Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mieć dodatkowy dekoder.

Cyfra nie wypożyczy, sprzeda ewentualnie (ale nie PVR-a).

Co do opłat: 35 PLN przy stażu poniżej roku, 15 PLN powyżej roku. Dla nowych abonentów, podpisujących umowę na 18 m-cy od razu cena 15 PLN.

Nie można zakupić usługi na krócej, niż 2 pełne miesiące kalendarzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy wymieniali karty niby mieli w ten sposób ukrócić splittery (piratów też)no i po ostatniej wymianie - owszem, niektóre splittery przestały działać ale zaraz pojawiły się aktualizacje do nich i wszystko wróciło do normy więc nie ma się czym przejmować a jeśli ktoś nie wie jak zaktualizować soft w splitterze to po to ma to forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają możliwości zablokowania... To nie chodzi o blokadę tylko o zmianę systemu kodowania kart teraz jest to Media Guard 4, czyli wszystkie urządzenia na których mogą działać karty cyfry muszą współpracować z tym systemem kodowania. To jest jedyna rzecz którą mogą zmienić wprowadzenie nowego systemu kodowania zakłuci pracę nie tylko spliterów ale również i dekoderów z wolnego rynku takżę to jest zbyt ryzykowne dla Cyfry... Jakby zaraz abonenci szturm przypuścili to wtedy by się im odechciało wszystkiego a wypowiedzenia to jest pewne że posypały by się jedno za drugim... Poza tym spliter nie jest czymś nie legalnym bo nie ma w regulaminie zapisu który mówiłby o tym, że na własne potrzeby nie można rozdzielić sygnału. Dla mnie wysyłany sygnał tv przez operatorów ma takie same zasady jak internet tzn. można korzystać na xxx sprzętach ale tylko w swoim lokalu nie można udostępniać innym. Jednym słowem ten cały multiroom za który dodatkowo będzie trzeba płacić jest w pewnym sensie bezprawny, no ale to tylko moje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Posiadam pakiet prestizowy,a brałem go ze względu na to, że kiedyś informowali o pomyśle wprowadzenia tzw. multiroomu i stwierdziłem, że wykorzystam ten fakt aby w dwóch pokojach oglądać niezależnie jakiś kanał telewizyjny. A tu teraz taka kicha, jakbym się zdecydował, to oprócz tych 15 zl, muszę dokupić dekoder, a jeszcze to łażenie do drugiego pokoju, aby podładować kartę, czy oni myślą, że ja będę żonę kontrolował i odwrotnie ona mnie będzie kontrolowała, czy nie trzeba znowu podładować kartę, skoro ja czy ona nie za dużo na oglądała się telewizji. A już nie wspominając, o tym, że przy dzieciach, to ja musialbym kartę główną dawać do pokoju dzieci, aby one nie zajmowały się takim bzdurnym problemem jak ładowanie karty. Bo nasza sypialnia stała by się salonem. Tak więc, stwierdzilismy z żoną, że wychodzi podobnie i łatwiej w obsłudze, zakup bezprzewodowego splittera. Koniec z uciążliwymi wycieczkami przed północą lub po północy do pokoju dzieci, aby podładować kartę. Pomysł Canal + z tym multiroomem, to według mnie bzdura roku. Istna wpadka. Szkoda pieniędzy. Odradzam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co za magik wymyślił nzwę multiroom, może lepiej dwu-room bo ledwo dwa tunery obsłuży to jeszcze się trzeba nachodzić. Najlepsze będzie to że jak ktoś ma powiedzmy DSRa HD i PVRa HD i korzysta w danym momencie z DVB-T to będzie musiał sobie zapychać do drugiego tunera doładowanie zrobić bo mu polsat padł jak oglądał z mux'a powiedzmy F1 i za chwilę bolidy wpadały na metę. :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślił nazwę ten co nie zna tłumaczenia bo masz racje powinno być nie multi a a prawdziwa nazwa powinna być doubleroom w polskim tłumaczeniu podwójny pokój... bo fakt faktem tylko 2 tv będzie można podłączyć także nic nie przebije spliterów dzięki którym można sobie podłączyć więcej niż 2 tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę wymyśliła chyba Nka gdzie o tej usłudze mówi się od powstania platformy.

Uważam, że mimo iż na zaporowych warunkach dobrze że jest. Cenę czy warunki można łatwo zmienić (np. w promocji grudniowej) a usługa raz wprowadzona zostanie. Konkurencja i tak w tyle więc do kogo pójdą niezadowoleni z multiroomu? Mogą uciec tylko do splitterów a więc platformy nie zmienią. Wg mnie błąd Cyfry polega na tym że już na początku usługi napędza koniunkturę na splittery a wiadomo, kto raz kupi splitter ten później nie wykupi multiroomu nawet za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę. Multiroom w Cyfrze ma szanse jakiegoś powodzenia. Choć w tej chwili wydaje mi się, że wprowadzenie go jest bardziej zagraniem PR-owskim niż uslugą z prawdziwego zdarzenia. Według mnie chcieli wprowadzić coś czym mogliby się pochwalić, że byli pierwsi. Stracili pierwszeństwo w ilości abonentow na rzecz CP, N-ka wyprzedziła ich z HD , VOD i PVR-ami. Coś musieli zrobić (urażona duma) i jako pierwsi udostępnili DVB-T na swoich tunerach, oraz teraz multiroom. Ponadto dobrze wiedzą, że dzięki tej zalecie jaką jest możliwość rozdzielenia uprawnień część abonentów wybiera właśnie Cyfrę. Dlaczego w tej sytuacji nie zarobić. Śmiem trwierdzić, że stosunkowo niewielka ilość abonentów wie o spliterach, a multiroom ...no cóż podobna rzecz, ale już dedykowana oficjalnie przez platformę. Informacja pójdzie w świat i wszyscy posiadacze Cyfry będą wiedzieć, że istnieje możliwość oglądania dwóch różnych kanałów na dwóch telewizorach. Ponadto każdy z nas - posiadaczy splitera - musi zdawać sobie sprawę, że w którymś momencie mogą one przestać chodzić. Posiadacz multiroomu może spać (że tak powiem) bardziej spokojnie, bo w razie czego weźmie płytki, pójdzie do dystrybutora i ten ma obowiązek rozwiązać problem. I ostatnia sprawa to cena. Jakby nie patrzeć to jednak cena splitera bezprzewodowego to koszt ok. 450 zł. Dla abonenta "starszego" dla którego cena usługi ma wynosić 15 zł to ok. 30 miesięcy korzystania z multiroomu.

Reasumując, przy odpowiednich promocjach i ewentualnej większej dostępności usługi (niższe pakiety) znajdzie się jakaś grupa ( i to może nie mała), która będzie chciała korzystać z tego czegoś. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tunery w pokojach obok siebie no to jeszcze, ale jeśli masz większy dom i powiedzmy 3 tunery a teraz to już nie jest żaden zbytek ani ceny sprzętu nie są już kosmiczne więc można sobie na taki komfort pozwolić i na dodatek masz to na dwóch kondygnacjach to nie jest takie zabawne bieganie z kartami a co z DVB-T jak pierwszy mux jest bezpłatny (bo co z następnymi to dalej nie wiadomo) a ty będziesz musiał biegać po doładowanie żeby oglądać coś co jest bez opłat o ile masz sprzęt od c+ bo na takowym podejrzewam będziesz miał jakąś tam gwarancję od c+ że multiroom będzie chodził bo pewnie jeśli zadzwonisz z pretensjami że na innym sprzęcie nie działa to cię wyślą na drzewo (wprawdzie teraz też tak robią :lol2: ) a bez aktywnej karty raczej nic nie działa na tunerach od c+, chociaż DVB-T to może i zadziala bez doładowania w co nadal wątpię ale nikt nic na ten temat na razie pary nie puścił, a znając speców od softu z c+ na tunery HD to bez biegania się nie obejdzie chyba że łaskawie poprawią soft. Na dziś to dla mnie tylko masa szumu i nic więcej i nie spodziewam się miłego zaskoczenia. Z resztą co ja się tu gorączkuję, przecież mam splitter :crazy::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] A tu teraz taka kicha, jakbym się zdecydował, to oprócz tych 15 zl, muszę dokupić dekoder, [...]

Tak więc, stwierdzilismy z żoną, że wychodzi podobnie i łatwiej w obsłudze, zakup bezprzewodowego splittera. [...]

Splitter bez dodatkowego tunera na nic Ci się nie zda.

 

Co do samej idei. Cyfrze zależy na ochronie własnych interesów, czyli uniemożliwieniu lub utrudnieniu kombinatorstwa pt. kupuję multiroom z sąsiadem i dzielimy się kosztami po połowie. A że ucieropią legalni odbiorcy? Trudno.

 

Ja zaczekam na wprowadzenie usługi. Bo choć obecnie nie ma w regulaminie mowy o zakazie odbioru sygnału z jednej karty na wielu odbiornikach, ale zawsze może się pojawić. A z nim jakieś utrudnienia techniczne. Wiem, wiem, powiecie, że to niemożliwe. By może...

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrk z tymi kartami, lataniem i jeszcze za to plącić w sumie nie tak mało, czy w polsce nic nie może kosztować 1zł 2 zł? tak jak w innych normalnych krajach 1 funt, 1 euro?

to już lepiej dwa tunery na linuxie, np stary zwykły i nowy HD i je sharingować nie dość że możliwości większe to przyjemniej i sprawniej.

Właśnie wkrótce w domu będę to robił bo od kilku miesięcy stary dreambox 7025+ leży po upgradzie do DM8000 i mi się kobita buntuje że się sprzęt marnuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw, klienici się znajdą a to tacy którzy nie mają bladego pojęcia o technice a satelitarnej w szczególności. Dla kogoś coś się orientuje tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie splitter przewodowy bo w przypadku bezprzewodowego tanio nie będzie ale za wygodę i brak dodatkowych kabli się płaci. Ale mogą się przynajmniej pochwalić że jako jedyni w kraju mają takie rozwiązanie. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie łam, być będą tylko żeby sobie cyfra+ nie śpiewała po 6 albo 7 zł dodatkowo za kanał HD za miesiąc. Może w końcu zrobią jakąś paczkę typu All HD i będzie sobie można niedrogo kupić ale może ja jestem :crazy: . Do tego wtedy za 5 zł dostajesz Multiroom. Na pewno jestem :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie powiedziane - procedury, choć może i słusznie bo do obsługi "niewypałów" potrzebna jest procedura, na dodatek niewypał jest dzierżawiony :crazy: a używając splittera przewodowego za 120 zł zostaje mi jeszcze po roku w kieszeni 60 zł i odpada mi bieg po doładowanie w najważnieszym momencie oglądania :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...