Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tunery na linux startuja tak samo , nie porownoj innego z obecnym to nic nigdy ci nie da

Pewnie że warto, nareszcie zniknął pasek postępu odtwarzania materiału. :jupi:

Tak ale na 1.1.09 a nie na tej wersji 1.1.12 bo ja potestowalem i pasek nie znika , wada tez jest przy nagrywaniu jak nagrywam On line i dam stop to kanal gubi ecam i wyskakoje napis kanal zakodowany ....... dodano timery do menu >> narzedzia .... mala kosmetyka ale i tak ma kilka wad jakie jeszcze nie zdazylem wylapac :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek postepu znika ale przy nagrywaniu a nie otwarzaniu i mowa o softach MCAS , poniewaz PS sa wadliwe i mula mi modul , poniewaz [beep] kolidoje

 

nagrany material z przed 10min ( dodam ze formatowalem dysk 2 raz dla pewnosci )

 

soft jak zawsze najnowszy 1.1.12 ( nie testowalem tylko 1.1.09 bo mial [beep] ) ustawienia poprawne ( az ciemny nie jestem bo kiedys sam pisalem oprogramowanie do tunerow)

 

1786760e8ba26599m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Pasek stanu nagrania przy odtwarzaniu sam nie znika tak jak przy nagrywaniu, trzeba to wymusić. U mnie i przy 1.1.09 i przy 1.1.12 pasek znika.

Wlasnie , 1 jak widze kolega to zrozumial ( masz piwko wirtualne odemnie) , wiec pisanie, ze znika pasek jest wprowadzanie w blad , to ze trzeba nacisnac ( 2 razy play) to ja wiem ale mnie to nie interesoje ....... Poprostu chce widziec to jak przy REC , a poprawic to nie jest problem , szperalem w sieci dosc mocno ( lacznie z arabami) i bez efektu jak widac , a ci co robia oprogramowanie to jacys amatorzy bez wiedzy , bawia sie [beep] i sharem co jak dla zwyklego czlowieka jest to nie potrzebne........ poprawka czegos takiego to 10min do 15min pracy i jest poprawnie , wiem bo do 1 modelu sobie sam pisze i tuner dziala wysmienicie..... , dla mnie najwazniejsze nagrywanie , i odbiór kanalow , a pozostale bajery to sobie moga z czasem robic ...... jak napisy dogrywanie ( bo jest na tyle miejsca) lub inne pochodne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące Cyfry+. Kupiłem Tuner Opticum 9500 HD i po włożeniu karty C+ wyskakuje mi informacja że jest Unknown Card, niezależnie do którego slotu włożę. Karta włożona jest prawidłowo.

Dzwoniłem do Cyfry i wszytsko jest OK.

Reaktywowali mi także kartę, ale dalej nic. Odbieram tylko niepłatne tv.

Mam sof 1.1.01 z listą programów itd.

Jaki soft muszę wgrać Conax czy MCAS ??

Czasami widzę w waszych wypowiedziach słowo --> [beep] na forum ... co to moi drodzy znaczy, iż jestem zupełnie nowy na tym forum ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam pytanie odnośnie OSD ,wiadomo ze przydało by się w wersji HD ,ale czy starczy miejsca we flash'u ???

 

Cytat z instrukcji obsługi

"Pamięć Flash

8 Mb [opcja rozszerzenia]

DDR SDRAM

1024 + 512 Mbits [opcja rozszerzenia]"

 

Co to znaczy [opcja rozszerzenia]? będą nowe wersje 9500 ze zwiększonym flashem ? jak i ramem ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś zakupiłem nową 9500 z softem 1.1.01. W opcji update mam wyszarzone Update z dysku i zapis na dysku. Po wgraniu 1.1.12_all mcas ("legalny") przez RS'a, nadal mam wyszarzony update z dysku i zapis na dysku.

1) Czy nigdy nie będę mógł wgrywać nowego softu przez USB?

2) Czy można odblokować te opcje?

3) Jak przeczytałem wcześniej, jeśli nie "chodzą" mi kanały z C+ zakodowane - to mam wykonać telefon do ICA w celu reaktywacji karty?

4) Jak wybrać z listy kanałów (wyszukiwanie automatyczne - Eurobirt+Hot Bird+ Astra) - tylko kanały dla C+ przy powyższym sofcie?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu... to jak ci się udało wgrać go do systemu ??

(Jeżeli przez USB, to dalej powinna być ta opcja dla ciebie dostępna) jeżeli nie to czytaj dalej.

Zwróć też uwagę na to, że górny slot USB jest do zasilania pamięci a nie do kopiowania danych.

Do wgrywania softu służy dolny slot USB.

Możliwe też, przynajmniej u mnie że softu ani nic innego nie da się też wgrać z iPoda, więc to też może być przyczyna.

W ten sposób odblokujesz opcję kopiowania z dysku USB.

Odnośnie pytania 3, czasami trzeba do nich zadzwonić, lub też po prostu źle włożyłeś kartę. Pamiętaj chip u góry.

Na pytanie 4 nie znam odpowiedzi.

Co do softu, może spróbujesz poniższy link, który został już wcześniej zamieszczony przez Mr Orbita

Jest to soft 1.1.12 mcas all

http://www17.zippyshare.com/v/11750875/file.html

Ja osobiście zrobiłem kopię danych i ustawień na USB, i po zmianie softu wgrywam ustawienia i dane na nowo.

Jeżeli ktoś zna lepszą technikę proszę o pomoc, jako iż jest to czasami żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1)

Po odpaleniu wyjętego z pudełka dekodera - opcje dot. USB były wyszarzone. Włożyłem USB z nowym softem do dolnego slotu USB - napisał, że widzi USB i czy chcę formatować - NIE. Opcje nadal wyszarzone.

Podłączyłem PC i 9500 po RS232 (wg instrukcji Mr. Orbita i zaciągnąłem 1.1.12mcas (link od mr. Orbita). Soft pokazuje nowy, ale opcje są nadal niedostępne. Nie wpinałem potem klucza USB.

 

Ad 3) wydawało mi się, że chipem w dół, ale jak ma być do góry - to pewnie rozwiąże sprawę.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Jeśli tuner pytał o formatowanie, to oznacza, że owszem - wykrył, że dysk jest podpięty, ale nie rozpoznał jego formatu i poprosił o formatowanie, bo inaczej nie będzie można z niego korzystać. Czyli rozwiązanie problemu, to pozwolić tunerowi sformatować HDD (jeśli masz tam jakieś dane - zabezpiecz je).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AS33 i do wszystkich nowych forumowiczów.

 

Jeśli chcesz, aby ten tuner zawsze rozpoznawał twojego HDD i Pena musisz te urządzenia sformatować przez oprogramowanie tunera!!!. Tuner formatuje poprawnie fat 32, który bez problemu czytany jest przez komputery i inne tunery sat. z opcją USB. Dlatego jak napisał Mr.Orbita należy zabezpieczyć dane z pamięci (jeśli są) a później sformatować pamięć w tunerze i nie kombinować z RS-em bo po co.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o formatowanie dysków i pendrive-ów w Globo 9500 to warto pamiętać, że tak sformatowany napęd może nie być widoczny np. w niektórych odtwarzaczach DVD. Ponowne formatowanie pod Windowsem nic tu nie pomoże. Usunięcie tego problemu jest możliwe dopiero po użyciu jednego z dedykowanych do tego programów. Jeden z nich jest podany w FAQ na stronie Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Jeśli tuner pytał o formatowanie, to oznacza, że owszem - wykrył, że dysk jest podpięty, ale nie rozpoznał jego formatu i poprosił o formatowanie, bo inaczej nie będzie można z niego korzystać. Czyli rozwiązanie problemu, to pozwolić tunerowi sformatować HDD (jeśli masz tam jakieś dane - zabezpiecz je).

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Oczywiście formwatowanie pena przez tuner rozwiązało problem nieaktywnych opcji - teraz są dostępne.

Włożenie karty C+ chipem do góry, też :) (Nawet to w instrukcji napisali, mea culpa)

 

Mam jeszcze takie pytania, na które instrukcja milczy i w forum też nie znalazłem:

1. czy to normalne, że jak wyłączam tuner pilotem (pokazuje się tylko godzina i mała czerwona ikonka włącznika) - tzw. standby, to niezależnie, czy ponownie włączam go z pilota po 10 sek, czy całej nocy, tuner rozpoczyna BOOT, a nie normalny powrót ze standby? Czy tak ma być? Soft 1.1.12 mcas "legal".

2. Czy opcja "zapisz dane" w meny System zapisuje ułożoną listę kanałów? Czy rekomendujecie ogólnie wybieranie konkretnej opcji zapisu, aby mieć backup listy i np. softu?

3. Jakie opcje/parametry z "Grupuj" pozwalają wyłonić tylko kanały nadawane przez C+? (opcja Dostawca -> CYFRA+ nie zawiera wszystkich programów C+) Ewentualnie, czy Ktoś może podzielić się pomysłem, jak ułożyć listę kanałów tylko C+ :curious:

 

Dużo tego, ale ja niestety nie czuję się na siłach, aby instalację robić ręcznie (może za jakiś czas) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...