Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich forumowiczów!!!

Nie instalujcie softu 1.0.86 z oficjalnej strony Globo, gdyż musi być ono zwalone.

Kolejny FORUMAWICZ ma z nim problem, ja miałaem również ale przez RSa sobie poradziłem.

Ze strony trumana wszystko jest dobrze przynajmniej jeśli chodzi o 1.086 conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglbys podac linka do tej strony Trumana i oprogramowania, czy ono bedzie wspolpracowac z kartami C+ i CP ? Posiadam laptopa ktory nie ma potu rs232 tylko USB, czy w zwiazku z tym moge zastosowac kabel RS232 Female-USB tak jak ten> http://cgi.ebay.ie/USB-to-Serial-Null-M ... 240%3A1318 < do zanstalowania orpogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, że jeśli zobaczę na forum link do strony trumana - posypią się ostrzeżenia, bo leżą tam pirackie wersje oprogramowania.

 

Link do softu 1.0.86 w bezpiecznym miejscu: http://www20.zippyshare.com/v/17709876/file.html

 

Nie będzie na nim działać C+ - link do softu z C+ dawałem na poprzedniej stronie (do wersji 1.1.01) i to razem z programem do ładowania po RS-232. Wersji 1.0.86 mcas nigdy nie było. Z kartami CP odbiornik nie pracuje, bo karty CP są parowane z modułami/odbiornikami.

 

PS: Jak odbiornik ma działać z kartami C+ to nie wiem w jakim celu wgrywałeś soft ze strony Proserwisu - przecież na tamtej wersji C+ by nie działała... Było się zapytać przed ładowaniem.

 

Kabel musi być wyposażony w chip Prolific, żeby działał (a i tak nie ma gwarancji, że uda się tuner w ten sposób zaprogramować - przejściówki sprawiają problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapytałem , bo sprzedawca gdzie kupilem , powiedział mi że musze wgraz sobie nowy soft z tej strony a wiedzial ze korzystam z C+ i CP, nagrywanie mi nie działało na tamtym sofcie, tzn. nagrywał sie ale odwarzał tylko ok. 6 pierwszych minut i zatrzymywał obraz .jaki soft proponujesz z lista tak abym mial C+ i CP i gdzie go moge znaleźc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - soft 1.1.01 w wersji czytającej karty Cyfry+ - mcas jest na poprzedniej stronie w tym temacie, więc wszystko co potrzeba jest już na forum. Cofnij się do mojej wypowiedzi i pobierz z podanego tam linka - jest tam razem z programem do wgrywania po kablu. Soft jest bez listy - kanały niestety trzeba wyszukać i poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem o krok od zakupu 9500 HD i ciągle jakieś schody.

W związku z tym mam kilka pytań czy doszedłem do prawidłowych wniosków. Używam C+ i chcę oglądać programy HD.

 

1. Jaka jest szansa, że soft alternatywny będzie się pojawiał wraz z oryginalnymi poprawionymi softami?

2. Czy w przypadku braku poprawek alternatywnych można zakupić do oglądania i nagrywania materiału HD dowolny czytnik CI obsługujący SECA (np taki C+ za ok 170zł) i w pełni cieszyć się poprawnym działaniem 9500HD.

3. Gdzie należy zgłaszać błędy działania nowego softu, aby były one w miarę "zauważone".

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niktoto

Masz małe potrzeby i ten obiornik je zaspokoi. Nagrywać i odbierać cyfrę hd można na tym sprzęcie i szkoda kasy na moduły.

Myślę, że soft alternatywny będzie. Ale jeśli nie chcesz korzystać z wyjścia LAN to poczytaj o Globo S1 HD. Ta sama cena a soft już przepracowany.

Dowolny moduł cam za 170 zł nie odkoduje kanałów HD cyfry. Miłego głowienia się nad tym co zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem powtórnie nowy soft, poukładałem od nowa swoje listy ulubionych i zauważyłem, że nadal pozostaje problem z przycinaniem kanałów (głównie na kanałach z Astry), czy nikt z Was nie zauważył, że po dłuższej zabawie z tunerem, takim np. jak mieszanie kanałami przy układaniu listy - niektóre programy z Astry (WDR, ZDF-akurat leciał mecz, RTL, SR) zaczynają bardzo denerwująco przycinać? Pomaga wyłączenie i powtórne włączenie tunera.

Również podczas gdy przeleciałem całą swoją listę ulubionych po kolei (od 1-59) to zauważyłem ten sam efekt.

Pozatym raz tuner podczas przełączenia kolejnego programu (strzałkami) - wyrzucił mnie do listy WSZYSTKIE.

Przycinania nie zauważyłem na kanałach TNK (z HotBird'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

 

W wymaganiach nie napisałem, że nagrywanych będzie średnio ok 10 godz tygodniowo .

I w związku z nią proszę o informację czy rzeczywiście Globo S1 HD jest lepszym wyborem od Globo 9500 HD i dlaczego?

Gdzie należy zgłaszać błędy działania nowego softu, aby były one w miarę "zauważone".

Gdzie znaleźć soft alternatywny do S1.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestii Globo HD S1, a Opticum 9500 nie rozwiążę, ale na pozostałe pytanie odpowiedź jest następująca:

 

Jeśli pod pojęciem "soft alternatywny" masz na myśli totalnie lewy - to pomyliłeś fora, bo tu piractwo jest bardzo tępione, linka do takich wersji tu nie znajdziesz. Natomiast jeśli masz na myśli taki, który pozwala na działanie karty Cyfry+ w czytniku kart, ale jednocześnie jest czysty od wstawek pirackich, to sytuacja jest taka, że w Globo HD S1 taki soft jest w bardzo starej wersji i nie jest aktualizowany, w efekcie posiada sporo błędów.

 

Teraz co do błędów - sytuacja jest zarówno w HD S1 jak i 9500 taka sama - jeśli ten błąd występuje jednocześnie w oryginalnym oprogramowaniu firmowym w tej samej wersji, to można to zgłosić tu, lub bezpośrednio do Globo - jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że problem zostanie namierzony i usunięty. Ale jeśli błąd będzie tylko w wersji alternatywnej - nie ważne gdzie nie napiszesz - i tak nikt z autorów się o tym nie dowie - poprawka to kwestia szczęścia - może zauważy autor tej modyfikacji i sam poprawi, a może nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, mam na myśli taki, który pozwala na działanie karty Cyfry+ w czytniku kart, ale jednocześnie jest czysty od wstawek pirackich. Ale czy jest to jedyne miejsce gdzie można dowiedzieć się o nowej wersji softu z obsługą C+.I nadal nie wiem czy na oryginalnym sofcie ze strony producenta z włożoną kartą (jeśli ktoś może pomóc to niech poda taki to ma być czytnik)do CI można swobodnie odbierać HD.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć bezproblemowo pracuje u mnie Aston 2.19, tyle tylko, że zapomnij o dwustrumieniowości. Przy okazji - przy obecnym oprogramowaniu (1.1.01 mcas) moduł ma czasami tendencję do zawieszania się (rzadko bo rzadko ale jednak). Pomaga dopiero wysunięcie i ponowne włożenie Astona. Przy oprogramowaniu 1.0.83 mcas tego problemu nie było. Używam modułu tylko dlatego, że obie kieszenie mam zajęte a potrzebne mi było miejsce na 2 kartę seca.

I jeszcze przy okazji - jeżeli karta C+ czytana jest przez moduł a nie w czytniku wówczas nie gryzie się z kartą CP, taka ciekawostka...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego nic nie mam :P Jedynie przekazujemy informacje między sobą jeśli coś się pojawia. Nie mam żadnego wpływu na poprawianie błędów lub nie poprawianie (ani w sumie nikt nie ma). W każdym razie jak coś nowego się pojawia - to natychmiast jest info w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto kolejne błędy które zauważyłem w sofcie 1.1.01:

1.Pisałem już kilka postów wyżej o cięciach na kanałach Astry po operacji układania listy, operacji w ustawieniach menu, itp. Otóż najprościej i najszybciej można to zauważyć przełączając pomiędzy kanałami-listami a następnie wchodząc do menu i uruchamiając grę np. Sokoban, następnie gdy przełączam na program np. ZDF z Astry obraz zaczyna przycinać i skakać co jakiś czas. Pomaga tylko wył/wł odbiornika.

2. Gdy jesteśmy na swojej liście ulubionych i użyjemy przycisku Recall (czyli powrotu to poprzednio oglądanego kanału) wyrzuca nas do listy wszystkie.

 

To są moje uwagi. Sprawdźcie proszę czy u Was też występują takie usterki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z softem 1.1.01 i C+ jakoś się uporałem, ale pojawił się kolejny problem - dekoder nie reaguje po dłuższej przerwie, gdy nie jest używany. Tzn. - jeśli pozostawiony jest w stanie czuwania przez dłuższy czas (dajmy na to 2 h), to nie reaguje ani z pozycji pilota, ani na przyciski przedniego panelu. Dopiero kiedy zostanie odłączony od sieci, to po włączeniu sam się wyłączy, i po tym działa normalnie. Może jeszcze dodam, że po zmianie oprogramowania, trudno było cokolwiek ustawić, gdyż obraz telewizora bezprzerwy migał, aż do momentu pojawienia się sygnału jakiejkolwiek stacji.

 

Czy Ktoś z Państwa miał podobne objawy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj mam opticum 9500. Wgrany był soft 1.0.86 conax więc wgrałem 1.1.01 mcas żeby uruchomić c+ i udało się, ale nie było wszystkich kanałów dlatego wgrałem z kolei soft 1.0.01 conax + lista kanałów (karta była w czytniku) potem reset i obraz skacze, praktycznie nic nie widać, ale fonia jest (chciałem sobie skopiować listę :crazy: ). Wcisnąłem guzik ARCHIWUM na pilocie, dostałem się do tej opcji AKTUALIZACJA Z DYSKU i jakoś po ciemku wgrałem z pendriva na powrót soft 1.1.01 mcas, potem wyłączyłem zasilanie, włożyłem kartę c+ i jest tragedia :( !!! Obraz skacze, nie ma żadnych kanałów, jak włącze to na wyświetlaczu mam BOX SETTING, jak anuluje i wciśne MENU mam do wyboru PVR, CONDITIONAL ACCESS i INTERNET. Pomóżcie :(:( Dlaczego nie ma wizji skoro jest soft mcas? Z kartą w czytniku lub bez jest tak samo. Jak to wszystko naprawić? Nie mam kabla null modem. Mam nadzieję, że jakoś to będzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że za miganie obrazu w obydwu przypadkach odpowiada jakieś ustawienie w menu związane z wyświetlaniem obrazu na TV - pozostaje przedrzeć się do menu i spróbować zmienić opcje odpowiadające za to (w zależności jak macie podłączony odbiornik do TV). Więcej pomysłów nie mam - to jakiś nowy problem. Spotkał się ktoś jeszcze z tym (podawajcie jak macie podłączony tuner do TV - jakim kablem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...