Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@expant

Kolego bez gorączki. Tuner nie jest taki zły. Wgraj właściwe oprogramowanie ( 1.1.12 mcas ) i będziesz miał dolby po kablu optycznym bez problemu. Ta wada została usunięta skutecznie. Co do canal+ to tam dolby jest tylko w jęz. oryginalnym- najczęściej angielskim - na canal+ sport bywa jęz. polski. Taka jest idea edukacyjna cyfry - jęz. obcy plus polskie napisy i wiele osób znających języki z tej opcji korzysta. Jeśli są koncerty to zawsze są w dolby. Co do jakości Canal+ HD to obraz jest przeciętny, ale równie przeciętny jest w nboxach. Wszystko zależy od kanału i jakości oglądanego materiału - nadawcy strasznie kombinują. Jedyny kanał do porównania z n-ką to HBO HD i Eurosport HD w native HD. Tuner nie jest genialny, ale jest wart swoich pieniędzy. Taki jest ten rynek. Możesz jechać na wakacje i nie martwić się o swoje 750 zł. Mogłeś trafić gorzej.

PS

Poproś kogoś bieglejszego niż ja w obsłudze tego forum, to wystawi ci bezpieczny link do 1.1.12 mcas. Na stronie producenta są odpowiedniki, ale obsługujące conax-a a wtedy do cyfry potrzebny jest dodatkowy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście trochę za nerwowo a może zbyt wysoko sobie postawiłem poprzeczkę. Dźwięku DD nie da się wymusić w żaden sposób przez HDMI. Chyba, że ktoś ma jakiś soft, który to potrafi. Ja spróbowałem kilka i albo Filmbox HD w C+ nie jest nadawany w DD (w n-ce był) albo ten tuner sobie z tym nie radzi.

Kolejny problem to zawieszanie się menu w chwili wybrania kanału, którego nie ma w pakiecie albo jest zakodowany - aby zmienic kanał na następny trzeba czekać w takiej sytuacji 10 sekund. Ktoś na tym forum pytał czy pionek 1330 nie jest za wolny. Otóż oświadczam, że mój stary pionek 1330 jest demonem szybkości przy Globo 9500 HD. Na razie się nie poddaje, ale na dzień dzisiejszy to urządzenie nadaje się tylko "do żyda"...

dzięki za wszelkie uwagi

pozdrawiam

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od kilku dni posiadaczem Tunera OPTICUM - 9500 HD PVR 2CI 2CX E Plus

Wgrałem do niego soft w wersji 1.1.12 mcas plus liste kanałów którą następnie sobie poukładałem pod siebie.

Tuner z takim wgranym programem oraz listą chodził "poprawnie" 1 dzień. Na noc został odłączony od anteny oraz od TV i zasilania z uwagi na burze.

Po podłączeniu tunera rano do TV działają tylko kanały FTA / pozostałem kanały C+ nie działąją - tuner zgłasza że kanały są zakodowane lub karta jest źle włożona (Czipem do dołu). Na innym tunerze wszystko jest OK.

 

Mam w związku z ty pytanie czy ktoś spotkał się już z takim objawem??

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w miarę to wszystko zestroiłem (metodą prób i błędów). Czy komuś działa Dolby Digital przez ten odbiornik (podłączenie przez HDMI)??? Chodzi mi o efektywne działanie a nie napis, że ścieżka jest w DD... :?:roll:

____________________________________________

EDIT: Udało mi się uzyskać dźwięk wielokanałowy po podłączeniu tunera do amplitunera za pomocą kabla optycznego. Stwierdzam autorytarnie, że Globo 9500HD nie obsługuje dźwięku wielokanałowego przez HDMI, co jest w moim przekonaniu "z deczka" [beep]ne. :lol2::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy w wypadku softów do Globo widze plik z informacjami co zostało dodane/pozmieniane.

W wersji 1.1.26:

 

- Fixed the hanging problem.

- Add HDD Sleep function.

- Fixed other small bugs.

 

Natomiast kilka potencjalnie ciekawych rzeczy jest podanych w wersji 1.1.18 (na którą wcześniej jakoś nie udało mi się trafić).

 

m.in.

- Add subtitle auto display function in the live channel.

- Add the subtitle function in the playback(need manual to open). - czyżby jednak 9500 nagrywał także napisy a tylko ich nie odtwarzał we wcześniejszych softach?

- Fixed the problem with Digital audio output.

- Fixed the subtitles displayed with delay in the playback.

- Fixed the bug: in one of FAV list and press RECALL, switch to ALL channels. - zlikwidowanie wkurzającego "buga" powodującego wywalanie z listy ulubionych do listy ogólnej po naciśnięciu "Recall".

 

Z wersji widziałem Conax, nie ma chyba jak na razie "mcas". A o innych z oczywistych względów tu pisał nie będę.

Jeśli nie będzie doniesień o problemach jak z .17 to trzeba będzie przyjrzeć się bliżej najnowszej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fixed the bug: in one of FAV list and press RECALL, switch to ALL channels. - zlikwidowanie wkurzającego "buga" powodującego wywalanie z listy ulubionych do listy ogólnej po naciśnięciu "Recall".

 

Super. Strasznie mnie to denerwowało, dobrze że to naprawili :)

Przydałoby się jeszcze odtwarzanie w tym miejscu w którym ostatnio skończyliśmy oglądać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo po wgraniu nowego softu uśpiłem dysk twardy sam nie wiem jak i kiedy - co było poprzedzone stosownym komunikatem -, ale nie mam pojęcia jak go obudzić bez resetowania tunera poprzez wył/wł. Może ktoś mnie uświadomi jaka klawiszologia usypia dysk a jaka go budzi? Dzięki.

 

A jeśli chodzi o dolby po hdmi to głośno się upominajcie to soft zostanie poprawiny- udoskonalony.

 

PS.

Odnośnie usypiania dysku. W menu jest zakładka dot. usypiania hdd - można ją wyłączyć lub ustawić czas po jakim dysk ma się uśpić, domyślnie 1 godz. Najpierw zapytałem a później pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy soft...

i co się dało oczekiwać. Globo to co namieszało w pierwszej edycji oprogramowania, od ponad pół roku nie jest w stanie naprawić, czyli strony kodowej czcionki. EPG, nazwy plików dalej są z krzaczkami, kwadracikami, znakami zapytania i innymi dziwolągami.

Ale UWAGA!!!

po ręcznym zadaniu pidów i przeszukaniu tp. bez najmniejszych problemów Opticum znalazł długo oczekiwany [itv] hd :jupi:

 

10510%C2%81%C2%81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley810

Gdybyś czytał uważnie to przeczytałbyś kilka postów wyżej, że w nowym sofcie pojawiła się funkcja sleep dla hdd. Wejdź do menu wyłącz usypianie dysku i powinno być po problemie. Mam taki sam dysk i u mnie wszystko działa.

Może być jeszcze tak, że powiesił ci się dysk. Podłącz go to komputera, wykonaj kilka operacji na nim i wyłącz bezpiecznie - koniecznie bezpiecznie- i spróbuj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley810

To nie czary, lecz praktyka. Żaden tuner cyfrowy nie ma tak dopasowanych portów USB jak komputery w tym laptopy. Na każdym tunerze sat. z którym miałem doczynienia takie sytuacje z dyskiem twardym mi się przytrafiały. Jest to niedoskonałość oprogramowania jak i hardweru, który jest montowany w tunerach, jak również nerwowe poczynania użytkownika np. odłączenie dysku od tunera w momencie kiedy dysk nie jest na to gotowy, czy też niespodziewany reset. Tak będzie i trzeba się z tym niestety pogodzić i jakoś sobie radzić. Dobrze, że pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nikt nie narzeka na wyświetlanie obrazu w obrazie. Gdy reklamy co chwila przerywają audycje jest to super funkcja, ale tylko gdy działa jak należy. Czy jest jakaś szansa, żeby zobaczyć w podglądzie rozkodowany kanał C+, nki, czy CP, bo na razie działa to śrenio i tylko z FTA. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...