Skocz do zawartości

HBO Max - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, escapers napisał(a):

HBO jest sprzedawane z treściami 4K z DA i tez z konkretna liczbą urządzeń na których możesz oglądać, w jednej i drugiej sytuacji Ci obcinają.. a tego zrobić nie mogą.. przynajmniej nie zgodnie UOKiK..

 

Czy trudno to zrozumieć. Obecnie HBO Max ma jeden pakiet dojący dostęp do serwisu, w ramach którego MOŻESZ oglądać treści o różnej rozdzielczości. Jakośc treści nie jest uwarunkowania od wybranego pakietu HBO Max. W przeciwieństwie do Netflixa, pakietyzacja HBO Max nie jest podzielona na technologię (zmieni się to w Max). Reasumując, obecnie w HBO Max nie masz wykpionego pakietu 4K, więc migracja do pakietu Standard (bez 4K) w Max jest możliwa i zgodna z prawem. Na sprawę UOKiK nadawałaby się bardziej migracja do niższego pakietu Standardowego (z reklamami i bez dostępu do kanałów HBO).

 

Jeśli tak bardzo przestrzegacie prawa, oczywiście zawsze na swoją korzyść, to mam nadzieję, że przestrzegasz zapisu dotyczącego dostępu do serwisów sVOD w ramach "gospodarstwa domowego" i nie dzielisz się z rodzicami/kuzynem/ziomkami z drugiego końca Polski :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak bronicie tych operatorów??? A później dziwicie się że tak Was dymają… przecież nie tylko 4K (chociaż w ofercie przedstawiają że posiada treści 4K+DA), ale tez liczba urządzeń na których możesz oglądać zmniejsza się z 3 do 2 w pakiecie podstawowym.. dodatkowo w pakiecie premium nie masz wszystkich treści w 4K tylko również wybrane.. 

 

Więc takie działania są niezgodne z prawem i już nie raz za takie praktyki grube kary nałożone przez UOKiK płacili operatorzy.. to oni wzięli na siebie ryzyko a my zaakceptowaliśmy terminowe zobowiązanie z kara za jego rozwiązanie.. 

 

Ale pewnie tak będzie że zrobią upgrade do podstawowego pakietu.. i Ci którzy to łykną tak im zostawią.. jak ktoś będzie walczył o swoje to do końca umowy mu pozostawią premium.. 

 

Co do przestrzegania prawa to nie ja sprzedaje usługi i zobowiązanie opatrzoną karą do nich tylko operator, więc skoro się do czegoś zobowiązałem pod rygorem kary za zerwanie umowy to również operator.. a co do gospodarstwa domowego, to współdzielę w ramach gospodarstwa, jeśli operatorowi to przeszkadza niech wprowadzi takie ograniczenia jak Netflix.. lub wypowie/zablokuje świadczenie usług.. nie będę płakał.. na tym na czym mi zależy czyli Apple /iTunes wprowadził najbardziej racjonalnie rozwiązania dla 6 użytkowników, każdy może oglądać gdzie chce, na czym chce i na ilu urządzeniach che.. ważne aby na swoim koncie.. a integralność grupy rodzina skutecznie eliminuje współdzielenie z obcymi.. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to powinno działać, albo masz możliwość rezygnacji bez kar z usługi albo dostajesz odpowiednik tego co miałeś lub wyżej.. nie może być ze obniża Ci jakość i funkcjonalność usługi z tym samym zobowiązaniem.. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escaperschociaż przyznaję Ci rację to jednak powątpiewam aby UOKiK coś tu zdziałał oraz, że mógłbyś zerwać bezkarnie umowę z PB z ich "winy" a nie sądzę aby chciało Ci się z nimi sądzić. 

Osobiście uważam, że jeśli zostawiliby chociaż te pół roku najwyższy pakiet w obecnej cenie a potem dali wybór dopłaty do końca umowy (jest to mało realne) lub downgrade (bardzo realne) w obecnej cenie to byłoby ok  😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w czerwcu przedłużam umowę, dokładnie 19 więc już po zmianach i powinno być wszystko jasne.. a napewno kolejnego serwisu HD nie potrzebuję (jedyny z którego korzystam to SkyShowtime, chociaż korzystanie to słowo na wyrost, ale za 12,5PLN niech będzie), więc problem mnie nie będzie dotyczył, bo albo weżmę u operatora już pakiet Premium albo oddzielnie.. 

 

Jedynie jestem załamany tym że tak to wszyscy akceptują.. jak zrezygnujesz z usług to operatorzy bez dwóch zdań naliczają kary.. a jak oni Ci wykastrują usługę to wszyscy widzę są w stanie to zaakceptować.. jasne że to jakieś groszowe opłaty są.. ale jakieś zasady powinny obowiązywać obydwie strony..

 

Co do UOKiK to nieraz interweniowali z bardziej błahych powodów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś użytkownicy NETFLIXa nie mają problemów i nie narzekają z ofertami oferowanymi przez CANAL+/CANAL+ online. Mają dwa pakiety do wyboru (jeden z jakością 1080p, drugi z 4K), jest brak możliwości współdzielenia, ale za to serwis oferowany jest po  tańszej stawce. Może w przypadku MAXa też podobnego coś wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Netfixa w C+ zapewne ma garstka bo jest to nieopłacalne za to HBO z Max ma całkiem sporo osób. A do tego dochodzą inni operatorzy ja mam na szczęscie Max wykupiony bezpośrednio u nich na rok. W sumie to i tak kompletnie mi nie zależy na tej usłudze juz w tamtym roku się przedłużyła bo zapomniałem o niej. Teraz zobaczę co to nowego wprowadzą w starej cenie mogę opłacić jak będzie nowa to raczej sie nie zdecyduje z racji że i tak praktycznie nic tu nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, escapers napisał(a):

Ja akurat w czerwcu przedłużam umowę, dokładnie 19 więc już po zmianach i powinno być wszystko jasne.. a napewno kolejnego serwisu HD nie potrzebuję (jedyny z którego korzystam to SkyShowtime, chociaż korzystanie to słowo na wyrost, ale za 12,5PLN niech będzie), więc problem mnie nie będzie dotyczył, bo albo weżmę u operatora już pakiet Premium albo oddzielnie.. 

 

Jedynie jestem załamany tym że tak to wszyscy akceptują.. jak zrezygnujesz z usług to operatorzy bez dwóch zdań naliczają kary.. a jak oni Ci wykastrują usługę to wszyscy widzę są w stanie to zaakceptować.. jasne że to jakieś groszowe opłaty są.. ale jakieś zasady powinny obowiązywać obydwie strony..

 

Co do UOKiK to nieraz interweniowali z bardziej błahych powodów.. 

Ja nie zamierzam się poddawać, uważam że powinienem dostać przedłuzenie w ramach mojej rocznej umowy (jeszcze jakieś pół roku zostało) w nowym pakiecie standard lub premium, jeżeli wrzucą mnie do planu z reklamami to od razu pismo skarga do rzecznika (już raz sie udało). Tyle że ze zmianą nazwy idzie spora podwyżka, więc myślę, że raczej będą robić wiele żeby nie stracić niepotrzebnie opłacających ten serwis. W moim prywatnym rankingu HBO Max walczy o moje pieniądze z Disneyem i Skyshowtime, jak wprowadzi ceną równą dwóm pozostałym razem to chociaż niech nadrabia ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odcinki na HBO MAX (11.05.24 r. [upflix.pl]):

"Jerrod Carmichael: Reality Show", [S01E07]

"Kampania dziewczyn", [S01E10] 
"Komediantki", [2 odcinki]
"Młodzi Tytani: Akcja!", [11 odcinków] 
"Szczęśliwa szóstka", [2 odcinki] 
"We're Here", [S04E03] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule o tym pisali https://tvn24.pl/kultura-i-styl/max-w-polsce-czym-max-rozni-sie-od-hbo-max-jakie-opcje-subskrypcji-beda-na-platformie-st7907679:

Cytat

Wszyscy użytkownicy platformy zyskają dostęp do kanału TVN oraz relacji z igrzysk olimpijskich. Stacje HBO, HBO 2 oraz HBO 3 będą częścią oferty pakietów Standard i Premium. Niezależnie od posiadanego pakietu użytkownicy będą także mogli dokupić dodatkowy dostęp do kolejnych 25 kanałów, w tym CNN, Eurosport czy Discovery Channel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 19:46, Bushiken napisał(a):

Na całe szczęście to tylko bug/błąd lub jakieś odnowienie licencji. John jest nadal dostępny. Brakowałoby mi tego programu który od wielu lat oglądam regularnie. Niby na Youtube są główne tematy odcinka ale liczy się cały program z podsumowaniem wydarzeń. Skasowanie byłoby nielogiczne w końcu to program własny HBO a mają następny sezon już zakontraktowany. Nie takie numery jednak Zaslav robił aby zyskać na zwrotach/odpisach od podatku, skasowanie Wetworld serialu wlasnego całkowicie z HBO Max czy nie wypuszczanie już gotowych filmów jak Batwoman czy Coyote vs Acme.

Cofam się do tej naszej pogadanki z lutego, bo właśnie zauważyłem, że jakoś ostatnio na dniach wykastrowali niemal całego Johna Olivera. Zostawili tylko ostatni sezon. No cóż jak widać trzeba zrobić miejsce na serwerze pod paradokumenty z TVN. Jako Polacy mamy wyjątkowego pecha, że Warner położył łapska na TVN, bo teraz nie dość, że narzucą nam badziew z Discovery typu Wojny Magazynowe to jeszcze wcisną nam sieczkę z TVN. W Czechach chwalą się hollywoodzkimi filmami, serialami, a u nas promują produkcje TVN, które kontentem premium na pewno nie są i nie będą. Jeśli tak ma wyglądać ten rebranding plus oczywiście podwyżki to ja czarno widzę ten MAX. Na razie z tych zapowiedzi wynika, że straciliśmy Johna Olivera, a dostaniemy Kubę Wojewódzkiego. Straciliśmy Westworld, ale zyskamy Na Wspólnej. Za chwilę stracimy kolejny topowy film, ale mam dla was dobrą wiadomość dostaniemy biografię Przemka Salety z 2012 r. Igrzyska za free? W TVP pewnie też będą za free. Igrzyska kochani moi to potrwają 2 tygodnie i się skończą. Całych na pewno nie obejrzycie, no chyba, że macie w swoich gospodarstwach domowych machinę Tesli z filmu "Prestiż" :lol2:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytaniii Warner po uruchomieniu Discovery+ i przebrandowaniu BT na  TNT obniżyli bitrate UHD o 14 Mbps, którego jest coraz mniej..a resztę wypchali papką z Discovery...

Także cudów się nie spodziewajcie bo ta firma leży finansowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to są takie absurdy tych platform streamingowych, że ich własnego kontentu typu właśnie J. Oliver czy Westworld legalnie na ich platformie nie obejrzysz chociaż subskrybujesz, płacisz... i jak już wspomniałem to jest ich własny kontent. Jeszcze bym zrozumiał, że skończyły im się prawa do produkcji Showtime czy innego Paramountu, ale to są ich produkcje. Ich własność. Natomiast za friko na rzekomo nielegalnych stronach już te same produkcje obejrzysz. Coś tu nie gra... człowiek płaci za to HBO i jest naprawdę wyrozumiały. Ja rozumiem, że może wylecieć serial Trawka albo Biuro z oferty czy jakiś film wyprodukowany przez Sony, ale nie mogę zrozumieć, że wywalili całego Johna Olivera i gdzie ja mam teraz obejrzeć te stare odcinki? Mam lecieć do piratów? To jest naprawdę śmieszne, a zarazem żałosne. I jeszcze ta lawina TVN-owskiego i Discovery'ego szajsu jaka nadciąga w czerwcu. Teraz pewnie będą kastrować inne produkcje HBO, Warnera wzorem Johna Olivera i usuwać stare odcinki, stare sezony żeby zrobić miejsce na programy o nastolatkach wyciskających sobie pryszcze i ludziach z otyłością. Różne osoby na tym forum (i nie tylko na tym forum) przestrzegali, gdy doszło do fuzji Warnera z Discovery i teraz te ich obawy zaczynają się sprawdzać. Albo weźmy ten Eurosport. Przecież najlepsze lata ta stacja ma już dawno za sobą. Co oni nam próbują wcisnąć? I jeszcze każą sobie za to płacić? Kto miał szczęście dorastać albo żyć w czasach prosperity tego kanału ten może uchodzić za szczęściarza. Pozostałym można tylko współczuć. Obym się mylił i nie musiał sam sobie współczuć w lipcu gdy będę robił podsumowanie z pierwszego miesiąca działalności tego nowego tworu.

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje nam się Player na resorach z dodatkiem treści HBO. Tego się obawiam ze treści które robią kisiel z mózgu (paradokumenty) będą dodawane kosztem np. usunięcia produkcji dostępnych na Cinemax. Powoli zaczyna wszystko się składać w całość dlaczego zrezygnowali z dostępności Cinemax w kanałach TV. Dobrze że mam zobowiązanie za HBO max (20zł) do grudnia to sobie sprawdzę czy następna usługa svod po Disney+ poleci w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zabawne są wpisy tutaj. "Papka" Discovery czy "kisiel z mózgu" przez paradokumenty. I pewnie piszą to ludzie, którzy oglądają gorsze szmiry w internecie jak i sportowe (np. frekowe walki mma i inne "dymy" z YouTune). Oczywiście o wzbogacającej intelekt xD piłce nożnej nie wspomnę, to prawie jak muzyka poważna zamiast disco-polo przy piwku. No ale Discovery/TVN nie oglądają to są mocarzami, a niektórymi - jeden tak pisał - aż ręce trzęsą, że będzie miał w Maxie. Ubaw po pachy.

 

Czy to Wam się podoba czy też, sam serwis Player ma mocną pozycję na rynku sVOD, co oznacza, że ludzie lubią ich treści. I Max z treściami Playera i dobrą ofertą cenową może nieco namieszać na rynku. Pewnie Netflixa nie prześcigną, ale Max będzie mocną konkurencją, właśnie ze względu na treści lokalne. I zdradzą Wam sekret - zawsze można zrezygnować

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie mogą spać bez 4K pewnie będzie drożej. To logiczne, po to tworzą trzy pakiety, jeden dla tych co chcą bardziej widzieć zmarszczki. Dla większości, którzy chcą oglądać bardziej treści, zapewne oferta Maxa będzie ciekawsza niż obecnie Player bez reklam z HBO :)

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

Wiesz to są takie absurdy tych platform streamingowych, że ich własnego kontentu typu właśnie J. Oliver czy Westworld legalnie na ich platformie nie obejrzysz chociaż subskrybujesz, płacisz... i jak już wspomniałem to jest ich własny kontent. Jeszcze bym zrozumiał, że skończyły im się prawa do produkcji Showtime czy innego Paramountu, ale to są ich produkcje. Ich własność. Natomiast za friko na rzekomo nielegalnych stronach już te same produkcje obejrzysz. Coś tu nie gra... człowiek płaci za to HBO i jest naprawdę wyrozumiały. Ja rozumiem, że może wylecieć serial Trawka albo Biuro z oferty czy jakiś film wyprodukowany przez Sony, ale nie mogę zrozumieć, że wywalili całego Johna Olivera i gdzie ja mam teraz obejrzeć te stare odcinki? Mam lecieć do piratów? To jest naprawdę śmieszne, a zarazem żałosne. I jeszcze ta lawina TVN-owskiego i Discovery'ego szajsu jaka nadciąga w czerwcu. Teraz pewnie będą kastrować inne produkcje HBO, Warnera wzorem Johna Olivera i usuwać stare odcinki, stare sezony żeby zrobić miejsce na programy o nastolatkach wyciskających sobie pryszcze i ludziach z otyłością. Różne osoby na tym forum (i nie tylko na tym forum) przestrzegali, gdy doszło do fuzji Warnera z Discovery i teraz te ich obawy zaczynają się sprawdzać. 

Tak było, gdy wystartował amerykański MAX, totalnie zachwaszczony treściami z Discovery+ nachalnie stręczonymi na głównej stronie, że ciężko się było przebić. Wcześniej abonujący HBO Max, czyli pożądający treści na pewnym poziomie, dostali papkę, której wcale nie chcieli, a z całą operacją wiązało się pogorszenie warunków i podwyżka oraz szumna zmiana nazwy, o której sami Amerykanie pisali, że nadaje się, ale dla psa. Polska strona MAX nie pozostawia złudzeń co do oferty, mocno wplecione klimaty (Wojewódzki, Gessler, Krupa, Woliński i tak dalej), które niekoniecznie mogą przypaść do gustu amatorom dobrych filmów i seriali, których HBO Max trochę jednak posiada.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...