Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rzecz która mnie obecnie najbardziej wkurzyła to ograniczenie rozmiaru pliku do 614MB.[/b] Co za [beep] wymyślił taki rozmiar dla plików multimedialnych i to jeszcze w HD?

Producent proponuje łączenie plików programami, ale nie wziął jednej podstawowej rzeczy pod uwagę, że pliki nie są idealnie cięte i przykładowo: nagrany godzinny koncert zajmuje więcej niż jeden plik, co zmusza do łączenia w programie, a tu kuku. Na końcu każdego pliku jest urwana ścieżka dźwiękowa, co uniemożliwia połączenie muzyki w jedną całość. Rozwiązaniem jest zniesienie bariery 614MB lub możliwość jej wyłączenia w ustawieniach.

pozdrawiam,

bozzio

PS. Zauważyłem również w związku z podziałem plików pojawiający się asynchron między obrazem, a dźwiękiem. Jedna wielka kicha.

 

W związku z tym postem mam pytanie

1. Czy nagrane filmy mają ślady tego podzielenia w czasie odtwarzania ich z dysku na ekran tv?

2. Czy możliwe jest programowanie nagrań ruszających ze standby'a, tzn. czy podłączony dysk uruchomi się a po nagraniu wyłączy razem z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podczas oglądania materiału na Tv tego problemu, przynajmniej ja, nie zauważyłem.

Ogólnie trzeba być naprawdę durnym żeby coś takiego wymyśleć, ale raczej tego nie naprawią...

2. Po wyłączeniu tunera [standby] nie nagrywa, przynajmniej u mnie. Ponadto przy próbie wyłączenia odbiornika podczas nagrywania pojawia się komunikat "Trwa nagrywanie, czy wyłączyć mimo to. Więc lipka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa bez problemu na orginalnym sofcie ( mialem okazje sprawdzic soft edukacyjny ( nie legalny) i na nim nie nagrywalo poprawnie oraz ciagle wieszal mi 2 modul wlasnie dlatego nie lubie softow z [beep] sa nie dopracowane( choc brak mi podzialu C+ ktora mam obecnie splinterem zamiast kablem lan)) ...... wiec jesli komus nie nagrywa niech najpierw pisze jaka ma wersje ( numer) i jaki soft ( producenta czy innny)

 

ver.1.1.26 conax , ( sprawdzone na 2 9500) nagrywa poprawnie z stenbay ( waronek jak kiedys byl pisany , ma byc poprawne epg czyli czas i opis danej audycji inaczej nie nagra sie z trybu stenbay)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czyli jeśli chciałbym nagrać coś bez epg (tak nagrywam do tej pory na ferdku df9000), gdzie ustalam czas rozpoczęcia i zakończenia ręcznie z pilota to rozumiem że się to nie uda. Ale czy w takim razie można zostawić włączony tuner i wtedy się nagra.

2. Mam multipakiet C+. Jaki soft działa dobrze (bez modułu)

3. Czy na wyjściu scart- euro jest sygnał rgb bo czytałem że trzeba przełączyć na pal co pogarsza obraz. Korzystam czasami z nagrywarki dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś, dlaczego na kanale HD mam napisy dobre - lepsze od tych na SD - białe z delikatną czarną obwódką, ale za to pojawiające się co 10 kwestii, przez co nie da się oglądać normalnie:

http://i25.tinypic.com/9b9215.jpg

 

Zaś na kanale SD mam brzydkie napisy czarne z białą obwódką, ale za to bez brakujących kwestii.

http://i28.tinypic.com/2z9le7c.jpg

 

Macie podobny problem? Soft najnowszy mcas z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawił się nowy soft oznaczony 1.1.30 - z pierwszych relacji wynika,że zostało poprawione epg na kanałach C+,jest na 2 dni do przodu. :smile:

Przełączanie kanałów tv jest jakby ciut wolniejsze,a radiowe zdecydowanie szybsze.

Wygląda na to,że w sofcie są niewielkie zmiany kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś, dlaczego na kanale HD mam napisy dobre - lepsze od tych na SD - białe z delikatną czarną obwódką, ale za to pojawiające się co 10 kwestii, przez co nie da się oglądać normalnie:

http://i25.tinypic.com/9b9215.jpg

 

Zaś na kanale SD mam brzydkie napisy czarne z białą obwódką, ale za to bez brakujących kwestii.

http://i28.tinypic.com/2z9le7c.jpg

 

Macie podobny problem? Soft najnowszy mcas z tego co pamiętam.

 

 

U mnie jest to samo. Na którymś z wcześniejszych softów napisy na C+Film HD chodziły dobrze, ale która to byłą wersja w tej chwili już nie pamiętam.

Nie wiem też czy wina leży po stronie oprogramowania czy też Cyfry+, bo nie od dziś wiadomo że nie potrafili poprawnie załatwić sprawy z napisami nawet we własnych tunerach.

W każdym razie to gdyby to dało się poprawić reszta błędów w sofcie, które jeszcze są miałaby dla mnie drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzwoniłem do GLOBO i kazali kupić kartę CI i wsadzić w nią kartę Cyfry+, ja kupiłem uniwersalną POWERCAM PRO i wszystko działa. Polasat i Cyfra chodzą razem w tunerku i nic się nie wiesza, zauważyłem że kanaly nawet szybciej się przełączają. Pan z GLOBO stwierdził że nie podoba mu się oprogramowanie inne niż to z którym sprzedają ten tuner, ja jednak myślę że gdyby nie właśnie to "alternatywne oprogramowanie" penie nie kupiłbym tego tunera. Ogólnie tuner wypas i wsparcie Globo, wypas.

 

EDIT: Karty działały 10min potem zaczeła działać ta z niższego czytnika. czyli jak w dolnym czytniku była Cyfra to ona dzaiala, a jak był polsat to dział tylko polsat pomimo włożonych zawsze dwóch kart. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś znalazł już sposób aby karta Polsatu nie blokowała uprawnień z karty Cyfry gdy są obydwie w tunerze? Pozdrawiam. MK

wylacz komunikaty z karty i modulu , mam soft 1.1.12 mcas i wszystko dziala poprawnie jak i 2 karty jak i 2 modyly ( 1 to polsat a karta w slocie C+)

1.Czyli jeśli chciałbym nagrać coś bez epg (tak nagrywam do tej pory na ferdku df9000), gdzie ustalam czas rozpoczęcia i zakończenia ręcznie z pilota to rozumiem że się to nie uda. Ale czy w takim razie można zostawić włączony tuner i wtedy się nagra.

2. Mam multipakiet C+. Jaki soft działa dobrze (bez modułu)

3. Czy na wyjściu scart- euro jest sygnał rgb bo czytałem że trzeba przełączyć na pal co pogarsza obraz. Korzystam czasami z nagrywarki dvd

1.jeszcze nie znalazlem na to sposobu ( u mnie nie wystartuje)

2. polecam 1.1.12 mcas

3.jest rgb , wlacz w menu i tstandart v daj na auto a na wyjscie tv scart rgb , wyjscie vhs na csbv ( sprawdzilem na 2 tv ( w tym 1 lcd) dziala rgb i nie trzeba zadnego pal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft mcas >>>>>>>> >>>Pobierz<<<

 

soft conax >>>>> >>>Pobierz<<<

 

ver. 1.1.30

dodano ( czyli softy ktorych nie bylo w wersji mcas)

 

- Uruchomiono wreszcie wyszukiwanie zaawansowane -wyszukiwanie po podaniu pidów.

- Można już wczytać i odebrać np kanał ITV HD z Astry 28,2E.

- Poprawiono wreszcie opcję recall i nie wywala wszystkich kanałów

- Dla usprawnienia działań, Przenieś menu magnetowidu WYKAZ do menu Preferencje.

- Dodawanie napisów automatyczne wyświetlanie funkcji na żywo kanał.

- Dodawanie napisów w funkcję odtwarzania (konieczność ręcznego otwarcia).

- Naprawiono kilka błędów w konfiguracji Minutnik.

- Naprawiono kilka błędów w EPG więcej, odkryć niedoboru niektórych zdarzenia.

- Naprawione nie może uzyskać MAC Addr Bug, adres MAC jest 0 niektórych odbiorników.

- Naprawiono problem z cyfrowego wyjścia audio.

- Poprawiono napisy wyświetlane za opóźnienia w odtwarzania.

- Naprawiono błąd: w jednym z FAV listy i naciśnij PRZYPOMINAJĄ, przełącz się do wszystkich kanałów.

- Naprawiono błąd: w informacyjnym teraz / następne wydarzenie czasu.

- Naprawiono problem zasłonę.

- Dodaj HDD Sleep funkcji.

- Poprawiono inne drobne błędy.

 

 

i soft 1.1.30

 

 

- Naprawiono błąd: w menu / gry / prędkości, szybkość nie wystarczy, nie może do następnego kroku.

- Naprawiono błąd: zmiana LNB typu 10000/10450 (obecnie jest wykorzystywany do 10000 polaryzacja V 10450 stosowany jest polaryzacja H), zanim się odwrócić.

- Dodaj fabryki testu menu (naciśnij przycisk w górę iw dół), istnieją dwa podmenu z nich jest dla naszej fabryki innych jest dla naszych klientów. ( test manu dziala ale na softach nie legalnych) klikamy menu a potem 2 przyciski dol i gora

- Naprawiono błąd: Menu -> PVR-> Nagrywanie lista - menu zniknął

 

 

Softy legalne nie zawierajace edukacji

 

PS: mcas ma zmienione tapety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na tym forum i w ogóle laikiem w dziedzinie sprzętu satelitarnego. Do tej pory korzystałem z Cyfry na firmowym sprzęcie. Mam problem z instalacja Opticum 9500 HD. Po podłączeniu tunera do gniazda udaje mi sie przejść przez ustawienia języka, czasu i blokady rodzicielskiej, a dalej niestety nie mogę przejść instalacji anteny. Wybierając automatyczna instalację ( trwa to ok.15 minut ) widnieje odpowiedź, że nie znaleziono satelity ; wybierając ustawienia ręczne i dalej satelitę Hot Bird mam całkowity brak sygnału ( tak jakby tuner nie widział satelity ). Podłączenie tunera z satelita mam bezpośrednie ( bez multiswitcha ) - jedynie co to mam założony sumator sygnału z satelity i TV naziemnej. Nadmieniam, iż wszystkie inne pozostałe tuner jak Philips HD PVR, Pionier 1430 i Sagem chodzą bez problemu na tym stanowisku. Co sie dzieje, czy ktoś może coś pomóc. Nadmieniam, iż chcę aby w tym tunerze chodziła mi Cyfra przez spliter oraz Polsat i ew. N lub TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś napisać jak poprawnie skonfigurować diseqc Vector 2.0 2x1 - chodzi o podłączenie kabli w disequ oraz ustawienia w tunerze.

 

Antenę mam ustawioną na Hot Bird oraz Astrę. Osobno, gdy podłączę kable to jest wszystko ok zarówno z siłą jak i jakościa satelit. Natomiast gdy podłączam wszystko razem żadnej satelity nie wykrywa.

 

Próbowałem rożnych konfiguraacji Astra na 1 w diseqc w tunerze A - Hotbird na 2 w diseqc w tunerze na B. Próbowałem też odwrotnie w diseqc i odwrotnie w tunerze i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić kartę z modułem Canal+Multipakiet czy wystarczy sama karta ?

 

bo np. Cyfrowy Polsat z tego co wiem trzeba zawsze z modułem, ale C+ w tym modelu działa też bez modułu na samej karcie, ale może lepiej nie będą sie gryźć programy jak bedą oba miały swoje moduły wrzucone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś napisać jak poprawnie skonfigurować diseqc Vector 2.0 2x1 - chodzi o podłączenie kabli w disequ oraz ustawienia w tunerze.

 

Antenę mam ustawioną na Hot Bird oraz Astrę. Osobno, gdy podłączę kable to jest wszystko ok zarówno z siłą jak i jakościa satelit. Natomiast gdy podłączam wszystko razem żadnej satelity nie wykrywa.

 

Próbowałem rożnych konfiguraacji Astra na 1 w diseqc w tunerze A - Hotbird na 2 w diseqc w tunerze na B. Próbowałem też odwrotnie w diseqc i odwrotnie w tunerze i nic.

poprawnie ma byc tak na przelacznikach , port 1 jako Astra a port 2 jako Hotbirt

a w tunerze podlaczenie A jako Astra a B jako Hotbirt ......

 

monoblok ma odwrotnie , Astra jako B a hotbirt jako A

 

kolego o tobie juz gdzies czytalem , wywal ten przelacznik i kup normalny a nie jakis made in taiwan ( china)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy karta Canal+Multipakiet (chyba takie same kodowanie jak Cyfra+ ? ) działa w tym tunerze bez potrzeby modułu sprawnie ?

http://www.cyfraplus.pl/multipakiet/canalplus

 

2. czy karta C+ włożona do tego dekodera działa wielostrumieniowo, tzn. czy moge nagrywać równocześnie np. 1 film z C+ a w tym czasie oglądać mecz na C+Sport z funkcją timeshift ?

 

3. czy da sie jakoś rozwiązać problem jednostrumieniowych modułów Cyfrowego Polsatu w 9500hd? bo chyba innych CP nie oferuje na razie?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy karta Canal+Multipakiet (chyba takie same kodowanie jak Cyfra+ ? ) działa w tym tunerze bez potrzeby modułu sprawnie ?

http://www.cyfraplus.pl/multipakiet/canalplus

 

2. czy karta C+ włożona do tego dekodera działa wielostrumieniowo, tzn. czy moge nagrywać równocześnie np. 1 film z C+ a w tym czasie oglądać mecz na C+Sport z funkcją timeshift ?

 

3. czy da sie jakoś rozwiązać problem jednostrumieniowych modułów Cyfrowego Polsatu w 9500hd? bo chyba innych CP nie oferuje na razie?

 

dzięki

1. tak

2.tak ( z softami mcas ( sa to legalne oprogramowania nie zawierajace sekcji edukacji ([beep])

3.narazie nie takie samo oprogramowanie jest w modulach C+ ( moduly sa te same , roznia sie tylko oprogramowaniem systemowym)

 

Na stonie producenta pojawił się oryginalny soft 1.1.30 z listą kanałów.
to ten sam soft co , strone wczesniej podalem ;)

 

a w sieci jest juz 1.1.32 ;) ( ale edukacyjny :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :).

Czy ktoś z posiadaczy tego tunera ma kanał FilmBox HD? U mnie co kilka minut tnie się obraz i przede wszystkim dźwięk. Na drugim kanale HD który mam czyli Eurosport2 HD wszystko jest w porządku. Wiecie gdzie może leżec problem? Dodam że jakośc sygnału wynosi I:60 Q:92. Podłączyłem też dekoder SD od cyfry pod ten kabel i poziom sygnału to ok 4.7/5. Pisałem do cyfry, nic konkretnego nie odpowiedzieli... Czy może być coś nie tak z ustawieniem anteny skoro sygnał jest bardzo dobry? A może ten kanał już tak ma? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...