Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam jeszcze o twardziele. pochwalcie się proszę jakie dyski działają bez kłopotów, a które omijac dalekim łukiem.

 

jeżeli ten temat już był, to sorki..

 

pozdrawiam, :D:D

Ja mam WD 500 GB 3,5 z extra zasilaczem pradu i hula super i test predkosci jest super polecam go.

pawciu, miałem podobny problem i pomogło podzielenie dysku na partycje 32GB - jeśli koniecznie chcesz mieć FAT32.

Jusz wszystko u mnie funkcjonuje musialem wgrac soft ktury z optikuma 9000 robi 9500 a potem wgrywa sie najnowszy soft do 9500 i wszystko hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli w trakcie programowania nazwa danej auducji nie jest dostępna to tuner nie nagra? EPG jest zazwyczaj tylko dla obecnej i następnej audycji w tym tunerze :/

Sory ze pozno ale , praca :D , tak jesli nie ma nazwy tuner nie startoje ( patrzylem pod roznym kontem moze 1 czy 2 na 20 kombinacji ruszyl , jesli zapodalem mu z poprawnego epg opis , to nie bylo problemu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już odpuściłem sobie nagrywanie ze standby. Jeżeli chce coś nagrać to zostawiam tuner włączony. Ale z nagrywaniem z timera też coś jest nie tak. Jakiś czas temu zaprogramowałem 8 audycji (więcej się nie da) no i po dwóch nagranych trzy ostatnie wpisy z timera gdzieś przepadły :shock: . Wczoraj natomiast na 8 zaprogramowanych audycji jedna nagrała się tylko do połowy (1 godz zamiast 2). Timer na pewno dobrze zaprogramowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaupek

Nie wiem dlaczego tak jest, ale u mnie raczej nagrywa ze standby - o to przecież chodzi. Na początku były podobne problemy ale teraz raczej nagrywa.

Mam tylko jedną uwagę do ciebie. Sprawdź w ustawieniach nagrywania jaki masz zadany maksymalny czas nagrania, jeśli on jest zbyt krótki np 2 godz. a film ma 2 godz. 45 min. to może się nie nagrywać. Jeśli masz sprawny dysk to powinno 9 razy na 10 nagrać a nie odwrotnie. Jest jeszcze inna para kaloszy. Zaprogramowane nagranie które nie doszło do skutku nie zostaje usunięte z planu nagrań i blokuje następne, reasumując jeśli pierwsze z ośmiu się nie nagra to i kolejne się nie nagrają. trzeba je ręcznie usunąć z listy. U mnie nagrywa ale czasami, podkreślam czasami też coś mu odbije i nie nagra, włączy tuner ale nie ruszy z nagrywaniem. Posprawdzaj różne parametry bo w tym tunerze one grają pewną rolę. Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgrbgr

W ustawieniach nagrywania mam max 12godz, ale to i tak chyba jest brane pod uwagę tylko wtedy, gdy nagrywa się za pomocą guzika REC. Ja nagrywam z timera to ustawienie raczej nie robi żadnej różnicy.

 

Wczoraj znów identyczna sytuacja. Zaprogramowane 8 nagrań i nagrało się 8 z tym że, jedno nagranie tylko do połowy na kanale HBO. Identyczna sytuacja jak 2 dni temu, też na kanale HBO tuner nagrał godzinę i cześć :shock: no i usunął wpis z listy timera. Może to już tak będzie :?

 

Nie nagrywam ze standby z 3 powodów:

 

1) Jak tuner przejdzie w standby to dysk również, ale gdy potem uruchomie tuner to dysk też ruszy, ale weryfikacja danych kończy się niepowodzeniem i chce mi formatować dysk. Jeżeli tuner jest w standby to muszę ręcznie włączyć dysk, potem tuner i wtedy wszystko gra.

 

2) Zawsze nie nagra się pierwsza minuta nagrania, bo tuner włącza się dopiero wtedy, gdy powininen już nagrywać.

 

3) Jeżeli dla nagrania nie ma nazwy z EPG to marne szanse, że będzie nagrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaupek

Właśnie wykonałem mały test. Nastawiłem timer nie korzystając z epg na 21.10. Tuner się włączył, zweryfikował dysk i rozpoczął nagrywanie. Jedno co jest do tej pory wspólne to fakt, że mógłby się tuner ( tak jak w S1 ) włączać kilka minut wcześniej aby nie gubić tej minuty z nagrania.

Jeśli chodzi o pkt. 3 to jeszcze tego nie przerabiałem. Natomiast jeśli chodzi o pkt. 1 to tu rodzą się znaki zapytania. U mnie tuner weryfikuje pliki na dysku i rozpoczyna nagrywanie a u ciebie chce go formatować. Ten czas w którym tuner się butuje wystarczy, żeby dysk się podniósł ze snu. Szwankuje komunikacja dysku hdd z tunerem. Mam kilka pytań:

1. czy hdd masz w kieszeni? Jaki to dysk?

2. czy jest podłączony jednym możliwie krótkim kablem ok. 60 cm., czy ma swój zasilacz.

3. czy formatowałeś go z poziomu tunera?

4. jaki masz soft?

Ja korzystam z najnowszego i właściwie nie mam problemów. Na początku były problemy, ale po sformatowaniu dysku przez tuner nigdy nie chciał mi go formatować ponownie i weryfikacja przechodziła zawsze pomyślnie. Korzystam z zewn. 3,5" MyBooka 500 z własnym zasilaniem, USB 2.0.

Nie nagrywam aż tak intensywnie ale ilość nagrań kolejno po sobie nie powinna mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dysk to WD Green 1,5TB + obudowa usb 2.0 z własnym zasilaniem.

 

Dysk podłączony do tunera pojedyńczym kablem ok. 1m.

 

Formatowałem go z tunera, Fat32, 2 partycje. Nagrywam na podstawowej.

 

Soft 1.1.01 mcas.

 

Co do kabla to zamierzam kupić 15m ze wzmacniaczem, żeby dysk przenieść do innego pokoju, ale pewnie nie będzie działać... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaupek

Dysk fajny, ale czy ten tuner radzi sobie z takim rozmiarem? Na mojego nosa dysk za duży (1,5 TB ) i może tuner sobie nie radzi lub obudowa ma jakiś feler. Jak możesz to włóż do kieszeni inny, mniejszy dysk ( jak nie masz to pożycz ). Innej przyczyny ja nie umiem się dopatrzeć. Akurat tunery od Globo dobrze radzą sobie z nagrywaniem i dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaupek

Pozostaje obudowa.

Ja jednak nie mam zaufania do dysków wewnętrznych zapakowanych do obudowy i robiących za dyski zewnętrzne. Niby to działa, też mam taki podłączony do laptopa ( ale jako archiwum ), ale to jest elektronika i dodatkowy element pośredniczący. Powodzenia w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam takie pytanie, jesli laickie to wybaczcie. A jak sprawa wyglada z odbiorem tv n ? Przeczytalem caly wątek, bo przymierzam sie do zakupu jakiegos porządnego tunera, ale wszędzie jest mowa o C+, CyfrowymPolsacie i TNK. Czy procz nBoxów można ogladać całą ofertę programową na innych tunerach, w tym na 9500HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...