Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za te opinie: jedna pozytywna, druga trochę mniej. Niestety, nie rozwiały one moich wątpliwości co do zakupu 9500 HD.

Jeżeli chodzi o Fergusony, mam doświadczenia z tunerami SD.

Niestety:

- jakość obrazu odbiega na niekorzyść w porównaniu z tunerami Cyfry (też SD oczywiście),

- reaktywacja karty C+ też jest konieczna dość często,

- a ostatnio zdarza się, że przestaje reagować na komendy z pilota i jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie wtyczki z sieci i ponowne załączenie.

Dlatego też z rezerwą podchodziłbym do Fergusonów HD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacht

1. moduł polsatu aktywuje się na kanale - aktywacja modułu cam -.

2. moduł CP działa samodzielnie w każdym ze slotów na moduły.

3. moduł CP współdziała poprawnie z kartą cyfry+ wyłącznie wtedy jak ona znajduje się w module cam - ( wybór modułu zależy od użytkownika ).

3a. moduł CP musi być w górnym slocie a moduł z kartą cyfry+ w dolnym slocie. Myślę, że nie pomyliłem kolejności.

Na wcześniejszych stronach tego forum jeden z użytkowników pisał o tym dokładniej.

I proszę nie narzekać bo tak samo moduł CP źle współpracuje z większością tunerów na polskim rynku.

Co do Cyfrowego Polsatu wrto zarejestrować się w ich systemie elektonicznym, wtedy aktywacji można dokonywać samodzielnie przez internet, w cyfrze+ jest podobnie. - ponowna reaktywacja karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: czy mogę za pomocą opticum 9500 i opticum 7300 stworzyć sieć domową?, tz wiem ze 9500 może pracować jak serwer i przesyłać uprawnienia na inny odbiornik za pomocą kabla nulmodem,chodzi mi o to czy drugi tuner musi byc tez 9500 czy może wystarczy 7300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainstalowałem na tunerze moduł Polsatu oraz kartę Cyfry. W tej chwili nie odbieram wielu programów Cyfry, które kiedyś odbierałem bez problemu. m.in. Cinemax, całej paczki TVN-ów, Cartoon, Uniwersal, HBO - ( tutaj mam problem gdyz wyświetla mi sie napis, iż tych kanałów nie mam w abonamencie ; tak jakby chodziło o odbiór z Polsatu a nie z Cyfry ). Czy mozna coś zrobić, aby po pierwsze odzyskac te kanały których w tej chwili nie mogę odbierać, a po drugie aby tuner najpierw widział programy z Cyfry i dopiero uzupełniał je o inne programy np z Polsatu. Jestem niedoświadczonym magiem w tej dziedzinie więc proszę o dość proste odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na tunerze moduł Polsatu oraz kartę Cyfry.

Czy karta Cyfry+ jest w module czy w czytniku? Jak kolega wcześniej pisał:

3. moduł CP współdziała poprawnie z kartą cyfry+ wyłącznie wtedy jak ona znajduje się w module cam - ( wybór modułu zależy od użytkownika ).

3a. moduł CP musi być w górnym slocie a moduł z kartą cyfry+ w dolnym slocie.

Myślę, że umieszczenie karty w module rozwiąże Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacht

Niestety tak to na dzień dzisiejszy wygląda. Dla spokoju własnego sumienia zadzwoń do Hollex-u lub serwisu Globo i tam znajdziesz potwierdzenie i jednocześnie porozmawiasz jaki moduł najlepiej w takiej opcji współpracuje z modułem CP.

Kolejność umieszczenia modułu CP i modułu z kartą cyfry ma znaczenie kluczowe w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, zrozumiałem cię. Oznacza więc, że bez modułu pod Cyfrę nie jestem w stanie niczego oglądać bez blokowania się kanałów. Ale czy ktoś może mi powiedzieć jak mogę oglądać kanały HBO i Cinemax ( aktualnie wyświetla mi się napis że te kanały nie są w moim abonamencie, a więc muszę odbierać je z Polsatu ). Ponadto ciągle aktualna jest moja prośba o pomoc w odzyskaniu kanałów z Cyfry. Jak to zrobić abym mó gł odbierać wszystkie kanały z Cyfry, które mam w pakiecie. W tej chwili obok wspomnianych HBO i Cinemax nie odbieram TCM, ESP 2, Caarton, Uniwersal i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacht

Właśnie wróciłem do domu i wykonałem konfigurację która ciebie interesuje. W górnej kieszeni na moduły CP pakiet mini, w dolnej karta C+ w module PowerCam.Pro a w slocie na karty karta TV na kartę, oprogramowanie 1.1.30 mcas ( w takiej konfiguracji może być również conax ) i wszystko działa jak należy - nic się nie gryzie. Wystarczy poprzestawiać kolejność i bałagan gotowy.

Jeśli chodzi o kanały z Cyfry+, które masz w pakiecie też powinny być dostępne, bo jak rozumiem masz póki co pełną ofertę CP. Większość kanałów cyfry i polsatu jest współdzielona na satelitach, ale nie wszystkie - musisz sam dojść do tego które ci się gryzą. Jest tom proste. Wyjmij moduł CP i ustaw listę dla Cyfry+, układanie kolejności na tym tunerze jest b.proste i szybkie. Później dodaj moduł CP i uzupełnij o kanały z CP. Jeden wieczorek i powinno być dobrze. Ewentualnie chyba na stronie producenta jest najnowszy soft z listą kanałów z reguły pod cyfrę i polsat.

Miłej zabawy.

Jeśli masz pełną oferte CP to nie jest potrzebny moduł pod cyfrę, bo raczej nie bedzie miało co się gryźć. Jeśli nie ma czegoś w ofercie CP to moduł nie wydaje durnych komunikatów, że program nie jest w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bgrbgr

 

Dzięki za informację. Trochę przy Twojej pomocy oraz własnego pomyślunku udało mi się wszystko zrobić. Obecnie wszystko chodzi, ale nadal nie mogę odebrać paczki HBO i Cinemax oraz Orange Sport info. Tego ostatniego kanału w ogóle nie mogę znaleźć na żadnych listach, a te pierwsze kanały najprawdopodobniej gryzą mi się z Polsatem. Mam jeszcze jedno pytanie. Byc może jest to śmieszne pytanie, ale czy jak wyjmę moduł CP to nic mi sie nie rozsypie. jak go włożę ponownie to wszystko będzie śmigać normalnie. Pytam dlatego, że miałem dość duże problemy z aktywacją modułu.

Jeżeli chodzi o ew. moduł do Cyfry to niestety ale PowerCam.Pro wg opinii Hollex może miec problemy ze spliterem RFLink100, a ja takiego uzywam. czy ktos wie jaki moduł mozna byłoby kupić, który byłby dobry i jednoczesnie dobrze współpracował z tego typu spliterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacht

1. raz aktywowany moduł CP można przekładać do dowolnych tunerów i ma działać.

2. Co do mudułu PowerCam.Pro kupiłem go dlatego, że miałem problemy z modułęm Aston 2.0, ale może jest to zbieg okoliczności. Aston miał u mnie problemy z odkodowywaniem kanałów Cyfry+, kiedy po oglądaniu kanałów z Astry ( choćby Deluxe Music ) wracałem na kanały kodowane z Cyfry. Moduł Astona wiesza mi się i trzeba resetować tuner.

3. W moim układzie tuner współpracuje z modułem CP, spliterem Wirelinka przewodowym w PowerCam.Pro i kartą TV na Karte bez zarzutu.

3a. Bez zarzutu też współpracuje moduł Aston 2.0, ale mój egzemplarz niestety wiesza mi się po wykonaniu operacji jak w pkt. 2.

To są 2 moduły, które obsługują HD pod cyfrę. Aston jest tańszy.

4. Orange Sport Info po przeszukaniu satelity zgłasza się jako "Orange Info" i nie ma problemu, sam się pojawia po przeszukaniu satelity. HBO i Cinemax ( ja ich nie mam w żadnym abonamencie, ale pojawia się ich wiele po skanie nieba - musisz poszukać właściwych ) musisz poszukać korzystając z z przeszukiwania alfabetycznego. Poczekaj cierpliwie bo moduł CP może zadziałać z pewnym poślizgiem czasowym. Podaje parametry HBO HD : Hot Bird 8 (13E)

tp. 78 (12.265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2). Polsat pozmieniał i przeszedł na system DVB-S2 dla niektórych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po raz pierwszy w życiu korzystam z tego jak i w ogóle jakiegokolwiek forum internetowego, dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli coś zrobię nie tak. Przejdę do rzeczy. Lektura tego forum skłoniła mnie do zakupu odbiornika Globo 9500 HD PVR. Od wczoraj jestem w jego posiadaniu i niestety mam problem, który jak dobrze prześledziłem to forum nie pojawił się jeszcze. Od razu też zastrzegam, że jestem laikiem w tych kwestiach. Odbieram programy z platformy C+ za pomocą splitera w jednym gosp. domowym. Wczoraj po podłączeniu tunera i włożeniu karty do górnego slotu pojawiała się przy przełączeniu na jakikolwiek kanał informacja „kanał zakodowany lub nie działa”. Następnie przełożyłem kartę do dolnego slotu i wówczas tuner jakby zaczął ją widzieć bowiem wyświetlił jakieś informacje o karcie i kanały odbierały względnie prawidłowo zarówno te w HD i SD. Względnie bowiem co kilka minut kanały się zacinały tzn. zatrzymywały się tak jak po włączeniu stop-klatki. Te zacięcia trwały kilka sekund. Po jakiejś godzinie wszystko przestało działać i aktualnie sytuacja wygląda w ten sposób, iż przy włączeniu tunera na niektórych kanałach pojawia się informacja „kanał zakodowany lub nie działa” a na innych „słaby lub brak sygnału”. Generalnie nie ma odbioru żadnego kanału z C+. Sporadycznie pojawi się też informacja „slot 1:card error” Po tej ostatniej informacji myśląc, że coś się stało z kartą ponownie podłączyłem stary dekoder cyfry + i okazało się, że z kartą wszystko jest OK. bowiem programy działały. W tunerze mam wgrane oprogramowanie 1.1.30 MCAS.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w rozwiązaniu opisanego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darjas78 napisał:

Mam problem z odbiorem karty C+na dekoderze 9500 HD

do odbioru cyfry plus potrzebny jest moduł cam,najtańszy to moduł cyfry plus HD, programy HD/SD chodzą stabilnie bez blokowania się modułu.Myślę że ten problem zostanie rozwiązany pozytywnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Reasumując rozumiem, że bez modułu programy z Cyfry+ na tym tunerze nie będą działały poprawnie ? To znaczy albo będą się zacinały (stop-klatka) albo nie będą odbierały w ogóle ? Czy tak mam to rozumieć.

W takim razie jaki moduł CAM polecacie do Cyfry + do 500 zł max, ale im taniej tym lepiej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darjas78 - sorry, że się wtrącę, ale...

opłaca się to?

jak do ceny Globo dodasz cenę czytnika dla cyfry to wyjdzie ci chyba cena Technomate 9600, na którym wszystko "lata i wymiata" bez kłopotów...

(może warto rozważyć oddanie Globo i...)

 

jeszcze raz sorry, że się wtrącam, ale jakoś wydaje mi się, że warto może przemyśleć.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Reasumując rozumiem, że bez modułu programy z Cyfry+ na tym tunerze nie będą działały poprawnie ? To znaczy albo będą się zacinały (stop-klatka) albo nie będą odbierały w ogóle ? Czy tak mam to rozumieć.

W takim razie jaki moduł CAM polecacie do Cyfry + do 500 zł max, ale im taniej tym lepiej.

 

Pozdrawiam,

 

Nie wiem, kto ci tak namieszał w głowie. Korzystam z tego tunera od stycznia i nigdy nie miałem problemu z odbiorem kanałów Cyfry+ bez dodatkowego modułu. Przy tym korzystam ze splitera i tuner na sofcie MCAS i tym edu współdziała z cyfrą+ bez zarzutu. Musiałeś coś pokwasić z wgraniem softu. Doprowadź tuner do ustawień fabrycznych i wgraj soft jeszcze raz. Wcześniej zarchiwizuj listę kanałów, albo może wykonaj ją jeszcze raz korzystając z oprogramowania tunera. Listy kanałów robione edytorami są do bani.

PS.

Panowie eMti i markler litości - przestańcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam z pełną odpowiedzialnością - do odbioru kanałów Cyfry+ na opticum 9500 HD nie potrzeba żadnego modułu ani Cyfry ani żadnego innego!. Potrzebny jest soft mcas a 1.1.30mcas jest dostępny i ja z niego korzystam.

Moduł potrzebny jest wtedy jak chce się aby karta cyfry+ poprawnie współdziałała z modułem Cyfrowego Polsatu. Koniec - kropka, ludzie nie mieszajcie sobie w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bgrbgr dzięki za podpowiedzi. Może jednak mógłby mi ktoś poradzić jaki moduł kupić do odbioru Cyfry aby nie blokowały sie programy. RFlink100 to spliter z jakiego korzystam. Co sądzicie ew o nowym module Aston który jest w ofercie Hollex. Czy ktoś z niego korzysta ? Ew może coś powiedzie na temat Moduł PowerCAM biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satorafo napisał:

Czy moduł Matrix Reborn będzie chodził w 9500

Jest jeden problem z prog.HD zacina się obraz i dzwięk nie jest warty polecenia.

Proponuję moduł cyfry plus HD chodzi znakomicie,moduł C+i cyfrowy polsat nie gryzą sie pod warunkiem że moduł CP jest na górze C+ na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modułu Matrix Cam Reborn to jest to moduł uniwersalny, podobno zadziała też z kartą TV na Kartę, ale nie obsługuje formatu HD i ma wielkie problemy przy współpracy ze spliterami, mojego wirelinka nie pociągnął, współpracował wyłącznie z kartą więc go odesłałem. Na rynku polskim są 2 moduły pod cyfrę : Aston v2 z najnowszym softem i PowerCam.Pro - moduł cyfry traktowałbym jako ostateczność bo różne rzeczy czytałem na jego temat, ale też nigdy go nie testowałem. Zaletą modułu cyfry+ jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bgrbgr.

Proszę cie o odpowiedź, czy w PowerCAM.Pro będzie chodziła karta ze splitera RFlink100 ? Czy raczej należałoby tu zdecydować sie na Astona z najnowszym oprogramowaniem. W Hollex wskazywali mi raczej na Astona i twierdzili, że nic nie powinno sie dziać przy współdziałaniu z CP.

Druga sprawa, czy kiedykolwiek testowałeś przedłuzkę karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacht

Generalnie, to mój sprzedawca - nie firma Hollex bo są zbyt drodzy - potwierdził, że PowerCam-y zachowują się dziwnie ze spliterami. Nie wiem na czym to dziwnie polega, ale potwierdził to samo co mówią w Hollex-ie. Jeśli chodzi o wirelink czy rflink to jest to samo tyle, że jeden działa przewodowo a drugi radiowo. Co do przedłużki to przenosi 100% tego co karta splitera i działa bez problemu. Reasumując pozostaje zdecydować się na Aston v2 HD. Gdzie go nabędziesz to już twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...