Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@zoltar

WIDOCZNIE NIEKTÓRE MODELE TAK MAJĄ!

U mnie było tak samo, zacinało się na tvp1 i tvp2. Po włożeniu karty "tv na kartę " do modułu SMIT CONAC CAM zacięcia przestały się pojawiać i można spokojnie oglądać. Programiści softu do tego tunera nie zarobili jeszcze na wypłatę a jak widać wcale im się nie śpieszy. Tuner ma swoje zalety, ale trzeba cierpliwie poczekać na jego pęłną sprawność.

 

Poprawka: SMIT CONAX CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Wgrywać i się nie przejmować.

Co do pamięci - dziwne. U mnie działa pendrive bez problemów. Po wgraniu 1.0.86 przywróciłem sobie listy kanałów z pena a formatowałem go jeszcze na sofcie który dostałem przy zakupie (chyba 1.0.83 było). Co do dysku - to jeszcze się nie dorobiłem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przez pendrive uda Ci się wgrać tylko ten z rozszerzeniem *.dld (a więc flash).

Przed programowaniem zapisz sobie na pena listy kanałów - bo znikną i trzeba będzie je sobie układać od nowa (nie korzystam z innych bo wolę układać po swojemu).

A tak to minutka: wgranie sobie listy, restarcik i kanały przywrócone.

BIN chyba nadaje się do programowania przez RS232 - to chyba wersja nieskompresowana, bo zajmuje coś koło 8 MB - nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miałem problemy z dyskami i pendrive-ami. 3 sztuki penów różnych firm i pojemności i jeden twardziel, więc nie ma mowy o jakimś przypadku. Nie mogłem zrobić aktualizacji przez USB o nagrywaniu już nie wspominając. Musiałem wrócić do 0.85 wgrywając soft przez RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na tym nowym. Miałem chwilę 1.0.90 ale wkurzały mnie te krzaczki w EPG a i nic mi nie poprawił, nawet problemów z dźwiękiem po HDMI, więc jak pojawił się ten nowy to go sobie wgrałem. Po tym przywróciłem starą listę kanałów z poprzedniego 1.0.86 i nic więcej nie robiłem. Pendrive działa mi bez problemów bo z wczytaniem listy nie miałem kłopotów (wszystkie listy i softy mam na Swiss Victorinox 1GB).

 

Później spiszę, co mi tam pokazuje w systemie: ver. loadera itp. Porównamy czy jest to samo.

 

Już mam:

Model ID: 7101_FAIRY

Wersja Hardware: YW-HD-STB-1.2

Wersja Software: PS: 1.0.86

Wersja Loadera: v1.3.03

 

Testowałem trochę tego OCZ 16 GB, sformatowałem go sobie na FAT32, wgrałem aktualną listę kanałów, szybkość pokazuje mi 51Mbit/s. Wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole mam:

03 00 02 00 : 00 03 33

STi7101-YW-HD-STB-1.2

 

Pzy okazji : działa nagrywanie w HD, nic nie zrywa, przy odtwarzaniu od razu jest czysty obraz. Odtwarzałem sobie jakieś MP3 i zdjęcia, bez problemów. Nie wiem czy da rady odczytać jakieś video, bo AVI nie chce mi ruszyć. Podmiana AVI za coś nagranego spowodowała tylko, że miałem czarny obraz i pasek postępu na o%. Ale nie zawiesił się, STOP pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak :

Soft :STi7101_03000200_globo_fairy_ps_1.0.86_flash.rar - 26Marzec 2009--ze stroy Trumana

 

Model ID : 7101_FAIRY

Wersja Hardware : YW-HD-STB-1.2

Wersja Software : PS: 1.0.86

Wersja Loadera : v1.3.03

 

Data : 09:59:35 Feb 12 2009

STB ID :03 00 02 00 : 00 0a bb

 

STi 7101_YW-HD-STB-1.2

 

Dziwi mnie ta Data Ty masz inna ?

Napewno masz ten ze strony soft -- jak mozesz to wgraj go jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data jest co do sekundy ta sama :D

Na Pendrivie mam tą samą wersję (tą wgraną), która jest aktualnie na stronie Trumana (sprawdzałem wg. zawartości wewnętrznej) - czyli nie było żadnych podmian. Rozmiar pliku: 4 390 937 b.

Zrzut z tunera ma już inną długość tj. w moim przypadku 4 158 848 b (samo oprogramowanie). Plik oczywiście różni się od tego co wgrałem, identyczny jest praktycznie tylko nagłówek. Prawdopodobnie tuner dodał tam coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STB: http://pl.wikipedia.org/wiki/Set-top_box

Mi się wydaje, że to jakiś wewnętrzny identyfikator określający np. status urządzenia - i być może faktycznie, jeśli jest nie taki jak trzeba może nie da się korzystać ze wszystkich usług. Może twój status oznacza blokadę USB?

Trzeba by to porównać z innymi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śledzę jedno z niemieckich forów o Opticum, tam zawsze znajdzie się jakiś wariat, który zaryzykuje jako pierwszy :D.

Gdybym miał przynajmniej pewność, że da się wrócić do starszej wersji w razie problemów to sam bym sprawdził ale to nieoficjalna wersja więc wolę poczekać.

 

Mały update:

 

Już pierwszy się znalazł :). Na razie pierwsze info to że sama aktualizacja przebiegła bez problemu. Jak będą jakieś konkretne wieści to postaram się podać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do najnowszego softu z tego co udało mi się znaleźć na innym forum soft podobnie jak 1.0.90 ma on błędy w polskiej wersji językowej.

Czasem pojawia się pusty kwadracik i są krzaczki w EPG.

Jest również niekompatybilny z listami kanałów z wersji 1.0.8x, więc trzeba układać listę od nowa.

Czekamy więc na kolejne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...