Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz telewizor podłączony przez HDMI lub Component to opcji "txt" nie odpalisz. Napisy z teletextu da się uruchomić poprzez tą "emulowaną" telegazetę ale wówczas zostanie na ekranie kilka dodatkowych elementów (bodajże nr strony, zegar i coś jeszcze), które psują całą zabawę. Gdyby nie te dodatkowe atrakcje to dało by się z nimi bez problemu oglądać bo i nawet synchro na nich było całkiem ok, co na "subt" nie zawsze ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-stanley810, "HD Video Converter", "AVSVideoConverter6" funkcjonują też z HD.

gorzej jest w odwrotną stronę - tzn. utworzyc *.trp nie jest problem ale zmusic H9500 do odtworzenia go -

to już jest problem, zresztą nie tylko na Opticum.

może na tym polu ma ktos już jakieś doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna jakiegoś tunera HD z PVR. Czy ktoś może ocenić jakość obrazu w SD i HD na Optikumie 9500 a Ferdku 8900, czyli pomógł w dokonaniu wyboru? Ewentualnie porównał jakość obrazu SD z Pionkiem 1430, takiego mam, jak również Ferdkiem 6600 czy Echosmartem 791. Przeszukałem wszystie fora, głowa boli, ale coś muszę wybrać. Wiem że nikt za mnie nie wybierze, będę jednak wdzieczny za każdą uwagę. Pozdrawiam pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit24316

Obraz hd i sd na 9500 i 8900 jest porównywalny. Ferguson 8900 na najnowszym sofcie chodzi bardzo przyzwoicie, ale ma jedną nieusuwalną wadę : nie odcina zasilania od złącza USB- dysk twardy zawsze pod napięciem. Zalety 8900 to uniwersalne gniazdo na karty cyfry i tv na karte, oraz jako jeden z nielicznych na którym nie gryzie się cyfra+ z polsatem cyfrowym ( szczególnie chodzi o pakiet mini ) i to tyle.

Natomiast 9500 po zastosowaniu softu alternatywnego też obsłuży kartę cyfry w czytniku, b.dobrze współpracuje ze spliterami, ma wszechstronniej rozwiązane funkcje PVR, odłącza zasilanie od USB i wyłącza dysk twardy, nagrywa 2 kanały a trzeci można oglądać. Jest również tańszy od fergusona 8900. O lanie nie wspomnę bo jeszcze go nie wykorzystuje. Ja wybrałbym 9500.

Nie polecam tańszych wersji tj. optiboxów. Wybór należy do ciebie. Porównywnie tunerów hd z sd nie ma sensu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do nowego oprogramowania:

 

- nie działa funkcja AUTO do zmiany rozdzielczości/formatu sygnału,

- choć poprawiono wyświetlanie paska postępu podczas odtwarzania pvr, a ściślej jego niewyświetlanie to nie działa to jeszcze jak należy:

 

1. Aby pasek zniknął trzeba nacisnąć 2x play, dużo lepiej było by odwrotnie, czyli standardowo bez paska, a dopiero ponowne play - pasek

2. Po naciśnięciu NEXT pasek znów pojawia się i zostaje na ekranie - KOSZMAR!

3. Przy przejściu do następnego pliku po zakończeniu poprzedniego, bez NEXT, pojawia się za każdym razem równie irytujące co pasek postępu menu odtwarzacza,

4. Funkcja STOP w odtwarzaczu działa jak EXIT wyrzuca nas do oglądania SAT zamiast powrócić do listy plików.

5. Nie działa PAUSE w MP3 Player, nie możemy więc zatrzymać na chwilę muzyki bo STOP "oczywiście" wyrzuca nas do SAT :)

 

Kupiłem ten dekoder ze względu na PVR ale niestety jak na razie jego obsługa pozostawia wiele do życzenia.

 

P.S. Mogę pomóc przy poprawianiu softu jeśli jest taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner oraz moduł CAM Cyfrowego Polastu, wszystko działa jak należy z wyjątkiem funkcji EPG dla programów BBC, przy których nie wyświetla mi żadnych informacji. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem i czy tylko u mnie on występuje?

Jak narazie nic na to nie zrobisz to samo Cantoon i Disney + TMC , epg jest tylko na orginalne tunery CP i C+ , to samo jest z innymi markami tunerow ze nie wyswietlaja epg na tych kanalach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pjurek

Od kilku lat używam AVS Video Converter (jak dla mnie najlepszy z konwerterów) ale u mnie nie chce wczytać żadnego pliku *.trp. Po zainstalowaniu streamclip mogę otworzyć tylko programy nagrane w SD, z filmami HD nie radzi sobie (przynajmniej u mnie- programik zawiesza się). Może to wina jakiś kodeków? Obecnie wgrałem najnowszą wersję K-Lite Codec Pack i nic się nie poprawiło. Materiału zgranego z C+ Film HD jak na razie nie udało mi się na PC odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego tunera. Skusiła mnie cena co było jednym wielkim błędem, niestety potwierdza się stwierdzenie: "chcesz mieć coś dobrego, to musisz zapłacić więcej" i tu się to niestety sprawdziło. Tuner ma wiele niedociągnięć, ale to wszystko pominę, gdyż rzecz która mnie obecnie najbardziej wkurzyła to ograniczenie rozmiaru pliku do 614MB. Co za [beep] wymyślił taki rozmiar dla plików multimedialnych i to jeszcze w HD?

Producent proponuje łączenie plików programami, ale nie wziął jednej podstawowej rzeczy pod uwagę, że pliki nie są idealnie cięte i przykładowo: nagrany godzinny koncert zajmuje więcej niż jeden plik, co zmusza do łączenia w programie, a tu kuku. Na końcu każdego pliku jest urwana ścieżka dźwiękowa, co uniemożliwia połączenie muzyki w jedną całość. Rozwiązaniem jest zniesienie bariery 614MB lub możliwość jej wyłączenia w ustawieniach.

Jeśli producent dalej będzie się upierał przy swoich "dziwnych" pomysłach, to nie wróżę temu urządzeniu świetlanej przyszłości.

Panowie programiści do boju, bo jak na razie, to wasze dzieła programistyczne są jedną wielką porażką, a brak edytora settingów woła o pomstę do nieba. Proponuję Panom pobawić się w układanie listy kanałów z 10 satelitów (ja akurat z tylu korzystam) - życzę powodzenia.

Dalej...

Każde wgranie nowej wersji oprogramowania kasuje poprzednie ustawienia i listy kanałów. Może czas coś znormalizować i oddzielić poszczególne pliki od siebie, również poprzez zmianę formatów, aby jasne było, że lista to jedno i nie ma wpływu na inne ustawienia, a oprogramowanie to druga rzecz i jego zmiana nie ma wpływu na pozostałą zawartość.

 

pozdrawiam,

bozzio

 

 

 

PS. Zauważyłem również w związku z podziałem plików pojawiający się asynchron między obrazem, a dźwiękiem. Jedna wielka kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

 

Po wyszukaniu kanałów z automatu (potem także aktualizacja kanałów) nie mogę za nic odnaleźć na liście: Filmbox, Religia.TV, TVN Warszawa, TVN Lingua. Mam C+ z dostępem do tych kanałów.

Filmbox ma ponoć parametry:

Satelita: Hot Bird 7A (13°E)

Częstotliwość: 11.508 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: Filmbox

Na liście edycji dla HB jest tylko 11508/H/27500, nie ma polaryzacji V.

 

Co mam zrobić, aby mieć te kanały? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AS33:

musisz ręcznie poprawić parametry transpondera.

wybierz jakiś kanał z HB. Wejdź do MENU / INSTALACJA / RĘCZNE WYSZUKIWANIE / żółty przycisk TP / znajdź 11508 i popraw polaryzację na V.

Pewnie pozostałe kanały są na tej samej polaryzacji i dlatego ich nie masz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może to pytanie już było ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi - jest jakiś sposób na zmianę sposobu wyświetlania napisów przez ten sprzęt? TO co jest domyślnie jest lekko "oczonieprzyjemne". Chodzi mi o czcionkę itp. Pewnie się nie da ale może jednak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi78

proponował bym sprawdzić format (NTSC robi cos takiego)

 

@stanley810

podając konwentery mialem na myśli HD potrzeby, nie koniecznie trp-format.

"HD Video Converter", bierze też trp - sam już też robilem.

AVS Video Converter -zgadza sie, codeki nie pomagają - jest wyjscie ale bardzo uciążliwe szczególnie przy dłuższych materiałach.

z samym odwarzaniem HD materiłu na Pc, C+ nie mam, wszystkie inne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...