Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za 35 zeta to trudno bedzie takich zlapac, moze ktos da sie nabrac za 15zeta - czekam, czekam, tez chetnie sie dowiem jak to dzial w praktyce! Szczegolnie interesuje mnie aspekt pracy nad tezyzna fizyczna - ile kilo mozna stracic biegajac miedzy dekoderami? Jezeli 1 kg na tydzien to sadze ze multiroom odniesie gigantyczny sukces!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyperniczyli promocję [beep]e skończone. Koszt N na mc, umowa na rok, plus dekoder HD z 3 pakietami kanłów zamawiany przez internet to 43 PLN na mc a przez połowę umowy mamy wszystkie kanały. Multiroom 35 PLN, plus dekoder zakupić, plus bieganie, plus pakiet prestiżowy aż nie chce mi się liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci się to nie licz.

Na pewno znajdą się chętni na multiroom. Jest wiele osób, które nie mają czasu interesować się tvsat tak jak my tutaj i chętnie skorzysta z multiroomu bo nie wie o istnieniu spliterów, a poza tym będzie im wygodniej zakupić wszystko w jednym miejscu.

Pamiętajcie, że cyfra zdaje sobie sprawę z tego, że sporo ludzi korzysta ze spliterów, jestem pewien, że zrobili jakieś badania marketingowe odnośnie multiroomu i z punktu widzenia biznesowego będzie to dla nich opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ja bym chetnie zainwestowal w multiroom ale mimo iz place nie mala kase mam pakiet komfortowy + oraz HBO i Canal+ to nie moge .

To jawna dyskryminacja i niesprawiedliwosc.

Myslalem nad kupnem splitera, ale czytalem , ze cyfra ma cos robic aby utrudnic odbior od listopada wiec szkoda ryzykowac.

Mam nadzieje ze cyfra laskawie umozliwi mi multiroom w bliskiej przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak ruszą spliterowców to na dzień dobry ze 20% klientów im podziękuje; zarówno cenowo jak i programowo nie są wielką konkurencją; ja zdecydowałem się na cyfrę tylko ze względu na możliwośc zastosowania splitera, mam dom piętrowy i ani mi się śni bieganie po schodach góra dół - dół góra aby co 6 godz ładowac kartę i do tego bulić co miesiąc 35 zł; pozostanie rozstać sie z cyfrą bo za ceną prestiżu mogę mieć cyfrowy polsat w zadowalającej ramówce na dwa relewizory i to bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ci ruszą splittery, karty są wyprodukowane i obsługiwane wg. standardu ISO 7816 ver.1,2,3. Można kombinować ale tylko od strony tunera a jeśli masz własny tuner a nie od c+ to nikt ci w nim na siłę softu nie zmieni. Cyfra musiała by zamówić u jakiegoś producenta specjalne karty i na wszystkie swoje cienkie tunery wgrać nowe obrogramowanie co nie jest wcale takie proste. To i tak jest bzdurą bo karta musi współpracować z modułami dostępu warunkowego CAM lub komunikować się z układami wewnątrz tunera które pracują według określonych standardów. Niech więc nikt tu nie opowiada jakichś bajek, żadnej platformy nie stać na to żeby wszystkim wymienić tunery, moduły CAM i karty, mało tego, u producentów kart, tunerów i modułów CAM musieli by zamówić opracowanie kompletnie nowego standardu, układów scalonych czy nawet prostych slotów do kart. Poza tym u dostawcy systemu kodowania za który płaci się sporo szmalu za licencję musieli by zamówić obsługę swoich kart, zmienić oprogramowanie w centrum komputerowym obsługujących abonentów i wiele jeszcze innych rzeczy o których nie masz pojęcia. Jakoś nie spotkałem się z systemem kodowania którego splittery by nie ruszyły, owszem po zmianach kart trzeba czasem było zmienić soft w splitterach ale dla interesujących się tematem to bajka, z resztą od czego mamy forum. Żadna platforma jeszcze nigdy nie wygrała ze splitterami.

Na koniec jeszcze jedno, postraszyć potencjalnych klientów splitterów nic nie kosztuje a nuż skusi się na Multiroom i kasa za wynajem wpadnie.

Mam nadzieję że administratorzy nie wywalą mojego postu z tego wątku do kosza bo trochę zjechałem z tematu ale drażni mnie takie straszenie i robienie z igły widły. :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akuratnie nie wiem i ty chyba do końca też nie wiesz no chyba że w Seca/Mediaguard pracujesz, nikt ci nie opublikuje szczegółow bo to jest chronione i patentami i tajemnicą firmy bo gdyby wszystko było dostępne to byle chłystek złamał by zabezpieczenia a obsługa kart jak już pisałem oparta jest na standardzie ISO 7816 ver.1,2,3 i dokładnie protokół T0 bo T1 używa Irdeto. Multiroom dokładnie musi korzystać z tej normy bo innego wyjścia nie ma. Mogą przynajmniej na razie zmienić jedynie to że potrzebne będzie wywołanie ATR ale większość kart klienckich od splitterów potrafi ATR wysłać, czasem trzeba uruchomić taką funkcję ale to też przewiduje norma ISO więc i karty Multiroom muszą tak działać ale znowu trzeba by było wszystkim tunerom c+ zmieniać soft. :shock:

Nie będę się tu rozpisywał o ISO dla kart bo i tak zaraz admini wywalą ten post bo będzie nie na temat a 99% forumowiczów i tak ma to gdzieś :lol2::lol2:

Z resztą od czego masz :google: , jak cię interesuje to znajdziesz i to nawet po polsku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek daj spokój, do powitalnego+ napewno nie będzie można wziąść nigdy multiroomu, jest to zupełnie nie opłacalne dla takiego C+. Jeśli Cyfra+ zdecyduje się na rozszerzenie to co najwyżej do Komfortowego, ew. Podstawowego dadzą taką możliwość i zapewne w takim przypadku cena będzie jednak o te pare złotych tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby dla nich opłacalne. Przecież lepiej, żeby taka osoba zapłaciła np. 25 zł czy 35 niż 20 za pakiet, nie? To zawsze więcej pieniędzy, tym bardziej, że sprzęt nie jest na własność i po zakończeniu umowy należy go zwrócić albo zapłacić jakąś tam większą kwotę na rzecz Cyfry+.

 

Poczekamy kilka miesięcy i zobaczymy, co tam się w Cyfrze+ zmieni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wszyscy tak podłapali tą cenę 35 jakby dotyczyła wszystkich uprawnionych do tej usługi.To tak jak się mówi że C+ jest droga i cytuje się abonament 200 zł biorąc za wszystko Prestiż+HD Relaxy i francuskie i co tam możliwe.Można i tak ale jaki procent abonentów C+ z tego korzysta.Podobnie z Multiroomem.Dla przypomnienia wyciąg z oficjalnego komunikatu C+ dot opłat

Usługa CYFRA+ MULTIROOM jest adresowana do abonentów pakietów Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+. W przypadku nowych kontraktów opłata za usługę wynosi 15 zł miesięcznie przy umowach 18-miesięcznych oraz 35 zł przy umowach 12-miesięcznych. Dotychczasowi abonenci CYFRY+ zapłacą za usługę 15 zł miesięcznie, jeżeli korzystają z oferty platformy dłużej niż 12 miesięcy oraz 35 zł miesięcznie, jeśli związani są z CYFRĄ+ krócej niż 12 miesięcy.
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko z tego powodu że każdy kombinuje i łapie promocje, zmienia pakiety i robi wszystko żeby ograniczyć koszty, po co przepłacać 8)

Co innego gdyby nie istniało coś takiego jak splitter, wtedy Multiroom został by hitem i nikt nie powiedział by słowa na to że co 6 godzin spacer po reaktywację bo to wtedy było by normalne i każdy by wiedział że tak musi być, ale że nie musi to widzisz jak jest. :shock:

Poza tym jeśli n-ka i cp chcą wprowadzić podobne ustrojstwo to w końcu będą musieli zrezygnować z parowania karty z tunerem lub karty z CAM i wtedy dopiero zaczną się ruchy między platformami i dopiero nadejdą złote czasy dla splitterów lub zminay cen na niższe oczywiście za multiroom :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom mógłby być hitem i prawdopodobnie stałby się gdyby:

- cena za tę usługę była realne (niechby pozostało to magiczne 15 zł)

- objęła by również pakiet przynajmniej komfortowy

- była by ardziej przyjazna w użytkowaniu codziennym.

Pomysł z lataniem co 6 godzin jest jak z koszmarnego snu, po prostu to jakaś parodia.

Uważam osobiście, że większość ludzi jest z gruntu uczciwa i jeżeli operator da legalną możliwość rozdzielenia sygnału na kilka odbiorników, to ci ludzie skorzystają i zapłącą (rozsądną cenę) ale to musi działać w inny sposób.

 

Wiadomo nie od dziś, że korzystanie ze splitterów, może nie jest przestępstwem, może nie łapie się nawet pod wykroczenie, ale z punktu widzenia umowy, którą się z operatorem podpisało, jest jej łamaniem (a przynajmniej naginaniem) i jako takie uczciwe nie jest.

W Cyfrze+ wszyscy doskonale wiedzą o tym że pewna część abonentów ze splitterów korzysta, ale:

- to są statystycznie najlepsi abonenci, nie odejdą od Cyfry+, bo zainwestowali w splittery i teraz musi im się inwestycja zwrócić, ponadto nie mają dokąd odejść;

- statystycznie są zamożniejsi i korzystają z wyższych pakietów - generują więc większy zysk.

Nie można oczekiwać, że Ci powyżej wymienieni zaraż wezmą Multiroom (maja splittery), ale weźmie kolejna grupa abonentów, która również jest zamożna (wysoki pakiet, kilka telewizorów) - chodzi o tych, którzy jednak nie zdecydowali się na splitter (nie wiedzieli, że cos takiego jest, uważali to za nielegalne, ale również również ze względu na konieczność poniesienia jednorazowego sporego wydatku).

 

Problemem pozostaje to, że Cyfra+ sama ogranicza popyt (przyczyną może być cena za moduły, jaką musi producentowi zapłacić oraz ich ograniczona ilość - jak przypuszczam) no i sposób działania tego sprzętu, kt.ory jest po prostu tak śmieszny, że aż żałosny.

Dziwię się, że wykombinowali tak wymyślny i u[beep]liwy sposób na aktywację modułu co 6 godzin, zamiast zastosować np. technologię radiową (coś na kształt WiFi czy telefonów przenośnych 2,4GHz).(radiowa aktualizacja uprawnień, niechby wtedy nawet co 2h a nie co 6h, tyle że bez konieczności latania z modułem po całym domu) również zapobiegała Pewnie chodzi o zapobiegnięcie dzieleniu sygnału pomiędzy sąsiadów, ale technologia radiowa również spełniała by ten warunek, ze względu na ograniczony zasięg (choć z pewnością w mniejszym stopniu). Mogli się wzorować na radiowych splitterach.

Poza tym, nawet jeżeli w bloku ktoś podzieliłby się z sąsiadem z górydołu, to przecież i tak dla operatora to by był zysk.

Teraz jest tak, że sąsiad z góry cyfry+ nie ma wcale. A gdyby "podkradał" sygnał multiroom, to przecież nie za darmo, tylko za .... 35 lub 15zł - więc operator ma do wyboru: albo zarobi 0zł albo 15/35zł i pogodzi się z podkradaniem.

To trochę tak, jak z neostradą i jej pochodnymi. Z założenia nie wolno dzielić poza mieszkanie. Jednak sygnału WiFi nie daje się zatrzymać na ścianie. Nikt jednak nie robi problemu i nie zabrania korzystania z WiFi, choćna na pewno zdarza się tak, że sąsiedzi dzielą się sygnałem. Tyle, że to jest margines, który trzeba wliczyć w koszty mając na uwadze to, że usługa bardziej popularna i użyteczna przyniesie większy zysk niż mało użyteczna i przez to mało popularna.

Nie sądzę zresztą, żeby to było nagminne, gdyż jak już napisałem, wierzę, że ludzie z gruntu są uczciwi. Cwaniactwo, kombinatorstwo ujawniają się wtedy, kiedy uczciwymi drogami nie da się załatwić tego, co się chce, albo kiedy cena za załatwienie tego jest zaporowa.

Ale cóż, operator założył jednak, że jego abonenci z pakietem prestiżowym i prestiżowym hd+ są złodziejami i koniecznie trzeba im utrudnić życie wprowadzając tak dziwny system. Pozostaje mieć nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zmienią to w przyszłości. Moim zdaniem to ślepa uliczka. Bardzo ciekawa usługa przez zły sposób jej realizacji może przynieść cyfrze+ więcej kłopotów niż korzyści. Konkurencja nie śpi. Jeżeli ktokolwiek kupi na pewno tę usługę, to przedstawiciele konkurencji po to, żeby dokładnie ją przetestować zanim sami się za to wezmą i podobnych błędnych rozwiązań nie zastosować. Poza tym pozostanie niesmak "o, to ta platforma, która ma swoich abonentów za złodziei", "ta, która wprowadziła tę dziwaczną, skomplikowaną i nieużyteczną usługę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłeś mi to z ust. Moje przemyślenia prowadzą do takich samych wniosków. Jak będą mieć wystarczającą ilość urządzeń, rozszerzą zapewne ofertę na inne pakiety.

 

Co do wrodzonej uczciwości. Właściciel wypożyczalni kaset VHS postanowił wiele lat temu spróbować zorganizować filię w mieszkaniu znajdującym się w niewielkiej miejscowości (jakieś 100 domostw). Wszystko szło nieźle do czasu, aż użytkownicy zmówili się i urządzili swoistą sztafetę. Ktoś wypożyczał kilka filmów, a następnie rozdzielał według "harmonogramu". Kto zakończył seans biegł po kolejny, a swój oddawał innej osobie. Do dziś nie potrafię zrozumieć, jak im czasu na to wystarczało. Ale za cenę jednego filmu obejrzeli trzy, cztery. Widać warto było. :) Oczywiście do czasu. Właściciel widząc spadające obroty zrezygnował z przedsięwzięcia. Pewnie spory był płacz na wsi :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z C2009, może z jednym, dobrym sąsiadem człowiek by się podzielił, ale nikt nie będzie bawił się prywatnie w ściąganie części abonamentu z większej ilości osób, tymbardziej, że i tak tylko podpisujący umowę za wszystko odpowiada.

Jedyna fajna rzecz jaka mi przychodzi na myśl, to kontrola nad dziećmi: tatuś daje "jedną" kartę np. na tydzień i dzieciaki niech kombinują, czy chcą oglądać 6h tv jednego dnia, czy po godzinie dziennie, wybierają same. Następna "nowa" karta na 6h za tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład dotyczył "wrodzonej" uczcciwości. Nie była to sugestia wprost, że multiroom można dzielic z wieloma sąsiadami. :) Przykład pokazuje pomysłowość ludzką. Jedno mogę powiedzieć na pewno. Multiroom w takim wydaniu nie spełnia moich oczekiwań. Jednak samo wprowadzenie usługi oceniam pozytywnie. Jest to z pewnościa jakis krok naprzód w porównaniu do wymogu posiadania jednego abonamentu na telewizor. Ciekawe w jakiej formie zaproponuje te usługę teleziwja N?

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...