 17 godzin non-stop ( a miał się wyłączyć po nagraniu ) zanim zauważyłem że nagrywa :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam dużo pochwał na temat tego softu.

W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i wgrywam nowe oprogramowanie, mam nadzieję, że jest to już ostatnie z niekompatybilną listą programów.

Odbiornik pracuje z obrotnicą i u mnie lista cały czas ewoluuje, dlatego teraz naganie starszej do odbiornika na pewno nie ma sensu.

Drobna uwaga.

Przy układaniu listy programów przydał by się jakiś podgląd. Robienie porządków przy 1-2 tys programów jest po pamięci trochę niewygodne.

Dobrze by było także zlikwidować w końcu te irytujące krzaczki w nazwach, przy zapisywaniu zapów na dysk czy pena.

Pierwsze softy miały normalne nazwy !!!

W dalszym ciągu nie znajduje poprawnie ITV HD z Eurobirda 1 (28.5°E) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te zachwyty nad nowym softem. Dla mnie nadal jest on daleki od "Ok". Do tego nie wiem skąd przekonanie, że wersja 1.1.01 to oficjalna od Globo. Na polskiej stronie wciąż ostatnim dostępnym jest 1.0.86.

 

1. Sprawa dźwięku. Dolby Digital co prawda działa, za to jak przełącze fonie na stereo, poziom głośności jest tak niski, że muszę amplituner rozkręcać na full i już zaczyna być słychać szumy generowane przez sam sprzęt.

2. Zmiana ścieżki dźwiękowej - trzeba zapisać zmiany by menu wyboru zniknęło z ekranu. Po prostu genialne rozwiązanie. Nawet te proste pudła od Cyfry mają to rozwiązane w sposób normalny, czyli ustawiasz język domyślnej ścieżki w menu a w trakcie oglądania możesz sobie zmienić na dowolną i zostaje on włączona tak długo jak oglądasz dany kanał bez dodatkowych atrakcji na ekranie.

3. Podział nagrywanego materiału na 600 MB odcinki - po co? W odtwarzaniu z tunera to nie ma znaczenia ale przy obróbce na komputerze tylko strata czasu i nie mówię tu o paru sekundach. Tuner obsługuje dyski FAT32 czyli pliki do 4 GB. Jako opcja podział na 600 MB mogło by być, jako jedyne ustawienie niczym nieuzasadniona bzdura.

4. Przycisk powrotu do ostatnio oglądanego kanału- we wcześniejszych wersjach było wszystko w porządku. W najnowszej - ładuję listę ulubionych, oglądam kanał chcę wrócić do poprzednio oglądanego a tu mi wywala do listy ogólnej i nagle np. zamiast wrócić z kanału nr 5 do kanału nr 12 ląduje na nr 1027.

5. Edytor listy kanałów -tuner jest na rynku z pół roku jak nie dłużej a nadal nie ma do niego edytora. Przy sprzęcie, który mógłby służyć DX-erom - śmiechu warte.

6. Pasek postępu podczas odtwarzania nagranych programów. Zostawię to bez komentarza.

 

Jedna uwaga. punkty 4 i 6 to najprawdopodobniej robota specjalistów od alternatywnego oprogramowania (chłopaki próbują coś robić i chwała im za to ale jeszcze nie wszystko idzie im bez problemów)- m.in. dla tego uważam, że najnowsza wersja nie jest oficjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od przedstawiciela Globo Polska ten soft w załączniku do maila. Myślę ze nie został opublikowany na stronie, bo ma trochę błędów. Też byłem dziwiony że przesyła mi 1.1.01 a na stronie jest dalej 1.0.86, ale nie zostało to przez nich skomentowane. Napisał mi że planują wkrótce (kiedy nie wiem) poprawkę sprawy paska odtwarzanego materiału.

Mimo wszystko czekamy na soft HD stabilny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś ten soft od kogoś z Globo czy tylko od sprzedawcy? Bo jeśli to drugie to wielu sprzedawców wgrywa na życzenie softy alternatywne bo to najzwyczajniej podnosi im sprzedaż.

Natomiast jeśli miałby to być soft z Globo z takimi bykami jak ten pasek podczas odtwarzania nagrań to niech lepiej poszukają nowych programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zmiana ścieżki dźwiękowej - trzeba zapisać zmiany by menu wyboru zniknęło z ekranu. Po prostu genialne rozwiązanie. Nawet te proste pudła od Cyfry mają to rozwiązane w sposób normalny, czyli ustawiasz język domyślnej ścieżki w menu a w trakcie oglądania możesz sobie zmienić na dowolną i zostaje on włączona tak długo jak oglądasz dany kanał bez dodatkowych atrakcji na ekranie.

W menu o ile mnie pamięć nie myli można ustawić tylko jeden język.

Co zrobić aby po wywołaniu któregoś zagranicznego programu za każdym razem nie zmieniać ustawień dźwięku? Dlatego, że nie jest Polski a oprócz głównego języka angielskiego są do wyboru inne np. słowacki a ten mi akurat pasuje?

Exit proponuje zapis nowej ścieżki fonii tylko jak się ją zmieni na inną. Mnie akurat to pasuje i jest logiczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest logiczne. Logicznym jest możliwość zmiany ścieżki np. na Dolby bo akurat jest nadawana (przykład Canal+, które nadaje DD 5.1 tylko na niektórych filmach) na czas oglądania kanału bez konieczności zapisywania za każdym razem ustawień w tam i z powrotem. Miałem już do czynienia z różnymi tunerami i takie dziwactwo jak w Opticum widzę po raz pierwszy i jest wyjątkowo niepraktyczne. Logiczne mołoby być także to gdyby po wybraniu "Nie" na pytanie o zapis zostawił ścieżkę na którą zmieniłeś tak długo jak oglądasz ten kanał. Niestety wybranie "Nie" powoduje powrót do ścieżki która jest wybrana jako podstawowa dla danego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście każdy z nas ma prawo mieć własne zdanie i go nie zmieniać. :mrgreen:

 

Mnie z kolei nie bawi za każdym razem jak wejdę na swój ulubiony program przełączanie dźwięku z angielskiego na rosyjski, albo arabskiego czy niemieckiego na angielski, tylko dlatego, że mam w ustawieniach domyślny polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kupiłem Optcikuma 9500 HD PVR a sprzedawca przysłał mi model 9000 i twierdzi że to to samo jakość do końca mu nie wierzę !!! :oops:

Mam pytanie do szanownych kolegów czy jest jakaś różnica w modelu 9000 a 9500 ??

Głownie chodzi mi czy mają te same płyty główne szybkość procesora itp. czy softy są te same co do 9500

Dlaczego Globo Polska na swojej stronie nic na temat tych modeli tunera nie wspomina.

 

Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...