Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z innych potwierdzonych informacji - powrót do 1.0.85 nie jest problemem więc można bez większego ryzyka samemu się pobawić w sprawdzanie.

Dla mnie jednak niemożność wgrania starej listy skreśla ten soft do czasu wypuszczenia edytora (co pewnie nigdy nie nastąpi) lub trafienie na jakiegoś porządnego gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy soft 1.98 to nie trzeba go się obawiać. Działa poprawnie. Prawdą jest, że stara lista kanałów jest niekompatybilna, ale godzinka i jest nowa. Widać, że nie jest to soft fabryczny, gdyż w polskim EPG często pojawia się cyrylica, ale jest to do przeżycia. Co ważne: pojawiła się w zakładce instalacje prawdopodobnie opcja blind scan ( ale nie jestem pewien, gdyż z tej opcji nigdy nie korzystam ). Zaczął poprawnie działąć dźwięk po kablu optycznym, zarówno AC3 ja i stereo i mono na kanałach radiowych. Innych funkcji się nie doszukałem. Tak jak ciął się obraz na kanałąch HD cyfrowego polsatu tak tnie dalej - nie da się oglądać. Ale mały kroczek do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie z EPG działało już zdaje sie od 0.85. W każdym razie te kilka razy gdy nagrywałem w ten sposób nie było żadnych problemów. Resztę nagrań ustawiałem "ręcznie" i tez wszystko było ok.

Z innych spraw, DD 5.1 idzie przez optyk ale już przez HDMI nie. Nie wiem jak to wygląda w innych tunerach sat. Dla mnie to akurat bez znaczenia bo mój ampli i tak ma tylko "pass through" po HDMI, ale dla innych to może być irytujące. Większość amplitunerów nawet tych lepszych ma zazwyczaj 2-3 wejścia dla cyfrowego 5.1 i przy kilku sprzętach może tego jednego zabraknąć.

A pasek z postępem odtwarzanego materiału (problem potwierdzony przez innych użytkowników) to tylko kolejny powód by tej wersji, podobnie jak 0.86 nie tykać.

 

 

@richard107

Skoro masz nieaktywne USB ( nie ty jeden na tym sofcie) to nikt ci cudu nie dokona. Możesz jedynie wgrać inną wersję przez port RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@richard107

Pozostaje ci tylko wymiana softu przez RS-a kablem nulmodem, nic innego się nie wymyśli. A tak ogólnie to przestrzegam przed wgrywaniem softu 1.0.86PS ze strony trumana, ma ono ten błąd, że po jego wgraniu tuner nie widzi dysku ani pena.

1.0.85 działa poprawnie, 1.0.98 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis wzięty z Laki

 

Programowanie programem AvUpgrade przez port RS232:

 

1. Programem tym wgrywamy soft, listę kanałów ...

2. Pobieramy program: AvUpgrade (linku do programu nie podam bo mnie Mod opierniczy, znajdziesz na sieci bez większych problemów)

3. Otwieramy program, wybieramy port com, którym chcemy programować

4. W pozycji upgrade ustawiamy: download

5. Klikamy w Open i wybieramy plik który chcemy przesłać do tunera.

6. Wyłączamy tuner z pilota

7. Klikamy start w programie

8. Włączamy tuner z pilota

9. Powinno się rozpocząć programowanie.

10. Czasem bywa tak, że program zatrzymuje się na jakimś procencie programowania, a samo programowanie w tle dochodzi do końca i tuner po poprawnym zaprogramowaniu powinien nam się sam restartować i uruchomić.

11. Po zakończeniu klikamy Close aby zamknąć program

© 2009 morfia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31-go marca 2008 wyslalem do Globo-Szczecin maila z kilkoma pytaniami i do dzis nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.

Moze ktos z Panstwa moze udzielic odpowiedzi na nw. pytania:

1. czy jest zintegrowany tzw. upskaler aby SD obraz przedstawic jako HD?

2. czy przy nagrywaniu przez SCART VCR moge jednoczesnie miec sygnal na gniezdzie HDMI?

3. jaki rodzaj sygnalu (RGB, S-Video, FBAS) posiadaja gniazda SCART TV i SCART VCR?

4. istnieje mozliwosc zaprogramowania "recznego lub przez EPG(kanal i czas zalaczenia i wylaczenia dekodera) do nagrywania przez gniazdo SCART VCR?

5. czy mozna zaprogramowac przelaczanie kanalow podczas ogladania TV?

6. jaki typ modulu (Cryptoworks, Viaccess, Alphacrypt itp.) mozna zastosowac w tzw.CI gniazdach?

7. czy mozna nagrywac audycje radiowe?

8. czy wyjscie sygnalu LNB jest tylko do dekoderow analogowych czy jest to "pelnowartosciowe" wyjscie do podlaczenia drugiego

dygitalnego dekodera?

9. czy jest pelna zgodnosc-kompatybilnosc z Telewizja Na Karte?

10. czy istnieje mozliwosc odbioru radia internetowego przez przez zlacze Ethernet?

11. czy jest to produkt polskiej konstrukcji i wykonania?

12. maksymalna liczba list ulubionych dla radia i TV?

Za otrzymane odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

torbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torbor

1.-nie

2.- tak

3. - RGB i CVBS

4. - tak

5. - tak, druga rezerwacja przerwie pierwszą.

6. - to pytanie do specjalisty ( administratora )

7. - tak jak tv

8. - pełnowartościowe cyfrowe.

9. - tak

10. - póki co nie.

11. - nie.

12. - nie sprawdzałem, ale wystarczająca ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowego oprogramowania tj. 1.0.98 - skoro listy programów np. z 1.0.86 są niekompatybilne to jest od nowa sporo roboty.

 

1. Czy ktoś natknął się na jakiś edytor kanałów, który by tu coś pomógł :?:

2. Czy w tym nowym sofcie nie ma już problemów z polskimi znaczkami w epg (jak w 1.0.90) :?:

3. Czy faktycznie przepuszczane jest już pełne AC3 (na stronie trumana w nazwie softu jest coś, co by wskazywało na rozwiązanie problemu) :?:

4. Czy dalej po chwili znika dźwięk przez HDMI a za parę minut działa już normalnie, czy może poprawiono to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to poustawiać wchodząc po 9339?Mam dwa tunery opticum 9500 hd i gi 870 xpeda.Mam w domu wnuczkę,która chce oglądać w drugim pokoju bajki.Jak rozdzielić czy ustawić przy c+,mam 2 splitery WTR-1 podłączone przez wejścia RS 232 i 12 v.Czy ktoś może wie co zrobić by w drugim pokoju wnuczka mogła oglądać bajki a ja w swoim filmy z cyfry plus?Na razie nic mi nie wychodzi.Za dużo servwrów i klientów chyba ponaciskałem!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do opticuma spliter WTR-1 w gniazdo rs232 i zasilacz oraz włożyłem kartę oryginalną cyfry plus a w drugim tunerze tak samo ale bez karty.Więc podział powinien być server w opticum i klient 1 w gi 870.W gi mam poustawiane dobrze a w opticusie nie potrafię dojś do końca.Już teraz nie otwiera mi się klient!Może ktoś wie co zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...