Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno dekoder zostanie wysłany do serwisu proserwis gdańsk to jest jedyny punkt serwisowania globo na terenie polski

zaskoczenie jest takie że sprzedawca powiedział że wymieni dekoder na nowy dla pewności wymień soft orginał ze strony globo bo jeśli dekoder trafi do serwisu z nielegalnym softem np.1.1.30mcas to naprawa twojego dekodera będzie płatna nie jest liczona w ramach gwarancji.

Radzę ci dobrze

Pozdrawiam.

 

Dzięki za radę. Faktycznie ze sprzedawcą jestem umówiony w ten sposób, iż ma wymienić tuner na nowy. Tak na marginesie na odesłanym tunerze ołówkiem zrobiłem mały znaczek żeby upewnić się czy faktycznie dostanę nowy tuner czy ten sam z wymienionym czytnikiem kart. Co do softu to przed zakupem poinformowałem sprzedawcę, iż chcę na tym tunerze odbierać jak na razie tylko kanały C+ i poprosiłem go o skonfigurowanie tunera w tym kierunku więc myślę, że wgrał oprogramowanie legalne. Oprogramowanie jakie było wgrane to 1.1.30 mcas.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne oprogramowania do dekoderów z seri globo znajdują się tylko i wyłącznie na stronach producenta globo,i wszystkie oprog. są w wersji CONAX i chodzą karty z TNK a nie cyfra plus do cyfry plus stosuję się moduły dostępu to znaczy, że masz nie te oprog.i mówisz że chodzi w czytniku karta C+napewno jest to soft mcas więcej info znajdziesz w serwisie Proserwis zadzwoń!

Pamiętaj,Zerwana plomba, otwieranie odbiornika ,nie orginalne oprogramowania ,wyładowania atmosferyczne i inne usterki spowodowane przez użytkownika powodują utratę gwarancji lub zapłatę za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atusat nie strasz człowieka. Jak rozumiem darjas78 zakupił towar drogą internetową lub telefonicznie. W ciągu 10 dni może zwrócić towar bez zbędnego tłumaczenia się sprzedawcy. W tym przypadku chodzi o wymianę - korzyść dla sprzedawcy. Ten sprzęt nie psuje się tak często i chyba taniej jest kupić nowy niż naprawiać uszkodzony przez piorun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgrbgr.

ja nie straszę kolegi!tylko dla jego dobra? wiadomo jak serwis podchodzi do klienta zawsze coś wymyśli? a gdzie on kupił tego niewiem czy w sklepie ze sprzętem satelitarnym czy drogą internetową tego mi nie pisał bgrbgr, żle mnie zrozumiałeś.Napewno nigdy nie kupił bym sprzętu RTV drogą internetową czy wysyłkową zawsze jest jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiłem przez internet ale od zaufanego sprzedawcy, który jak się zorientowałem sprzedał tych tunerów dziesiątki. Sam sprzedawca nie robi żadnego problemu z wymianą sprzętu i mówi, że już jutro jak tylko otrzyma zwrot wyśle kurierem nowy tuner. Jak na razie nie mam najmniejszych powodów żeby mu nie ufać. Dla mnie najistotniejsze jest to żebym za pomocą tego sprzętu mógł odbierać kanały w SD i HD z C+ bez jakichkolwiek zakłóceń, o których wcześniej pisałem i z tego co piszcie na forum jest to w pełni możliwe bez konieczności dokupowania dodatkowego modułu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek - pomyśl. Dyski 2,5" montowane są w laptopach - gdzie kładzie się duży nacisk na oszczędność energii. Ile ten dysk potrzebuje do poprawnej pracy masz napisane na dysku, natomiast w trybie standby pobór mocy jest minimalny. Duży dysk 3,5" w kieszeni pobiera w trybie pracy ( tu mogę się mylić ) ok. 5W. I przestań wymieniać kieszenie - szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

1. Było wiele pytań więc zbadałem niedawno jak działa tuner z dyskami 2,5 cala. Sprawa nie usypiania polega na nieodpowiedniej obudowie dysku, a nie jak wcześniej sądziłem modelu dysku. Stare dyski EIDE i nowe SATA tylko z obudową TRACER nie usypiały się. Obudowy Samsung i noname działały poprawnie (szczególnie te, które nie wymagały dodatkowego kabla USB zasilania). Z moich obserwacji wynika, że dysk który na WINXP po wyłączeniu go zatrzymuje się tak samo po uśpieniu zachowuje się w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko otwór ale producent wentylatora nie założył niewiem dlaczego? moim zdaniem powinien to zrobić ze względu na zbieranie się ciepła wewnątrz odbiornika też myślałem że on tam się znajduje jak kupiłem ten tuner, ale okazało się że go tam nie ma.

Co do czasu:

wejdz do menu ustawienia i ustawienia czasu i wykonaj następujące czynności:

Czas auto ustaw na WŁ

Ustawienie GMT ustaw na GMT +1

Czas letni ustaw na WŁ.

Powinno być ok! już z twoim czasem i powinien być wyświetlany prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero kupie go w przyszlym tyg na allegro, ale chce kupic taki jak fabryka dała bez list kanałów ułożonych przez sprzedawcow ;) sam ułoże sobie :)

 

ten brak wentylatora mnie zaskoczył :)

 

mam pytanie: czyta on pliki avi z pamieci pod usb w media playerze?

 

i jeszcze jedno, czy ten tuner wyswietla bitrate kanału dynamiczne, zmienia szybko wartosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego przewaks,

Na tym forum nieraz dyskutowane było oprogramowanie, które nie pochodziło oficjalnie ze "stajni" Globo... Jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to nie wypowiadaj się a swoje uwagi zachowaj dla siebie. To forum służy do wymiany opinii przez ludzi życzliwych sobie a od pilnowania porządku jest Admin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat

nówki są już od 740 zł z transportem :)

używane 20-50zł taniej, ale ja wole nowy :)

 

Pytania do tych co maja ten tuner:

Karty do czytnika jak podaje instrukcja wkłada się chipem do góry?

 

Miejsce na pierszy moduł na zdjęciach trochę delikatnie wygląda na zdjeciach, tylko z przodu jest maly prog z plastiku odzielajacy gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, że moduł wchodzi dobrze, bo myslałem, ze podczas wsuwania do pierwszego gniazda bedzie sie moduł przechylał do dołu :)

 

moduły i karty wkłada się gdy tuner jest w standby?

 

karte sie wsuwa czytnik do konca, a gdy moduł sie wsuwa i znajdzie sie na swoim miejscu to slychac jaakies klikniecie?

 

mam pytanie co do ułożenia list kanałów mozna sobie ułożyć tak kolejnosc, ze np rezerwuje sobie na pryszlosc np miejsce na liscie np 45 i 46, i ustawiam inne kanaly na 44 i 47 teraz, a to 45 omija tuner przy przełączaniu kanałów? czy musza byc po kolei ustawione kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart to nie trzeba wyłączyć w standby a co do wkładania lub wyciągania modułu proponował bym wyłączyć.

Co do wyciągania modułu są to specjalne z prawej strony przyciski wciśnij go do końca a moduł sam się wysunie bez jakiegokolwiek uszkodzenia.Do ustawiania listy ulubionych jest to możliwe układać listę jak ci się podoba sortować ją alfabetycznie lub numerycznie i zablokować kanał którego nie chcesz oglądać na liście ulubionych,zmieniać nazwę kanałów,kasować itp.Masz dalsze pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...