Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już była trzecia (czwarta ? ) aktualizacja tego boxa w przeciągu miesiąca. Co bardziej śmieszne, każda nowa aktualizacja sprawia że ten sprzęt chodzi jeszcze gorzej niż wcześniej. I przysparza nowych problemów- u mnie zaczął niemiłosernie mulić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to samo , Wolf działa dobrze do czasu aktualizacji aplikacji Canal+ Box.   Używam apki  tylko w jednym boxie to niestety muli do czasu wyłączenia aplikacji. Brak responsywności pilota. :/ 

Tam gdzie Wolf i aplikacja wyłączona nie ma żadnych problemów. 

 

@lotus 2 Gb jest w miarę optymalną ilością by działało wszystko jak należy jeśli nie zawalasz pamięci programami działającymi w tle. 

Aktualizacje systemu raczej poprawiają działanie pod względem szybkości i wydajności boxa  niestety oprogramowanie operatora to porażka. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zatem jakaś alternatywa do oglądania przez IPTV canalplus.pl - live TV programu C+4K i eleven 1 4K ? U mnie tylko w tej przystawce "CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001) " działają te dwa programy a w innych urządzeniach typu laptop czy ( komputer stacjonarny z potężną GPU i podłączony do TV 4K żeby nie było )  C+4K nie pojawia się nigdy do wyboru na liście kanałów również w trakcie transmisji live ( przeglądarka chrome ) . 

 

Pytanie czy ktoś próbował na LG WebOS albo na telewizorze z androidTV lub jakimkolwiek innym urzadzeniu zewnetrznym typu appletv miboxy i inne przystawki czy działa tam C+4K ? 

 

btw na oryginalnym boxie  CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001) rozdzielczość dwóch wyżej wymienionych kanałow jest opisana tak : 4K-1080p-17mbit/s

 

Więc stąd pytanie czy Wam się ten program po wybraniu tej najwyższej jakości obrazu wyświetla na telewizorze w rozdzielczości 4K czy w 1080p? U mnie tylko 1080p na nowiutkim TV 4K... 

 

Edytowane przez pieczarra88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Bo ma webOS 6. 

 

 

6 godzin temu, pieczarra88 napisał:

Czy jest zatem jakaś alternatywa do oglądania przez IPTV canalplus.pl - live TV programu C+4K i eleven 1 4K ? U mnie tylko w tej przystawce "CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001) " działają te dwa programy a w innych urządzeniach typu laptop czy ( komputer stacjonarny z potężną GPU i podłączony do TV 4K żeby nie było )  C+4K nie pojawia się nigdy do wyboru na liście kanałów również w trakcie transmisji live ( przeglądarka chrome ) . 

 

Pytanie czy ktoś próbował na LG WebOS albo na telewizorze z androidTV lub jakimkolwiek innym urzadzeniu zewnetrznym typu appletv miboxy i inne przystawki czy działa tam C+4K ? 

 

btw na oryginalnym boxie  CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001) rozdzielczość dwóch wyżej wymienionych kanałow jest opisana tak : 4K-1080p-17mbit/s

 

Więc stąd pytanie czy Wam się ten program po wybraniu tej najwyższej jakości obrazu wyświetla na telewizorze w rozdzielczości 4K czy w 1080p? U mnie tylko 1080p na nowiutkim TV 4K... 

 

U mnie w LG NanoCell z ubiegłego roku działa C+ 4k. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, chciałbym się zapytać Was - czy w tym Skyworth HY4001 działa DVB-T, i wejście antenowe? Byłem wczoraj w salonie podpisać umowę i kupić ten tuner - ale dzisiaj go wyciągnąłem z paczki, i delikatnie rzecz mówiąc się podenerwowałem... informacją, że wejście antenowe czasowo wyłączone. Mam stary telewizor z tylko dwoma wyjściami HDMI, i jeżeli się okaże, że nie działa NTC, to kupiłem kota w worku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu boxa, przy wejściu z tyłu - antenowym, - ale okazało się, że jednak DVB-T działa. Jak dla mnie - fajne połączenie do NTC i telewizji przez Internet - tylko szkoda okrojonego DVB-T, i pilota. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziemna działa cały czas mimo, że nie ma HbbTV, może jakoś prawnie to ominęli lub olali :) Szkoda że głowica bardzo słaba i łapie tylko idealny bardzo mocny sygnał - na przygranicznych czeskich przy słabych antenach z dużej odległości już nie złapie, musi być dobra antena, a inne łapią nawet na słabszym sygnale.

Ciężko powiedzieć co wniosły nowe zmiany w sofcie, ale nie widzę już możliwości zainstalowania osobnej aplikacji do nowego softu dla canal+ więc jak mam aktywny i wykupiony płatny Canal+ to używać muszę teraz wyłącznie launchera oryginalnego canal+, teraz jest dobra promocja H&M - 12 miesięcy po 20 zł czyli cena OK, bo więcej za Canal+ nie opłaca się dać, szkoda tylko że wymuszają oryginalny launcher, bo jak dam starą wersję aplikacji Canal+ to już niestety nie działa na tych nowych softach, a nowa wersja uruchamia automatycznie launcher od Canal+ więc raczej nie widzę plusów nowych softów a minusy :) .. Dziwię się, że taki nowoczesny box nie ma aplikacji HbbTV, chyba całkowicie większość producentów olała ten standard..

Oryginalny launcher od Canal+ jest bardziej rozbudowany, ale ociężały i wolniejszy od tego ATV czy Wolfa...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesny box ? Nie ma i nie istnieje aplikacja do obsługi HbbTV chyba że robiona na potrzeby operatora. 

Pokaż mi dowolny stary czy najnowszy box czy nawet tuner DVB-T2 / SAT który ma w ogóle obsługę  HbbTV. 

Tunery czy boxy z HbbTV  można chyba policzyć na palcach jednej ręki będące w sprzedaży w Europie. Ta nowoczesność dla bogatych tylko.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo mamy Fergusony Ariva które już wspierają HbbTV, mamy wynalazki jak np. Zgemma, mamy nowe WIWA specjalne wersje, mamy markowe Technisaty kilka modeli i jeszcze chionoli trochę więc ciut więcej jak kiedyś, wiem że technologia HbbTV praktycznie umiera, ale może jeszcze w przyszłości w nowej wersji bez reklam przeżyje jakoś jak jej nie zepsują do końca :) ...

Myślę , że łatwo to dodać do softu w Skyworth HY4001.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje telewizory z Android TV mają to, ja tego nie chce, nie włączam bo tam same reklamy, ale myślę że to jest obsługa na poziomie softu, tak samo zresztą jak czułość głowicy dvb-t2 bo przecież np. sony, manta i inni producenci już nie raz w sofcie czułość poprawiali, kwestia plików kalibracyjnych, czasami grzebie w firmware ale nie mam czasu aby to dokończyć i mi za to nie płacą.....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pietrek1 napisał:

Nie do końca bo mamy Fergusony Ariva które już wspierają HbbTV, mamy wynalazki jak np. Zgemma, mamy nowe WIWA specjalne wersje, mamy markowe Technisaty kilka modeli i jeszcze chionoli trochę więc ciut więcej jak kiedyś, wiem że technologia HbbTV praktycznie umiera, ale może jeszcze w przyszłości w nowej wersji bez reklam przeżyje jakoś jak jej nie zepsują do końca :) ...

Myślę , że łatwo to dodać do softu w Skyworth HY4001.

Nie jest łatwo bo to wymaga dodatkowego układu do dekodowania HbbTV w wersji minimum 2.0.

HbbTV to obsługa z poziomu chipsetu a do wyświetlania wykorzystywana jest przeglądarka www.

 

Chyba tylko Czesi wypuścili jeden box z Androidem z obsługą.

Tunery na enigma2 mają emulowany  stary standard do wersji 1.5 dostosowany do niemieckiego standardu bez obsługi DMR i nowy nie będzie na nich działał jak i nie  działa. 

Wiwy AŻ JEDEN nowy tuner ma obsługę nowego, Technisaty może dwa modele do tego drogie. 

Chińskie  tunery tylko obsługę starego standardu, jakoś nie widzę by ktoś je w ogule testowa czy kupowiwal w Polsce. 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zrobienia softwarowo jak pokazuje: https://www.tara-systems.de/solutions/liveon-tv-application/

Potwierdzone przez producenta działanie HbbTV na NVIDIA Shield TV Pro i NOKIA Streaming Box 8000

Większy opis tutaj: https://www.tara-systems.de/solutions/hbbtv-solution/#hbbtv-androidtv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt, dokładnie wiec jak im płacą to niech cos w końcu pokażą a nie tylko aktualizacje która więcej błedów wnoszą niż zalet, idę o zakład że czułość tej głowicy takze da sie programowo poprawić, nie będę im tego robił bo mi za to nie płacą, robiłem dla innych jak płacili to sie robi wszystko.....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to samo HbbTV co nadawane w systemie DVB-T2, to obsługa własnego standardu Inaris HbbTV z HbbTV 2.0 mająca niewiele wspólnego. 

To są rozwiązania dla operatorów IPTV czy telewizji kablowych. 

Mam Nokię 8000 z DVB-T2 , mam Nvidie i na żadnym nie działa HbbTV tunerem TV czy z streamem TV. 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...