Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz oglądać tylko Cyfrę i Polsat [moduł] no i TNK, eNka ma karty sparowane z zakupionym u nich Nboxem bądź nbox recorderem, po włożeniu tej karty do innego odbiornika działały by tylko niektóre kanały. Z tego co pamiętam to były plany wprowadzania przez eNke modułów, ale nic z tego nie wyszło. Zostaje podpisanie z nimi umowy na ich dekoder, ale gdy się zakupiło już 9500, to chyba nie ma po co ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że z modułów nic nie wyszło. A czy dekoder z N-ki dałoby się podłączyć za 9500 korzystając z wyjścia loop? Czy po takim podłączeniu nbox działałby poprawnie oczywiście przy założeniu, że w jednej chwili oglądany byłby tylko sygnał z 1 dekodera - 900 albo nbox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Trudno, będę się musiał jakoś przyzwyczaić do faktu zajmowania ponad połowy ekranu przez nadmierną ilość informacji :) Kto wie, może panowie z Globo kiedyś to zmienią?

Co do cyfrowego wyjścia dźwięku. Z tym amplitunerem to może troszkę przesadziłem bo korzystam z głośników Logitech Z-5500 Digital i nigdy nie miałem żadnych problemów z cyfrowymi źródłami dźwięku. Po za tym jak już wspomniałem dźwięk z TV działa bez problemów. Może i temu Globo kiedyś się przyjrzy.

Szkoda trochę, że nie ma możliwości edycji list kanałów na komputerze. Ułatwiłoby to życie. Ale i tak z zakupu jestem zadowolony.

Mam jeszcze jedno pytanie. Może zadaję je w nie do końca dobrym miejscu ale wiąże się ono z posiadanym dekoderem. Czy za jego pomocą mógłbym oglądać telewizję N tak jak np. Cyfrę, czy też muszę korzystać z dekodera, który oni dają (wypożyczają)?

Program do edycji list kanałów jak najbardziej istnieje i nazywa sie AVChanel Edit 9500, co do dżwięku po wyjściu cyfrowym, to zalezy jaki masz soft, np na 1.1.30 mcas jest prawie ze dobrze, tylko co jakis czas na niektórych kanałach wystepuja przycięcia dżwięku, przynajmniej u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft w wersji 1.1.30 MCAS i wspomniane przycięcia występują praktycznie na każdym kanale radiowym uniemożliwiając jego słuchanie. Identyczny objaw jest na oryginalnym oprogramowaniu (też 1.1.30) pobranym ze strony Globo. Spróbuję zadzwonić do serwisu Globo, może oni coś na to poradzą.

 

W kwestii programu do edycji list - skąd można go pobrać?

 

Nasunęły mi się jeszcze następujące pytania:

1. Jakie systemy kodowania obsługuje czytnik w przypadku korzystania z oprogramowania MCAS?

2. Wyczytałem, że tuner z oprogramowaniem MCAS działa z kartami Cyfry+ w czytniku. Czy nie ma wówczas problemów z kanałami HD? Czy karta w czytniku działa wielostrumieniowo (pozwala np. na PiP dwóch kodowanych kanałów)? Moduł CP, który posiadam nie pozwala na podgląd drugiego kodowanego kanału z tego samego TP wyświetlając komunikat "Kanał zakodowany", stąd moje pytanie.

3. Czy TVP HD dostępny na satelicie Astra jest kodowany (tuner podaje jako sposób kodowania Videoguard) ale dźwięk działa poprawnie? Jeśli kanał nie jest kodowany, co jest potrzebne aby móc go oglądać? Gdzieś czytałem, że TVP HD nadaje w standardzie MPEG-4. Czy jest to prawda? Jeśli tak, czy zakup modułu dekodującego MPEG-4 pozwoli na oglądanie kanałów nadawanych w tym standardzie?

4. Czy do dekodera ptrzebne byłyby mi jakieś dodatkowe moduły CI Ułatwiające korzystanie z urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Przepraszam za pomyłkę z programem do list, pamiętam że wtedy jak kupowałem, to nie było, myślałem, że nic się nie zmieniło.

1. Wszystkie systemy kodowania.

2. Nie ma żadnych problemów z kanałami HD [Filmbox HD u mnie nie śmiga, ale to wina ich, albo instalacji] i działa wielostrumieniowo ;)

3. Z tego co wiem, to jest zakodowany, nie powiem jak jest bo nie mam Astry, ale gdyby był FTA to działałby w całości na Twoim tunerze, bo przecież MPEG-4 to standard telewizji HD, a taki tuner wbudowany ma Globo 9500 ;) "czy zakup modułu dekodującego MPEG-4 pozwoli na oglądanie kanałów nadawanych w tym standardzie?" Moduł spełnia zadanie takiego dodatkowego czytnika kart, do określonego systemu kodowania. W przypadku akurat TVP HD jedyną możliwością do odbioru tego kanału jest zakupienie niestety eNki lub czekanie na nową platformę TVP :lol:

4. Dodatkowe moduły CI w niczym nie pomogą ;) Chyba że zajmiesz wszystkie miejsca w czytnikach kart, wtedy potrzebny będzie i moduł :D

Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś wytłumaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Powoli coraz więcej rzeczy staje się dla mnie zrozumiałe.

Zastanawia mnie kwestia ustawień UHF (modulatora). Czy nasze tunery są w takowy wyposażone czy też te opcje w menu to tak na wyrost?

A jeszcze jedno pytanie - jaki dysk polecacie dokupić? Czytałem, że z dyskami 2,5" są problemy z dodatkowym zasilaniem (tuner nie wyłącza sam takiego dysku). Trochę to zastanawiające dla mnie bo przecież dyski 3,5" mają zewnętrzne zasilanie w postaci zasilacza. Jak więc tuner może je wyłączać?

 

EDIT

 

Program do list Google już mi znalazł. Mam tylko pytanie czy lista edytowana tym programem i wgrana do odbiornika działa poprawnie? Miałem kiedyś przelotnie do czynienia z odbiornikami GI i tam po edycji listy i jej wgraniu przestawał np. działać TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem tu nowy witam wszystkich serdecznie. Przesledziłem cały ten wątek bo jestem zainteresowany zakupem tego tunerka. Duzo tu informacji na temat spraw technicznych i oprogramowania. Jednak dla mnie najwazniejsza jest jakość obrazu a w tej kwesti wypowiedziala sie tylko jedna osoba nie wystawiając temu sprzętowi najlepszych recenzji. Czy mógłby ktos napisac o jakosci obrazu w SD i HD na telewizorach LCD najlepiej w odniesieniu do Nbox recordera bo taki posiadam na dzis. Chce ogladać na nim C+ na sony 46W5500. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakość obrazu narzekać nie mogę. Mam 26" LCD LG i według mnie obraz jest całkiem przyzwoitej jakości. I to zarówno SD jak i HD. Porównania do nboxa nie mam bo nie mam N-ki ale wydaje mi się, że będzie on porównywalny.

Ja mam dysk 2,5' Samsung z dwoma wyjściami USB. Działa bez zarzutu zarówno na 9500 jak i na DVD Ferguson 880 no i na komputerze :)

Ale w takim wypadku nie działa chyba automatyczne wyłączanie dysku, prawda? Jak poradziłeś sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakość jest wyśmienita. Na nboxie kilka kanałów wyglądało trochę lepiej, ale na TV 32' nie widać aż takiej różnicy. Jeżeli chodzi o canalplusy to zarówno SD jak i HD prezentują się super ;) Polecam zakup tego tunerka, na razie zadowala mnie pod każdym względem, a kilka miesięcy już go mam :)

Edit: Przewaks--> po wyłączeniu tunera ze standby, tak że na wyświetlaczu jest tylko godzina, dysk również się wyłącza, przynajmniej u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można edytować listy ściagnięte na pena z tunera,list ściagniętych z netu ponoć nie obsługuje, poza tym o wiele praktyczniejsze jest stworzenie listy samemu poprzez skan satelit i potem edycja w tunerze. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane i trudne, poza tym sam edytor nie jest zbyt przyjazny, owiele lepsze sa edytory list do np; mediasatów ,Fergusonów czy Philipsów 3010, 6010 z którymi juz miałem do czynienia. Odnośnie dysku, to tu wszystko zalezy od konstrukcji samego dysku i kieszeni. Ja mam dysk Fujitsu 120 gb, 2,5'', podwójnezasilanie tzw "Y" i niestety w normalnych warunkach nie usypiał. Pomogł przeróbka kabla z dodaniem mosfeta- odsyłam do opisu przeróbki na forum lakiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabba Dabba Doo :D

Nie wiem czy to chwilowe, ale śmiga mi bez zarzutów Filmbox HD :D Mam nadzieję, że tak już pozostanie :)

edit; no jednak lipa, wciąż zacina mi się co chwilę, więc filmu nie obejrzę :/ Szkoda że zachciało im się bawić w jakieś zmiany Fec.. Ale niedługo zamierzam wszystko nowe kupować, antene, kabelki, konwerter i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tutaj nowy i mało zorientowany w temacie ale mam problem z tunerem OPTICUM 9500 HD z PVR. Kupiłem go 2 tygodnie temu a potem dokupiłem dysk 2,5" SAMSUNG. Mój problem polega na tym, że tuner nagrywa jak chce. Ustawiłem sobie z listy EPG nagrywanie "dr. House'a" na AXN codziennie od poniedziałku do piątku rano od 10 do 11 i popołudniu od 17 do 18. Do tego zaprogramowałem jeszcze kilka innych podobnych nagrań. I teraz jak wyłącze tuner (tryb czuwania) o zadanym czasie tuner się włącza dysk startuje nagrywanie się rozpoczyna i wszystko jest ok. Tylko, że czasem nagra cały program czasem tylko 6 minut czasem 2 minuty i nie wiem od czego to jest uzależnione bo w ustawiniach nie mam że dysk ma przejść w tryb uśpienia. Kiedyś jak włączyłem TV w czasie nagrywania to zauważyłem, że podczas nagrywania po 2 minutach włączyła się pauza. Nie wiem czy to jest wada tunera czy ja coś źle zrobiłem tylko, że czasem o tej samej porze nagra ok a czasem za krótko. I jeszcze jedno pytanie ile można nagrań max zaprogramować bo mi pokazuje że tylko 8? Acha i jescze jedno moje oprogramowanie to MCAS 1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 8 to niestety wada tego tunera :/ Mi takie rzeczy jak Tobie działy się dopiero wtedy, kiedy nie miałem na tyle miejsca na dysku, do nagrywania, sprawdź czy masz miejsce :) Ogólnie z nagrywaniem z Timera zawsze były z 9500 jakieś problemy, dlatego jak już nagrywam to staram się podczas trwania programu włączyć nagrywanie i wtedy zawsze jest Ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Jestem nowym członkiem tego forum. Od kilku dni jestem posiadaczem Opticum 9500 HD PVR wraz z modułem Polsatu. Z wielkim problemem udało mi się przejść przez instalację wstepną. Obecnie korzystam z karty Cyfry ( mam ja włożoną w 2 czytnik ) oraz modułu Polsatu. Z tym modułem mam problem. Po pierwsze : włozyłem moduł do pierwszego czytnika na moduły - tuner go przyjął, pojawił sie stosowny komunikat, iż w kieszeni pierwszej znajduje sie moduł Polsatu. Identycznie, gdy przełozyłem moduł do drugiej kieszeni. Niestety, ale nadal wyświetla mi sie zapis błąd 04. Dzwoniłem na infolinię Polsatu, podałem dane i nr Peselu, czekam 15 godzin i nadal nic. Początkowo w ogóle nie miałem sygnału na module Polsatu, teraz przełączyłem w instalacji ręcznej na TP 77 i na pasku pojawia się sygnał 99%. czy ktoś mógłby mi podać po kolei co zrobić aby uruchomic ten moduł ?

Drugi problem, który juz widzę to to, że jako pierwsze pokazuja mi się kanały z modułu, pomimo, iz te same są na Cyfrze, i wówczas zamiast obrazu pojawia mi się napis błąd 04. Czy można zrobic coś aby tuner najpierw widział programy z Cyfry, a uzupełniał o programy z Polsatu czy Tnk. jestem naprawde laikiem w tej dziedzinie, więc proszę o pomoc w postaci odpowiedzi dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj całkiem nowy. Dotychczas oglądam C+ w standardzie SD. Chcę jednak przejść na standard HD. Zastanawiam się nad wyborem tunera zapewniającego dobrą jakość obrazu w HD oraz bezproblemowe podłączenie cyfrowo do dobrego kina domowego. Chcę też nagrywać programy na dysku. Mam zatem pytanie: jaka jest Wasza ocena jakości obrazu uzyskiwanego z Globo 9500 i czy macie jakieś problemy z dźwiękiem przy podłączeniu do kina domowego? Słyszałem dużo dobrego o tym tunerze, z kolei na forum jest dużo postów opisujących problemy. Czy Waszym zdaniem lepiej kupić ten tuner, czy też wziąć tuner HD PVR z Cyfry? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podłączyć do kina domowego trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach. Jedyny sensowny sposób tego podłączenia to złącze Digital Audio SPDIF optyczne lub coaxial. Po HDMI nie będzie dźwięku DD5.1 tylko zwykłe stereo. Inną rzeczą o której kilka razy tu pisałem to poziom głośności przy podłączeniu przez SPDIF. U mnie tuner jest połączony z Onkyo 506 + JAMO 606 i o ile ze scieżkami nadawanymi w DD (2.0 i 5.1) jest wszystko normalnie to ścieżki stereo na wszystkich kanałach mają wówczas bardzo niski poziom głośności tak, że muszę rozkręcać wzmacniacz na max. Jeśli o tym zapomnę i przełącze na kanał z DD to chyba nie trzeba opisywać jaki to może dać efekt przy kilkuset watach mocy całego zestawu.

 

Co do tunera jako całości to zaraz po przesiadce z PVR-a od cyfry mogłem go polecać każdemu. Obecnie po paru dobrych miesiącach użytkowania mój entuzjazm mocno osłabł.

Tuner potencjalnie mógłby wymieść wszystko w swojej klasie i przedziale cenowym na rynku jednak braki i błędy w sofcie na to nie pozwalają.

Z tych najbardziej mnie wkurzających mogę wymienić kilka:

- nie działające napisy na kanale C+Film HD,

- nagrywanie tylko jednej ścieżki dźwiękowej, tej ustawionej jako domyślna na danym kanale,

- nie możność, przełączenia "w locie" na inną ścieżkę dźwiękową (trzeba przy każdej zmianie zapisywać ustawienia albo inaczej na ekranie zostanie menu wyboru)

- problemy z głośnością przy podłączeniu do kina domowego o czym pisałem powyżej

- uszkadzanie pliku testowego na podłączonym dysku twardym co skutkuje zapętleniem restartu, tuner dochodzi do sprawdzenia pików na dysku, następuje restart i tak w kółko, pomaga dopiero podłączenie do dysku do PC, skasowanie pliku i po ponownym podpięciu dopiero wtedy tuner uruchomi się normalnie

- bezsensowne dzielenie nagrywanych plików na części poniżej 1GB mimo że nie powinno być problemu by nagrywał pliki do 4GB

- formatowanie wszystkich dysków na jakąś własną wersję Fat-u 32 co nie pozwala z nich korzystać np. w odtwarzaczach DVD które odtwarzają pliki divx po USB

- gubienie aktywacji na karcie C+, przez ponad 10 lat nigdy mi się to nie zdarzyło na żadnym z tunerów dostarczanych przez Cyfrę, na Globo musiałem reaktywować kartę już z 5-6 razy,

- konieczność wgrywanie nieoficjalnego oprogramowania by mieć w tunerze uniwersalny czytnik kart

 

Oczywiście tuner ten ma też parę zalet jak możliwość oglądania na nim kanałów z kilku platform na raz, dobą jakość obrazu, bardzo szybkie przełączanie kanałów, cena i jeszcze parę innych ale gdybym ja miał obecnie kupować tuner o podobnych możliwościach przyjrzałbym się raczej bliżej nowym tunerom Fergusona, które zbierają całkiem niezłe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...